Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori

In jos 
+57
M.I.C.I.
Katalyn
billy752-istu
Amiralul
Balto
alliens
mureseanu_976
cristy79
Adirmvl
Nesebar
boldalexandru
lifetec
revenge
kristi kkk
baiazid
Teodor
Warrior12
cfr500
KOSTYK
AlexD
@ndrey
roseanu
Rarau
Andrey_tm
popovici
mariuskl
Luna
razvan - trenuri
bostanesku gigel
Dr2005
mihaiuc
AMX 97-0548-4
DUAL
DAS 2011
Nk11
Vitosa
alinx3330
Adrian78
jionutz
didinul
nelu_cfr
Caravelle_Zg
livebog
stegaru
stinky
Syncron
srazvi
Ionutz
lovekomotive
COSTACHE MIHAIL
stakee
cristi CFR
Norbi
mtk
orestte
EC
Gygyman6
61 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorMesaj
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori   Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Icon_minitimeVin 30 Noi - 13:21

Am ajuns la gara Ploiesti Vest la 12:48 trenul avand ora plecari la 12:51 si am primit acest bon cu care am putut cumpara bilet la pret de casa din tren.

https://flic.kr/p/PuSM6p

Nu stiu de cand e chestia asta dar e bine venita. Posibil ca nr 237 de pe bon sa fie pentru calatorul cu nr 237 cu bilet la pret de casa din tren de la statia PL.Vest.

RegioCalatori o companie prietenoasa cu biciclisti si care isi respecta toti calatori.

R 16033 2 rame RIO pline cu calatori in picioare, biciclete si animale de companie. E cald nu are intarziere si e liniste desi majoritatea calatorilor sunt tineret.
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2040
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6444
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori   Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Icon_minitimeLun 18 Feb - 11:25

Referitor la ramele X72500.
Ca tren Regio (exemplu 16031) circula cu pana la 140 km/h. Atentie, tren Regio. De cum pleaca din Bucuresti atinge 140 km/h pana la Chitila, am masurat pe GPS-ul telefonului si nu-mi venea sa cred.
De aceea are o durata de aproximativ 3 ore, deci considerabil mai putin fata de Regio-urile de la CFR Calatori.
La numai 24 lei e chiar lux, e cea mai ieftina varianta pentru Bucuresti - Brasov si automat cea mai buna.
Conditiile de calatorie sunt similare cu celelalte IR de la toti OTF la care costa dublu. Mai bine o jumatate de ora in plus la jumatate de pret.

In zona usilor sau aproape de cabina mecanicului se mai aude asa motorul cam la fel ca la Desiro, dar nu e chiar deranjant, toarce intr-un mod placut. E totusi un Diesel. In rest bine antifonat. Peste macazurile din Gara de Nord abia se aude ceva, la fel si la joantele de pe la Predeal incolo.

Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Y4mkisdlSekhS51DzqHF0A2gFs-KW2uyL_GvSso9UEt50Ycg49W5g04_gMZLTJIrpa9xauD6b1YSoQBki4IJ486YaIasdCBMod3pMtYexWj0ZEMpbuwGi8jmViMdwXp7ZH3iI5UxyEy9GGa1cx1gq2Ya4Edr1BC4Nf9SfYT0lDl-xTynnbzp3HdmlIbd5YeQtMZxJX-h-gDFocxoViqlBRJbw?width=4032&height=3024&cropmode=none
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori   Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Icon_minitimeLun 18 Feb - 13:09

Sa ne multumim si sa apreciem ce avem. Cine vrea doar lux sa mearga in Vestul Europei dar va plati pe masura.
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2040
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6444
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori   Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Icon_minitimeLun 18 Feb - 14:47

Pentru infrastructura din România e chiar ce trebuie.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2040
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6444
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori   Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Icon_minitimeMar 9 Iun - 19:26



Am avut drum duminica (7 iunie) cu ei.
E foarte ok dracovenia lor Diesel cu 160 km/h. E ea un pic veche si mai scartaie, dar merge de rupe pentru infrastructura noastra.
N-a fost primul drum cu ea, dar nah...trebuie admis ca nici papusa noua nu mai e.
E chiar sprinten, ajungand timpuriu peste tot.
Dar cel mai important e tariful. Au mai practicat si Astra si Softrans acelasi lucru in anii trecuti. Dar de pastrat n-au mai vrut.
Regio Calatori insa pretuieste in continuare si publicul general, nu doar cel cu reduceri si mocangeli.
Nu e o lauda / promovare din aia meschina, doar unii stiti foarte bine ca am card Tren Plus.
Merg si cu CFR Calatori la greu in continuare peste tot. Dar sunt genul care intotdeauna din pasiune si curiozitate deopotriva vad aspecte pozitive si negative la toata lumea.
Nu sunt genul de pasionat martor CFR Calatori sau doar cutare operator privat.

Singurul inconvenient major pentru unii poate fi ca pleaca din Baneasa acest tren. Mai ales pentru cei care nu sunt din Bucuresti.
Dar daca ti se pare un tren care merita la modul general folosit atunci te duci si-n Baneasa, sa aiba si gara aia rolul ei.
Asa pentru brasoveni e clar cea mai buna optiune.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
Continut sponsorizat





Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori   Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori - Pagina 15 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori
Sus 
Pagina 15 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Subiecte similare
-
» Lucruri negative(-) la RegioCalatori
» Mersul Trenurilor RegioCalatori 2018/2019
» Lucruri pozitive la TFG/TFC
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri pozitive (+) la Softrans

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIO CALATORI-
Mergi direct la: