Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Alegeri prezidentiale 2014

In jos 
+35
mielutu zburator
COSTACHE MIHAIL
AlexD
cortexedge
Jhonyla
Sabik
alex.alexus.tm
Vlad
Shinkasen
92Dragos
IonutChircu
Adirmvl
NicuS
Katalyn
DUAL
gabrielcr
Re6/6
alexpopa
Adrian78
IonutCFR2009
Amiralul
c o r v i n
cristi CFR
Dr2005
allred
Alex Avram
atamanu
lapsanszkitamas
Spartan1948
Kogayon
Teodor
Nesebar
LanceR
dan tm
vatmanul
39 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 01:29

Consider ca un roman e mai potrivit pentru functia de presedinte nu un asa zis "neamt" ametit de unu si altu si care de abea vorbeste cand tine un discurs, eu stiu pe cine votez in turul 2 indiferent de ce se spune despre, nu-mi schimba nimeni opinia .

Probabil cei ce au votat cu Tariceanu vor vota Ponta de data asta, nu stiu, vedem si ce anunta fiecare pe cine sustine zilele ce urmeaza .

_________________
595423Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Bdeem_8496_a
Sus In jos
gabrielcr

gabrielcr


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : Craiova
Reputatie : 4265
Data de inscriere : 01/07/2013

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 09:21

cristi CFR a scris:
Citat :
Sa fie un singur candidat (pana in 1989 stiam cum sta treaba) si astfel vom merge spre inalte si multilateral realizari marete
Macar inainte de 1989 se mai facea ceva in tara asta, de atunci noul regim stie numai sa falimenteze si sa vanda fierul vechi, paduri resurese etc iar noi traim pe salarii de 200-350 euro pe luna, si preturi in magazine si utilitati ca in Germania...
Singura imbunatatire fata de '89 este faptul ca armata nu mai e obligatorie si avem dreptul sa plecam cand vrem din epava asta de tara.


pai inainte de `89 de ce fugeau multi din tara asta? de bine ce se traia?!?!?!
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13214
Data de inscriere : 05/01/2011

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 11:51

Este bine ca va exprimati opinia pentru un vot decent. Totusi, daca votam doar din sondaje ne meritam soarta..
Si zic ca dupa 15 ani de vaicareli cand PSD nu-i bun, cand PNl nu-i bun,cand PD-L nu-i bun, as fi vrut un procent mai mare pentru pardiul verde de exemplu chiar si partidul lui Diaconescu, sau pentru Macovei!
Asta in opinia mea rezulta ca ne meritam soarta.. Nu am votat Ponta pentru ca, cred ca daca iasa papagalul, DNA-ul o sa fie subordonat politic, si asta inseamna o moarte a justitiei ..
De acolo trebuie sa inceapa schimbarea in opinia mea.
Sus In jos
LanceR
V.I.P Member
V.I.P Member
LanceR


Numarul mesajelor : 6369
Varsta : 57
Localizare : NordulBucurestiului
Reputatie : 11328
Data de inscriere : 17/02/2011

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 12:04

distrugerea avutiilor tarii trebuie sanctionata drastic, dar nici mentinerea unor chestii inutile nu are rost. Multi se vaita pentru inchiderea unor linii care oricum nu folosesc nimanui.Inainte de 89 se faceau multe,dar nu neaparat toate strict necesare. Cel mai bun exemplu,Casa Poporului,o magaoaie aratoasa,dar care nu prea a justificat raderea unei cincimi din oras. Armata de parlamentari se putea odihni si in alta parte
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11131
Data de inscriere : 09/10/2014

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 12:16

Am votat pentru calea ferata din Romania, mama a votat cu Diaconescu iar fratele din Franta cu Macovei. Sa vedem totusi daca va iesi cine merita si sa vedem in urmatori 5 ani daca a venit sau nu Sfarsitul Lumi pentru Romania.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 12:30

DUAL a scris:
Nu am votat Ponta pentru ca, cred ca daca iasa papagalul, DNA-ul o sa fie subordonat politic, si asta inseamna o moarte a justitiei ..

Mult mai papagal mi se pare Iohannis, care are in spate pe Blaga, cand il vad pe unflatu ala si cu ce foc plange dupa putere mi se face scarba total .
Este bagat in fata ca are succes la populatie, lumea ce zice, il votam pe asta ca e neamt, ca face si drege, dar in spate cine este ??? eeee, sunt destui in spatele lui in frunte cu Blaga si tare imi este frica sa nu iasa asta ca poate ne trezim cu nenea Basescu ministru, atunci chiar ca ne-am dat foc la valiza, sa vezi atunci taiat si spanzurat, nu mai pupa nimeni marire de salariu .

Cu Ponta e posibil sa il avem pe Tariceanu ministru si banuiesc ca e mult mai bine, sa vedem totusi care pe care sustine, trebuie sa anunte zilele astea .

Ca fapt divers, din punct de vedere feroviar distrugerea CFR a inceput in epoca "Basescu" el a impartit CFR in 7 parti, a continuat cu anularea de trenuri, cu inchiderea sectiilor etc deci din rau in mai rau si s-a tot mers in acest rau in timpul lui si a colegilor lui iubiti care au fost la putere atatia ani, iar daca ajunge Iohannis (sper sa nu) si cu Basescu intr-o functie mare sa vedeti atunci ce "bine" va mai merge trenul in Romania cu 20-30 km/h si cu multe sectii inchise . Cu Ponta, cred ca totusi mai avem o sansa, a fost singurul care a mers cu trenul in ultimul timp, cand s-a inaugurat Hyperion a fost special la Craiova sa mearga cu acest tren, ca e campanie sau nu.......... conteaza ca s-a dat cu trenu, ceilalti nu au calcat in tren de x ani .

_________________
595423Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Bdeem_8496_a
Sus In jos
LanceR
V.I.P Member
V.I.P Member
LanceR


Numarul mesajelor : 6369
Varsta : 57
Localizare : NordulBucurestiului
Reputatie : 11328
Data de inscriere : 17/02/2011

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 12:56

nu stiu de ce,imi vine in cap Ceausescu,inaugurand metroul.La noi,s-a perpetuat ideea ca, tot ceea ce se face bun,se face datorita conducatorului iubit. Cand nu merge ceva,tot el e singurul vinovat
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13214
Data de inscriere : 05/01/2011

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 12:57

Trenul nu va mai merge bine in Romania niciodata.
Parerea mea e ca trebuia pastrata 1 companie.CFR marfa de stat. si o subsidiara CFR Calatori in CFR Marfa. E jenant sa ai depouri la 300 km distanta , si sa astepte trenul 3 ore locomotiva de ajutor.
Sus In jos
NicuS
V.I.P Member
V.I.P Member
NicuS


Numarul mesajelor : 1024
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5501
Data de inscriere : 23/07/2012

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 13:02

Karpaty a scris:
Cu Ponta, cred ca totusi mai avem o sansa, a fost singurul care a mers cu trenul in ultimul timp, cand s-a inaugurat Hyperion a fost special la Craiova sa mearga cu acest tren, ca e campanie sau nu.......... conteaza ca s-a dat cu trenu, ceilalti nu au calcat in tren de x ani .


Cu logica asta gasesti cateva mii de tarani amarati, dar navetisti care se dau cu trenul si care ar fi material numai bun pentru Cotroceni. Cat timp stie toate statiile de la Urziceni la Bucuresti e perfect.
Asa cum zici ca in spatele lui Iohannis se afla Blaga & co, uita-te la ce e in PSD: nu exista organizatie in Romania care sa aibe mai multi membri anchetati sau inchisi (Sarbu, Hrebenciuc, Adam, Nicusor Constantinescu, Mazare, Voiculescu - tot in aceiasi alianta etc.) De la un prag incolo deja devine organizatie mafiota. Eu nu zic ca PNL sau PD-L sunt sfinte, dar nu se compara cu pericolul reprezentat de PSD.
Iar despre Ponta: e un pacalici si doar fata lui ar trebui sa inspire orice altceva in afara de incredere. Si daca e sa ii urmaresti activitatea gasesti toate motivele sa te indoiesti de capacitatile lui: taxa pe stalp, plagiat, incompetenta, megalomanie, suspect intr-un caz de ucidere etc.

https://www.youtube.com/watch?v=Fcwg41Vba-w

https://www.youtube.com/watch?v=8hEfzktmiSs

http://www.realitatea.net/ctp-dna-ul-este-perceput-de-psd-ca-fiind-principala-forta-de-opozitie-din-peisaj_1558751.html

http://www.kmkz.ro/opinii/editorial/de-ce-trebuie-scos-psd-ul-in-afara-legii/

http://www.bzi.ro/presa-internationala-victor-ponta-asasinul-lui-cristian-panait-394879

http://justitieoarba.com/2014/10/23/romane-cum-dracu-sa-l-votezi-pe-victor-ponta/

As mai scrie cateva pagini macar, dar si timpul meu e limitat. In concluzie daca speri ca peste cativa ani o a avem trenuri, s-ar putea sa te trezesti si fara ele, dar si fara salarii, fara pensii si fara justitie.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3658
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9638
Data de inscriere : 02/11/2008

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 13:09

Va mai amintiti cat are Iohanis la suflet transportul pe sine ?
La Sibiu el a fost cel care a inchis si distrus partial singura linie de tramvai care a mai ramas si care era o atractie pentru turisti, acelasi Iohanis a refuzat sa sprijine proiectul celor cu transportul suburban Sibiu - Cisnadie si Sibiu - Aeroport.
Giuseppe daca mai intra pe forum poate spune cum nu a ridicat 1 deget sa sprijine actiunile Prietenilor Mocanitei, Sibiul a fost capitala culturala in 2007, locomotiva cu aburi era la Sibiu, vagoanele erau acolo, dar ce nevoie are Sibiul de mocanita ?

Asta e Romania lui normala si a lucrului bine facut ?

Iar nu am cu cine vota...

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13214
Data de inscriere : 05/01/2011

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 13:13

De bine de rau, eu am stat in Sibiu.. si chiar am fost alaltaieri la Vurpar, doar ca noaptea.Sinele sunt inca in teren, si probabil cand or sa fie bani, o sa le dea, dar pana atunci Sibiul are nevoie de multe altele.. Inca isi renoveaza strazi cu zecile, se paveaza cu piatra lucru nu tocmai ieftin.
Sper ca saptamana viitoare sa va incant cu niste fotografii de la locul faptei, deocamdata noaptea am fost doar in gara, si pot afirma ca sina este inca in teren, si chiar si pe langa sosea..
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11131
Data de inscriere : 09/10/2014

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 13:18

Bine a spus NicuS. Daca e sa ne luam dupa desfintari de tramvaie putem spune si despre Scripcaru Brasovului care a facut o treaba excelenta scotand tramvaiul. Brasovul arata bine cu tramvai ca oras de munte, turistic si in top 5 cele mai frumoase orase din tara dar acum arata si mai bine fara tramvai iar brasoveni sunt multumiti. Nu stiu daca prin fonduri europene si cat ar fi costat sa repare de la 0 linia de tramvai cum se procedeaza acum in Ploiesti dar va spun ca Brasovul arata mai bine fara acel tramvai vechi pe o linie proasta cum l-am prins eu din 2002 pana la desfiintare.

Cat despre alegerile de ieri romani inca nu s-au trezit si se pare ca nu se vor trezi nici urmatori 5 ani, chiar nu stiu pe cine sa votez in turul 2. Ponta sau nemtul tot aia e, mafia adevarata se ascunde in spatele lor ei sunt doar pioni sacrificati. Indiferent pe cine voi vota sau cine va iesi sunt constient ca nu vom trai bine nici urmatori 5 ani. Daca romani ar fi votat ieri cu inima lasand la o parte dusmania pentru un anumit candidat aveam pe altcineva in turul 2 in locul neamtului sau al pontiliciului.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13041
Data de inscriere : 06/04/2012

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 13:25

Catalin: http://www.ziare.com/cluj-napoca/stiri-business/economie-de-peste-11-milioane-de-lei-rezultata-in-urma-lucrarilor-la-linia-de-tramvai-din-cluj-ce-vrea-primaria-sa-faca-cu-acesti-bani-4934136 Proiectul initial de reabilitare a liniilor de tramvai, finantat si din fonduri europene, a fost de aproximativ 76,8 milioane de lei, insa au fost cheltuiti doar 65,1 milioane. Asta pentru 12-15 kilometri, parca. Plus travaie noi si altele modernizate. Am tot zis ca ar fi fost mai bine sa scoata linia de tramvai si in Cluj si sa puna trolee in loc, dar daca UE a dat bani...
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3658
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9638
Data de inscriere : 02/11/2008

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 13:27

Se voteaza oricum aiurea si dupa un automatism deja format.
Cat despre Brasov, sa fim seriosi, o fi oras de munte da e poluat, transportul electric e cel mai ieftin si ecologic, ai fost la Sibiu sa vezi de ce tramvai vorbesc ?
Era un tramvai sub-urban Sibiu - Rasinari... http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3530

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11131
Data de inscriere : 09/10/2014

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitimeLun 03 Noi 2014, 13:31

UE e bine ca da bani pentru transportul electric dar la ce trafic e in Brasov, mai ales ca pe timpul ala nu erau ocolitoarele nu stiu ce-ar fi iesit cu restul traficului daca s-ar fi apucat sa modernizeze linia de la 0. Am tot vorbit cu brasoveni caci din 2002 incoace tot am facut naveta pe acolo in diferite interese dar lumea nu regreta dupa acel tramvai. Sunt foarte putini care plang dupa el si la Ploiesti daca s-ar fi scos tramvaiul si ar fi bagat troleibuze noi sau autobuze articulate noi si hidramate in 2 ani de zile nu-si mai aducea nimeni aminte de tramvai. La Ploiesti se repara dar nu se schimba tramvaiele, deci va fi aceasi Marie dar cu alta palarie. E vorba adica se zvoneste ca vor aduce ceva tramvaie Sh sau maxim 10 bucati noi ce model nu se stie, dar la cate s-au promis la Ploiesti de vreo 5 ani de zile incoace ca vom primi 50 autobuze noi nici pana azi nu au sosit. Zilele astea vor veni 10 MAN-uri sh de la dealerul ala din Sibiu. 3 articulate si 7 scurte deci cu o floare nu se face primavara.

@Cristi - Nu am mai fost la Sibiu din generala deci e ca si cum n-as fi fost niciodata, stiu tramvaiul din poze si din reportajele de pe internet de aceea nici nu m-am bagat sa zic nimic de tramvaiul din Sibiu si am zis doar de cel de la Brasov caci m-am dat cu el din 2002 si pana la desfiintarea lui, cat despre Brasov au fost ani in perioada 2002-2009 cand ajungeam si de 2-3 ori/luna acolo si nu lucram sau rude acolo ci doar in vizita ca tursit mereu folosind mijloacele RAT cu legitimatie pe o zi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Alegeri prezidentiale 2014
Sus 
Pagina 4 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor
» Alegeri 2019
» 106 : Pitesti - Curtea de Arges
» COLECTIA ,,MERSUL TRENURILOR DE CALATORI"
» Innotrans 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: