Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni

In jos 
+98
Lineus646
Katalyn
florin.lifticariu
Semafor
lifetec
bobi
marius664
Luca tgv
impuls
j o a n t a
mielutu zburator
get.
bubu
dan tm
kristi kkk
Simply18
baiazid
Balto
NicuS
vanchorusebulgaria
92Dragos
Amiralul
Bobby_TM
DUAL
Razvan Tudor
DAS 2011
spsdc7
alliens
seby1998
Adirmvl
Dutzu
user dezactivat...
Caravelle_Zg
chatnoir401
Radu.B
Sergiu rmn
cfr500
Mihay
spiderpc
Kriszti219
COSTACHE MIHAIL
Katalin4653
Tomi13leu
popovici
cstefan
stefan_br
didinul
dexter23
ravers75
liviulav33
razvan - trenuri
lovekomotive
AlexD
manuela
srazvi
Dr2005
cardinal
cristi CFR
bogdan srl
iDorin
Vitosa
Cobra
cont dezactivat .
redeme
sorin
TVlad
riciu
mureseanu_976
joanta
sorinucu
decward
ultras
Marius Iulian
buldozer2
halmarius
mihaiuc
Nesebar
Marian.B
alinx3330
ldh80
jionutz
ATM
vrabieionut
@ndrey
didi
mishu88
Hurricane
mi.tudor
PrisecaruFlorin
MariusM
IonutCFR2009
marius_catalin84
Ionutz
cortexedge
Vlad
marius_m
mardaryroby
myster2008
102 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 48 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
Sergiu rmn

Sergiu rmn


Numarul mesajelor : 487
Varsta : 38
Localizare : Arad
Reputatie : 5027
Data de inscriere : 25/04/2012

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeMier 02 Ian 2013, 23:46

Foarte pozitiv atunci!
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3658
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9638
Data de inscriere : 02/11/2008

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeMier 02 Ian 2013, 23:55

Hotararea_643_din_2011 spune cum trebuie procedat insa vad ca pe Faurei - Tecuci si Caransebes - Boutari bate vantul...

Citat :
Art. 21. — În situația în care operatorul economic care preia
în exploatare secții de circulație aparținând infrastructurii
feroviare neinteroperabile încetează oricare dintre serviciile
asumate prin contractul de închiriere a secției/secțiilor de
circulație
, cu implicații directe asupra siguranței circulației și în
ceea ce privește derularea corespunzătoare a traficului feroviar
public de călători și asigurarea pachetului minim social, fără un
preaviz transmis în scris C.F.R. și C.F.R. Călători cu minimum
6 luni înainte de data încetării respective, cu justificarea
aferentă
, acestuia i se va reține depozitul constituit potrivit art. 15
alin. (1) lit. f). Reținerea depozitului nu înlătură răspunderea
pentru repararea integrală a oricăror prejudicii care pot rezulta
din încetarea oricăruia dintre serviciile asumate prin contractul
de închiriere, în conformitate cu legislația în vigoare.
Art. 22. — (1) În situația în care operatorul economic care
preia în exploatare secții de circulație aparținând infrastructurii
feroviare neinteroperabile încetează oricare dintre serviciile
asumate prin contractul de închiriere a secției/secțiilor de
circulație, C.F.R. va prelua secția/secțiile respective, iar C.F.R.
Călători va prelua operarea trenurilor de călători din pachetul
minim social pe secția/secțiile respectivă/respective.

(2) În situația prevăzută la alin. (1), C.F.R. și C.F.R. Călători
vor prelua, potrivit reglementărilor în vigoare, personalul necesar
desfășurării în bune condiții a activităților pe secția/grupurile de
secții de circulație preluată/preluate de la operatorul economic
care încetează efectuarea serviciilor pe secția/grupurile de secții
de circulație închiriată/închiriate, în limita numărului de personal
predat către operatorul economic în cauză la momentul
închirierii secției/grupului de secții de circulație, în condițiile legii.
(3) Secțiile de circulație neinteroperabile, preluate de C.F.R.
și C.F.R. Călători, vor fi reintroduse în procedura de licitație
pentru închirierea serviciilor, potrivit legii și în conformitate cu
prevederile prezentelor condiții de închiriere

Avem parte de un precedent, va dati seama se se poate intampla daca toti OTF privati ar renunta ?

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 00:38

Daca toti op. privati renunta la sectii atunci secundarele vor fi abandonate , CFR Calatori NU se mai intoarce pe secundare , asta trebuie sa intelega toata lumea , deci sa ne bucuram ca inca avem liniile private si circula trenurile , daca nu ar fi ei am vedea liniile ruginite cum de altfel avem destule in aceasta situatie unde nu a venit privatul .

Linia Faurei-Tecuci eu zic ca a fost o mare greseala ca a fost data la privat , face parte dintr-o magistrala si era normal sa ramana la CFR , pe aici trebuia sa ramna trenul Iasi-Mangalia ; plus un tren Bucuresti-Iasi , eventual trenurile IC si este o idee buna sa fi circulat combinate cu cele de Galati pana la Faurei dar in cazul asta ce facem cu trenurile IC Bucuresti-Suceava care au ramas la 2 vagoane ? le anulam ? e o idee si asta ca oricum nu sunt prea solicitate iar cel de dimineata chiar nu are rost atata timp cat la Bulgaria Exp . exista vagoane clasa pana la Suceava .

_________________
595423M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Bdeem_8496_aM 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Bdeem_8496_aM 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Katalin4653
V.I.P Member
V.I.P Member
Katalin4653


Numarul mesajelor : 1575
Localizare : Braila M 700
Reputatie : 6257
Data de inscriere : 30/12/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 00:42

Karpaty a scris:
Daca toti op. privati renunta la sectii atunci secundarele vor fi abandonate , CFR Calatori NU se mai intoarce pe secundare , asta trebuie sa intelega toata lumea , deci sa ne bucuram ca inca avem liniile private si circula trenurile , daca nu ar fi ei am vedea liniile ruginite cum de altfel avem destule in aceasta situatie unde nu a venit privatul .

Linia Faurei-Tecuci eu zic ca a fost o mare greseala ca a fost data la privat , face parte dintr-o magistrala si era normal sa ramana la CFR , pe aici trebuia sa ramna trenul Iasi-Mangalia ; plus un tren Bucuresti-Iasi , eventual trenurile IC si este o idee buna sa fi circulat combinate cu cele de Galati pana la Faurei dar in cazul asta ce facem cu trenurile IC Bucuresti-Suceava care au ramas la 2 vagoane ? le anulam ? e o idee si asta ca oricum nu sunt prea solicitate iar cel de dimineata chiar nu are rost atata timp cat la Bulgaria Exp . exista vagoane clasa pana la Suceava .


IC de Suceava cuplate din Tecuci cu un IR Galati-Suceava!Si mers la rang de IR!O problema este si acum , ar trebui bagate si grupe de la Braila de un singur Vagon catre Iasi si Suceava ce sa se ataseze al semnal in Barbosi!
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/servtrans888
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6546
Reputatie : 12355
Data de inscriere : 09/07/2009

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 00:43

Pai IC Bucuresti - Suceava Nord poate fi combinat cu grupe de Piatra Neamt, de Vatra Dornei Bai sau chiar de Botosani, ca tot se modernizeaza garile pe acolo...
Sus In jos
stefan_br
V.I.P Member
V.I.P Member
stefan_br


Numarul mesajelor : 511
Localizare : Braila/Bucuresti
Reputatie : 5783
Data de inscriere : 23/05/2010

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 01:18

Pentru legaturi Braila-Iasi exista trenurile R care ajung in Barbosi astfel incat calatorii sa poata prinda legatura de Iasi sau Tg Mures.Observ ca pe aicie o manie de a se creea trenuri care sa transporte ce?In primul rand in Romania nu exista infarstructura si nu va exista prea curand (in materie de transport feroviar).In al doilea rand CFR Calatori are datorii considerabile, vagoane insuficiente si locomotive carora le cade tabla dupa ele, deci au un parc cu probleme (sigur o sa sara unii ca dom'le sa se cumpere rame.Da, da da, numai ca nu e asa usor ca mersul la magazin).

Un alt factor pe care toti (sau aproape toti) de pe aici il omit este concurenta rutiera.Omul nu are chef sa stea dupa OTF si isi cumpara masina.Romanul vrea masina, chit ca nu are drumuri.E interesant, totusi ajung mai repede ca trenul in majoritatea locurilor, plus ca masina ofera o mobilitate mai mare.Trenul a ramas un mijloc de transport pentru elevi/studenti/pensionari/veterani/blatisti sau cei care n-au incotro!

Nu o sa insist prea mult pe problema secundarelor, sincer niciun operator feroviar nu o sa vina din mila pe o sectie si nu recomand nici CFR-ului sa o faca, pentru ca ar face-o pe banii nostrii!

Recomand unora care viseaza la epoca de aur sa incerce sa gandeasca din interiorul sistemului iar CFR-ului sa incerce sa investeasca pe zonele ce pot aduce profit iar pe restu' sa le dea (desi pentru unii suna crud).Tecuci-Faureiul a fost data tot din considerente economice corecte (ar trebuisa vedem daca a fost data pe banii care trebuie) iar 702-ul zic eu ca va fi slavat, dar atunci cand va fi un pic cam naspa situatia!
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3658
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9638
Data de inscriere : 02/11/2008

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 02:00

Citat :
Un alt factor pe care toti (sau aproape toti) de pe aici il omit este concurenta rutiera.

Mda, am vazut MICROBUZ , Timisoara - Husi !!!!!!!!

Sincer trebuie sa fii ori ne*un, ori masochist, daca nu ambele ca sa faci un asa drum cu o duba...

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20478
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25356
Data de inscriere : 17/08/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 03:24

cristi CFR a scris:
Mda, am vazut MICROBUZ , Timisoara - Husi !!!!!!!!
Cu ăla merg 2 - 3 oameni de la un capăt la altul, ăla mai mult ia călători pe bucăţi, ca şi IR 1621/1622 de exemplu.

Legat de neinteroperabile, Caransebeş - Bouţari avea, oricum, pachet minim social ZERO prin actul adiţional de zilele trecute. Aşa că CFR Călători nu avea ce să preia.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vizitator
Vizitator




M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 09:06

Am aruncat ieri absolut din intimplare un ochi pe mersul 2000-2001.
Erau trenuri internationale care circulau Mogosoaia Faurei Nicolina Ungheni dar si trenuri Iasi -Bucuresti via Ciorasti.

Oare daca s-ar repara linia si s-ar aduce la viteza de 100 km/h sau 120 pentru Desiro nu s-ar putea reda circulatiei pentru legaturi Iasi-Vaslui Bucuresti si chiar Galati-Bucuresti?

Sau sa fie alocata pentru marfa?
Sus In jos
Katalin4653
V.I.P Member
V.I.P Member
Katalin4653


Numarul mesajelor : 1575
Localizare : Braila M 700
Reputatie : 6257
Data de inscriere : 30/12/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 09:26

dan tm a scris:
Am aruncat ieri absolut din intimplare un ochi pe mersul 2000-2001.
Erau trenuri internationale care circulau Mogosoaia Faurei Nicolina Ungheni dar si trenuri Iasi -Bucuresti via Ciorasti.

Oare daca s-ar repara linia si s-ar aduce la viteza de 100 km/h sau 120 pentru Desiro nu s-ar putea reda circulatiei pentru legaturi Iasi-Vaslui Bucuresti si chiar Galati-Bucuresti?

Sau sa fie alocata pentru marfa?


Cand am spus treaba cu descongestionarea M500 de cateva trenuri ce sunt pentru Iasi/Ungheni, am vazut raspunsuri ca nu prezinta interes local de Calatori si nici macar trenurile de Rang pentru Iasi nu merita sa Circule! Asa ca de, deasta si cei din MT gandesc la fel doar la solutii pe termen scurt si mediu!
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/servtrans888
cfr500




Numarul mesajelor : 2595
Varsta : 24
Reputatie : 7304
Data de inscriere : 18/11/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeJoi 03 Ian 2013, 09:55

stefan_br a scris:
Pentru legaturi Braila-Iasi exista trenurile R care ajung in Barbosi astfel incat calatorii sa poata prinda legatura de Iasi sau Tg Mures.Observ ca pe aicie o manie de a se creea trenuri care sa transporte ce?In primul rand in Romania nu exista infarstructura si nu va exista prea curand (in materie de transport feroviar).In al doilea rand CFR Calatori are datorii considerabile, vagoane insuficiente si locomotive carora le cade tabla dupa ele, deci au un parc cu probleme (sigur o sa sara unii ca dom'le sa se cumpere rame.Da, da da, numai ca nu e asa usor ca mersul la magazin).

Parc de vagoane insuficient Smile). In revizia Iasi zac multe vagoane 20-49 si mai este unul care zace in Botosani de vreo 2 ani. In depoul Iasi zac si Sageti albastre si exemplele pot continua.
Sus In jos
ATM

ATM


Numarul mesajelor : 1371
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6576
Data de inscriere : 10/07/2010

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeSam 05 Ian 2013, 11:17

Mda...extrem de neplacuta vestea asta...

Ca sa clarificam, niciodata linia 601 nu a fost de 120 km/h, ci de 100 km/h, in anii ei de glorie (cand se scoteau 70 minute pentru 92 de km). Are sina de 49. Nu stiu daca doar asta limiteaza viteza la 100, cert e ca nici pe aia n-o pot scoate oricum, nu stiu cat mai era acuma viteza, 70 sau 80... in fine.

NU reabiliteaza nimeni linia asta. Si sa fi fost in continuare a CFR-ului, mult mai degraba bagam banii in reabilitarea Ploiesti-Marasesti, folosind 601 ca debuseu in starea ei actuala. Dar sa reabilitezi o linie de care toata lumea se fereste...? nu, sa fim realisti.

Ramane de vazut cum s-o da lumea lovita in incercarea de a evita pachetul social, care e de 2 trenuri pe zi, pe sectia asta (cel putin asa stiam eu).

Nu se justifica incercarea/crearea de grupe directe de IR, IC, sau trenuri pe relatia Buc-Urziceni (sau Buzau)-Faurei-Tecuci-Iasi, indiferent la ce trenuri s-ar atasa De ce? oricum s-ar lua in calcul, ar exista mai multi km (=mai mult TUI) pentru grupe directe din Buzau/Faurei, sau o distanta mai mare cu tractiune diesel versus electrica pentru trenurile directe. DACA linia ar fi fost electrificata, era o alta treaba, ar fi influentat destul de mult deciziile, cel putin pentru marfa...insa chiar si asa, existau alte linii mai importante la rand si pe vremea comunismului, daramite acum.

Cat despre lipsa de vagoane/parc rulant, sa fim seriosi, asa cum Servtrans a rulat linia cu o locomotiva si un vagon, CFR putea foarte bine s-o ruleze cu un singur automotor 77. Faureiul inca e vizitat de astfel de cotete, de la Urziceni si Ploiesti.

Si ca o ultima parere, cel mai logic mi se parea sa preia TFC executia liniei. Tinand cont ca au noduri de operare /baze si in Buzau, si in Galati, nu era foarte greu de facut. Dar, asa cum s-a mai spus, linia asta e FOARTE diferita, dpdv constructiv, decat un 504 sau 304 - n-are nici un Dumnezeu ca trafic zonal de calatori. In afara de Udresti si (poate) Botarlau, restul statiilor sunt la mama naibii fata de localitatile pe care le deservesc. Si s-au dus timpurile in care calatorul (inclusiv eu, la Ciorasti) mergeau 3 km pe camp s-ajunga la gara.

Dar nu va-ngrijorati, odata si odata va intra 500 in reconstructie, si sa vedeti ce importanta va deveni linia asta 601, am vazut cu ochii nostri la inundatii si cand s-a lucrat la podul ala de pe langa Putna Seaca...


Cat despre linia 702 mentionata mai sus, aia are cu totul o alta importanta, nu cred ca se pune vreodata problema sa se renunte la ea, pur si simplu oamenii n-au bani sa bage-n ea.
Sus In jos
riciu

riciu


Numarul mesajelor : 1356
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6581
Data de inscriere : 27/06/2010

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeSam 05 Ian 2013, 15:12

Faurei Tecuci are strict importanta strategica, cand se buseste 500/704. Atat si nimic mai mult. E o linie in campie care nu deserveste aproape nimic. Mai mult decat atat iarna s-ar putea sa ramai inzapezit pe acolo (asta insa e valabil pt toate liniiile asezate in bataia viscolului -700/702/800).
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeSam 05 Ian 2013, 15:27

Pentru Faurei-Tecuci eu unu eram mai bucuros sa nu se repare podul de pe 500 si sa ramana cazut cum nu se fac nici alte linii sa nu se fi facut nici acel pod iar portiunile circulabile sa ramana doar Bucuresti-Focsani ; respectiv Marasesti-Vicsani iar ce mergea spre Suceava si Iasi sa treaca pe Faurei-Tecuci , repet asta mi-ar fi convenit mie .

_________________
595423M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Bdeem_8496_aM 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Bdeem_8496_aM 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Bdeem_8496_a
Sus In jos
chatnoir401

chatnoir401


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 47
Localizare : BACAU
Reputatie : 4465
Data de inscriere : 18/08/2012

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitimeSam 05 Ian 2013, 15:52

In 2005 cand a fost distrus podul de la Putna Seaca timp de vreo 4 luni asa s-a circulat iar trenurile aveau si intarzieri uneori. Pe urma dupa ce a fost deschis firul 2 intre Putna Seaca si Focsani s-a reluat circulatia intre Focsani si Marasesti. Daca tin bine minte doar acceleratele dintre Suceava si Mangalia au mai mers 1 an sau 2 prin Tecuci - Faurei numai ca faceau cam acelasi timp care l-ar fi scos daca mergeau prin Buzau. Daca pentru aceasta ruta distanta e mai scurta cu 20 km pentru trenurile care vin din Bucuresti spre Suceava e mai lunga cu 61 km deci implica si un timp mai mare de parcurs.
Sus In jos
Continut sponsorizat





M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 30 Icon_minitime

Sus In jos
 
M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni
Sus 
Pagina 30 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 48 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni
» IR 1964/1963 Iasi-Vaslui-Tecuci-Focsani-Buzau(Suceava)-Mangalia
» Mersul Trenurilor 2012-2013
» IR 1962/1961 Iasi-Vaslui-Barbosi-Braila-Tandarei-Constanta-Mangalia
» Întrebări şi răspunsuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 600-
Mergi direct la: