Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

In jos 
+34
Adrian78
Nesebar
DAS 2011
TVlad
Peter Fodor
DUAL
bubu
jabels
ALEXCFR
Dr2005
riciu
Nicolae
TER200
AndreiCFRbv
get.
cristi ar
Cipri Andrei Neculai
ciprian71
bobi
cristy79
alex.alexus.tm
IonutCFR2009
Andrey_tm
Luna
alex1987
CA 205
AeroX
Adirmvl
Katalyn
Vitosa
marius664
Rarau
marius_catalin84
mielutu zburator
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 46 ... 69  Urmatorul
AutorMesaj
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11136
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeMier 12 Dec 2018, 21:24

Am vazut un expert CFR ( asa avea pe FB functie la CFR Calatori ) care vorbea de un tren dar nu stia ca trenul respectiv lasa vagoane la A si nu la B. Iti dai seama ca ei nu stiu de capul lor dar sunt pe FB sa apere imaginea companiei. Uni o strica, alti o repara si din nou aceeasi schema. O sa ma dea CFR Calatori in judecata ca o sa pun pe FB, forum si Youtube primul nas care il prind ca vorbeste de sus, ia calatori la misto sau mai rau i jigneste. Ca am fost prost ca nu am filmat pe 2.12.2018 in 1665 pe acel necalificat prost-educat care a verificat biletele la clasa 1a. Si doar ce o avertizasem pe o doamna cand m-am urcat in tren "sa vedeti cand vine seful de tren cum o sa trateze calatori de parca ar fi trenul lui iar calatori angajati lui" si nici macar nu vazusem cine sunt nasi. Eu am mers pe ideea mea ca asa sunt majoritatea si am avut dreptate.

Seful de tren e un simplu angajat la CFR Calatori pentru care primeste salariu sau salarii nu e platit sa jigneasca calatori. Cum am mai spus smecheri nu merg cu trenul de aia unii nasi nu-si gasesc nasul ca a doua oara sa invete sa respecte calatori. Mi-e sila cand aud de CFR Calatori practic compania asta atarna de un fir de ata sau de un apel telefonic as dori mai repede falimentul dar cand ma gandesc ca 25% din angajati CFR Calatori ajung la privat parca nu e bine. Macar la privat invata sa fie respectuosi si civilizati nu o sa-si mai faca de cap ca la stat.
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6550
Reputatie : 12364
Data de inscriere : 09/07/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeMier 12 Dec 2018, 22:09

La Braila a fost invers cu angajatii maxi-taxi. 90 % dintre ei s-au angajat la SC Braicar SA (adica la Stat), si acum sunt mai ordonati, nu mai vb la telefon permanent, nu mai fumeaza la volan, nu mai opresc decat acolo unde scrie statie si nu in ultimul rand nu mai numara banii toata ziua ca ultimii... sa nu mai zic. Smile
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 17:10

Foarte ciudata politica CFRului samabata iau bilet la 1824 cu card trenplus 19 lei iar colegu ia fara card ca ii expirase 15 lei



Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20495
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25378
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 19:40

Nu cumva reducerea de TrenPlus se dă la preţul întreg, fără oferta comercială?

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 20:39

Dr2005 a scris:
Nu cumva reducerea de TrenPlus se dă la preţul întreg, fără oferta comercială?

Trenplus nu se cumuleaza cu nici o reducere comerciala deci colegul a beneficiat de reducerea de 30% dar mi se parea normal casiera sa zica ca mai bine imi da fara card trenplus
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13046
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 20:54

Adrian, am prins la fostul 1736 Cluj - R. Valcea reducere comerciala cumulata cu TranPlus si cu online. TrenPlus si online parca s-au aplicat la reducerea comerciala, nu la pretul intreg, aia chiar ar fi fost pomana!
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2113
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6656
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 21:44

Actual TrenPlus e degeaba! Nu se aplica decat la tarif intreg 25% + 5% online. Daca trenul are oferta peste 30% la bilet intreg atunci iei bilet intreg.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6550
Reputatie : 12364
Data de inscriere : 09/07/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 21:54

AeroX a scris:
Actual TrenPlus e degeaba! Nu se aplica decat la tarif intreg 25% + 5% online. Daca trenul are oferta peste 30% la bilet intreg atunci iei bilet intreg.

Da, insa banii pe card ti-au fost luati in avans 100 Lei, e si asta o treaba smechera... Very Happy
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2113
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6656
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 22:18

Ma refer la trenurile cu reduceri comerciale. Care nu sunt chiar atat de multe si grozave (mai ales de la noul mers). Cardul e util ca si pana acum in rest, dar la alte trenuri (ca sa mergi cu IR si nu cu Regio, dar sa nu uitam si de aia cu nasul pe sus care merg la clasa 1 si de aia vor acest card...amin!).
Dar vorba unui coleg de mai sus, poate se considera pomana ce era inainte. Lasa ca e bine sa mearga altii cu 0 lei, sa ne grabim sa luam bilete cu X zile inainte ca sa avem si noi fraierii locuri prin tren, un adevarat privilegiu.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeLun 17 Dec 2018, 23:00

Adirmvl a scris:
Adrian, am prins la fostul 1736 Cluj - R. Valcea reducere comerciala cumulata cu TranPlus si cu online. TrenPlus si online parca s-au aplicat la reducerea comerciala, nu la pretul intreg, aia chiar ar fi fost pomana!
Da uitaaem de online
Sus In jos
ets2oltromânia




Numarul mesajelor : 951
Localizare : -
Reputatie : 4014
Data de inscriere : 15/06/2016

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeJoi 20 Dec 2018, 13:37

Ieri am plecat acasa cu trenul de 15:30.
Termin facultatea la 13:30, ma decid sa merg la gara. Stau 20 de minute in MC, si apoi ies.
Soseste 1696 cu 320 de minute la linia 3 CU TOATE CA fusese anuntat ca pleaca 1825, prin urmare 1825 a fost redirectionat la linia 2.
Nu mai tin minte fix ce linie era.
Si acum crema de pe tort. Vine un tren in jur de ora 15 cu doua automotoare Desiro de la Pitesti la linia 4(1895 era anuntat la linia asta). Destul de multa lume la peron. Intreb mecanicul daca va pleca spre Slatina si spune ca se va retrage garnitura. Sta 10 minute, si se opreste la semnal. Auzisem la un moment dat ca s-ar fi stricat cele doua sageti.
Surpriza a fost ca au schimbat linia la care va gara acest tren 1895, la linia 5.
Am plecat cu cateva minute intarziere. In Titu am ajuns la 16:33 aproximativ in conditiile in care am plecat la 15:36 aproximativ
In Golesti am ajuns timpuriu cu circa 3-4 minute.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18579
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24098
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeVin 21 Dec 2018, 08:45

Aseara am venit cu 1825 de la Rosiori pana la Tg Jiu trenul plin ,spatii pentru bagaje cam putine ,destul de frig sus la etaj cand se deschid usile si etajatele un dezastru la confort mai ales pe M900 deci 1825 este un jeg de tren
In Tg Jiu in gara un student ii trebuie doua bilete Tg Jiu Bucuresti pe 6 si 7 ianuarie ca el nu stie cand se intoarce dupa ce sa ratoit casiera la el ca ocupa doua locuri aiurea si oamenii nu au locuri a ramas sa plece luni pe 7 ian
Deci legea asta cu gratuitatea trebuie schimbata rapid pentru cei pana in 250 km care v-or sa faca naveta sa se acorde abonament lunar si in rest reducere de 50%
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22336
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeSam 22 Dec 2018, 02:10

Asta este cea mai mare timpenie ca studentul sa aibe gratuit nelimitat, trebuia ceva limitat, in functie de domiciliu si localitatea unde efectueaza cursurile nu sa umble brambura ca nici ei nu stiu de capul lor. Zilnic sunt oameni care primesc bilete fara loc iar in tren se gasesc locuri tocmai ca studentul in lipsa de ocupatie "cumpara" bilete dar nu le foloseste si astfel locul figureaza ocupat dar in teren el e liber. Sa nu mai spunem cat de "inteligenti" sunt ca intreaba care e vagonul 2 ca pe toate scrie 2 sau ii gasesti la clasa 1 ca el are vagonul 1 si a vazut pe vagon 1, deci asta e nivelul de "inteligenta" la studentul roman dar astia ajung cu o diploma dar ei habar nu au de viata si uite asa ajung niste persoane in anumite functii dar nu stiu de capul lor. Sau mai intreaba care e vagonul 1, primesc raspuns ca primul, apoi intreaba care primul, de la locomotiva sau asta ultimul? Pai daca era asta ultimul nu ti se raspundea ultimul, "desteptule" Mad Plus multe altele, se poate scrie o carte cu ce perle pot scoate pe gura, pun niste intrebari de ramai si blocat si stai si te gandesti oare cum de au terminat 12 clase, cum de sunt la facultate si ca asta e viitorul........... Nu e de ras, e de plans in ce situatie am ajuns ca tara, ca natie.
La un Desiro ei intreaba care e vagonul 1 desi e mare si vizibil clar ca e unul singur, sa nu te duca capul, mintea sa pui atatea si atatea intrebari fara nici o logica ...........

_________________
595423Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13046
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeSam 22 Dec 2018, 08:45

O, da, și ce îl ține pe ăla să meargă azi și să ia bilet de la altă angajată și pentru 6?...
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8995
Reputatie : 14365
Data de inscriere : 08/01/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitimeSam 22 Dec 2018, 10:34

De perla asta ce ziceți?
,,- Care primul vagon, cel de la șofer ?,,
amunca
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 23 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
Sus 
Pagina 23 din 69Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 46 ... 69  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative ( - )
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: