Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 DIFERENTA intre transport auto si transport CFR

In jos 
+31
Ionutz
Spartan1948
razvan - trenuri
alliens
bostanesku gigel
Alex Avram
Teodor
discoid21
cont dezactivat .
Kriszti219
sorin_ncs
traian
Andrey_tm
DUAL
andreiutzu
bostanescu gigel
Dr2005
srazvi
membru inactiv
Vlad
Adrian78
Nesebar
AlexD
halmarius
COSTACHE MIHAIL
rich1974
cortexedge
kristi kkk
Luna
IonutCFR2009
razvandoru
35 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20147
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24914
Data de inscriere : 17/08/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeLun 19 Mar 2012, 21:03

karpaty a scris:
Curtici-Bucuresti 92 lei daca il iei din timp ; Budapesta-Bucuresti 29 euro (124 lei) daca e luat din timp si puteai sa vi foarte lejer cu Ister direct , mersul cu trenu poate sa fie ieftin daca sti sa alegi oferte bune sau legaturi bune . Wink
Da, bine: Budapesta - Lokoshaza: 29 RON (225 km cu IC!!), Lokoshaza - Curtici 14 RON, Curtici - Bucureşti 52 RON, că încă sunt student şi vreau la compartimente (1347) (care nu intră în oferta de 124 RON) şi că rezist 3 ore în Lokoshaza (că nu e voie să mergi pe bucăţi cu internaţionalul în Ungaria).

Cu banii pe care îi dai pe maşină te plimbi câţiva ani cu trenul... poate, dar dacă mai socoteşti drumul la/de la gară, faptul că mai mergi cu maşina aia şi la muncă şi la cumpărături (da, acum sunt în putere şi pot să car 20 kile de cumpărături prin 2 autobuze şi un tramvai, da' pe la 40 de ani aş prefera să care maşina în locul meu). Suntem mult în urmă la capitolul transport în comun (de orice fel, începând cu cel urban şi terminând cu cel internaţional). Nu avem tarife atractive, nu avem trasee atractive, nu avem condiţii de transport foarte bune. Nu se promovează în niciun fel transportul în comun, toţi banii din primării şi din minister merg pe supralărgiri de drumuri, poduri care nu duc nicăieri şi autostrăzi care nu există. Niciun leu pe transport electric urban, pe infrastructură feroviară măcar de 140 km/h, pe terminale de transport intermodal şi trenuri RO-LA.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
bostanescu gigel
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 423
Varsta : 100
Localizare : Giulesti-Bucuresti
Reputatie : 5288
Data de inscriere : 20/02/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeLun 19 Mar 2012, 21:12

trenurile Regio sunt pt navetisti.Nu poti sa schimbi 3 trenuri Regio sa ajungi la un punct X sa zicem cand poti sa mergi cu un singur tren pana acolo.Este peste puterea mea de intelegere.Eu am mers cu tren Regio acum 3 ani Ploiesti Vest-Bucuresti Nord si am facut 1 ora si 40 minute,am turbat!!!m am jurat ca nu mai merg cu asa ceva.Prefer sa dau un ban in plus dar sa ajung mai repede,fara manelisti si croncanitoare obraznice langa mine cum sunt prin trenurile regio.Chiar daca urasc transportul auto trebuie sa recunosc ca este mult mai avantajos cu autoturismul personal decat cu trenu,dar si riscurile sunt mult mai mari,am masina de la 20 de ani si stiu cat de periculos este sa conduci noaptea pe drumurile noastre p***t semnalizate.Macar in tren stai linistit chiar daca ajungi mai tarziu
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8516
Data de inscriere : 09/01/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeLun 19 Mar 2012, 21:42

O tentativa de genul asta de a merge cu personalul am avut si eu in anul 1 de facultate, reduceri chiestii trestii, ieftineala, m-am luat dupa colegi/colege. Nu mai are rost sa povestesc ca la intoarcere m-am urcat in primul rapid de Bucuresti care mi-a iesit in cale. Am si eu ceva curse la activ cu trenul pana in varsta de 20 de ani si am mers cam 80% cu Rapidul si 20% cu Acceleratul, pe vremurile alea era chiar avantajos sa mergi cu trenul si ca timp si ca bani.
Eu personal nu pot sa merg cu un mijloc de transport intre orase care sa opreasca din 3 in 3km. Nu suport bou-vagoanele nici daca as calatorii cu ele gratis, mizeria, tiganii spargatorii de seminte si asa mai departe imi plac la nebunie compartimentele cu 6 locuri, sunt singurele care le suport, nu ma intereseaza AC, prize si alte nebuneli.
Iar la faza cu siguranta nu sunt ipocrit, poti sa dau coltu' si acasa pe WC citind Prosportul. Asta nu inseamna ca nu ar trebui sa ma urc niciodata in masina personala. Am peste 500.000km parcursi in tara fara nici cea mai mica problema, ca un amanunt amuzant toate accidentele care le-am patit s-au produs in Bucuresti la viteze de sub 50km/h si din vina mea si din vina altora.
O viata am si nu vreau s-o consum pierzand timp prin gari in miez de noapte ca sa salvez 15 lei la un bilet, 15 lei care ii arzi imediat pe mancare/bautura si iesi chiar mai scump decat ai fi mers cu IR in loc de 3 R cuplate si intinse pe perioada a 24 de ore.

Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20147
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24914
Data de inscriere : 17/08/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeLun 19 Mar 2012, 22:38

Bucureşti - Ploieşti cu Regio e destul de decent, cel puţin eu fac 30 minute până la Buc. Bas. h, apoi o oră şi 10 până la Ploieşti. Ca să merg cu IR fac 50 minute până în Gara de Nord şi de acolo încă 50 până acasă, deci tot timpul ăla. 70 de minute în loc de 45 nu e chiar mare diferenţa de timp, însă la rute mai lungi... de la Bucureşti la Braşov, de exemplu, n-aş mai merge cu R nici să fie gratis, la cât durează drumul. Valabil şi pentru Bucureşti - Craiova/Constanţa.
Am mers, în schimb, de la Craiova la Bucureşti cu tren R... de la Regiotrans, cu mers de IR. Ăla chiar e un tren bun, ieftin şi care face doar cu 15 minute mai mult decât un IR/IC.
Nu mă deranjază opririle dese, ci timpii morţi pierduţi cu încrucişări, depăşiri, aşteptări şi alţi timpi morţi care apar la majoritatea trenurilor regio. Că de aici apar diferenţe de timpi de parcurs atât de mari.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vizitator
Vizitator




DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeLun 19 Mar 2012, 22:47

asa este bine zici dar la un PLoiesti-Brasov sunt sigur ca te-ai baga la R decat sa mergi cu IR, diferentele sunt mari la banii si mici la timp.

App de studentii si elevii cu reduceri la trenurile Regio ptr un drum de pana la 60-100 km nu au e sa comenteze pe majoritatea trenurilor sunt vag modernizate iar tarifele lor de pana la 7,3 lei ptr un drum PL-BV cu 2 ore jumate de mers, prize, aer conditionat deja e prea bine. E mai rau de cei fara reduceri.

sunt anumite trenuri in anumite zile cum ar fi vinerea sau diminica fie ele R sau IR ca daca treci prin tot trenul de la un capat la celalalt ai sa zici ca este tren ptr tineret, numai elevii, tinerii si studenti cam in procent de 80% sa zic asa un exemplu R 3003, 3006, 3008.
Sus In jos
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6172
Data de inscriere : 20/07/2009

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeLun 19 Mar 2012, 23:53

Oare daca ar renunta la reduceri la elevi/studenti, ar mai folosi cineva CFR-ul, sa aibe incasari? scratch
In plus ma enerveaza cei ce fac poze "uite ce mizerie e in tren". Da? Si cine a facut mizeria, cei de la CFR inainte sa plece trenul? Sau tot calatorii aia care se plang ca ei n-au conditii, poate ar trebui 3 locuri in compartiment si vizavi un cads mare de gunoi, sa-l nimereasca scratch
La transportul auto e enervant daca platesti cand urci si dupa vezi ca n-ai loc :joker: . Am vazut vineri duba C&I de Oradea cu vreo 7 in picioare, Mitrea de ce nu-si ia autocare daca are succes Laughing .
La masina personala ma enerveaza militia ce sta in boscheti sa iti ceara spaga ca ai depasit linia continua pe un drum drept cu vizibiliatate cat poti vedea inainte(cei ce au liniat drumurile pseudoeuropene sunt mana in mana cu ei) si daca nu iti iau permisul si isi fac norma la amenzi. Faptul ca nu avem de 23 de ani autostrazi nu e bine pentru sanatate sa mergi cu masina proprie. Practic nu prea ai alternativa. Adica aveam, dar trecut de 30 de ani deja nu mai ai chef sa mergi la gara/autogara pe jos, sau sa vi de la tren la 2 noaptea Laughing
Oare cei de la Astra nu pot obtine autorizare de bandajare sau producere de osii pentru sobolani sa nu mai taraie un GM 2 vagoane Suspect . Mai ales ca baga de aia cu 70 locuri pe R. tin minte cand a aparut IC nu era clasa a 2-a, abia acuma au bagat clasa 1 si 2 la IC, asa ca sobolanii de 70 locuri nu pot fi bagati pe asa rang, desi au fotolii Laughing
Sus In jos
andreiutzu




Numarul mesajelor : 162
Reputatie : 4938
Data de inscriere : 05/05/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 00:59

karpaty cu masina plec din fata casei pana unde am treaba...pana la tren trebuie sa te deplasezi la gara si de la gara pana unde ai treaba. mi-e sila de cersetorii care umplu trenurile si de cei care vor sa-ti vanda fel si fel de obiecte prin tren si mai ales de privirile strambe ale controlorilor de tren cand vad ca ai bilet si lor nu le pica nimic. ceea ce enerveaza foarte multa lume o constituie intarzierile acumulate de trenuri "multumita" investitiilor in infrastructura.
un alt element de nemultumire tarifele practicate de cfr. spre exemplu pe ruta craiova - bucuresti nord 2 persoane care platesc bilet intreg ies la fel ca atunci cand ar folosi autoturismul. oare mintile luminate din minister nu gandesc deloc?
Sus In jos
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6172
Data de inscriere : 20/07/2009

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 01:25

Pai ei atat au stiut, au pierderi, sa mareasca pretul biletelor. Daca ora ar fi de 2 ore, ar scadea si timpul de parcurs, altfel nu Laughing .
Cel mai interesant lucru e ca la privati pot circula trenurile fara boschetari si cersetori. De aceea ajungi sa preferi un automotor de la privati decat un vagon compartimentat. Asta a facut 22 ani de pseudodemocratie la noi, un popor de hoti, criminali si fabricanti de gunoi(la mizerie si trenurile private mai ajung in ultimul hal la destinatii)
Avem preturi ca ceilalti, chiar mai mari, dar timpi imensi si calitate 0 Neutral
Poate daca ar mai baga clasa a 3-a ca inainte sa isi permita si romanul de rand sa mearga cu trenul ar mai readuce ceva nehotarati cu ce sa mearga. Oricum pe cei ca mine cu masina personala niciodata, oricat de mult imi plac trenurile :roll:
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22220
Data de inscriere : 06/12/2009

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 01:56

Ce spuneti voi mai sus ca nu renuntati la masina se traduce prin comoditate ca pleci din fata blocului in masina , da e adevarat dar te costa mult mai mult iar daca chiar vrei sa iesi mai ieftin cu trenu eu am spus ca se poate , nu am obligat pe nimeni sa faca cum fac eu fiecare e liber sa aleaga cu ce merge si dupa cat il tine buzunaru dar daca lucrezi ca bugetar si ai un salariu de 800 pe luna te uiti de 50 de ori unde dai banu si cat dai , mai dau un ultim exemplu pe ruta Bucuresti-Cluj daca merg cu masina personala am nevoie de un plin jumate care ma costa 430 pentru un drum dus-intors plus rovinieta pentru o sapt macar (eu nu am rovinieta ca nu ies cu masina din oras) care costa si aia 12 lei deci ca suma rotunda am nevoie de 450 Buc-Cluj-Buc , daca merg cu IR ma costa 155 dus-intors , in cazul acesta si daca merg 2 persoane cu trenu tot e mai ieftin iar daca aleg trenul Regio (3 trenuri regio) ma costa 55 un bilet iar ca durata : plecarea este la ora 6:27 iar sosirea in Cluj 22:35 deci de dimineata pana seara pentru mine durata asta chiar nu conteaza , conteaza sa ies cat mai ieftin posibil . Deci daca merg cu Regio ma costa 110 dus-intors iar pana la 450 cat ma costa cu masina cate persoane pot sa mai mearga cu trenu ? inca 3 ceea ce nu e cazul meu , eu daca merg merg in 2 deci pentru mine si prietena mea sau mama iesim mai ieftin cu trenu , ca mergem toata ziua chiar nu ne deranjeaza la urma urmei pentru mine trenul e si o pasiune nu doar un mijloc de transport cum e pentru altii de asta aleg mereu trenul in defavoarea masinii personale care nu o folosesc decat in Bucuresti la cumparaturi sau alte treburi mai importante .

_________________
595423DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Bdeem_8496_aDIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Bdeem_8496_aDIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20147
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24914
Data de inscriere : 17/08/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 02:11

Ajungi la 22:37 în Cluj... şi iei taxiul, că RATUC-ul îşi cam termină programul pe la 22:30, iar bilete oricum nu ai de un' să cumperi la ora aia. Şi se duce naibii toată economia Laughing mai ales dacă ai de mers până în Zorilor sau Bună Ziua. Trebuie să pui la socoteală toate cheltuielile, nu doar biletul de tren. Mai faci câteva călătorii cu autobuzul până la gara de plecare (nu mai zic că, în Bucureşti, dacă n-ai card RATB, plăteşti şi cartonul de unică folosinţă pe care încarci 2 călătorii, deci vine 3,9 RON chiar dacă faci o singură călătorie), mai iei ceva de la cea de destinaţie.

Dacă 3 bilete de R te costă 55 RON, deci 110 RON dus-întors, iar un bilet dus-întors de IR costă 155 RON, ţinând cont că în loc de 18 ore faci doar 10, păi cu IR e chiar bine. Pentru 35 RON, pe care oricum îi dai pe mâncare prin trenuri, nu se merită pierdutul unei zile de odihnă sau de concediu (care zile de concediu şi aşa sunt cam puţine ca să fie pierdute astfel), ca să nu mai zic că dacă ajungi la 23 undeva ai nevoie şi de o cazare, care costă şi ea (iar dacă ai vreo cunoştiinţă care te găzduieşte, nu cred că o să-i convină să te aştepte în jur de 12 noaptea).

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
bostanescu gigel
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 423
Varsta : 100
Localizare : Giulesti-Bucuresti
Reputatie : 5288
Data de inscriere : 20/02/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 08:12

cum sa schimbi 3 trenuri pana la Cluj?hahahahha.Inteleg ca ai 800 lei salariu dar nici asa..........
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 08:21

Daca pe toata distanta s-ar merge cum se merge pe M 300 sectorul Buc-Brasov pana la Cluj nu ar mai zice nimeni de ce schimbi 3 trenuri.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8516
Data de inscriere : 09/01/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 08:27

srazvi a scris:

Oare cei de la Astra nu pot obtine autorizare de bandajare sau producere de osii pentru sobolani sa nu mai taraie un GM 2 vagoane

Stai linistit ca au cei de la Grivita, toate Desirourile de Bucuresti au bandajele noi, la Bucuresti nu sunt probleme dar in tara e jale. Dar din lipsa de bani cele din tara se sprijina de gard in bloc cate 8-10 odata nu mai spun ce cele 10 de la Iasi ca le stie toata lumea, zac de cel putin 2 ani de zile.

Nu cred ca are rost sa vorbim de ce salarii au anumiti membri, eu stau acasa de 8 luni de zile ni nici macar somaj nu am avut, mi-ar fi placut sa am ceva la 800lei pe luna pana imi gaseam un servici mai calumea dar uite ca nici la maturat de strada nu gasesti sunt atat de nenorociti directorii/patronii de firma in ziua de azi incat te umilesc ca ultimul sclav.
Si pe mine m-ar fi tentat sa-l intreb pe Luna ce masina are de iese mai ieftin cu 2 persoane cu trenul dar m-am abtinut.
Ca veni vorba de avantajele/dezavantajele calatoriei cu trenul, de ce sa nu fim realisti si sa spunem ca nu prea mai sunt avantaje, acum 10 ani cand eram student la Rapid pe Buc-Mangalia era biletul intreg la Cls1 420.000 cu reducerea de student(19-55 compartiment 6 locuri) plateam 360.000lei era alta viata, acum echivalentul Rapidului e IC care costa 99lei pana in CT diferenta este enorma, cu toate ca e singura magistrala pa care merita sa circuli cu trenul.
Iar disparitia incet dar sigura a vagoanelor compartimentate ma face sa aleg masina personala mereu in ultimii 8 ani de zile. Pur si simplu nu mai pot sa stau sa pierd timp prin gari sa trag de bagaje prin taxiuri si asa mai departe, se poate traduce prin comoditate sau nu dar eu o vad ca o necesitate si o ora daca o stau in asteptarea unei lagaturi in gara pentru mine e timp pierdut. Ca drept dovada ca in Bucuresti ma deplasez in cursul saptamanii numai cu metroul si da prefer sa merg inca 15 min pe jos de la metrou decat sa zac in statie in asteptarea unui tramvai/autobuz.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22220
Data de inscriere : 06/12/2009

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 12:11

bostanescu gigel a scris:
cum sa schimbi 3 trenuri pana la Cluj?hahahahha.Inteleg ca ai 800 lei salariu dar nici asa..........

Eu am mers o saptamana in turul tarii numai cu personale si am dormit doar in tren , schimbam si 6 personale pe zi , toata treaba o fac pentru ca imi place sa ma plimb cu trenu si merg cu personalul sa ies cat mai ieftin posibil , adica ma costat 420 un tur al tarii in 9 zile , iar acest tur il fac in fiecare an . Wink

Bucuresti-Pitesti-Craiova-Livezeni-Lupeni-Petrosani-Simeria-Radna-Timisoara-Caransebes-Resita-Berzovia-Oravita-Anina-Oravita-Berzovia-Timisoara-Arad-Oradea-Cluj-Sighet-Dej-Jibou-Baia Mare-Satu Mare-Bixad-Satu Mare-Zalau-Jibou-Dej-Bistrita-Ludus-Tg Mures-Deda-Ilva Mica-Suceava-Botosani-Dorohoi-Iasi-Barlad-Galati-Marasesti-Miercurea Ciuc-Brasov-Fagaras-Sibiu-Ramnicu Valcea-Piatra Olt-Pitesti-Bucuresti .

10 zile in total , 9 nopti si doar cu personalul dormit doar in tren cand se putea si nu am murit . Toate statiile care au fost enumerate mai sus am schimbat trenul .

_________________
595423DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Bdeem_8496_aDIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Bdeem_8496_aDIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Bdeem_8496_a
Sus In jos
bostanescu gigel
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 423
Varsta : 100
Localizare : Giulesti-Bucuresti
Reputatie : 5288
Data de inscriere : 20/02/2011

DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitimeMar 20 Mar 2012, 13:04

mie imi place viteza,nu suport sa merg incet sa ma opresc din 10 in 10 minute.Turul Romaniei cu personalu mi se pare o chestie foarte tare,eroica as zice.In cazul asta inteleg sa mergi numai cu personalul.Cand pleci in week end la munte parca nu iti vine sa mergi 3 ore jumate pana la Predeal cu regio,iar duminica la intoarcere e nenorocire de aglomerat in regio.Pe relatia Bucuresti-Craiova cu regio bantuie o fauna foarte pestritza formata din romulani betzi si violenti,manelisti si navetisti dusmani cu sapunu,chiar este inuman sa calatoresti cu regio
Sus In jos
Continut sponsorizat





DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: DIFERENTA intre transport auto si transport CFR   DIFERENTA intre transport auto si transport CFR - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
DIFERENTA intre transport auto si transport CFR
Sus 
Pagina 3 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» IR 1970/1971: Galati - Braila - Tandarei - Fetesti - Constanta
» Vagoane seria 98 83 - transport auto
» Transport feroviar vs transport rutier
» Sinaia (300)
» Automotoare clasa 78 Malaxa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: