Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

In jos 
+34
Adrian78
Nesebar
DAS 2011
TVlad
Peter Fodor
DUAL
bubu
jabels
ALEXCFR
Dr2005
riciu
Nicolae
TER200
AndreiCFRbv
get.
cristi ar
Cipri Andrei Neculai
ciprian71
bobi
cristy79
alex.alexus.tm
IonutCFR2009
Andrey_tm
Luna
alex1987
CA 205
AeroX
Adirmvl
Katalyn
Vitosa
marius664
Rarau
marius_catalin84
mielutu zburator
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 47 ... 69  Urmatorul
AutorMesaj
Vitosa




Numarul mesajelor : 8995
Reputatie : 14365
Data de inscriere : 08/01/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeLun 24 Dec 2018, 14:57

Păi schimbați în plm odată legislația că de-aia sunteți puși acolo și plătiți din banii publici, nu să stați toată ziua pe feisbuc și forumuri. Atâta nesimțire ca în România nu mi-a fost dat să văd. Cum dracu se face că alte țări ce erau sub noi în domeniul feroviar ne-au luat-o cu mult înainte. La noi nu se poate nimic pentru că vă e teamă să semnați  documente, vă e teamă să vă asumați decizii, nu vă pasă decât să vă vină ziua de leafă. Toată suflarea de ceferiști, pardon doar 20% că restul de 80% din cei 23000 îl reprezintă TESA, niște trântori, majoritatea ce nu au ce căuta în domeniul feroviar și care habar n-au de domeniul feroviar, revin la ce vreau să zic, toată lumea spre minister arată cu degetul. Dar evident că cei care au apărătoare la ochi precum calul ori sunt a 5-a spiță de la roata căruței n-au de un' să vază ori să știe.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeLun 24 Dec 2018, 20:16

Crezi tu că e aşa uşor să schimbi legislaţia?
Te invit la o şedinţă de CDS, să văd dacă reuşeşti să le ţii piept lui Rodrio, Măntescu & co.. Cât sunt ăştia, slabe speranţe să se schimbe ceva, că ei blochează tot, iar influenţa lor merge sus de tot... păi gândeşte-te ce ar ieşi dacă de mâine s-ar da un ordin să se facă revizia în tranzit la cât recomandă producătorul, nu la 250 km sau la cât mai e. Or să urle ăia că rămân fără muncă RTV-iştii sau că la trenurile de călători nu mai ai nevoie de partidă completă. Cum au urlat şi cu mecanicul ajutor.

Personalul în toate sectoarele e puţin, chiar şi la AFER - care are salariile pe care le are - sunt servicii cu un singur angajat sau cu doi. În CFR S.A. trebuie să ai UMP pentru fiecare proiect în parte, cu oameni care să nu se ocupe decât de proiect. Şi ei au UMP-uri cu 2 oameni, care fac şi altele, nu doar proiectul respectiv. CFR Călători în Central are 3 (trei) oameni care se ocupă cu aprovizionarea şi licitaţiile aferente, de la hârtie igienică la reparaţii de vagoane. Ăsta e personalul TESA pe care-l înjuri tu non-stop. Crezi că e aşa roz viaţa acolo?

Lumea arată cu degetul spre minister pentru că vrea sânge, aşa e poporul obişnuit, trebuie ţapi ispăşitori pentru tot. Şi în '89 l-au împuşcat pe Ceauşescu doar ca să-l înlocuiască cu adjuncţii lui, că aşa e la noi, şeful - chiar dacă uneori e doar şef simbolic - e vinovat de tot. Sau dacă vrei un exemplu din alt domeniu, uită-te la situaţia de la FCSB: nu joacă echipa bine, neapărat e vina antrenorului. Jucătorii-s imaculaţi, finanţatorul e şi el imaculat, dar antrenorul e vinovat de tot.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeLun 24 Dec 2018, 21:33

Dr2005 a scris:
Crezi tu că e aşa uşor să schimbi legislaţia?
Te invit la o şedinţă de CDS, să văd dacă reuşeşti să le ţii piept lui Rodrio, Măntescu & co.. Cât sunt ăştia, slabe speranţe să se schimbe ceva, că ei blochează tot, iar influenţa lor merge sus de tot... păi gândeşte-te ce ar ieşi dacă de mâine s-ar da un ordin să se facă revizia în tranzit la cât recomandă producătorul, nu la 250 km sau la cât mai e. Or să urle ăia că rămân fără muncă RTV-iştii sau că la trenurile de călători nu mai ai nevoie de partidă completă. Cum au urlat şi cu mecanicul ajutor.

Personalul în toate sectoarele e puţin, chiar şi la AFER - care are salariile pe care le are - sunt servicii cu un singur angajat sau cu doi.  În CFR S.A. trebuie să ai UMP pentru fiecare proiect în parte, cu oameni care să nu se ocupe decât de proiect. Şi ei au UMP-uri cu 2 oameni, care fac şi altele, nu doar proiectul respectiv. CFR Călători în Central are 3 (trei) oameni care se ocupă cu aprovizionarea şi licitaţiile aferente, de la hârtie igienică la reparaţii de vagoane. Ăsta e personalul TESA pe care-l înjuri tu non-stop. Crezi că e aşa roz viaţa acolo?

Lumea arată cu degetul spre minister pentru că vrea sânge, aşa e poporul obişnuit, trebuie ţapi ispăşitori pentru tot. Şi în '89 l-au împuşcat pe Ceauşescu doar ca să-l înlocuiască cu adjuncţii lui, că aşa e la noi, şeful - chiar dacă uneori e doar şef simbolic - e vinovat de tot. Sau dacă vrei un exemplu din alt domeniu, uită-te la situaţia de la FCSB: nu joacă echipa bine, neapărat e vina antrenorului. Jucătorii-s imaculaţi, finanţatorul e şi el imaculat, dar antrenorul e vinovat de tot.

Numai la noi se mai fac revizii în tranzit Erau trenuri de marfa OBB care de la. CURTICI mergeau pana la Duisburg fără Rtt.
În Germania Cehia Slovacia se schimba locomotivele nu se face nici egalizare nici proba
La Sibiu m-am speriat acum 3 luni când am sosit cu regio de la. MEDIAȘ erau doua găști de 5 oameni fiecare retevist electrician manevrat

Fa și tu o interpelare la CFR Călători ce fac aia câte 30 șefi de birouri și serviciu de pe.fiecare regionala ca am auzit cand a fost control pe la ei a rămas șocat ce increngatura de neamuri și amante erau acolo
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 9015
Reputatie : 12863
Data de inscriere : 16/07/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeLun 24 Dec 2018, 21:37

La noi si fara aia nu s-ar face. Cine sint ,,aia"?

12 martie 1984: începe greva minerilor în domeniul cărbunelui, în nordul Angliei. Conflictul cu Thatcher durează un an, după care minerii acceptă închiderea exploatărilor.

daca intelegi unde bat...
Sus In jos
TER200




Numarul mesajelor : 412
Varsta : 45
Reputatie : 3593
Data de inscriere : 13/01/2016

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeLun 24 Dec 2018, 22:13

Dr2005 a scris:
Crezi tu că e aşa uşor să schimbi legislaţia?
Te invit la o şedinţă de CDS, să văd dacă reuşeşti să le ţii piept lui Rodrio, Măntescu & co.. Cât sunt ăştia, slabe speranţe să se schimbe ceva, că ei blochează tot, iar influenţa lor merge sus de tot... păi gândeşte-te ce ar ieşi dacă de mâine s-ar da un ordin să se facă revizia în tranzit la cât recomandă producătorul, nu la 250 km sau la cât mai e. Or să urle ăia că rămân fără muncă RTV-iştii sau că la trenurile de călători nu mai ai nevoie de partidă completă. Cum au urlat şi cu mecanicul ajutor.

Personalul în toate sectoarele e puţin, chiar şi la AFER - care are salariile pe care le are - sunt servicii cu un singur angajat sau cu doi.  În CFR S.A. trebuie să ai UMP pentru fiecare proiect în parte, cu oameni care să nu se ocupe decât de proiect. Şi ei au UMP-uri cu 2 oameni, care fac şi altele, nu doar proiectul respectiv. CFR Călători în Central are 3 (trei) oameni care se ocupă cu aprovizionarea şi licitaţiile aferente, de la hârtie igienică la reparaţii de vagoane. Ăsta e personalul TESA pe care-l înjuri tu non-stop. Crezi că e aşa roz viaţa acolo?

Lumea arată cu degetul spre minister pentru că vrea sânge, aşa e poporul obişnuit, trebuie ţapi ispăşitori pentru tot. Şi în '89 l-au împuşcat pe Ceauşescu doar ca să-l înlocuiască cu adjuncţii lui, că aşa e la noi, şeful - chiar dacă uneori e doar şef simbolic - e vinovat de tot. Sau dacă vrei un exemplu din alt domeniu, uită-te la situaţia de la FCSB: nu joacă echipa bine, neapărat e vina antrenorului. Jucătorii-s imaculaţi, finanţatorul e şi el imaculat, dar antrenorul e vinovat de tot.

Vai, saracul asta popor care vrea sange....
Dar nici saracii aia din MT nu prea mai stiu ce e pe la calea ferata. Crezi ca intereseaza pe cineva ca personalul e putin? Nu e deloc problema mea. Calator fiind, am dreptul sa beneficiez de servicii de calitate. E absolut problema voastra de management intern daca nu sunteti in stare sa ca descurcati, daca sunt salarii mici, etc, etc. Absolut problema voastra!
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMar 25 Dec 2018, 02:41

TER200 a scris:
Dar nici saracii aia din MT nu prea mai stiu ce e pe la calea ferata. Crezi ca intereseaza pe cineva ca personalul e putin? Nu e deloc problema mea. Calator fiind, am dreptul sa beneficiez de servicii de calitate. E absolut problema voastra de management intern daca nu sunteti in stare sa ca descurcati, daca sunt salarii mici, etc, etc. Absolut problema voastra!
Dar de ce trebuie ministerul să îţi rezolve ţie problema? Cumperi cumva bilet de tren de la minister? Ai auzit de Ordonanţa de Urgenţă nr. 109/2011? Îţi recomand să citeşti articolele 4 şi 59. Nu îşi riscă nimeni pâinea sau chiar libertatea ca să se bage în deciziile interne luate de CFR Călători sau altă societate cu acţionariat de stat. Cine o face, o face pe barba lui, dar mie şi colegilor mei ne e dragă libertatea.
Dacă te deranjează serviciile CFR Călători, ai destule soluţii, de exemplu poţi să nu mai apelezi la serviciile lor, dacă ţi se pare că s-a încălcat legislaţia poţi formula o reclamaţie, dacă te simţi nedreptăţit poţi merge în instanţă. Plângerile pe forumuri nu ajută cu nimic (şi asta e valabil şi pentru alte domenii). Chiar te rog să faci reclamaţii pentru tot ce te deranjează, ai OG 27/2002 de partea ta.

DanTm a scris:
12 martie 1984: începe greva minerilor în domeniul cărbunelui, în nordul Angliei. Conflictul cu Thatcher durează un an, după care minerii acceptă închiderea exploatărilor.
Făcând puţin haz de necaz, la noi minerii ameninţaţi a rămâne fără obiectu' muncii în '99 au ameninţat că vin la Bucureşti şi au bătut bine câteva detaşamente de jandarmi până să semneze ,,Pacea de la Cozia". Prin urmare minele noastre nerentabile au rămas în uz până ce minerii care lucrau în ele au dispărut în mod natural. Tare îmi e că şi sistemul feroviar o să rămână la fel până ce dispar în mod natural dinozaurii care-l menţin aşa.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 9015
Reputatie : 12863
Data de inscriere : 16/07/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMar 25 Dec 2018, 16:58

Recunosc ca la asta nu m-am gindit, dar la CFR dinozaurii sint in birouri.
Nu vor disparea niciodata.

Totusi daca s-ar dori cred ca s-ar schimba normele si instructiile si nu ar avea decit sa le urmeze.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13046
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMar 25 Dec 2018, 19:14

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Reduce10

Trecand peste caterinca asta ieftina, am vrut sa imi iau bilet la tren ca sa imi fac ziua de nastere acasa. Caut ruta, data, selectez trenul, bla-bla-bla, tot ce era nevoie, dau sa ma conectez, imi zice ca sistemul e prea aglomerat, sa incerc mai tarziu. Dau iar ctrl v parolei, cica nu e buna. Cer alta parola, intre timp incerc si pe Edge schema. In prima faza am incercat pe Chrome. Fix la fel. Revin la Chrome dupa ce primesc a doua parola, exact aceleasi abureli.

Bravo, zdrentelor, ati reusit sa il scarbiti pe unul care a luat apararea CFR Calatori in atatea randuri! Nu sper sa dea CFR Calatori faliment, sper ca toti sobolanii aia de prin birouri, responsabili de mizerii, sa ajunga, ca o ultima ironie a sortii, sa doarma sub poduri de cale ferata. Smile


Ultima editare efectuata de catre Adirmvl in Mar 25 Dec 2018, 19:31, editata de 1 ori
Sus In jos
TER200




Numarul mesajelor : 412
Varsta : 45
Reputatie : 3593
Data de inscriere : 13/01/2016

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMar 25 Dec 2018, 19:24

Dr2005 a scris:
TER200 a scris:
Dar nici saracii aia din MT nu prea mai stiu ce e pe la calea ferata. Crezi ca intereseaza pe cineva ca personalul e putin? Nu e deloc problema mea. Calator fiind, am dreptul sa beneficiez de servicii de calitate. E absolut problema voastra de management intern daca nu sunteti in stare sa ca descurcati, daca sunt salarii mici, etc, etc. Absolut problema voastra!
Dar de ce trebuie ministerul să îţi rezolve ţie problema? Cumperi cumva bilet de tren de la minister? Ai auzit de Ordonanţa de Urgenţă nr. 109/2011? Îţi recomand să citeşti articolele 4 şi 59. Nu îşi riscă nimeni pâinea sau chiar libertatea ca să se bage în deciziile interne luate de CFR Călători sau altă societate cu acţionariat de stat. Cine o face, o face pe barba lui, dar mie şi colegilor mei ne e dragă libertatea.
Dacă te deranjează serviciile CFR Călători, ai destule soluţii, de exemplu poţi să nu mai apelezi la serviciile lor, dacă ţi se pare că s-a încălcat legislaţia poţi formula o reclamaţie, dacă te simţi nedreptăţit poţi merge în instanţă. Plângerile pe forumuri nu ajută cu nimic (şi asta e valabil şi pentru alte domenii). Chiar te rog să faci reclamaţii pentru tot ce te deranjează, ai OG 27/2002 de partea ta.

DanTm a scris:
12 martie 1984: începe greva minerilor în domeniul cărbunelui, în nordul Angliei. Conflictul cu Thatcher durează un an, după care minerii acceptă închiderea exploatărilor.
Făcând puţin haz de necaz, la noi minerii ameninţaţi a rămâne fără obiectu' muncii în '99 au ameninţat că vin la Bucureşti şi au bătut bine câteva detaşamente de jandarmi până să semneze ,,Pacea de la Cozia". Prin urmare minele noastre nerentabile au rămas în uz până ce minerii care lucrau în ele au dispărut în mod natural. Tare îmi e că şi sistemul feroviar o să rămână la fel până ce dispar în mod natural dinozaurii care-l menţin aşa.

Tu nu intelegi un lucru. Nu ma intereseaza sa fac reclamatii. Vreau sa iti atrag TIE atentie ca ai o atitudine exagerat de birocratica. La tine nimic nu se poate schimba, nu se pot lua masuri, nu se poate interveni. Te inteleg ca esti legat de legislatie care nu iti permite jonglerii, dar nici asa nu e ok sa o tot dai inainte ca nu se poate face nimic / sau ca aunt bune Malaxele. Asta ma deranjeaza! Iti inteleg pozitia, iti apreciez postarile realiste, dar sunt si situatii in care efectiv nu vezi realitatea din dosul hartiilor.
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6854
Data de inscriere : 23/01/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMar 25 Dec 2018, 21:26

Dr2005 a scris:
Nu îşi riscă nimeni pâinea sau chiar libertatea ca să se bage în deciziile interne luate de CFR Călători sau altă societate cu acţionariat de stat. Cine o face, o face pe barba lui, dar mie şi colegilor mei ne e dragă libertatea.
.
Corect, nu se baga nimeni in deciziile interne ale CFR , doar ca directorul de acolo este numit sau demis de ministru... Smile . Ministru care e pus acolo de....Restul e tacere...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMier 26 Dec 2018, 17:01

TER200 a scris:
Te inteleg ca esti legat de legislatie care nu iti permite jonglerii,
Păi dacă legea nu îmi permite, ce pot să fac?

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vitosa




Numarul mesajelor : 8995
Reputatie : 14365
Data de inscriere : 08/01/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMier 26 Dec 2018, 20:23

marius664 a scris:
Dr2005 a scris:
Nu îşi riscă nimeni pâinea sau chiar libertatea ca să se bage în deciziile interne luate de CFR Călători sau altă societate cu acţionariat de stat. Cine o face, o face pe barba lui, dar mie şi colegilor mei ne e dragă libertatea.
.
Corect, nu se baga nimeni in deciziile interne ale CFR , doar ca directorul de acolo este numit sau demis de ministru... Smile . Ministru care e pus acolo de....Restul e tacere...
Ei nu se bagă. Nu se bagă el fiindu-i frică și de umbra sa. Acum 2 ani cineva din minister (nu-i dau numele) a cerut în mod expres ca trenurile fără oprire București - Constanța să fie remorcate de mecanici bucureșteni. Și multe altele pe care nu le mai fac publice. L-aș întreba altceva dacă tot se dă cocoș și ne arată că are răspunsuri pentru toate. Banii din suprataxă încasați de supracontrolul din trenuri în bugetul cui se duc ?
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeMier 26 Dec 2018, 20:27

Vitosa a scris:
marius664 a scris:
Dr2005 a scris:
Nu îşi riscă nimeni pâinea sau chiar libertatea ca să se bage în deciziile interne luate de CFR Călători sau altă societate cu acţionariat de stat. Cine o face, o face pe barba lui, dar mie şi colegilor mei ne e dragă libertatea.
.
Corect, nu se baga nimeni in deciziile interne ale CFR , doar ca directorul de acolo este numit sau demis de ministru... Smile . Ministru care e pus acolo de....Restul e tacere...
Ei nu se bagă. Nu se bagă el fiindu-i frică și de umbra sa. Acum 2 ani cineva din minister (nu-i dau numele) a cerut în mod expres ca trenurile fără oprire București  - Constanța să fie remorcate de mecanici bucureșteni. Și multe altele pe care nu le mai fac publice. L-aș întreba altceva dacă tot se dă cocoș și ne arată că are răspunsuri pentru toate. Banii din suprataxă încasați de supracontrolul din trenuri în bugetul cui se duc ?

10% din suma merge la organul supracontrol iar restul ii varsa la casa de bilete
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeDum 06 Ian 2019, 15:43

Sunt 2 clipuri pe FB de 2 zile. Primul e cu un cuplu care mananca seminte iar jos pe podeaua etajatului e covor de de coji de seminte iar al doilea clip cu 2 cur## ce fumeaza tot intr-un etajat fum de il tai cu cutitul. Insa pupincuristi si aparatori CFR Calatori s-au grabit sa spuna ca sunt 2 romance dar trenul nu ar fi de la noi. Surpriza la secunda 00:08-00:10 al clipului cu fumatoarele se aude statia partidei trenului. Deci au fumat cot la cot cu ei. La CFR Calatori orice #sepoate. Mai exista Politie TF? Ori sefi de tren au ajuns sa fie titulari pe aceleasi trenuri si aceleasi tute de le e frica sa cheme ajutoare ?
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8995
Reputatie : 14365
Data de inscriere : 08/01/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitimeDum 06 Ian 2019, 21:08

Adica astea doua
https://www.facebook.com/sibiul.in.imagini/videos/vb.394700363972022/379100642653141/?type=2&theate
https://www.facebook.com/UnusualNow/videos/vb.264331960691287/2498933806807463/?type=2&theater
Iar asta e proaspata katalyne https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2294926537232790&id=1344954602229993
Si apoi ne plangem ca sunt trenurile jegoase. Avem legile blande si permisive, dar nici cine sa le aplice nu e prezent acolo unde ar trebui sa fie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 25 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
Sus 
Pagina 25 din 69Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 47 ... 69  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative ( - )
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: