Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni

In jos 
+98
Lineus646
Katalyn
florin.lifticariu
Semafor
lifetec
bobi
marius664
Luca tgv
impuls
j o a n t a
mielutu zburator
get.
bubu
dan tm
kristi kkk
Simply18
baiazid
Balto
NicuS
vanchorusebulgaria
92Dragos
Amiralul
Bobby_TM
DUAL
Razvan Tudor
DAS 2011
spsdc7
alliens
seby1998
Adirmvl
Dutzu
user dezactivat...
Caravelle_Zg
chatnoir401
Radu.B
Sergiu rmn
cfr500
Mihay
spiderpc
Kriszti219
COSTACHE MIHAIL
Katalin4653
Tomi13leu
popovici
cstefan
stefan_br
didinul
dexter23
ravers75
liviulav33
razvan - trenuri
lovekomotive
AlexD
manuela
srazvi
Dr2005
cardinal
cristi CFR
bogdan srl
iDorin
Vitosa
Cobra
cont dezactivat .
redeme
sorin
TVlad
riciu
mureseanu_976
joanta
sorinucu
decward
ultras
Marius Iulian
buldozer2
halmarius
mihaiuc
Nesebar
Marian.B
alinx3330
ldh80
jionutz
ATM
vrabieionut
@ndrey
didi
mishu88
Hurricane
mi.tudor
PrisecaruFlorin
MariusM
IonutCFR2009
marius_catalin84
Ionutz
cortexedge
Vlad
marius_m
mardaryroby
myster2008
102 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 39 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
riciu

riciu


Numarul mesajelor : 1356
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6581
Data de inscriere : 27/06/2010

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeSam 21 Mai 2011, 16:34

maryus74 a scris:
@ karpaty: aia de care spui tu e varianta pe centura ce iese la ramif buciumeni-buftea/chitila, vlad stie ceva de 2 linii dinspre Mogosoaia numai ca una din ele electrificata o tine tot inainte si se ramifica spre chitila, buc triaj, bucurestii noi, in timp ce cealalta neelectrificata vireaza la stanga spre depou buc triaj h-pajura halta de unde se uneste cu fir electrificat chitila (fir 4 k) si merge spre buc nord, de aici confuzia lui vlad, fir 4 k vine chitila-depou triaj (pe deal ) pajura-ramif pajura-buc baneasa si pajura-buc nord (fir 700 in livret).

Linia intre Mogosoaia si Dep Bucuresti Triaj numai e electrificata de mult. Exista o linie pe care se circula (neelectrificata niciodata) si cea care a fost circulata si electrificata de multisor. Acum nu se mai poate circula pentru ca au invadat-o balariile si chiar au crescut arbusti pe ea.

Scuzati off topic-ul
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8991
Reputatie : 14356
Data de inscriere : 08/01/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeSam 21 Mai 2011, 22:52

riciu a scris:
maryus74 a scris:
@ karpaty: aia de care spui tu e varianta pe centura ce iese la ramif buciumeni-buftea/chitila, vlad stie ceva de 2 linii dinspre Mogosoaia numai ca una din ele electrificata o tine tot inainte si se ramifica spre chitila, buc triaj, bucurestii noi, in timp ce cealalta neelectrificata vireaza la stanga spre depou buc triaj h-pajura halta de unde se uneste cu fir electrificat chitila (fir 4 k) si merge spre buc nord, de aici confuzia lui vlad, fir 4 k vine chitila-depou triaj (pe deal ) pajura-ramif pajura-buc baneasa si pajura-buc nord (fir 700 in livret).

Linia intre Mogosoaia si Dep Bucuresti Triaj numai e electrificata de mult. Exista o linie pe care se circula (neelectrificata niciodata) si cea care a fost circulata si electrificata de multisor. Acum nu se mai poate circula pentru ca au invadat-o balariile si chiar au crescut arbusti pe ea.

Scuzati off topic-ul
Eu am intervenit vizavi de raspunsul lui Vlad la adresa unui user : daca mai sunt functionale cele 2 linii intre Mogosoaia si Buc Nord (de fapt fiind doar unul direct - nota mea), si am explicat cum stau treburile in teren, faptul ca acel fir (a doua linie ce merge in paralel cu cea spre Buc pana la un anumit punct) este dezafectata de ceva timp am omis sa specific, cu scuzele de rigoare

Scuzati off topic-ul
Sus In jos
ldh80
V.I.P Member
V.I.P Member
ldh80


Numarul mesajelor : 6726
Varsta : 42
Localizare : Pascani
Reputatie : 12047
Data de inscriere : 03/11/2010

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Linia 600   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeLun 30 Mai 2011, 20:30

Stie cineva care mai este situatia liniilor ferate industriale din Vaslui ? Ma refer la cele doua linii ale fabricii de mobila ("Movas"), si la linia spre zona industriala "Rediul"!
In anii din urma, in statia Vaslui, se mai efectua manevre, cu o locomotiva clasa 80, dar am "prins" si o locomotiva LDH-25/BDM !
La Barlad, din cate am inteles, linia industriala mai este folosita de Rulmentul si Fepa, dar celalalte fabrici barladene ("Fabrica de ulei Mandra",
"Agrocomplex", "Abrom", Abatorul, Fabrica de ciment, Fabrica de prelucrarea tutunului), care aveau si ele acces la linia ferata industriala, nu stiu daca o mai folosesc.
Sus In jos
ldh80
V.I.P Member
V.I.P Member
ldh80


Numarul mesajelor : 6726
Varsta : 42
Localizare : Pascani
Reputatie : 12047
Data de inscriere : 03/11/2010

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Linia 600   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeLun 30 Mai 2011, 20:32

Cand a fost desfiintat triajul statiei Vaslui (liniile de manevra de dupa pasajul denivelat spre Crasna) ?
Sus In jos
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member
redeme


Numarul mesajelor : 1081
Localizare : Iasi
Reputatie : 6056
Data de inscriere : 06/03/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeLun 30 Mai 2011, 21:58

Acum o săptămână nu era niciun vagon de marfă nicăieri... Doar o drezină de mică capacitate DC cu 4 remorci de mică capacitate(RDC) în Buhăiești și două drezine cu câteva remorci fiecare în Vaslui... În Bârlad nu era nici țipenie de marfar, toate liniile fiind goale.

Tot acum câteva zile a plecat o drezină sau cam așa ceva, cu un vagon 21-47(era garat într-o curte a Infra), pe Racordarea Nicolina cred. În schimb, a venit o drezină, posibil chiar cea din stația Buhăiești(e același fel de drezină).

Drezina în Buhăiești:
M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF2497

Cele din Vaslui nu le-am putut prinde, oricum am remarcat lipsa oricărui vagon de marfă...

Stația Bârlad:
M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF2501

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF2502
Sus In jos
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member
redeme


Numarul mesajelor : 1081
Localizare : Iasi
Reputatie : 6056
Data de inscriere : 06/03/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeDum 05 Iun 2011, 23:26

Marfar GFR cu vagoane de ecartament larg de tip E transpuse (pe 26 mai 2011)!!!

Pentru întreaga poveste, vedeți musai http://www.forumtrenuri.com/t58p120-trenurile-marfare#50346

---

De asemenea, miercuri 1 iunie 2011, în jurul orei 5 PM marfar GFR pe magistrala 600(desigur, prin denumire exclud secțiunea Iași - Ungheni)!

Nu am apucat să văd decât o frântură din ultimul vagon... părea să o fi luat pe Racordarea Nicolina, deși la 5 min după trecerea lui macazurile erau pe directa Ciurea - Nicolina.
Vineri garnitura era încă în Triaj Socola și am recunoscut imediat vagoanele: 6 Habfis-uri inscripționate Grup Feroviar Român, unele goale(două cred), altele încărcate ș-incă bine, cu diverse mărfuri și destinații. Sâmbătă mi s-a părut că văd din mașină un astfel de vagon chiar și în dreptul pasarelei din zona Frumoasa.

Revin cu poze!
Sus In jos
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member
redeme


Numarul mesajelor : 1081
Localizare : Iasi
Reputatie : 6056
Data de inscriere : 06/03/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeMier 08 Iun 2011, 22:56

Cum spuneam că revin cu poze...

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF2877

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF2882

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF2885

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF2883
Sus In jos
mardaryroby
V.I.P Member
V.I.P Member
mardaryroby


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 46
Localizare : Iasi, Romania
Reputatie : 6155
Data de inscriere : 21/08/2008

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeVin 10 Iun 2011, 18:34

Linia V din gara Nicolina a fost scoasa din doua motive: declinul CFR Marfa si invecinarea garii cu un cartier plin de copii. Legat de primul motiv, linia era folosita pentru trenurile de marfa care nu aveau verde la intrare in triajul Socola, a fost un moment intr-o zi de vara cand doua marfare asteptau sa intre in Socola, unul dintre ele pe linia V. Nemaiexistand cerere de stationare a trenurilor de tranzit, multa vreme erau garate pe aceasta linie vagoane ale RDZ cu probleme. Si acum vine si al doilea motiv: au murit copii care s-au urcat pe aceste vagoane, electrocutandu-se.

In plan departat se vede catenara si semnalul de iesire spre Iasi pentru linia V.

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 04_resize

Imaginea face parte din colectia personala si e realizata in 1997.
Sus In jos
http://rrt-group.com
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member
redeme


Numarul mesajelor : 1081
Localizare : Iasi
Reputatie : 6056
Data de inscriere : 06/03/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeVin 10 Iun 2011, 20:57

Mulțumim de informații! Știi vreun articol din vreun ziar sau ceva asemănător despre moarte acelor copii? O să mai întreb și eu, sincer nu știam de acest aspect. Interesant...

Din păcate, acum toată marfa spre Socola e băgată pe linia 4, care arată jalnic de tot în zona macazului (spre Socola, acela de sub pod)...
Sus In jos
mardaryroby
V.I.P Member
V.I.P Member
mardaryroby


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 46
Localizare : Iasi, Romania
Reputatie : 6155
Data de inscriere : 21/08/2008

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeVin 10 Iun 2011, 21:05

Articole de presa sunt, dar la vremea aia, doar pe hartie. Exista la Palatul Culturii, la Biblioteca "Gh. Asachi" o sala de lectura unde poti citi din presa romaneasca din toate timpurile.

Sus In jos
http://rrt-group.com
iDorin




Numarul mesajelor : 44
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5116
Data de inscriere : 05/11/2010

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeSam 11 Iun 2011, 02:26

redeme a scris:

Cel mai ușor lucru care s-ar putea face în prezent ar fi electrificarea liniei Socola - Cristești Jijia, pentru că este efectiv păcat... să schimbi de fără rost locomotiva la Socola când ai putea expedia direct. La călători, electrificarea se termină chiar înaintea gării Socola(chiar dacă au mai fost puși câțiva stâlpi până mai încolo, acum nefolosiți), teoretic și cocoașa este electrificată(linie dublă), în rest în grupa B se află ultimul stâlp și ultima catenară(sper că nu greșesc; de asemenea câteva linii pt. niște chestii a Infra sunt și ele electrificate)...
Din cate imi amintesc eu, la fel ca si in cazul Triajului Socola, multe din liniile curente ale statiilor Cristesti Jijia si Socola, s-au construit dupa 1986. Initial s-a venit cu electrificarea pana la Socola in 1986, intre 1987 si 1988 s-au construit si cele din statia Cristesti Jijia, aici, tot din amintirile mele erau 4 sau 5 linii, urmand ca in perioada imediat urmatoare sa se ajunga cu electrificarea pana in Cristesti Jijia. Ce incerc sa subliniez este ca electrificarea liniei pana in Cristesti Jijia nu-si avea rostul pana in 1988. Tot ce insemna transbordare pt ecatarmentul larg folosit de URSS, se realiza in Triajul Socola. Deci, de aici, trenurile de marfa erau preluate direct de locomotivele rusesti. :z6:
Sus In jos
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member
redeme


Numarul mesajelor : 1081
Localizare : Iasi
Reputatie : 6056
Data de inscriere : 06/03/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeSam 11 Iun 2011, 22:37

Da, toți cei din familie pe care i-am întrebat știau despre accident. Azi am mers și am văzut urme clare ale fostei linii, înspre capătul Y(revin cu poze)...

În Socola se făcea(și încă se face) și transpunere(boghiuri Diamond, logic), aici fiind singura stație de translație din țară. Transbordare se face și la Cristești Jijia. Ca o precizare, chestiile ale Infra(3 linii dacă nu mă înșel) nu sunt deloc electrificate, ea continuând până în grupa de expediere D(cele cincii linii; oricum catenara este fără purtătoare, dând un aspect mai ciudățel Very Happy ).

Acum însă s-ar renta electrificarea porțiunii, strict pentru marfă(a se citi, în special, GFR).

Sus In jos
mardaryroby
V.I.P Member
V.I.P Member
mardaryroby


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 46
Localizare : Iasi, Romania
Reputatie : 6155
Data de inscriere : 21/08/2008

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeDum 12 Iun 2011, 00:24

Nu mai renteaza nimic. Vezi cu ochii ca marfa e la pamant. Pe viitor, triajul Socola va suferi ciopartiri, vor fi scoase linii din grupa B pentru ca nu mai exista zona industriala in Iasi. Grupa D se va multumi cu doua linii din cinci. Nu vad un viitor pentru aces triaj pe care l-am iubit enorm. Si despre electrificarile de care vorbesti, nu mai exista temei economic. Totul se limiteaza la Cristesti.
Sus In jos
http://rrt-group.com
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member
redeme


Numarul mesajelor : 1081
Localizare : Iasi
Reputatie : 6056
Data de inscriere : 06/03/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeDum 12 Iun 2011, 14:25

Da, CFR Marfă e la pământ. Linii sigur vor mai fi scoase, și din grupa A - văd că au mai „eliberat” linia 9, care avea vagoane în coneservare; de asemenea, dacă în februarie-martie linia 14 mai era folosită, acum e toată ruginită, am mai văzut doar o drezină și un LDH pe ea mai demult, deci soarta îi este cam pecetluită;

...și din B - liniile cocoașei sunt totuși folosite, se mai triază în Socola, dar e clar că multe linii din B stau cu vagoane în conservare;
... din D nu știu, nu aș zice chiar că vor rămâne doar 2, deoarece două-trei sunt mai mereu ocupate.
...în schimb grupa C nu-și mai are rostul, e goală toată, liniile nu mai sunt deloc folosite...

CFR Marfă dă răruț prin Socola cu expediții mai mari, n-am mai văzut de vreo 2 săptămâni dacă nu și mai bine nimic de-a Mărfii.
În schimb privații duc, Servtrans are naveta de Mittal Steel(dar acum stă „pe dreapta” Neutral ), iar GFR duce multe, am văzut și GFR cu vagoane tip E rusești transpuse(la Socola?), deci e sigur că Marfa va pierde cam orice legătură cu Moldova, iar GFR va lua totul(de altfel la Cristești toată zona aceea de transbordare e numai GFR)... Iar asta nu-i neapărat rău.

La Socola Mărfuri linia lucește bine, deci se duce ceva acolo. Eu am văzut doar Eacs-uri, Gbs-uri, Zaes/Zas(dar nu în garnituri compacte) și Eaos/ cu fier vechi. LDH-uri cu Eaos/Eacs cu fier vechi sunt destul de dese, de altfel nu ai cum să stai o zi în Iași și să nu vezi măcar câteva camioane ale REMAT cu fier vechi spre centrele alea de colectare de acolo.

De asemenea, am fost uimit să văd marfar pe M600 dinspre Ciurea, dar marfarul era, desigur, a GFR.

P.S.: O fermă din Holboca și-a construit în ultimii ani linie de ecartament larg până în curte și mereu sunt vagoane de cereale pe care scrie ceva în genul Belaruskalin(cu litere chirilice), astfel de vagoane sunt destul de multe și la Cristești.

---

Cât despre linia 5 din Nicolina, revin cu pozele așa cum am promis.

Înspre capătul X nu este mare lucru, doar am văzut o stivă de traverse care mi-a revenit puternic în minte, după niște bălării(doar că în amintiri zona era mai „curată” și stiva parcă era mai mare). În schimb, înspre capătul Y se vede mai clar terasamentul fostei linii, piatra spartă, etc., dar mai ales stâlpii care susțineau catenara(inscripționați așa cum se face doar în cazul lor!)

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF3124

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF3125

Un indicator care acum e cam prea departe de linii. Mai este unul exact la fel la capătul peronului linie 1.

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF3126

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF3127

Se vede „golul”...
M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF3128

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF3130

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF3131
Sus In jos
redeme
V.I.P Member
V.I.P Member
redeme


Numarul mesajelor : 1081
Localizare : Iasi
Reputatie : 6056
Data de inscriere : 06/03/2011

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitimeLun 20 Iun 2011, 21:42

Jumătate de oră în Cristești Jijia pe 9 aprilie 2011:

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF1747

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF1745

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF1752

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF1757

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF1759

M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 DSCF1749
Sus In jos
Continut sponsorizat





M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni   M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni - Pagina 12 Icon_minitime

Sus In jos
 
M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni
Sus 
Pagina 12 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 39 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni
» IR 1964/1963 Iasi-Vaslui-Tecuci-Focsani-Buzau(Suceava)-Mangalia
» Mersul Trenurilor 2012-2013
» IR 1962/1961 Iasi-Vaslui-Barbosi-Braila-Tandarei-Constanta-Mangalia
» Întrebări şi răspunsuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 600-
Mergi direct la: