Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri neobisnuite la C.F.R

In jos 
+74
alex1987
CristianSM
Katalyn
ets2oltromânia
ALEXCFR
M.I.C.I.
Spartan1948
bogdan.perejuc
NicuS
spiderpc
florin.lifticariu
Shinkasen
dan tm
LanceR
Andrey_tm
adascalu
Raduku09
phnegativ
Arsen22
Katalin4653
AndreiStefan
Alex Avram
Adirmvl
kuepall
Radu Tudor
Vitosa
DPS
Balto
tuborgtnp
Adisoft1991s
cont dezactivat .
manuela
alliens
rich1974
bostanescu gigel
Dr2005
Cobra
Nesebar
redeme
AndiCFR
Luna
rizelgeorgel2004
cont inactiv
AlexD
nenuandrei
Nk11
DUAL
ATM
Teodor
TVlad
laur 133
Adrian78
IonutCFR2009
Norbi
didinul
cortexedge
Vlad
alex.alexus.tm
mi.tudor
marius_catalin84
didi
avram
bogdan srl
cristi ar
KQQ
cristi CFR
mtk
cosmin_26-17
mureseanu_976
Ionutz
orestte
COSTACHE MIHAIL
Lde 2100
MariusM
78 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeSam 04 Apr 2009, 15:39

Interesante informatiile postate de orestte pe acest forum la aceasta rubrica! Numai ca din pacate, si eu si lde2100 suntem foarte simpli, nu lucram nici in CFR si ne depasesc, iar greseala facuta de lde2100 dintre rampa si panta nu necesita atat de amplu raspuns, mai ales ca informatiile facute de orestte sunt lucruri total obisnuite, normale si firesti, si nicidecum lucruri neobisnuite, asa cum cere acest subiect!!!...
Sus In jos
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6069
Data de inscriere : 28/10/2008

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeDum 05 Apr 2009, 19:15

Un raspuns bun si amplu ajuta intotdeauna la cunoasterea a ceea ce este corect si evita confuziile.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeMier 08 Apr 2009, 22:19

Pe trenurile personale in relatia Bucuresti- Ploiesti-Buzau-Focsani-Marasesti, au fost introduse vagoane etajate modernizate seria 26-16 si 26-36.
Sus In jos
Lde 2100




Numarul mesajelor : 847
Localizare : Slanic prahova
Reputatie : 6661
Data de inscriere : 20/02/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Apr 2009, 13:44

pentru mine,cred ca cel mai ciudat lucru la cfr a fost astazi,10 aprilie 2009,cand o locomotiva seria 82 a tras p3422 p3421 si p 3430.este prima data cand vad o astfel de locomotiva pe linia ploiesti sud-poiana slanic,si in prahova!!!!!!!!locomotiva este noua,avea folie pe scaune!!!!!primul ei drum a fost chiar ploiesti sud-poiana slanic!!!!!!!o sa pun si o poza cu ea la subiectul ''locomotive seria 82''.
Sus In jos
Lde 2100




Numarul mesajelor : 847
Localizare : Slanic prahova
Reputatie : 6661
Data de inscriere : 20/02/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Apr 2009, 22:36

Costache Mihail a scris:
lde 2100 a scris:
IN GARA PLOIESTI VEST STA DE VREO DOUA LUNI O LOCOMOTIVA FRANTUZEASCA FARA SA FIE MISCATA
Am vazut si eu acea locomotiva, dar nu este a GFR-ului, si parca e alt model ca cele de Regiotrans


Am aflat ca este a regiotrans!!!o sa pun si niste poze cu es!!!!!
Sus In jos
Lde 2100




Numarul mesajelor : 847
Localizare : Slanic prahova
Reputatie : 6661
Data de inscriere : 20/02/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeDum 12 Apr 2009, 19:13

dan tm a scris:

poze?[/quote]

am pus doua poze cu 425523 in topicul ''locomotive operatori privati''.imi cer scuze pentru intarziere!!!!!!!
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7739
Data de inscriere : 16/04/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 16 Apr 2009, 18:05

Costache Mihail a scris:
Vreau sa adaug si eu lucru , care dupa parerea mea este neobisnuit. Pe relatia Constanta - Mangalia circula o garnitura formata dintr-o locomotiva seria 60 si un singur vagon etajat modernizat seria 26-16. Ceea ce este neobisnuit este faptul ca aceasta garnitura are rangul de personal, iar eu nu am mai vazut acest tip de vagon pe personal ci numai pe accelerat si rapid!

Nu mi se pare foarte corect...sa puna asa vagoane la personale, iar la unele rapide, in spetza Rapidul Satu Mare - Mangalia (si altele rapide de sezon estival) sa lase vagoane de acelea vechi albastre cu 8 locuri in compartiment (nu cunosc exact codul), in care calatoresti 18 - 20 de ore pana la mare.. Evil or Very Mad
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 16 Apr 2009, 23:40

Dar alta faza si mai tare! De cateva zile, pe trenurile personal Bucuresti-Marasesti au introdus vagoane etajate modernizate seria 26-16 si 26-36. Iar un lucru neobisnuit, cand ne gandim , vorba ta ,ca asta vara pe rapid, pe trenurile sezoniere, erau vagoane albastre cu cate 8 locuri in compartiment!!!
Sus In jos
mureseanu_976
Moderator
Moderator
mureseanu_976


Numarul mesajelor : 2215
Localizare : I eh, no, nooo, no es possible
Reputatie : 7896
Data de inscriere : 07/02/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeSam 18 Apr 2009, 23:32

Costache Mihail a scris:
Dar alta faza si mai tare! De cateva zile, pe trenurile personal Bucuresti-Marasesti au introdus vagoane etajate modernizate seria 26-16 si 26-36. Iar un lucru neobisnuit, cand ne gandim , vorba ta ,ca asta vara pe rapid, pe trenurile sezoniere, erau vagoane albastre cu cate 8 locuri in compartiment!!!

Si e chiar bine ca au introdus pe trenurile personale de Marasesti vagoane etajate 26/36-16.Vagoanele acelea trebuiau introduse inca de la inceput la trenuri personale Wink

Referitor la sezonierul Satu Mare-Mangalia,e posibil sa primeasca incepand cu acest an vagoane modernizate seria 20-49 (care au,din pacate,tot 8 locuri/compartiment).Partea buna-i ca au masute (deci ai unde sa-ti pui cafeaua sau apa pe timpul calatoriei),au prize electrice (poti sa-ti incarci telefonul),toaletele sunt igienice,si multe altele Smile
Sus In jos
Lde 2100




Numarul mesajelor : 847
Localizare : Slanic prahova
Reputatie : 6661
Data de inscriere : 20/02/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Apr 2009, 23:14

astazi, la trenul P3428,nasii dadeau calatorilor niste chestionare,in care trebuiau bifate niste ''casute'', in dreptul carora scria de unde ti-ai luat biletul,daca ai prefera alt mijloc de transport in afara de tren,daca esti multumit se personalul din tren etc.pun mai jos o poza cu chestionarul,dar nu se intelege din poza ce scrie...

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Chestionar
Sus In jos
Lde 2100




Numarul mesajelor : 847
Localizare : Slanic prahova
Reputatie : 6661
Data de inscriere : 20/02/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeSam 25 Apr 2009, 00:07

Un alt lucru ciudat pe care l-am obsrevat astazi,25 aprilie 2009,este ca personalul ploiesti sud-slobozia veche a fost format din rama te 80+un 21-47,de obicei este format din patru 21-47 si doua 11-47!!!!!!
Sus In jos
cosmin_26-17




Numarul mesajelor : 2
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5484
Data de inscriere : 07/05/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 07 Mai 2009, 23:12

Odata s-a intmplat sa vad un TEu 113 in Gara Bucuresti Nord, dar pe ruta respectiva nu a mai fost decat in ziua aceea. As mai vrea sa mai fie vreun TE la Bucuresti, ca sa ii fac si eu poze.
Sus In jos
Lde 2100




Numarul mesajelor : 847
Localizare : Slanic prahova
Reputatie : 6661
Data de inscriere : 20/02/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 07 Mai 2009, 23:18

cosmin_26-17 a scris:
Odata s-a intmplat sa vad un TEu 113 in Gara Bucuresti Nord, dar pe ruta respectiva nu a mai fost decat in ziua aceea. As mai vrea sa mai fie vreun TE la Bucuresti, ca sa ii fac si eu poze.
Rama te 113 apartine statiei Ploiesti sud...
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeVin 08 Mai 2009, 11:44

cosmin_26-17 a scris:
Odata s-a intmplat sa vad un TEu 113 in Gara Bucuresti Nord, dar pe ruta respectiva nu a mai fost decat in ziua aceea. As mai vrea sa mai fie vreun TE la Bucuresti, ca sa ii fac si eu poze.
Si circula cu calatori? Eu nu am vazut niciodata vreun TE in Gara de Nord, decat odata dar circula fara calatori.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitimeMar 09 Iun 2009, 22:48

Astazi am facut o expeditie pe traseul Bucuresti- Ploiesti-Brasov-Intorsura Buzaului. Ca de obicei, ma asteptam ca in Gara Intorsura Buzaului sa vad ca de obicei toate diagonalele ruginite, acoperite cu iarba , parasite. Insa, surpriza!!! Un lucru total neobisnuit pentru mine, cred ca si pentru voi, cel putin acum . Toate diagonelele din Intorsura Buzaului, erau pline de automotoare Regiotrans. Dar ce automotoare! Mai degraba seamana a rame seria 58 , mai ales ca sunt alcatuite din 3 tronsoane, lucru total neobisnuit la automotoarele Regiotrans. Am sa postez o poza aici cu astfel de automotoare, iar pe celelalte le postez la Automotoare Regiotrans.
Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 P6070054
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri neobisnuite la C.F.R   Lucruri neobisnuite la C.F.R - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri neobisnuite la C.F.R
Sus 
Pagina 2 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)
» Lucruri negative la TFG si TFC

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: