Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Discutii generale despre transport II

In jos 
+54
Warrington
laurentzu
aris86
Razvan Tudor
ciprian71
Petre_IFTE
bubu
ets2oltromânia
spiderpc
baiazid
DAS 2011
alex1987
neluadi
cristi ar
Luna
DPS
cardinal
Rarau
sytrus
Adisoft1991s
razvan - trenuri
AeroX
bobi
florin.lifticariu
Spartan1948
apmatei
DUAL
vatmanul
Vitosa
92Dragos
alex.barac.5
kristi kkk
mielutu zburator
lifetec
ldh80
mureseanu_976
IonutCFR2009
Jurnal Feroviar
COSTACHE MIHAIL
sorinache96
marius664
cristy79
NicuS
TudorVD
alliens
19jimmy84
Katalyn
Adirmvl
LanceR
dan tm
alex.alexus.tm
Adrian78
Dr2005
Nesebar
58 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11048
Data de inscriere : 09/10/2014

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 03 Dec 2015, 10:47

Mai omule lasa-ma cu psiho-pasionati tai, ti-am mai spus ca am cunostinte in Brasov, am mers de o gramada de ori la Brasov  am si dormit acolo in caminele din Memo, si acum am studenti din cartier acolo totul e roz, tu vrei sa cred eu ce spun pshiopati tai ciudati ? Nu intelegi ca am si eu ochii sa vad situatia de acolo.

Ca replica la postarea ta ia spune-mi si mie :

Domnii cu functi mari si salarii si mai mari din CFR si MT de cand n-au mai mers cu malaxa 700 dar mai ales cu 900 ?

Vad ca ocolesti sa-mi raspunzi, ce parere ai despre ieftinirea abonamentelor lunare la RAT de la 126 la 70 lei ? Adica platesti pentru o linie 56 lei iar din 01.01.2016 mai pui 14 lei si ai tot orasul, la fel si la Ploiesti 53 lei a fost lunarul pe o linie apoi a venit gratuitatea iar de la 01.01.2016 va fi 65 lei tot orasul.

Te-ai transformat in Gica Contra NR 1 pe tot forumul unde trebuie sa deschizi ochii i inchizi si unde trebuie sa-i inchizi i deschizi, lucrurile bune, lucrurile noi nu vrei sa le vezi ci doar pe cele negative, te lasi influentat de ce zic unii si alti doar ca sa te contrazici cu toata lumea.

Ultima intrebare de ce te-ai transformat in avocatul locuitorilor din Brasov care folosesc RAT daca pe tine nu te afecteaza cu nimic schimbarile de acolo ? Doar ca sa ne terorizezi la toate topicele sa arati ca tu le sti pe toate ? Nu intelegi ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic ca tu imi dai replici peste tot, aici suntem intr-un mediu virtual unde vorba unui prieten 75% din cei care au boala asta pentru fiare chiar sunt bolnavi si in realitate, crezi ca ma intereseaza pe mine ce zic unii sau alti despre mine ?
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20236
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25031
Data de inscriere : 17/08/2011

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 03 Dec 2015, 12:31

La Ploieşti e abonamentul 65 lei şi TCE-ul circulă mult, mult mai bine decât RATBv-ul. Adu-ţi aminte că şi la voi a fost o ,,reformă" din asta, de rămăsese 1 scurtat la Hale, 35 şi 35b nu mai ajungeau acolo... a ţinut câteva săptămâni, până la urmă 1 tot la Rafinăria Astra merge şi 35 şi 35b tot pe la Hale trec. Pe când RATBv tocmai îşi bagă piciorul în Livada Poştei şi în zona centrală. Dispare 12, 37 nu mai ajunge în Centru, în curând vor dispărea şi 51 şi 52, iar lui 50 i se vor mai tăia din opriri. De pe 1 se scot ture... păi toată zona Hărmanului rămâne fără nimic (un 1 super-rar, un 37 care nu mai merge în centru şi fantoma 21), deşi e ditamai autogara acolo, să nu mai vorbim de imensitatea de terminal Triaj.

Prefer să dau crezare unor oameni care locuiesc în Braşov şi îi folosesc transportul de peste 50 de ani, care au văzut multe la viaţa lor şi au prins şi vremurile bune. Eu am văzut doar decăderea transportului braşovean din ultimii 10 ani, dar chiar şi anul 2005 pe care îl iau eu ca referinţă a fost mult mai slab faţă de alte perioade pe care acei oameni le-au trăit.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
sorinache96




Numarul mesajelor : 61
Varsta : 28
Localizare : Brasov
Reputatie : 3376
Data de inscriere : 05/06/2015

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 03 Dec 2015, 19:59

Chestia e ca RATBv ia aceste masuri de desfintare, comasare si scurtare a traseelor din lipsa acuta de personal. Luna asta de la garajul de troleibuze(sectia transportmixt Rulmentul) mai ies la pensie 16 soferi + ca mai pleaca inca vreo  10 soferi. De la sectia asta de exemplu astazi au lipsit 2 tururi pe linia 8, 4 pe linia 5(cea mai aglomerata linie, care are 14 tururi in total) , 1 tur pe linia 36 si 2 tururi pe linia 31. In total 8 tururi.

Si brasoveni nu sunt deloc multumiti de aceste schimbari, si nu ma refer doar la cei de pe forumuri, uite aici un exemplu:
http://newsbv.ro/2015/12/02/modificari-traseele-rat-de-la-1-ianuarie-2016/ (citeste comentarile)
Sau de pe pagina de facebook a RATBv: https://www.facebook.com/rat.brasov.3/?fref=ts

Si nici mie nu imi plac aceste modificari de trasee, iar soferi devin din ce in ce mai motivati sa plece, mai ales ca cand vine vorba de marit salarile la bugetari, ei nu sunt bugetari dar cand trebuie taiat din salari ei sunt bugetari. Sefii cand sunt intrebati de salari mai mari se fofileaza repede.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11048
Data de inscriere : 09/10/2014

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeVin 04 Dec 2015, 00:20

Deci reformulez intrebarea, poate iti faci timp so vezi si sa si raspunzi.

Domnii cu functi mari si salarii si mai mari din CFR si MT de cand n-au mai mers sau au mers vreodata cu malaxa 700 dar mai ales cu 900 ?

Incearca sa raspunzi daca sti daca nu apuca-te si intreaba pe la tine pe la munca vezi poate cu ocazia asta afli si tu ce sefi afla in premiera de aceste automotoare si cu ocazia asta mai afla si ei ce circula la CFR ca sigur din birourile cu caldura si din masinile luxoase nu au cum sa stie ce misuna pe calea ferata romaneasca in anul 2015, dar de RailJet, TGV, maglev chiar si Corona sigur au auzit Wink

1. Ti se pare tie ca circula mai mult, nu stai zi de zi in Ploiesti ca sa ajungi la concluzia asta, cel putin Brasovul e acoperit peste tot in schimb la Ploiesti doar 60% din oras are transport in comun si ala cu multe linii pe acelasi tronson comun.

2. Reforma aia de care ti-ai adus tu aminte a avut altele la baza nu ce spui tu. Mai intai 35/35b au fost mutate la Faredo din cauza inceperi constructiei parcari etajate si a traficului destul de aglomerat din spate de la Omnia apoi s-a mutat Doroftei in casa care a construit-o de la 0 de pe strada Ion Luca Caragiale si a facut cerere la RATP si primarie si au mutat statia de langa casa lui ca era o adevarata nebunie acolo mai ales cand ieseau elevi ( atunci inca mai existau elevi nu ce sunt acum 2-3 clase de fiecare liceu ) ca nu exista decat o trecere de pietoni, au incercat figura cu statia de pe strada Tache Ionescu dar iarasi era nebunie si acolo din cauza traficului din cauza locului strimt apoi au mutat la Hale Catedrala dar nici acolo nu era o solutie bune pana la urma au mutat la Hale Coreco dar deja pe acolo treceau mai multe mijloace de transport decat masini mici, e bine cum au facut acum cu statia Palatul Culturii 2. Cat despre 1 si 1B masura fusese luata din cauza numarului mic de calatori dintre Restaurant Nord si Metro iar 1B avea graficele intercalate cu cele ale lui 1D dupa care au revenit la 1D ca s-a mai deschis 1-2 supermarketuri de constructi, s-au mai construit niste vile pe Calea Brasovului si o gramada de restaurante de lux si a crescut numarul calatorilor. De cand cu Decathlon si Ploiesti Shoping City deja traseul 1 e un traseu destul de important si lung iar prosti in loc sa trimita doar MAN-uri eventual din cele hidramate trimit rahaturi de Ikarus scurte pe gpl sa opreasca la cele 2 stati ale adevartului si unicului mall al ploiestenilor, dar bine ca avem glume de mall-uri ca AFI Palace care are 3 trasee. Nu cred ca mai exista in 2015 in curand 2016 asa ceva sa te duci la mall cu Ikarus scurt niste jafuri de autobuze care trebuiau casate demult, nu cred ca mnai exista asa ceva in Romania. Ca sa nu-ti mai zic ca 1 si atunci mergea la Rafinaria Astra, era 1D Rafinaria.Astra-Gara.De.Sud-Hale.Coreco-Carrefour-Metro iar 1B era Hale.Coreco-Carrefour cat despre 35 si 35B de mai bine de un an de zile nu mai intra pe la Hale Coreco Wink dar lasa ca sti tu mai bine de la Bucuresti ce circula la mine in Ploiesti, fiti-ar pisoii de ras cu gluma lor de forum cu tot.

Uite capatul traseelor 35 si 35B de cand nu mai intra pe la Hale Coreco, s-a amenajat statia Palatul Culturii 2 chiar pe bulevard fata in fata cu statia Galeriile Comerciale, sa vezi ce frumos ies Bmc-urile din statie si taie 3 benzi ca sa se poata incadra in giratoriul de la Hale sa faca stanga Wink si mai frumos e sa vezi cand vin 3 bmc-uri odata si nu au loc in statia asta mica.

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 20141208_123041
image hosting over 2mb
Poti sa dai crezare acelor oameni din Brasov, dar eu ti-am mai spus ca daca te uiti bine pe glumele de Transira sau Tram-Club o sa vezi brasoveni care se plang de transportul in comun brasovean, o sa vezi ploiesteni care se plang de transportul in comun ploiestean si asa mai departe...

Eu ti-am spus ca pe tine ca turist aceste modificari nu te vor deranja deloc de la Gara si Livada Postei catre principalele puncte si obiective turistice vei avea aceleasi trasee nu vad de ce iei foc atat cand vine vorba de RAT Brasov daca pe tine nu te afecteaza deloc.

Ieri am stat in statia Muntenia din cartierul Malul Rosu 10 minute la ora de varf sa vina un 44, au venit 2 odata primul e ticsit de calatori al doilea lafel, dar asa e cand ai gratis ca nu ai voie sa marai nimic nu ? Problema e ca asa va fi si dupa ce se va termina cu gratuitatea.

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 12291674_1657859367804123_2727620973852646719_o
forum image hosting

Revenind la RATP Ploiesti cel mai mare minus din ultimi ani este ca au desfiintat traseul 80 Gara de Vest-Ploiesti.Shoping.City cu un Isuzu pe ora circula full, cel mai mare plus este achizitionarea celor 10 sh hidramate, la Brasov mai bine as vedea ca minus faptul de vreo 3 ani nu te mai lasa cu bicla in 20 Livada.Postei-Poiana.Copos.Brasov pierd baieti niste bani frumosi, numai la o cursa ar fi castigat 50 lei in plus pentru 10 bilete ( 5 bilete + 5 bilete pentru bike ) decat tampeniile care le posteaza toti frustrati pe glume de site-uri sau forumuri.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20236
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25031
Data de inscriere : 17/08/2011

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeVin 04 Dec 2015, 01:18

Citat :
35 si 35B de mai bine de un an de zile nu mai intra pe la Hale Coreco
Am folosit eu cuvântul ,,Coreco" în vreo frază referitoare la capătul actual al lui 35? Cu mine nu-ţi merge cu d'astea.

Citat :
Ikarus scurt niste jafuri de autobuze care trebuiau casate demult, nu cred ca mnai exista asa ceva in Romania
Aşa e, nu mai există în România, că noi în oraş mergem numai cu maşina mică, nu ne trebuie autobuze. Există la Budapesta, la Sofia, la Moscova.

Iar liniile de mall/hipermarket se fac la cererea acestora, de regulă contra unei ,,sponsorizări" periodice. Dar un mall nu vrea să fie asimilat cu autobuzele, pentru că mall-ul îşi doreşte clienţi cu bani, deci care nu vin cu autobuzele. Nici în Bucureşti nu există linii dedicate pentru mall-uri, toate se bazează pe liniile existente în zonă, fie ele multe (AFI, Unirea, Sun Plaza), fie ele puţine (Bucureşti Mall sau, mai rău, Jollie Ville Băneasa).

20 vine la 30 de minute, iar după ora 16 la 60 minute, asta inclusiv acum, când deja a dat zăpada. E o glumă de autobuz, dacă te duci la ski în Poiană şi nu nimereşti ora la care vine ori stai o oră, ori iei un taxi (asta e şi ideea, să mănânce şi taximetriştii ceva). În condiţiile astea, mă îndoiesc că e loc fizic de biciclete în 20. Plus că la ce interval de succedare are, dacă l-ai pierdut mai repede urci pe biclă până sus.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11048
Data de inscriere : 09/10/2014

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeVin 04 Dec 2015, 05:04

Dr2005 a scris:
Citat :
35 si 35B de mai bine de un an de zile nu mai intra pe la Hale Coreco
Am folosit eu cuvântul ,,Coreco" în vreo frază referitoare la capătul actual al lui 35? Cu mine nu-ţi merge cu d'astea.

Citat :
Ikarus scurt niste jafuri de autobuze care trebuiau casate demult, nu cred ca mnai exista asa ceva in Romania
Aşa e, nu mai există în România, că noi în oraş mergem numai cu maşina mică, nu ne trebuie autobuze. Există la Budapesta, la Sofia, la Moscova.

Ia uite ce ai scris matale domnule adminas :

Dr2005 a scris:
Adu-ţi aminte că şi la voi a fost o ,,reformă" din asta, de rămăsese 1 scurtat la Hale, 35 şi 35b nu mai ajungeau acolo... a ţinut câteva săptămâni, până la urmă 1 tot la Rafinăria Astra merge şi 35 şi 35b tot pe la Hale trec.

35 si 35B au ajuns prima data la Hale Catedrala asa se numeste statia dupa care le-au mutat pe sensul celalalt la Hale Coreco, practic e una si aceeasi statie doar ca una e intr-un sens si cealalta pentru celalalt sens desi traseul 35 si 35B oricum le-ai fi pus si indiferent unde le-ai fi oprit la Catedrala sau Coreco nu s-ar fi abatut de la traseu caci exista o intersectie si inca un giratoriu. Si mai exista si a 3-a statie Hale Tramvai pe linia de tramvai a lui 101 dar pe acolo nu avea cum sa ajunga 35 si 35B ar insemna lungirea traseelor cu inca 2 stati si inca 6 minute adaugate la cursa.


Dr2005 a scris:
până la urmă 1 tot la Rafinăria Astra merge şi 35 şi 35b tot pe la Hale trec.

Pana la urma 1 tot la Rafinaria Astra merge dar 35 si 35B pe la care Hale trec ? Spune-mi ca eu le folosesc zilnic si nu ajunge niciunul la Hale, ti-am si pus statia cu poza se numeste Palatul Culturii 2 e facuta special pentru aceste 2 trasee, deci daca vi de la Gara de Sud cu ceva traseu si vrei sa iei 35 sau 35B ori cobori la Palatul Culturii 1 si iei de acolo ori la Hale Coreco si te intorci pe jos 3 minute, ai ramas in urma rau cu ce se intampla la PLoiesti dar la gura nu te intrece nimeni.

Daca tot te pricepi atata la Ikarus ia vino cu niste poze cu Ikarus din Budapesta si Sofia dar sa vi si cu anul de productie si apoi ne uitam sa vedem daca se compara la intretinere cu jafurile expirate de la Ploiesti. O sa incep sa bombardez TCE Ploiesti de azi cu mail-uri sa nu mai bage jafurile astea pe traseul 1, nu e posibil sa te duci la mall plin de praf, in frig sau sa-si dea duhul pe traseu cand aveam atatea autobuze bune sa vad poate reusesc ceva o sa pun si pe alti sa trimita mail-uri.

Mai invata cum se face transportul in comun in Ploiesti si apoi vina si da din gura cat vrei, pana atunci stai in banca ta si ia lecti de la dl profesor cu domiciuliu de peste 25 ani in Ploiesti nu mai trai din amintiri.

Poate iti faci timp sa raspunzi la intrebarea cu malaxa, daca nu ai timp sa intrebi la locul de munca ca apoi sa vi cu un raspuns plauzibil si credibil
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8295
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12951
Data de inscriere : 06/04/2012

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeDum 06 Dec 2015, 23:58

Astea chiar au existat?

https://www.flickr.com/photos/112232936@N06/13952235269/

Poza e luata de aici: http://transport-in-comun.ro/forum/viewtopic.php?f=15&t=353
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22248
Data de inscriere : 06/12/2009

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeLun 07 Dec 2015, 00:04

Da, eu am mers cu el, era pe linia 90 si aprtinea de depoul/garajul Vatra Luminoasa. Very Happy

_________________
595423Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20236
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25031
Data de inscriere : 17/08/2011

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeLun 07 Dec 2015, 01:33

Da, #7091... mutat de la Vatra Luminoasă la Bujoreni când au venit Ikarusurile (au venit în 1997, mutarea probabil tot atunci s-a făcut). Şi-a trăit ultimele zile pe liniile 61 şi 69, când ieşea din J.L. Calderon în Carol ieşea capătul pe contrasens ca să ia curba aia.

În Depoul Bujoreni [Foto: probabil arhiva RATB]
Discutii generale despre transport II - Pagina 4 File

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22248
Data de inscriere : 06/12/2009

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeMier 09 Dec 2015, 17:34

Azi s-au facut teste cu tramvaiul pe SOS Iancului, cica de Luni ar da drumul la Tramvaie.

_________________
595423Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_a
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15359
Data de inscriere : 06/03/2009

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeMier 09 Dec 2015, 21:11

A durat mai bine de doi ani schimbarea liniei pe Sos. Iancului.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22248
Data de inscriere : 06/12/2009

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeMier 09 Dec 2015, 23:34

Da, din 10.04.2013, trebuia terminat in 2014 si sunt 2 statii dar lor le-a trebuit 2 ani jumate. Mad

_________________
595423Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_a
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15359
Data de inscriere : 06/03/2009

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 10 Dec 2015, 20:54

Dar de linia de pe Sos Pantelimon care duce de la Socului la Granitul unde sunt 3 statii, ce ziceti?? Cred ca sunt doi ani si acolo de cand au intrerupt circulatia tramvaielor!
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22248
Data de inscriere : 06/12/2009

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 10 Dec 2015, 21:57

Cica la anu va fi gata, dar de Liviu Rebreanu unde sunt 5 statii si la anu cand va fi gata se fac 5 ani de cand au inceput lucrarile, ce mai zici? O statie pe an!

_________________
595423Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_aDiscutii generale despre transport II - Pagina 4 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11048
Data de inscriere : 09/10/2014

Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitimeSam 12 Dec 2015, 22:59

La Ploiesti urmeaza a intra pe traseu toate tramvaiele in probe sa se obisnuiasca cu noua linie urmand ca dupa 1 ianuarie sa le dea drumul oficial.

La traseul 102 se lucreaza intens dar degeaba ca pana la 1 martie nu cred ca vor termina.

A mai aparut un zvon de la un coleg care cumnata-su lucreaza la TCE cica se va prelungi gratuitatea inca 6 luni, maine lumea doarme dar de luni o sa ma interesez.

@Dr2005 nu vrei sa intelegi ca degeaba am la Ploiesti ultimul troleu la 00:10 daca transportul in comun acopera doar 60% din oras restul se descurca cum poate. Parca am fi R.Valcea sa avem un singur drum care taie tot orasul asa circula la noi transportul in comun. As fi preferat metoda brasoveana cu acoperirea intregului oras chiar daca am trasee odata sau de doua ori pe ora decat sa vad zilnic trenuletz pe Bulevardul Independentei ( Bl Castanilor ) cate 2-3 autobuze si 1-2 trolee.

E o chestie pe care nu ai cum so intelegi decat daca te duci si te dai in Brasov cu transportul in comun, lucru pe care l-am facut de zeci de ori din 2002 incoace.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii generale despre transport II   Discutii generale despre transport II - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Discutii generale despre transport II
Sus 
Pagina 4 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii generale despre transport
» Discutii generale despre transport III
» Discutii generale despre transport II
» Discutii generale despre transport II
» Discutii generale despre transport III

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: