Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

In jos 
+34
Adrian78
Nesebar
DAS 2011
TVlad
Peter Fodor
DUAL
bubu
jabels
ALEXCFR
Dr2005
riciu
Nicolae
TER200
AndreiCFRbv
get.
cristi ar
Cipri Andrei Neculai
ciprian71
bobi
cristy79
alex.alexus.tm
IonutCFR2009
Andrey_tm
Luna
alex1987
CA 205
AeroX
Adirmvl
Katalyn
Vitosa
marius664
Rarau
marius_catalin84
mielutu zburator
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 47 ... 69  Urmatorul
AutorMesaj
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeDum 06 Ian 2019, 21:35

Mai e inca una cu gratarul direct in tren dar cred ca e regie cum pnm sa pui gratarul in tren. Mi-a aratato fratemiu stiu ca zicea ca ar fi un tren in zona Vaslui insa nu am recunoscut ce tip de vagon ar putea fi.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeLun 07 Ian 2019, 01:01

Aia e trucată.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13046
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeLun 21 Ian 2019, 21:39

Site-ul astora de la CFR Calatori da tot mai des chix cand caut trenuri, in sensul ca de aproape doua luni in mai mult de jumatate din cazuri nu imi recunoaste codul... Nu spun al cui, ca nu vreau suspendare. Da' o gasiti la Sud de burta.

Doctore, cine se ocupa de gluma asta de site?
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeLun 21 Ian 2019, 21:50

Cred ca tot vreun pierde-vara ajuns din noroc pe acolo. Poate chiar e smecherul de acum cativa ani cu acel sondaj care a schimbat voturile in ultima zi dupa care a inchis sondajul. Niste lichele astia de la birouri tot ce stiu sa faca mai bine e sa se prefaca ca muncesc, dau niste comunicate standard si isi apara cu dinti posturile si primele nemeritate in vreme ce compania se afunda tot mai mult. Dar #sepoate la CFR Calatori ca vina de fiecare data o arunca pe calatori si pe Guvern. Mercenari de 2 clase.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeDum 27 Ian 2019, 16:33

Niciodata nu va disparea blatismul de la CFR Calatori. De unde pana mea stia partida trenului 3005 inca de la Floresti Prahova ca de la Comarnic vine supracontrolul ? Pentru ca #sepoate si in 2019 cu şosete murdare si buze de cloşcă. Au coborat din 3008 la Comarnic iar acum se pregatesc sa faca revizia pe 3005.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeDum 27 Ian 2019, 16:36

Katalyn a scris:
Niciodata nu va disparea blatismul de la CFR Calatori. De unde pana mea stia partida trenului 3005 inca de la Floresti Prahova ca de la Comarnic vine supracontrolul ? Pentru ca #sepoate si in 2019 cu şosete murdare si buze de cloşcă. Au coborat din 3008 la Comarnic iar acum se pregatesc sa faca revizia pe 3005.

Iooi cum de unde stie? Se suna nasii intre ei plus ca supracontrolul rar merge pana in statia terminus
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeDum 27 Ian 2019, 16:45

Parca exista candva un purtator de cuvant care incerca sa ne abureasca pe FB ca angajati CFR Calatori sunt un model si ca nu se mai merge cu nasul ca in anii 2000-2010. Care e diferenta ? Atunci trenurile erau lungi acum sunt scurte dao in masa pe gheata si in 2019 cu prosteli dastea ieftine. Nu ne mai facem bine niciodata putem sa reparam toata infrastructura si sa aducem rame/automotoare noi ca daca nu se schimba toti de la conducere plus hoti de la munca de jos nimic nu rezolvam.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeDum 27 Ian 2019, 23:36

Depinde ce supracontrol vine şi de unde. Pe vremea lui Szentes se aduceau de pe alte regionale şi nu se ştiau între ei... veneau toţi frustraţii de la Galaţi pe Craiova, de la Craiova pe Braşov şi cine ştie ce alte combinaţii din astea. De corectitudine nici nu mai zic, dacă prindeau un biciclist, imediat 37,5 lei, mai ales dacă era şi student. Dacă erai mai colorat la faţă şi te ascundeai în budă, scăpai cu 3,6 lei la preţ de casă, chiar dacă tu mergeai 100 km.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
cristi ar




Numarul mesajelor : 865
Varsta : 46
Localizare : Arad
Reputatie : 6496
Data de inscriere : 28/05/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeLun 28 Ian 2019, 00:10

Nu se mai fac controale de ale cu Politie TF si jandarmi pe rutele cunoscute cu blatisti: Bucuresti-Fetesti, Targoviste, Videle, Rosiori?
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeJoi 31 Ian 2019, 15:00

Ieri tren 1583 +15 la plecare. Preluare călători de la tren 1634. Eu tot nu pot să înțeleg lacunele astea din sistem cum poti elibera bilete ptr o combinatie de trenuri care atât teoretic dar și practic nu se întâlnesc în gară !
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13046
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeJoi 31 Ian 2019, 18:32

Bilete luate separat? Si vorbit cu nasul sa sune la gara sa fie tinut trenul, fara sa fie aratate biletele luate separat?
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeJoi 31 Ian 2019, 18:51

Eu nu stiu cum si in ce fel se stabileste mersul trenurilor. Vagoanele trebuie sa alerge cel putin 19 ore pe zi, ajunge in GDN sta 1 ora la peron locomotiva in capul celalat si iar la drum, dar la ce intarzieri sunt la noi din varii motive...

Bun de ce naiba nu traseaza mai multe trenuri Brasov-Buc-CTA si retur ?

Am inteles ca vor cumpara rame noi la fel vor face precum Desiro baga o tura dus-intors apoi Buc.Nord-Grivita si iar Grivita-Buc.Nord in loc sa angajeze o firma care sa curete trenul de hartie, peturi, pungi etc la peron iar dupa 1 ora sa plece iar in cursa ? Astia nu se pricep deloc la matematica, plimba trenurile alea aiurea, sa aibe sefi de tren si mecanici ore altceva nu-i intereseaza.

Sus In jos
TER200




Numarul mesajelor : 412
Varsta : 45
Reputatie : 3593
Data de inscriere : 13/01/2016

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeJoi 31 Ian 2019, 20:38

Dr2005 a scris:
Depinde ce supracontrol vine şi de unde. Pe vremea lui Szentes se aduceau de pe alte regionale şi nu se ştiau între ei... veneau toţi frustraţii de la Galaţi pe Craiova, de la Craiova pe Braşov şi cine ştie ce alte combinaţii din astea. De corectitudine nici nu mai zic, dacă prindeau un biciclist, imediat 37,5 lei, mai ales dacă era şi student. Dacă erai mai colorat la faţă şi te ascundeai în budă, scăpai cu 3,6 lei la preţ de casă, chiar dacă tu mergeai 100 km.

Stii tu ca sunt frustrati? O alta jignire in spatiul public.
Omule! Intelege ca internetul te expune legal!
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeVin 01 Feb 2019, 10:30

Sunt curios dacă în afară de a-mi comenta mie fiecare post, nu mai ai şi altceva de făcut...

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitimeLun 18 Feb 2019, 13:15

Azi in 473-2 "Ister" intre Pl.Vest si Buc.Nord dezastru total. Calatori prost crescuti si fara bun simt care stateau pe cate 2 locuri dar nu asta a fost dezastrul ci mirosurile irespirabile din zona usilor. Atentie in zona aia mirosea a aurolac, posibil podeaua murdara de ceva nu era miros de la toalete. Si chiar a fost un mosneag care mirosea ca dracu. Nu a venit nasul sau ma rog o fi venit eu dupa Crivina pana la Depoul Buc Triaj am fost la ultimul vagon la restaurant unde am baut o bere la 15 RON pentru care nu am primit bon. Curios ce s-a intamplat cu Supracontrolul care s-a urcat din Pl.Vest de s-a dus la dormitor so fi dus sa imparta spaga ?

CFR Calatori pe net totul e roz in realitate e maro.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 26 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
Sus 
Pagina 26 din 69Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 47 ... 69  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative ( - )
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: