Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

In jos 
+34
Adrian78
Nesebar
DAS 2011
TVlad
Peter Fodor
DUAL
bubu
jabels
ALEXCFR
Dr2005
riciu
Nicolae
TER200
AndreiCFRbv
get.
cristi ar
Cipri Andrei Neculai
ciprian71
bobi
cristy79
alex.alexus.tm
IonutCFR2009
Andrey_tm
Luna
alex1987
CA 205
AeroX
Adirmvl
Katalyn
Vitosa
marius664
Rarau
marius_catalin84
mielutu zburator
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 54 ... 69  Urmatorul
AutorMesaj
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMier 11 Dec 2019, 10:41

E vorba de niște bani, plus ca planul gări cere sa aibă pază. Nimeni nu pierde, toată lumea câștigă Wink
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMier 11 Dec 2019, 12:47

Avem 70000 de jandarmi unde sunt și ce fac în afara de meciuri și spectacole?
Mai știu un polițist TF Târgu Jiu are sector de la Bumbesti la Lainici merge o data pe luna pana la Lainici și are 4500 de lei și la 48 de ani iasă la pensie
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeLun 16 Dec 2019, 11:08

Ce tupeu jegos si nesimțit are un inspector de bilete de la CFR Călători. M-a amenintat ca la Timișoara Nord ma așteaptă Poliția. Eu i-am spus ca aștept cu nerăbdare. M-a făcut șmecher de Ploiești apoi a renunțat sa mai cheme Poliția. Eu chiar vroiam sa vina Poliția dar se pare ca n-am noroc nici de data asta. Mai am timp de gândire dacă i fac sau nu reclamație când cobor din tren pentru greșeala si legea care a încălcato. Și eu care credeam ca Banatul îi fruncea.

Ce vroaim sa spun e ca omul a spus public de față cu peste 20 călători că, compania la care lucrează e una de 2bani și ca toți directori care au fost la conducere sunt niște hoți si cand spun toți știți bine la cine ma refer 😉😉
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeLun 16 Dec 2019, 15:42

Şi ce treabă are un angajat nemulţumit cu Poliţia? Nu cred că e contravenţie ce a făcut Laughing

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Luna




Numarul mesajelor : 3274
Reputatie : 8243
Data de inscriere : 18/03/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeLun 16 Dec 2019, 20:27

Katalyn a scris:

Ce vroaim sa spun e ca omul a spus public de față cu peste 20 călători că, compania la care lucrează e una de 2bani și ca toți directori care au fost la conducere sunt niște hoți si cand spun toți știți bine la cine ma refer 😉😉

Si nu a avut/nu are dreptate? E foarte bine ca recunosc inclusiv cei din sistem.

Alte lucruri negative:

- 2089 pleaca fara sa il astepte pe 9003, cel putin ieri asa a facut. Si diferenta a fost sub 5 minute.
- 9003 are timpii umflati inutil in prima parte a traseului ajunge timpuriu peste tot, dar in ultima parte nu poate respecta timpii, face intarzieri. Care e logica? In loc sa fie umflati timpii in apropiere de statiile unde exista trenuri de legatura in special cea de destinatie sa nu se piarda legaturile, ei sunt umflati unde nu trebuie. Sa nu mai zic ca sansa de a avea intarziere e mult mai mare in apropiere de statia de destinatie, deci acolo trebuie umflati timpii pentru a se putea recupera intarzieri nu imediat dupa plecarea din statia de formare.
- intre sosirea lui 9003 si plecarea lui 2089 sunt doar 8 minute, find oficial trenuri de legatura, ar trebui sa fie 15-20 de minute.
- 20-83 sunt cam prea bune la 9003 pentru navetisti care strica si distrug totul, mai bine ar fi puse pe trenuri cu lume mai civilizata.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeLun 16 Dec 2019, 22:09

1835 are 45% dzeu ii mai înțelege pe ăștia degeaba mai am card trenplus atunci? De ce nu se cumulează reducerile pentru mai multe oferte..
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeLun 16 Dec 2019, 23:24

Dr2005 a scris:
Şi ce treabă are un angajat nemulţumit cu Poliţia? Nu cred că e contravenţie ce a făcut Laughing

Omul nu știa sa-si faca datoria si a pretins ca am ridicat tonul la el drept pentru care a vrut sa cheme Poliția la destinație la Timișoara. Eu altceva sunt curios, a spus despre directori CFR ca toți au fost hoți si a mai zis ca a fost chiar unul din Ploiești sau de lângă Ploiești. Stau si ma intreb despre cine o fi vorba ?

În altă ordine de idei necalificatul ăla cu ecuson mi-a luat buletinul in mâna și a spus cu voce tare numele si prenumele meu după ce i-a luat fix 1 minut sa compare numele din buletin cu cel de pe CardTrenPlus. Astea sunt date cu caracter personal, CFR Călători sa-si instruiască necalificați. Acum regret că nu i-am făcut reclamație. Si când te gândești câți astfel de proști lucrează la compania asta...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeLun 16 Dec 2019, 23:27

Personalul de control NU poate să îţi ceară actul de identitate decât în anumite condiţii clar stabilite, gen bilet nominal ori corelarea cu un document care dă dreptul la reducere (gen legitimaţie de student).

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMar 17 Dec 2019, 00:02

A fost supracontrol. Pe legitimatia lui era scris Inspector SPEC II, Reg CFR Călători Timișoara si numele lui. Nașul săracul nu zicea nimic.

Am avut bilet cu CTP, pe bilet scrie Valabil cu Card Tren Plus iar pe asa zisul CTP sunt CNP-ul, numele si prenumele ca asa sunt ăștia de la CFR Călători, cei mai proști din toata istoria României. Vezi ce înseamnă sa fi rupt de oboseală nici nu mi-am dat seama ca i-am dat buletinul. Dar oricum am destule motive sa i fac reclamație și nu la gară ci cat mai sus, maine o sa dau niste telefoane sa aflu ce si cum, ăștia trebuie puși la punct și sa le iasă odată din cap ca, cu trenul in România merg doar proști, săraci, pensionari si studenți. Ca așa gândesc majoritatea celor de la CFR Călători.
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2113
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6656
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMar 17 Dec 2019, 10:44

Si la nemti Bahncard-ul (echivalent CTP) este nominal, deci ti se poate cere si ID.
De regula la supracontrol se face un control mai riguros.

Ah, ca pune CFR Calatori si CNP pe acest card...hai sa ne gandim in primul rand la formatul cardului, care este ridicol.
Am unul facut in iunie, nu stiu daca sa-i mai fac duplicat...deja mi-am scos banii de pe el.
Mi se pare o insulta sa mai dau 10 lei acum pe duplicat pentru ca au scumpit tariful.
Este irational, ilogic, indignant, etc.
Da, sunt doar 10 lei. Dar cardul are o valabilitate de 12 luni. Nu sunt eu de vina ca se deterioreaza flasneta de bilet de tren, trebuie sa-l am in permanenta cu mine, nu-l pot tine bibelou.
E atat de greu sa faca un card de plastic, daca era vorba de un SRL cu 5 angajati mai ziceam.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMar 17 Dec 2019, 14:27

AeroX a scris:
Si la nemti Bahncard-ul (echivalent CTP) este nominal, deci ti se poate cere si ID.
De regula la supracontrol se face un control mai riguros.
Ah, ca pune CFR Calatori si CNP pe acest card...hai sa ne gandim in primul rand la formatul cardului, care este ridicol.
Am unul facut in iunie, nu stiu daca sa-i mai fac duplicat...deja mi-am scos banii de pe el.
Mi se pare o insulta sa mai dau 10 lei acum pe duplicat pentru ca au scumpit tariful.
Este irational, ilogic, indignant, etc.
Da, sunt doar 10 lei. Dar cardul are o valabilitate de 12 luni. Nu sunt eu de vina ca se deterioreaza flasneta de bilet de tren, trebuie sa-l am in permanenta cu mine, nu-l pot tine bibelou.
E atat de greu sa faca un card de plastic, daca era vorba de un SRL cu 5 angajati mai ziceam.

Eu am.facut duplicat și deja se șterge și ala și l-am ținut în folie în rucsac.. Am făcut copie color și am.plasticato și am rămas surprins ca la Călan mi-a cerut originalul ca copia nu e valabila..


Ultima editare efectuata de catre Adrian78 in Mar 17 Dec 2019, 16:23, editata de 1 ori
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 9015
Reputatie : 12863
Data de inscriere : 16/07/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMar 17 Dec 2019, 14:51

Katalyn a scris:
A fost supracontrol. Pe legitimatia lui era scris Inspector SPEC II, Reg CFR Călători Timișoara si numele lui. Nașul săracul nu zicea nimic.

Am avut bilet cu CTP, pe bilet scrie Valabil cu Card Tren Plus iar pe asa zisul CTP sunt CNP-ul, numele si prenumele ca asa sunt ăștia de la CFR Călători, cei mai proști din toata istoria României. Vezi ce înseamnă sa fi rupt de oboseală nici nu mi-am dat seama ca i-am dat buletinul. Dar oricum am destule motive sa i fac reclamație și nu la gară ci cat mai sus, maine o sa dau niste telefoane sa aflu ce si cum, ăștia trebuie puși la punct și sa le iasă odată din cap ca, cu trenul in România merg doar proști, săraci, pensionari si studenți. Ca așa gândesc majoritatea celor de la CFR Călători.

Nu i-ai retinut numele? cum arata? mai mic, inceput de chelie si parut dat pe spate ciufulit?

E un timpit in zona pe care eu l-am reclamat la CFR Calatori si am primit raspuns ca eu am vorbit urit cu el si sa ne intilnim fata in fata.

Adica asa cum fac interlopii sau cum faceau in Evul Mediu cind aruncau manusa.

Am relatat pe forum intimplarea.


Ultima editare efectuata de catre dan tm in Mar 17 Dec 2019, 15:11, editata de 1 ori
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6854
Data de inscriere : 23/01/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMar 17 Dec 2019, 14:52

Luna a scris:


- 2089 pleaca fara sa il astepte pe 9003, cel putin ieri asa a facut. Si diferenta a fost sub 5 minute.
- 9003 are timpii umflati inutil in prima parte a traseului ajunge timpuriu peste tot, dar in ultima parte nu poate respecta timpii, face intarzieri. Care e logica? In loc sa fie umflati timpii in apropiere de statiile unde exista trenuri de legatura in special cea de destinatie sa nu se piarda legaturile, ei sunt umflati unde nu trebuie. Sa nu mai zic ca sansa de a avea intarziere e mult mai mare in apropiere de statia de destinatie, deci acolo trebuie umflati timpii pentru a se putea recupera intarzieri nu imediat dupa plecarea din statia de formare.
- intre sosirea lui 9003 si plecarea lui 2089 sunt doar 8 minute, find oficial trenuri de legatura, ar trebui sa fie 15-20 de minute.
- 20-83 sunt cam prea bune la 9003 pentru navetisti care strica si distrug totul, mai bine ar fi puse pe trenuri cu lume mai civilizata.
2089 asteapta pe 9003, in ziua de care zici poate nu au fost calatori.Si ma mir ca zici tu ca 9003 are timpi umflati, pai uita-te ce timpi de mers are acum 15592 sau in general pe ruta Caransebes-Herculane...In privinta confortului, nu crezi ca merita si navetistii conditii civilizate, iar cei care sunt nesimtiti sa fie amendati, cum este normal...Iar 9003 nu prea e tren de navetisti, cine naiba scapa de la serviciu in intervalul 12-16???
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMar 17 Dec 2019, 15:07

E aproape de pensie si e aiurea sa vorbesti in public despre compania la care lucrezi, pe langa faptul ca a ridicat vocea la mine, a incercat sa ma intimideze, mi-a luat buletinul in mana, a zis numele si prenumele cu voce tare si a avut timp sa se uite si de unde sunt. Deci omul asta isi face datoria la nimereala ca multi alti de la CFR Calatori plus ca nu stie ce inseamna date cu caracter personal si mai ales ca nu are voie sa se foloseasca de aceste date. O sa sun azi sa vad ce pot face pe acesta tema. Poate il prind iar peste 2 saptamani, atunci nu o sa mai fiu nici ocupat si nici obosit.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitimeMar 17 Dec 2019, 16:28

Ce dobitoci ăștia de la CFR Călători. Cică tren suburban pe ruta București-Buftea și e IR cu oprire la Chitila si material de peste 15 ani adică de Regio. Cum vor ei sa atragă călători doar cu abonamente ? Francezi se dau cu câte 10 etajate la 400 metri de Turnul Eifel și la 3 metri de Sena, la ei cum se mai numește serviciul ala daca CFR Călători zice tren suburban la un Desiro cu oprire în Chitila si tarif de IR ?

Toată chestia asta e doar pentru imagine, sa se laude idioți ca au intrat si ei in rand cu Europa si au băgat trenuri suburbane dad de fapt e doar pentru subvenție, imagine si sa facă angajați ore.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 40 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
Sus 
Pagina 40 din 69Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 54 ... 69  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative ( - )
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: