Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Revista presei

In jos 
+88
Nk11
marcelbanu
Ciprian
ANDU2100HP
@ndrey
apmatei
redeme
puscasflaviu
Simply18
AndiCFR
Costin.H
Jhonyla
Goanga
Florin C
marian1967
alexmorph3us
stefanb.steff
andreiutzu
cristyadaX
IonutChircu
Shinkasen
phnegativ
Norbi
halmarius
Volk
sytrus
DAS 2011
florin.lifticariu
laur 133
Razvan Tudor
gardianlinux
mariushal
Costin.B
Vale
rich1974
kristi kkk
rizelgeorgel2004
NicuS
cristy79
Katalin4653
M.I.C.I.
tzifrea
adytm
Caspar
The Legend
EuroNight
Teodor
lifetec
Bobby_TM
AndreiStefan
92Dragos
DPS
cnusi
Adirmvl
Warrior12
Spartan1948
Nesebar
lapsanszkitamas
marius_catalin84
Andrey_tm
cfr500
Gabry Gabriel
TVlad
IonutCFR2009
Vitosa
Amiralul
DUAL
mishu88
costi_dumitru
Re6/6
baiazid
Adrian78
Sabik
Dr2005
allred
Cont dezactivat
cstefan
19jimmy84
ATM
razvan - trenuri
Balto
cristi CFR
cont dezactivat .
Radu Tudor
cardinal
Rarau
AlexD
Vlad
92 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20500
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25386
Data de inscriere : 17/08/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime16/04/13, 08:13 am

razvan - trenuri a scris:
Lasa ca acum noul director este din ORACLE ROMANIA.
Noul director de unde?
La CFR S.A. în mod sigur nu avem director general nou, deocamdată se vor ocupa adjuncţii lui Sophocleous.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18591
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24113
Data de inscriere : 05/10/2010

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime16/04/13, 10:40 am

Pai pana la urma care a fost buba de a plecat grecul?La tv la o emisiune spunea ca el vroia sa creasca chiriile la spatiile inchiriate care in unele parti sunt inchiriate politic
Ieri un IDMist spunea ca pana pe 17 trebuiau sa isi plateasca niste operatori privatii si alde GFR restantele pe plata TUI

Oricum situatia e cam catastrofala pe teren pe M202 intre Banita si Merisor pe D1 e o restrictie de 30 de km/h pe toate distanta terasamentu a inceput sa se spele si cu viteze de 25km/h senzatia nu e prea placuta
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13049
Data de inscriere : 06/04/2012

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime16/04/13, 07:03 pm

Gazarii vor sa faca deplasarea la meciul cu Steaua cu trenul. Fiind multi, sunt curios daca vor avea vagoane atasate sau chiar vor avea propriul tren. As merge pe prima varianta.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime16/04/13, 07:41 pm

Sunt gazar din 2002, am fost la o gramada de deplasari din 2002 pana in 2005 apoi foarte rar, din cauza servicului dar tot am fost la 2 deplasari pe an, in ultimi ani nu m-am mai dus decat la Brasov sau Bucuresti. Deobicei le pune autocare ( autocar, microbus ) sau cum e la Bucuresti le pune la dispozitie 10 autobuze Ikarus articulate ale RATP, care nu fuge decat cu 80 maxim.

Desi au deplasarea asigurata, multi se vor duce cu trenul, mereu a fost un grup care se va duce cu trenul, dar cei mai multi se duc la Brasov sau Bucuresti unde sunt trenuri, fara sa stea sa schimbe, se merge cu nasul sau gratis, jandarmi fiind si ei de multe ori la datorie.

In fine fara sa intram prea mult in amanunte la meciul cu Steaua se vor duce cam 3.000 nu as baga mana in foc pentru mai multi, ca sunt si suporteri cu munca, iar daca ajunge in finala se vor duce 15.000 de ploiesteni.

In 2003 sau 2004 nu mai tin minte exact cu Acc 1621 am plecat 300 de insi la un meci de cupa cu Forex Brasov, pe vremea aia se strangea cheta de 2 lei/om iar nasi nu au vrut ( partida de Tmisoara ) asa ca la Campina fara sa cheme intariri au reuscit sa coboare 300 de insi, am reusit sa ajungem la meci cu ocazie/dube pana la Sinaia si de acolo cu IC 531 gratis pana la Brasov. La intoarcere cu P 3028.

Oricum cei care se vor duce la meci, vor fi bauti, ca asta e viata de suporter in Romania !!

Tren inchiriat nici vorba, vor pleca din Sud si din Vest cu trenurile dupa ora 16:00 cele mai vanate vor fi IR 1636 si IR 1572

Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 09:20 am

Dr2005 a scris:
adjuncţii lui Sophocleous.

A aparut plagiatorul la tv(a se citi poanta) 'cica' cere imperativ penalului de Fenechiu (sau cum Evil or Very Mad il cheama) sa rezolve problema de la CFR in maxim 5 zile, daca nu ne foot astia din UE si FMI...
Suntem de rasul curcilor, mai ceva ca in filmele cu prosti.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20500
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25386
Data de inscriere : 17/08/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 09:32 am

Vorbesc şi ei, să se afle în treabă... Fenechiu, deocamdată, nu a fost condamnat, iar despre UE şi FMI... m-aţi bana pentru limbaj necorespunzător dacă mi-aş expune părerea.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
cardinal

cardinal


Numarul mesajelor : 3298
Reputatie : 8647
Data de inscriere : 08/04/2010

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 09:42 am

vorba vine, te baneaza, doar nu o sa baneze cineva un moderator respectat ca tine Smile
poate daca spun eu despre UE FMI si BM, ma baneaza Smile
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 09:49 am

Din pacate asta e realitatea, si eu daca as putea i-as fi spurcat pe astia de la FMI live dar nu rezolv nimic asa. Realitatea este crunta, fara banii de afara suntem in pom, daca nu dadea EU bani nu aveam nici un km reabilitat de cale ferata acum, macar asa avem CT-Predeal si se lucreaza la alti km tot pe bani europeni...si nu numai in domeniul feroviar, autostrazile tot pe bani de afara se construiesc si multe altele.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 09:56 am

http://www.realitatea.net/greva-spontana-la-cfr-se-va-bloca-toata-tara_1161118.html?utm_source=Cub-Homepage&utm_medium=Clicks&utm_campaign=trkweb

Sa sa sparga buba oare? Eu le-am mai dat 3 ani pana pica CFRul dar vad ca incep sa am insel...
Acum intrebarea e urmatoarea, li s-a intarziat plata salariilor cu 2-3 luni sau sunt penibilii de anul trecut care au facut greva pentru 1 zi de intarziere a salariului...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20500
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25386
Data de inscriere : 17/08/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 10:07 am

Nu o zi, ci două zile Laughing Ziua de salariu pe pe 15.
Curios, noi când în loc de 12 am luat salariul pe 15 nu am făcut grevă...

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 10:12 am

Revenim la ce am spus mai devreme, rasul curcilor si filmele cu prosti = Made in Romania...
Sus In jos
Spartan1948
V.I.P Member
V.I.P Member
Spartan1948


Numarul mesajelor : 2108
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6853
Data de inscriere : 15/03/2012

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 10:15 am

AlexD a scris:
Din pacate asta e realitatea, si eu daca as putea i-as fi spurcat pe astia de la FMI live dar nu rezolv nimic asa. Realitatea este crunta, fara banii de afara suntem in pom, daca nu dadea EU bani nu aveam nici un km reabilitat de cale ferata acum, macar asa avem CT-Predeal si se lucreaza la alti km tot pe bani europeni...si nu numai in domeniul feroviar, autostrazile tot pe bani de afara se construiesc si multe altele.

FMI-ul este o mafie la cel mai inalt nivel,iti lasa senzatia ca te ajuta,dar defapt te ingroapa. Iti da cu o mana,si iti ia cu 10. Asta s-a si vrut,inca de cand am intrat in UE,sa fim dependenti de banii lor,ca sa jucam dupa cum ne canta ei. Mie unul mi-e scarba de aceasta UE,si fii sigur ca nu ne ajuta. Toate propunerile de privatizare,de la ei vin,iar ai nostri "mai mari ai tarii",se supun.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 10:20 am

Prietene cred ca ai o problema, mai linisteste-te si tu, da o buca ia-ti un serviciu si mai calmeaza-te nitel. 99% din ce s-a si se construieste in RO se face pe bani europeni, asta e realitatea si mai e una crunta, casca ochii si gandeste-te unde ar fi fost Romania daca nu lua imprumuturile de la FMI in 2008. Pune creierul la contributie si dupa aia comenteaza.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20500
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25386
Data de inscriere : 17/08/2011

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 10:48 am

Nu uitaţi că România contribuie şi ea la bugetul UE. Anul ăsta se dau 919 milioane de euro, anul trecut au fost cu vreo 50 milioane mai mult.
Aşa că nu mai fiţi siguri că banii ăia de la UE sunt cadou, pentru că ei provin tot din taxele şi impozitele noastre.

--
FMI-ul e o bancă... ca orice bancă, scopul ei e să te jupoaie cât mai mult. Dar prost nu e cel care dă credit, ci cel care îl cere fără să ştie să şi-l negocieze şi fără să se ţină de angajamente.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18591
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24113
Data de inscriere : 05/10/2010

Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime17/04/13, 02:21 pm

Pai noi am contribuit cu aproape 1 miliard de euro in fiecare an la bugetul UE ca suntem fraieri ca nu i-am atras inapoi asta e partea a doua probabil polonezii trebuie sa ne multumeasca pentru asta..
FMI e ca o banca el iti pune conditii ca sa fie sigur ca poti sa ii dai banii inapoi
Mai sunt si alte variante de imprumut BERD BEI care dau dobanda cu 1% pe an da aia nu se pot fura asa ca mai bine luam de la *rost*i raman prin taxe si impozite

Deci se poate fara capuse toate societatile de stat cu bube ar trebui bagate in insolventa

http://www.pesurse.ro/2013/04/17/hidroelectrica-a-trecut-pe-profit-n-primul-trimest.html
Sus In jos
Continut sponsorizat





Revista presei - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Revista presei
Sus 
Pagina 6 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Revista presei (partea I)
» Revista presei (partea III)
» Revista presei
» Revista presei (partea II)
» Revista presei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: