Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

In jos 
+34
Adrian78
Nesebar
DAS 2011
TVlad
Peter Fodor
DUAL
bubu
jabels
ALEXCFR
Dr2005
riciu
Nicolae
TER200
AndreiCFRbv
get.
cristi ar
Cipri Andrei Neculai
ciprian71
bobi
cristy79
alex.alexus.tm
IonutCFR2009
Andrey_tm
Luna
alex1987
CA 205
AeroX
Adirmvl
Katalyn
Vitosa
marius664
Rarau
marius_catalin84
mielutu zburator
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 48 ... 69  Urmatorul
AutorMesaj
ets2oltromânia




Numarul mesajelor : 951
Localizare : -
Reputatie : 4013
Data de inscriere : 15/06/2016

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeLun 18 Feb 2019, 21:55

Miercurea trecuta controlorii nu au verificat DELOC trenul pana in Pitesti.
Poate au verificat pana in Bals, dar in fata mea era o domnisoara din Bals a carei bilet nu a fost compostat.
In general, cand plec din Slatina verifica biletele pana in Stolnici, in general pana in Potcoava incepe sa verifice calatorii de bilete
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2113
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6655
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeMar 19 Feb 2019, 13:09

De multe ori cand m-am dus la Pitesti controlorul a inceput sa verifice dupa Titu (la cat de aglomerat e uneori parca nu si-ar mai bate capul), ori dupa Gaesti din sensul celalalt. Iar la unele trenuri e deja standard ca intre Golesti si Pitesti nu se verifica nimic. Cred ca de vreo 4-5 ori am nimerit si tot traseul Bucuresti - Pitesti sa merg gratis (dar cu bilet platit).
Atat timp cat tie nu ti s-a parut cineva dubios prin tren (ca n-ar fi avut bilet sau ca mai si deranja linistea altora) n-are de ce sa te streseze un detaliu ca asta.
Eu chiar am nimerit acum vreo doua saptamani un grup de tineri foarte obraznici si galagiosi din Titu, se pretindeau ceferisti, ca faceau scoala de IDM, ca aveau autorizatie (dar nu o aveau cu ei). O femeie i-a rugat sa vorbeasca mai incet si mai putin porcos pentru ca are un copil mic, vai ce era de ei, nu-i interesa, sa-si tina copilul acasa, vorbesc ei cum doresc. Si erau un grupulet destul de mare (6-8 insi) si se stransesera in jumatatea trenului (la burduful sagetii), deci eu aveam loc pe la 60-70 pe acolo si ma acoperisera complet pe scaun. Deci nasul nici nu m-a vazut cand a verificat biletele. Nici nu stia ca am existat. Very Happy Si in fata galagiosilor ceferisti wannabe se facuse mic.
Oricum data viitoare daca ii mai prind pe aia si nu e trenul la fel de aglomerat chiar o sa ma duc sa trag semnalul de alarma special pentru ei. Voi face si eu scandal fix ca ei, sa vedem daca politia TF sprijina niste mucosi cu "arfe de ceferisti" sau calatorii care au dreptul la niste confort si liniste.
Totusi vai si amar daca aia chiar vor ajunge sa lucreze in CFR (sper totusi ca nu, doar se vaitau cu nu promovau nimic pe acolo).
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
ets2oltromânia




Numarul mesajelor : 951
Localizare : -
Reputatie : 4013
Data de inscriere : 15/06/2016

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeMar 19 Feb 2019, 16:30

Nu era full trenul. Verificasem seara, marti sa vad cat de full va fi si imi arata pe cfr calatori ca mai sunt 200 de locuri. Presupun ca au scapat navetistii din Stolnici si Costesti, desi culmea e ca in Costesti au aparut nasii in primul vagon la usi, locomotiva fiind in fata. Si nu au fost deranjamente din partea calatorilor.
Vorbesc de 1894(am uitat sa mentionez)
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2113
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6655
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeMar 19 Feb 2019, 17:35

Bai Stefane, tu ne spui noua ca era sau nu bine ocupat un tren pentru ca ai vazut pe site in loc sa constati direct din tren daca tot ai si mers cu el?  Neutral
Si ca era plin sau nu pana la urma tot nu conteaza. Nu e o situatie la ordinea zilei. Sunt nasi care la fiecare statie se uita pana si in cabina mecanicului de la Desiro sau in toaleta. Iar la polul opus altii o mai ard la modul "bossuleanu", fluierand din cabina mecanicului, nu se mai ostenesc sa iasa afara.

Asa cum am zis, daca nu-ti deranjeaza nimeni buna dispozitie in tren atunci nu e treaba ta legat de ce face nasul si cand verifica bilete. Aici e alta situatie mai putin importanta, nu e ca si cand calatorii necontrolati sigur n-ar poseda vreo legitimatie valida de calatorie sau sa vezi vreun nas luand 1 leu sau 2 lei ca sa-i bage in buzunar fara sa taie bilet.

De fiecare data cand mergi cu trenul observi si tu o chestie si tii sa ne relatezi noua ca sa o luam ca pe o treaba care se intampla in mod obisnuit?
Dar care-i problema aici pana la urma, te simti cumva tradat de acest fapt? Adica tu oricum mergi gratuit fiind student, nu esti in vreo pierdere, sunt altii de pe urma asta. Asta daca tot ai postat aici la topic-ul de Lucruri negative. Nu e ca si cand ai spune: "ba daca stiam n-as mai fi platit un bilet".

In alta dezordine de idei, sa-ti mai zic ceva legat de faptul ca talica vii ocazional ca sa arunci tot felul de bombe pe forumul asta dupa care fugi si nu te mai uiti in urma?
Ia zi, ai mai constatat ceva legat de automatele de bilete? Ai realizat ca nu se pot emite inca bilete de student de acolo?
Vazusei si tu o chestie dar n-ai cercetat cu adevarat.
Nu mai face afirmatii pe aici legate de lucruri despre care nu esti prea sigur sau pe care pur si simplu nu le intelegi sau chiar nu conteaza.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13045
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 18:21

Vreau sa ajung sambata la Ocna Mures, si m-am uitat de ce variante am. intre 07:42 si 16:50 nu circula nici un Personal, doar Accelerate, tarifate pe masura. Bravo, CFR Calatori! Glasul rotilor de tren suna tot mai are a faliment.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20491
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25373
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 19:30

Regio-urile sunt pentru navetişti, în week-end sunt mai puţini navetişti.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13045
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:00

Hai sa lucram cu argumentul tau. Sambata pleaca din Cluj spre Razboieni Personalele dupa cum urmeaza: 2038 la 05:15, 3082 la 07:42, 3086 la 16:50, 15706 (Interregional Calatori) la 17:50 si 3088 la 19:41. Cine naveteaza la orele alea sambata?
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11135
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 20:13

Adirmvl a scris:
Hai sa lucram cu argumentul tau. Sambata pleaca din Cluj spre Razboieni Personalele dupa cum urmeaza: 2038 la 05:15, 3082 la 07:42, 3086 la 16:50, 15706 (Interregional Calatori) la 17:50 si 3088 la 19:41. Cine naveteaza la orele alea sambata?

3082 = 07:42 cei care ies din tura de noapte de 12 ore 19-7.
3086 = 16:50 cei care ies de la schimbul 1.
3088 = 19:41 cei care ies din tura de zi de 12 ore 7-19.

Ma rog eu am spus cine ar putea merge cu acele trenuri nu am verificat compunerea lor daca au 1 sau 3-4 vagoane.

Am lucrat in Romania o gramada de shifturi unde credeam ca la noi e tara cu cele mai multe shifturi dar am ajuns in UK tara cu si mai multe shifturi de 8, 10, 12 ore si chiar 16 ore sau 4 zile munca si 4 zile liber etc...
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13045
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 21:12

3082: corect, sau cei care ies din schimbul 3.

3086: daca lucrezi in trei schimburi nu iesi la 15:00?

3088: suna rezonabil.

Dar, pe acelasi argument, dupa pranz nu se face schimbul? Nu ar trebui sa ai pe la 14:30 - 15:00 alt tren cu care sa mearga acasa cei care lucreaza, sa spunem, pana la 14:00? Cum ar fi angajatii din magazinele alimentare, hipermarket-uri etc.

Inca ceva. Bun, eu nu sint navetist, da' am de ajuns acolo. Preturile sint asa: 8.3 lei la Personal, 20.4 lei la Accelerat. E cam clar de ce e gaura aia de o juma' de zi.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11135
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeDum 17 Mar 2019, 23:51

#Șîeu vreau vagoane cu spati pentru biciclete la CFR Calatori si pentru care sa putem plati biletele la pret rezonabil fara cearta si fara scandaluri in tren cu nasi. Daca in alte tari aproape toate trenurile ( fie ele automotoare, vagoane sau rame electrice ) au spati pentru biciclete si mai mult transportul lor fiind gratuit in anumite conditi ( in UK chiar e gratuit la aproape toate trenurile ) macar noi romani sa avem niste conditi minime si pentru care sa platim legal sai corect. In UK am vazut coborand din trenul de noapte Caledonian Sleeper calatori cu caini si biciclete si vorbesc de trenul de noapte ce leaga Scotia de Londra. Povestea cu Polonia si Lithuania am tot repetato dar sa vedem niste cifre :

90% din trenurile polonezilor au rasteluri indiferent ca sunt de stat sau private indiferent ca sunt vagoane, automotoare sau rame electrice.

Anglia are pe putin 5-6.000 de trenuri in circulatie zilnic poate si mai multe nu am stat sa le verific pe toate iar transportul bicicletelor la peste 95% din trenuri e gratuit mai putin intervalele aglomerate cele 3 ore de navetisti de dimineata si cele 3 ore de navetisti dupa-amiaza.

Dar sa vedem ce gasim la CFR Calatori :  17 trenuri din cele 1.900 cu care se lauda pe site-ul lor au posibilitatea cumparari biletelor de biciclete 17 din 1.900 fata de 95% din 5-6.000 cum suna ? Stati ca ma trezesc ca sunt dat in judecata pentru calomnie si denigrarea imagini companiei CFR Calatoriei pentru ca am uitat de inca 2 trenuri ( 366 si 367 Brasov-Budapesta si retur ) doar cateva luni pe an.

A ajuns CFR Calatori sa aiba mai putine trenuri cu spati/bilete pentru biciclete decat pe vremea cand avea mai putine vagoane.

2015-2016 : Cel putin 40 perechi chiar daca nu aveau vagoane cu spati plus trenurile cu TE Acvila sau Desiro dintr-un total de 18 vagoane cu rasteluri.
2019 : Doar 17 perechi cu dintr-un total de 28 vagoane cu rasteluri.

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 47353868192_f20ce3208f_b53862932_276577396604116_4349748813586497536_n by Catalin Mihai, on Flickr

Glumele cu spatiu restrans pentru a incapea mai multi studenti in picioare cu bilete fara loc nu isi au rostul in anul 2019 intr-o tara europeana. Cum batrani si invalizi au dreptul pentru spati speciale, cum vagonul de dormit a fost proiectat pentru a se odihni calatori asa si trenurile trebuie sa aiba spati pentru biciclete daca vrem vreodata sa intram in rand cu occidentul.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20491
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25373
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 01:48

Adirmvl a scris:
3086: daca lucrezi in trei schimburi nu iesi la 15:00?
8 - 16
16 - 22
22 - 8
Parcă prin întreprinderi aşa se lucra pe vremuri.

[quote="]Glumele cu spatiu restrans pentru a incapea mai multi studenti in picioare cu bilete fara loc[/quote]
Păi dacă au făcut matematica cu profu' de sport? Din actele oficiale, aduse la decont, rezultă că 11,98% dintre călătorii sunt efectuate de către studenţi. Dacă nu era faza cu AVeii, probabil nu s-ar fi ajuns la situaţia de acum.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11135
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 02:05

Nu stiu ce a facut AVeii si nici nu ma intereseaza. Imi amintesc doar ca laudau CFR-ul si pe Szentes si ca s-au mai dat mari cu 89-76 Bar-Bistro-Bike ca si cum ar fi fost vagonul lor. Nu ma mai intereseaza de grupurile astea cu toti experti si multifunctionali cu salari de 2.000 RON cu biciclete de peste 2.500 RON care se uita ca la urs daca vad o bicicleta de sub 1.000 RON, pe mine tot ce ma intereseaz e sa nu dau mai mult de 5 RON la Regio pentru bicicleta. Pana acum a iesit ca mine la ultima iesire din 1 decembrie 2018 la intoarcere am venit gratis cu 5005 desi avea doar 2 etajate. Bicicleta mea nu a deranjat pe nimeni si nimeni nu m-a intrebat daca am sau nu bilet pentru ea. O sa fac pe prostul, o sa joc teatru la cele mai inalte cote o sa am la mine doar 5 RON si vreo 20 monezi de 10bani si bineinteles cardurile sa vedem ce poate sa imi faca partida in tren, eu zic ca o sa citeasca o cafea de George Enescu.

Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20491
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25373
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 10:58

Şi prinzi vreun naş de la galaţi supărat pe viaţă că l-au trimis al lui la supracontrol pe Craiova când mai are 2 luni până la pensie... şi te trezeşti că te dă ăla în primire la Poliţia TF în Videle. Laughing

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11135
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 14:08

Pai eu o sa vreau sa platesc 5RON ca asa stiam ca e biletul pentru bicicleta. Nu e o fapta cu intentie, e dreptul lui sa ma instiinteze ce spune regulamentul. In cazul in care cu 5RON nu ajungem la un acord o sa cobor singur de buna-voie la prima statie/halta. Daca tu vezi alt scenariu probabil ca ai si ceva cunostinte in drept privind privarea de libertate Wink cat despre Politia TF e ocupata cu site-urile filmelor pentru adulti si livescore.com ca acum toata lumea joaca la pariuri sportive. Pana la Videle eu o sa cobor la Gradinari sau Zavestreni acolo sigur nu au politie TF si chiar daca ar avea acel supracontrol nu poate sa ma dea in primire in doar 1 minut. Trebuie o declaratie, trebuie sa coboare din tren nu asa ca i se scoala la toti pisoii sa imi faca mie programul. Presimt ca o sa ma distrez de minune. In plus eu nu refuz sa platesc biletul de suprataxa doar ca am cardurile iar ei nu au POS asa ti-am mai spus trebuie sa ajungem la o intelegere pentru ca nimeni NU poate sa imi ceara buletinul sau mai rau sa puna mana pe mine ca asa i se scoala lor. Una e refuzul plati alta e imposibilitatea de a achita biletul in tren. Sti ce ti se spune la casele de bilete cand ceri bilet de bicicleta ? "Bilete pentru biciclete luati din tren" cum traduci tu faza asta din moment ce la casa nimeni nu iti spune ca e alt tarif iar in gara nu este niciun afis ? Sunt mama OMIDA sa ghicesc eu tarifele ?

Dar cireasa de pe tort va fi la urma in cazul in care o dam la pace si imi taie bilet de 5RON pentru bicicleta, atunci o sa scot portofelul sa vada ca aveam si cash la mine. Sau mai bine fac altceva ma duc la o banca sau exchange si iau un Eminescu de 500RON sa vedem are sa imi dea rest la 500RON. Tu DR2005 chiar ai impresia ca CFR Calatori merita 22,50RON tarif in tren pentru o bicicleta la Regio pe Buc-Buzau ? sau 15 RON pe Buc-Ploiesti in conditile in care esti nevoit sa stai cu ea pe unde apuci, prioritate avand biletele gratuitate ale studentilor. Mie asta mi se pare discriminare la cele mai inalte cote dovada ca cine e la CFR Calatori a ajuns acolo doar prin relati ca daca ajungea unul ca tine sau ca mine era alta treaba. Intai sa puna toate cele 12 etajate 84-16 la Regio sa poti lua bilete legal si corect si cele 16 vagoane 84-96, 83-76, 84-83, 84-76 Bar-Bistro-Bike si apoi sa ceara tarifele astea nesimtite.

Imi amintesc cum am intrebat pe 3 grupuri de FB de pasionati, angajati CFR Calatori unde vazuse postarea mea inclusiv DG si PR legata de tarifele din tren pentru bilete de bicicleta, i-a salvat o nasa din Fetesti ca nu stiau tarifele de capul lor si trecuse destule ore de cand pusesem intrebarea.

CFR Calatori ar fi bine sa intre cat mai repede in faliment, doar asa se mai poate schimba ceva in bine la compania asta plina de TESA cu rude intre ei care nu stiu decat sa isi salariile fara sa miste un deget pentru binele calatorilor.

Si nu in ultimul rand terminati domne cu prostiile astea prin trenuri cu ndatul banilor la nas si vine el mai tarziu sa iti aduca restul. Intai sa mearga sa vina cu restul apoi i dau bani mei iar restul pe loc, ce e aia cu taiatul biletului, datul banilor si vine nasul dupa 5-10 minute cu restul de unde face el rost de bani pentru rest ? Ii are pititi pe undeva prin tren ? Ca de cele mai multe ori nu se duce prin tren cu miloaga "aveti sa schimbati 100 LEI"

Va place cand la avion anunta ca incepe cu servirea, platea facandu-se in 3 monezi LEI, EUro si Lire si va roaga sa aveti bani cat mai fixi la CFR Calatori trebuie nasul sa fie valet ca pe burtosi aia din cladirea plina de non-valori i doar mana sa scrie niste anunturi sa instiinteze calatori.

Hai ca m-am enervat destul sa vezi ce panarama fac in tren cu hartia de 500 RON mai e doar cateva zile.
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6550
Reputatie : 12363
Data de inscriere : 09/07/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitimeLun 18 Mar 2019, 18:07

Dr2005 a scris:

8 - 16
16 - 22
22 - 8
Parcă prin întreprinderi aşa se lucra pe vremuri.

Se vede ca n-ai trait in acele vremuri... Uzina suna de intrare la orele 7:00 si 15:00. Anumite intreprinderi lucrau si in schimbul 3 (de noapte) 23:00 - 07:00

Numai cei care lucrau la birouri aveau program 8:00 - 16:00
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 27 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
Sus 
Pagina 27 din 69Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 48 ... 69  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: