Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Revista presei

In jos 
+88
Nk11
marcelbanu
Ciprian
ANDU2100HP
@ndrey
apmatei
redeme
puscasflaviu
Simply18
AndiCFR
Costin.H
Jhonyla
Goanga
Florin C
marian1967
alexmorph3us
stefanb.steff
andreiutzu
cristyadaX
IonutChircu
Shinkasen
phnegativ
Norbi
halmarius
Volk
sytrus
DAS 2011
florin.lifticariu
laur 133
Razvan Tudor
gardianlinux
mariushal
Costin.B
Vale
rich1974
kristi kkk
rizelgeorgel2004
NicuS
cristy79
Katalin4653
M.I.C.I.
tzifrea
adytm
Caspar
The Legend
EuroNight
Teodor
lifetec
Bobby_TM
AndreiStefan
92Dragos
DPS
cnusi
Adirmvl
Warrior12
Spartan1948
Nesebar
lapsanszkitamas
marius_catalin84
Andrey_tm
cfr500
Gabry Gabriel
TVlad
IonutCFR2009
Vitosa
Amiralul
DUAL
mishu88
costi_dumitru
Re6/6
baiazid
Adrian78
Sabik
Dr2005
allred
Cont dezactivat
cstefan
19jimmy84
ATM
razvan - trenuri
Balto
cristi CFR
cont dezactivat .
Radu Tudor
cardinal
Rarau
AlexD
Vlad
92 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
lapsanszkitamas
V.I.P Member
V.I.P Member
lapsanszkitamas


Numarul mesajelor : 1218
Varsta : 29
Localizare : Orasul trandafirilor
Reputatie : 5737
Data de inscriere : 21/07/2012

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 20:52

pai na... ce poti sa zici cand vezi asa ceva? marea problema este ca populatia nu afla de aceste marsavii, de aceea nu poate lua pozitie Sad
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18590
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24112
Data de inscriere : 05/10/2010

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 21:00

Marius 926 a scris:
Indiscutabil, sabotaj din interior...
Tocmai cand urma sa se schimbe din iunie mersul trenurilor din temelii Mad

Mai multe detalii?
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 9003
Reputatie : 14376
Data de inscriere : 08/01/2011

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 21:13

Se avea in vedere reorganizarea mersului trenurilor de calatori. Se anula ce nu era rentabil, disparea fragmentarea trenurilor regio. Erau in plan multe spre binele cfr-ului, dar...l-au lucrat capusele...
mai multe no comment, era destept grecul desi unii l-au subestimat.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22339
Data de inscriere : 06/12/2009

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 21:18

Omul vroia sa faca ceva si cand s-a dus cu planul sau nu a fost nimeni de acord , in CFR se fac multe afaceri necurate , afaceri cu statul , si probabil omul nu a vrut sa intre in jocul lor , a preferat sa nu fie faptas si a demisionat , este clar . Noi nu stim multe ce se intampla dar ei au grija de buzunarul lor fara sa le pese de ce se intampla cu tara asta , tot ce se face se face daca si numai daca iese ceva la buzunarul lui x si y altfel nu se face nimic .
Cine visa ca CFR va merge bine s-a inselat , tara asta va merge ca si pana acum atat cat va mai merge iar companiile de stat care mai sunt vor mai functiona asa in pierdere cum sunt doar pentru interesele lor , sperantele pentru redresare sunt nule .

_________________
595423Revista presei - Pagina 5 Bdeem_8496_aRevista presei - Pagina 5 Bdeem_8496_aRevista presei - Pagina 5 Bdeem_8496_a
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6551
Reputatie : 12368
Data de inscriere : 09/07/2009

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 21:32

Lasa ca urmatorul va fi si mai bun decat demisionatul. Poate vine un neamt... si mai calculat decat grecul.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20500
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25386
Data de inscriere : 17/08/2011

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 21:35

Ce treabă avea directorul CFR S.A. cu anularea trenurilor neprofitabile de la CFR Călători?

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13222
Data de inscriere : 05/01/2011

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 22:02

@karpaty .. cine credea ca Romania o sa mearga bine,s-a inselat.[punct]
Discutia nu-i doar despre CFR.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22339
Data de inscriere : 06/12/2009

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 22:16

Categoric DUAL , tara asta este pierduta , noi nu vom apuca ca RO sa mearga bine , poate peste 200 de ani sa fie altceva , dar eu unu mi-am pierdut speranta , in continuare se va merge pe criteriu politic pe pile si relatii , afaceri cu statul etc etc .

_________________
595423Revista presei - Pagina 5 Bdeem_8496_aRevista presei - Pagina 5 Bdeem_8496_aRevista presei - Pagina 5 Bdeem_8496_a
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 23:18

Eu nu inteleg ce va mai mira???Aia e, astia suntem, ce pretentii sa ai de la o natie de kkt, in ultima suta de ani am pierdut tot si istoria o poate confirma, am ajuns un popor de curve pupincuriste parsive sifonare.
In tara asta nu mai munceste nimeni dar toti au pretentii de europa...
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member
Spartan1948


Numarul mesajelor : 2108
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6853
Data de inscriere : 15/03/2012

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 23:24

AlexD a scris:
Eu nu inteleg ce va mai mira???Aia e, astia suntem, ce pretentii sa ai de la o natie de kkt, in ultima suta de ani am pierdut tot si istoria o poate confirma, am ajuns un popor de curve pupincuriste parsive sifonare.
In tara asta nu mai munceste nimeni dar toti au pretentii de europa...

Vorbeste la persoana I. Daca nu iti convine,esti liber (ca pasarea cerului) sa pleci din tara,si sa te duci unde vezi cu ochii.
Nu va inteleg fratilor,de ce va tot plageti atata? Aia nu e buna,aia-i de c**at,aia pute,aia,aia,aia... , de ce nu plecati in alta tara,unde cainii au covrigei in coada?

Din pacate (pentru voi) asta e tara,si daca VOI,PERSONAL nu o puteti face mai buna,adaptati-va,sau plecati naibii de aici. De bagatori de seama nu e nevoie,sunt destui.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3659
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9647
Data de inscriere : 02/11/2008

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 23:31

In lume si nu doar aici exista 3 categorii de oameni : 1 politicieni ; 2 prieteni ai primei categorii si 3 prostimea.
Cine este in prima traieste in lux , cine este in a 2-a o duce bine si cine este in a 3-a moare de foame.
Companiile de stat apartin 100 % de prima categorie, iar companiile private 70% de categoria 1, 25% de categoria 2 si 5% de categoria 3.

Cu asta cred ca am spus tot ce banuiesc ca si-au dat seama si altii din categoria 3 care ies din standardul de "oaie de turma".

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6682
Data de inscriere : 05/10/2012

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 23:41

Dr2005 a scris:
Ce treabă avea directorul CFR S.A. cu anularea trenurilor neprofitabile de la CFR Călători?

Iar pe directorii CFR Calatori ii gasesti doar aici:

http://www.forumtrenuri.com/t2797-de-a-fi-director-al-cfr-calatori Wink
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 3302
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Reputatie : 8258
Data de inscriere : 26/05/2011

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeLun 15 Apr 2013, 23:53

Lasa ca acum noul director este din ORACLE ROMANIA. Ministerul si altii din guvern nu vor putea sa evite schimbarea la nesfarsit si reformele din domeniu. Romania are nevoie de banii FMI si UE iar fara conducere privata nu se vor mai da banii.

As vrea sa stiu mai multe detalii despre schimbarea mersului din luna iunie. Schimbarea cred ca este facuta de cei de la CFR CALATORI.
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6682
Data de inscriere : 05/10/2012

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeMar 16 Apr 2013, 00:26

razvan - trenuri a scris:

As vrea sa stiu mai multe detalii despre schimbarea mersului din luna iunie.

Nu se fac modificari majore referitor la mersul trenurilor in timpul anului.
Sus In jos
Warrior12




Numarul mesajelor : 157
Reputatie : 4652
Data de inscriere : 03/06/2012

Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitimeMar 16 Apr 2013, 00:27

Cunosc persoane care lucreaza la Oracle Romania sau au lucrat ... nu pot spune decat ca am o parere foarte proasta despre capabilitatile acestor oameni...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Revista presei - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Revista presei
Sus 
Pagina 5 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Revista presei (partea I)
» Revista presei (partea III)
» Revista presei
» Revista presei (partea II)
» Revista presei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: