Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 804 : Medgidia - Tulcea Oras

In jos 
+96
Dr2005
Adrian78
IonutCFR2009
riciu
t1972
kristi kkk
Jeorje
CalinIonMihai
ciprian71
Peter Fodor
Cipri Andrei Neculai
Luca tgv
brutusel
DUAL
Maddox
Alastair
George CFR
ALEXCFR
cardinal
Luna
AeroX
marius664
alliens
ets2oltromânia
AndreiSita98
Davee91
strainu
neluadi
aris86
Theo A.
92Dragos
Nk11
TonyGFR
lifetec
Jurnal Feroviar
cristy79
Katalyn
alex.barac.5
matei vulcan
cristi ar
mielutu zburator
cosmin br
Razvan Tudor
NF1-800
dan tm
Andrey_tm
cristi CFR
spiderpc
alex1987
LanceR
cfr500
NIKU24
folkfan
DAS 2011
Giuseppe
Katalin4653
Teodor
didinul
baiazid
AndreiStefan
Costin.H
Rarau
Adirmvl
Caravelle_Zg
joanta
Michael
nenuandrei
alexmorph3us
AlexD
Norbi
redeme
Vitosa
razvan - trenuri
popovici
raoul
Mihay
AlexCta
DPS
ATM
ldh80
MariusM
TVlad
Amiralul
tudor_toma82
mishu
buldozer2
stegaru
COSTACHE MIHAIL
Nesebar
loryjonel
Vlad
Seby
cgatutun
Aditu
marius_m
myster2008
100 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 30 ... 55, 56, 57
AutorMesaj
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20105
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24858
Data de inscriere : 17/08/2011

804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Empty
MesajSubiect: Re: 804 : Medgidia - Tulcea Oras   804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Icon_minitimeMar 07 Mai 2024, 16:12

IonutCFR2009 a scris:
Lasa ca mananci paine congelata de 1 an la Kaufland (plina de conservanti) sau alte sortimente obtinute din faina cu radioactivitate, tara de origine UA... Pana iese analiza la laboratoarele ANSVSA, le-ai consumat deja... Laughing
Norocul meu că nu mănânc prea multă pâine Laughing şi nici nu îmi fac cumpărăturile Kaufland. Ultima dată când am intrat (de gura maică'mii ,,că au cartofi mai ieftini!") am luat "Cartofi, origine România" din saci pe care scria "Recoltare: Egipt, ambalat în România, Com. Vidra, jud. Ilfov" Laughing

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1680
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7450
Data de inscriere : 25/08/2008

804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Empty
MesajSubiect: Re: 804 : Medgidia - Tulcea Oras   804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Icon_minitimeMar 07 Mai 2024, 19:00

ldh80 a scris:
Știu și sunt convins că, corupția este mare in România și patronii firmelor de transport auto interurban de călători cotizează unde trebuie pentru că sa nu se facă ce trebuie pentru atragerea călătorilor la tren!

Eu ziceam ce ar trebui făcut pentru atragerea călătorilor la tren!
Pe mine nu ma atragi la tren, oricat te-ai strofoca! In primul rand pretul biletelor la InterRegio, deja de la doua persoane in masina e mai ieftin decat cu trenul! Apoi timpul, nu stau cand am un weekend liber sa imi fac programul dupa tren! Plus conditiile pe care le ofera trenul!
Sus In jos
riciu

riciu


Numarul mesajelor : 1293
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6393
Data de inscriere : 27/06/2010

804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Empty
MesajSubiect: Re: 804 : Medgidia - Tulcea Oras   804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Icon_minitimeMar 07 Mai 2024, 21:10

IonutCFR2009 a scris:
Dr2005 a scris:

Apropo de conserve, există o fabrică la Râureni, Vâlcea, care merge foarte bine. Deşi eu n-aş mânca zilnic conserve şi gemuri produse între o mină de suprafaţă, o uzină sodică, un CET şi o fabrică de acid sulfuric.

Lasa ca mananci paine congelata de 1 an la Kaufland (plina de conservanti) sau alte sortimente obtinute din faina cu radioactivitate, tara de origine UA... Pana iese analiza la laboratoarele ANSVSA, le-ai consumat deja... :lol:

Off topic dar merita zis: ANSVSA NU E IN STARE SA FACA ANALIZE! Asa zisele analize sunt organoleptice (adica aspect, culoare, miros, gust, eventual teste de "imbatranire" a alimentului). Nu va imbatati cu apa rece. Legislatia din Romania NU prevede sa se faca analize pe ce contin produsele alea! Nu se fac analize pe ce substante contine. Verificarile se fac pe acte si cam atat. Doar in caz de intoxicatii se mai trimite cate ceva la laboaratoarele autorizate. Insa o analiza pe asa ceva ca la carte, costa cat nu costa marfa intreaga, pentru ca vorbim de substante organice care nu se pot analiza cu kit-uri rapide.
Sa va ma mai zic ca cei de la ANSVSA (majoritatea, nu toti) nici macar nu cunosc legea dupa care aplica amenzi?!
Scuze off-topicul, dar e important de stiut.
Sus In jos
Continut sponsorizat





804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Empty
MesajSubiect: Re: 804 : Medgidia - Tulcea Oras   804 : Medgidia - Tulcea Oras - Pagina 57 Icon_minitime

Sus In jos
 
804 : Medgidia - Tulcea Oras
Sus 
Pagina 57 din 57Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 30 ... 55, 56, 57
 Subiecte similare
-
» Reportaje feroviare Adirmvl
» Tulcea Oras
» IR 1989/1988 Bucuresti Nord-Medgidia-Tulcea
» 805 : Saligny - Cernavoda Oras
» Filmari DPS Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 800-
Mergi direct la: