Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Alegeri prezidentiale 2014

In jos 
+35
mielutu zburator
COSTACHE MIHAIL
AlexD
cortexedge
Jhonyla
Sabik
alex.alexus.tm
Vlad
Shinkasen
92Dragos
IonutChircu
Adirmvl
NicuS
Katalyn
DUAL
gabrielcr
Re6/6
alexpopa
Adrian78
IonutCFR2009
Amiralul
c o r v i n
cristi CFR
Dr2005
allred
Alex Avram
atamanu
lapsanszkitamas
Spartan1948
Kogayon
Teodor
Nesebar
LanceR
dan tm
vatmanul
39 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18555
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24069
Data de inscriere : 05/10/2010

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 21:19

EPIC poza Razvan22 Very Happy Very Happy Very Happy
Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 2j1pugz
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 21:27

Adrian78 a scris:
Uite Karpaty
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18535408-cele-55-situatii-care-ponta-fost-prins-minciuna-cand-este-premier-pana-acum.htm

Dar pe pacaliciul basist, marioneta PDL-ista, nu il vezi ? Bine ca vezi ce iti convine .
Am auzit caz clar ca duminica ACL a scos lumea in strada si a dat 30 de lei .
Chiar nu are rost sa mai imi bat capu cu nimeni, daca s-a trait asa bine pe vremea basista si PDL-ista votati Iohannis si cu asta basta .
Eu am spus clar, NU am trait bine pe vremea PDL, pe vremea Basescu, deci vreau altceva !!! Chiorete e disperat ca daca pica infunda puscaria la ce rau a facut poporului, de asta la bagat pe Iohannis in fata dar e greu de realizat asta, s-au spalat multe creiere cu acest "neamt" deghizat . Mad
Un balbait si un pacalici, la confruntarea Iohannis-Ponta era ca o gaina plouata si asta sa fie presedinte ? Marioneta lui Basescu, doamne doamne . Mad

_________________
595423Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Kogayon




Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 4771
Data de inscriere : 04/11/2013

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 21:28

Am și eu una! Very Happy

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bgqwkn
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 21:36

Romanii din Cernauti si Moldova in mintea bufonului nu sunt romani, s-a facut de tot rasul si asta sa il pui presedinte, mascariciul PDL-ist si basist, vai si amar ! Mad

_________________
595423Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18555
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 24069
Data de inscriere : 05/10/2010

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 21:42

Ti-au dat astia un milion la salar si crezi ca o sa traiesti mai bine.Ii ia Ponta inapoi dublu prin taxe si impozite macar de ar face ceva util cu ei adica investitii in infrastructura Ponta vede numai Basescu in fata sa vedem dupa 21 decembrie pe cine va mai arunca vina sigur pe Johanis


Ultima editare efectuata de catre Adrian78 in Mier 12 Noi 2014, 21:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 21:42

S-a uitat cand Berceanu, ministrul transporturilor a zis ca el nu repara podul de la Carta de pe 200, da ? S-a uitat normal, timp de 2 ani a stat podul ala cazut si radea ca dobitocu ca el nu aloca bani sa se repare acel pod, deci un ministru din gasca PDL .
Cine formeaza aceasta dreapta, Basescu, Videanu, Berceanu, Anastase, Udrea, porcu de Blaga si acum la bagat in fata pe Bufonul Iohannis sa castige el alegerile pe seama ca e "neamt" si papagalii basisti scapa bazma curata .
Fereasca Dumnezeu, chiar nu vedeti sau nu vreti sa vedeti, ori s-au uitat toate astea ? Mad

_________________
595423Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_a
Sus In jos
NicuS
V.I.P Member
V.I.P Member
NicuS


Numarul mesajelor : 1024
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5501
Data de inscriere : 23/07/2012

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 21:59

Omg, dar in afara de Basescu, basisme, Traian si alte variatii, voi (sustinatori PSD) mai stiti si altceva? N-am avut ce face si m-am uitat si in seara asta la dezbaterea dintre Iohannis si Ponta si sincer, cred ca in 10 ani cat i-a fost mandatul nu am auzit "Basescu" pronuntat atat de des ca in astea cateva ore.
Cu toate acestea, mi se par fascinante discursul si atitudinea lui Ponta. O facultate de Comunicatii (nu ETTI  Razz ) ar putea sa acopere lejer cateva cursuri analizand modul lui de "gandire" si discursul. Sunt convins ca staff-ul din spatele lui e plin de psihologi pentru ca altfel nu-mi explic cat de bine se potriveste pe publicul lui tinta: e baietas, se baga in vorba, intrerupe, are un limbaj non-verbal excelent si manipuleaza perfect. A reusit sa se eschiveze atat de bine si sa faca din fiecare replica un motiv ca alegatorii lui tinta sa ramana si mai ancorati in ideile lor: tot discursul lui presupune doar aruncarea vinei asupra lui Basescu, pensii crescute de el (Ponta), taxe scazute in perioada cat a fost prim-ministru etc. (cu toate ca sunt niste minciuni mai mari decat Casa Poporului). E de vis cum reuseste sa dea tot timpul vina asupra lui Basescu stiind ca daca populatia l-a detestat la un moment dat, poate sa faca ceva favorabil lui din asta. Merge pe ideea ca daca repeta o idee de nenumarate ori, o s-o induca in subconstientul ascultatorului. Sigur a vazut House of Cards si Inception de cateva ori pana acum Razz
Sus In jos
Kogayon




Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 4771
Data de inscriere : 04/11/2013

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 22:22

În orice țară civilizată, Victor Ponta ar trebui să nu aibă nici cea mai mică șansă. Nici în mediul academic, nici în viața politică. Este sub orice critică! Nu știu cum a fost emisiunea din seara asta, dar în emisiunea de aseară, de la Realitatea TV, a venit ca un școlar cu fițuicile în mână, cu date concrete, crezând că dacă aruncă în aer niște cifre, citite de pe foi... acoperă gunoiul sub covor.
Probabil a rămas cu o frustrare de la dezbaterea cu Băsescu pe tema reducerii CAS, când a fost surprins pe picior greșit... și s-a făcut de rușine, în calitate de prim-ministru. Iar acum a încercat să evite o asemenea rușine și a venit cu temele făcute.


Iohannis, în schimb... și-a exprimat dorința de a face un alt tip de politică, o politică civilizată, de bun simț, fără atacuri ieftine, dar mai ales o politică în care faptele să înlocuiască vorbele. Eu o să îl votez cu toată încrederea!
Îmi mențin punctul de vedere...  dacă Victor Ponta iese președinte, se alege praful de țara noastră!
Și, indiferent de rezultat, să-i fie rușine pentru campania electorală mizerabilă pe care a făcut-o (începând cu atacurile religioase la adresa lui Iohannis - deși Tăriceanu - cel pe care vrea să-l pună prim-ministru -  este catolic, și terminând cu faptul că s-a folosit în mod jenant de imaginea Simonei Halep, a lui Arsenie Boca și a altora, dar și de promisiuni ieftine cu privire la mărirea salariilor...  toate astea ca să manipuleze populația.) Sper... odată pentru totdeauna... să ne deșteptăm.... și să luăm decizia corectă pentru viitorul nostru, să nu ne lăsăm păcăliți de o marionetă, controlată de corupți.
Altfel... cu Victor Ponta - președinte... eu nu îmi doresc să mai rămân în țară.... Și nu sunt singura care gândește asta!
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 22:30

Mythodea a scris:
Î
Altfel... cu Victor Ponta - președinte... eu nu îmi doresc să mai rămân în țară.... Și nu sunt singura care gândește asta!

Vorba iubitului vostru Basescu, nu-ti convine, esti liber sa pleci ! Wink

Voteaza un balbait, prostalau, manipulat de PDL , marioneta basista care incearca sa prosteasca o tara intreaga si a reusit, are multi adepti, basisti, prostiti de el . Mad

_________________
595423Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_a
Sus In jos
NicuS
V.I.P Member
V.I.P Member
NicuS


Numarul mesajelor : 1024
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5501
Data de inscriere : 23/07/2012

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 23:13

Citat :
esti liber sa pleci
Exact asta o sa fie problema: cand majoritatea persoanelor apte de munca (si dornice) vor pleca din tara sau, in cazul cel mai fericit, vor ramane aici pe niste salarii de mizerie, economia nu va mai putea fi sustinuta... Say hello to taxe, accize, inchideri de sectii, ce iti mai trece prin minte.

Karpaty, eu nu incerc sa-ti impun o parere, incerc doar sa te fac sa vezi si altele. Te-am vazut o persoana deschisa spre modern si Occident, cu alte viziuni; simplul fapt ca atat de multa lume il uraseste categoric pe Ponta si tot ce inseamna PSD-ul ar trebui sa te faca sa te mai gandesti. Simplul fapt ca profilul alegatorului PSD corespunde pesionarului roman sau al unuia care are maxim 10 clase, la fel ar trebui sa te faca sa te mai gandesti. Simplul fapt ca vrei ce vrea si ea (https://www.youtube.com/watch?v=tgh7MV8CI-w)...

Inteleg ca in perioada crizei, Presedintele a luat masuri care te-au dezavantajat direct, dar pe termen lung a fost mult mai bine decat daca n-ar fi taiat din pensii/salarii. Alta masura ar fi fost impunerea de taxe si impozite, fapt ce ar fi dus la prabusirea si mai mult a economiei. Depinde ce vrei: cateva luni cu leafa la maxim si pe urma ani intregi blocat in datorii sau o perioada cu 25% mai putin, dar apoi revenirea la normal? Ghinionul lui Base a fost ca s-a intamplat criza in mandatul lui.

Edit: astea sunt cam ultimele argumente pe care mai am chef sa le scriu. Ramane ca peste 5 ani (sau mai devreme) sa vedem ce tabara are dreptate.
Sus In jos
Kogayon




Numarul mesajelor : 716
Reputatie : 4771
Data de inscriere : 04/11/2013

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 23:20

Jignirile sunt jigniri. Argumentele sunt argumente.
În asta constă diferența dintre unii oameni și alți oameni!

No offence, Karpaty! Very Happy 

Să știi că...dacă ar pleca din țară... toți cei care gândesc ca mine... ar mai rămâne doar partizanii lui Iliescu... Mă întreb cine le-ar mai asigura pensiile în situația asta! De asta spuneam că se va alege praful de țară cu Ponta -  președinte.
Oricum... totuși cred că nu se va întâmpla acest lucru. Știi de ce? Românii adevărați își iubesc țara!
Eu îmi iubesc țara și vreau să cred că România aparține oamenilor de calitate! Nu mai e a comuniștilor. Sper să se vadă asta duminică!!!


Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 T8m0jr
Sus In jos
gabrielcr

gabrielcr


Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : Craiova
Reputatie : 4265
Data de inscriere : 01/07/2013

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 23:44

Karpaty a scris:
S-a uitat cand Berceanu, ministrul transporturilor a zis ca el nu repara podul de la Carta de pe 200, da ? S-a uitat normal, timp de 2 ani a stat podul ala cazut si radea ca dobitocu ca el nu aloca bani sa se repare acel pod, deci un ministru din gasca PDL .
Cine formeaza aceasta dreapta, Basescu, Videanu, Berceanu, Anastase, Udrea, porcu de Blaga si acum la bagat in fata pe Bufonul Iohannis sa castige el alegerile pe seama ca e "neamt" si papagalii basisti scapa bazma curata .
Fereasca Dumnezeu, chiar nu vedeti sau nu vreti sa vedeti, ori s-au uitat toate astea ? Mad
Vorba iubitului vostru Basescu, nu-ti convine, esti liber sa pleci !

Voteaza un balbait, prostalau, manipulat de PDL , marioneta basista care incearca sa prosteasca o tara intreaga si a reusit, are multi adepti, basisti, prostiti de el .


interesant este ca cei care il sustin pe Iohannis nu au limbajul asta tip basescu, in schimb sustinatorii lui ponta il folosesc in mod regulat ...

Dupa aceste doua dezbateri sunt si mai hotarat sa nu mai votez un basescu pentru urmatorii 5 ani... Asadar voi vota Iohannis!
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 23:45

Cati bani a alocat guvernul PDL la infrastructura ? Mai sus am spus clar problema podului de la Carta acum 5 ani cand Berceanu, lingaul PDL si al lui Basescu radea ca dobitocu la tV si spunea ca el nu aloca bani pentru reparatia podului ca nu are el chef . Mad
Tot ce s-a facut sau ce nu s-a facut in tara asta timp de 9 ani a fost meritul lui Basescu, cand era vorba de ceva il chema la apel pe Boc si pe tanti Nuti, le trasa ordine stricte si asa trebuia sa se intample, cum vrea el, chiar daca presedintele chipurile nu se implica, in cazul Basescu el a taiat si spanzurat cum a vrut .
Daca nu iese marioneta basista duminica la alegeri si iese Ponta sa vedeti cate capete de acuzare va avea Basescu, nici nu va imaginati in cate este implicat, acum e disperat, nu stie ce sa mai faca, e posibil sa fuga din tara daca pierde Iohannis alegerile, voi chiar nu realizati acest aspect .
Udrea, Macovei si Iohannis au candidat la presedentie bagati acolo de Basescu, e strategia lui asta .
Acum fie vorba intre noi (persoanele tinere de aici se exclud) inteleg ca cei de 18-20 de ani nu stiu ce vorbesc si nu cunosc ei politica, ce aud si ei pe la parinti, bunici, profesori, etc, dar un om matur trecut prin viata sa spuna ca Basescu e bun ............. ma lasa rece .
Ai urmarit confruntarea ? Bufonul este praf si pulbere, la inchis Ponta de mai multe ori, nu stie ce sa raspunda, se balbaie, el saracu e acolo pus de aia din PDL in frunte cu Basescu, si daca mai sus spui ca ai auzit numele asta de x ori in ultimul timp , pai asta e toata treaba, Basescu e capul rautatilor, el a taiat si spanzurat cum am spus mai sus, nu a facut nimic bun, dar nimic . Pana si impartirea CFR facuta pe vremea lui s-a divedit a fi un lucru prost facut care nu trebuia sa se faca .
Ca tot suntem pe un forum feroviar, cate linii au primit bani de reparatii pe vrema PDL ? Egal cu 0, am ajuns sa mergem cu 30 pe sectie de campie si aici nu am refer la Buzau-Faurei care o stie toata lumea, iti garantez ca mai sunt si altele care culmea mai sunt si magistrale, sti care este ? Iti zic eu, 400 intre Baia Mare si Mediesu Aurit, are vitza maima de 50 dar in teren multe portiuni sunt cu 30 si asta e de cel putin 7 ani deci era PDL la guvernare, a fost Basescu ministru transporturilor, deci se stia si cu toate astea nu s-a facut . In ultimul timp toate sectiile au primit timpi in plus, ca sunt saracele linii vai si amar, fara o reparatie capitala de 10 ani si tot pe astia vrei sa ii aleg ? Nu ii aleg nici mort, m-am saturat de furaciunile PDL-iste, vreau altceva, alti oameni, vreau s avad ce fac si altii, in spatele lui Iohanii sunt toti PDL-isti deci tot ei, nu ii mai vreau .
Aaaaa, daca Iohannis nu era manjit cu Basescu si cu ai lui era alta treaba, daca era cu alt partid, cu alti oameni, da intelegeam, pun pe Iohannis dar asa, sa ii pun tot pe aia care nu au facut nimic 10 ani, refuz .
Vreau sa vina altii, chiar daca sunt de stanga, chiar daca sunt asociati cu, comunismul, sa fim seriosi, ce om zdravan la cap crede ca va mai fi ce a fost acum 30 de ani, hai pe bune, noi astia care avem o varsta stim ce e ala comunism iar ca fapt divers eu am trait super bine pe vremea lui Ceusescu dar nu are cum sa mai fie ce a fost, deci e logica treaba, chiar daca iese Ponta, nu este vorba de comunism, si nu are cum sa fie asa ceva . Tineretu asta atat stie, Ponta=comunism dar daca ii intrebi mai in amanunte ce e asta, nu stiu sa lege 2 vorbe, am stat de vorba sambata cu 2 fete pana in 30 de ani, le intreb, cu cine votati, la care ele cu Iohannis, dar de ce ? Se uitau una la alta si ridicau din umeri, le zic, hai, un motiv, nimic, nu stiu nici pe ce lume traiesc oamenii astia si ai pretentia sa stie ce e ala comunism, pe bune ?
Sunt deschis spre nou, spre modern, spre occident dar sunt sigur ca daca Ponta iese presedinte si un guvern tinar va fi bun prentru noi .
Nu am sa uit cat traiesc declaratia lui Boc la a doua transa imprumutata de la FMI, in care spunea clar, Romania NU are nevoie de acesti bani, dar noi o luam sa fie acolo !!!!!????? Sa fie acolo sa o fure PDL cu Basescu ca o platesc *rost*i, cam asta e . Wink
Ponta a bagat niste taxe sa faca rost de bani s aplateasca datoriile facute de PDL, ca suntem cu datorii pana la a 3-a generatie, facuta de Boc cu Basescu .
Cam asta e treaba, pionul principal al tuturor relelor este Basescu, acum este in spatele lui Iohannis, de asta nu il aleg, ca trebuie sa scapam de Basescu , altfel nu ne ridicam ca tara deloc.
Caile ferate se vor degrada tot mai rau, de reparat se vor repara doar coridoarele, si probabil am sa ies eu la pensie cand vor termina ei coridorul 4, iar celalalte sectii vor fi inchise ca se va rupe linie sub tren si Basescu nu va da nici 1 leu pentru reparatia lor . Deci nu, clar nu vreau sa il mai vad pe Basescu la putere, ascuns in spatele lui Iohannis .
Daca iese Iohannis se va intampla cam ce e in Rusia, Putin presedinta apoi premier ca la bagat pe ala in fata la presedentie, cam asta face Basescu acum .

_________________
595423Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_aAlegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Bdeem_8496_a
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8999
Reputatie : 12842
Data de inscriere : 16/07/2014

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeMier 12 Noi 2014, 23:56

Impartirea CFR ului ar fi facut-o si Ponta daca in acel moment era la putere.
Ca doar nu a facut Basescu si DB Cargo, DB Netz, Mav Cargo, SBB Cargo, SBB Operating, Rail Cargo Austria.

Tu nu ai remarcat ca majoritatea companiilor feroviare de stat din Europa au fost impartite si piata liberalizata. Ca la noi lucrurile merg prost e alta treaba. De Bucuresti.

Vorba aia bilbiitul nu-ti poate da vrajala de Gorj ca Ponta d-aia nu e bun.

Si mie mi s-a taiat salariul si am strins cureaua, dar acuma o duc mai rau decit atunci cu salariul taiat, ca
Sus In jos
Amiralul




Numarul mesajelor : 845
Reputatie : 6462
Data de inscriere : 12/06/2009

Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitimeJoi 13 Noi 2014, 00:06

Nu demult USL-ul vroia sa-l puna prim ministru,acum este:
   un balbait, prostalau, manipulat de PDL , marioneta basista care incearca sa prosteasca o tara intreaga si a reusit, are multi adepti, basisti, prostiti de el .
N-am mai votat de 15 ani,nu am urmarit o secunda de campanie electorala,dar ma gindesc serios sa merg sa-l votez pe Iohannis.
In ce tara traim! Mad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Alegeri prezidentiale 2014   Alegeri prezidentiale 2014 - Pagina 14 Icon_minitime

Sus In jos
 
Alegeri prezidentiale 2014
Sus 
Pagina 14 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» M 300 : Bucuresti Nord - Brasov - Cluj Napoca - Episcopia Bihor
» Alegeri 2019
» 106 : Pitesti - Curtea de Arges
» COLECTIA ,,MERSUL TRENURILOR DE CALATORI"
» Innotrans 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: