Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Automotoare clasa 77 Malaxa

In jos 
+67
cristi CFR
Dr2005
Adirmvl
Peter Fodor
Lineus646
t1972
tcm
Theo A.
marius664
Cipri Andrei Neculai
alliens
Warrington
daniel_c
Jhonyla
Rarau
riciu
Luna
Andrei Andras
Michael
Mihay
Jurnal Feroviar
Motreanu Sorin
TVlad
cristy79
deconectat
Vitosa
AeroX
didinul
florin.lifticariu
DAS 2011
alex.alexus.tm
AMX 97-0548-4
kristi kkk
TonyCFR
c o r v i n
cata
decward
cristi ar
mielutu zburator
MariusM
@ndrey
Teodor
Razvan Tudor
Katalyn
IonutCFR2009
allred
Desiro256
adrian.vidican.9
Petre_IFTE
COSTACHE MIHAIL
AlexD
Luca tgv
Cont.dezactivat
j o a n t a
Norbi
The Legend
Amiralul
Bobby_TM
Lafont
Radu Tudor
cfr500
Tomi13leu
Nesebar
KQQ
Andrey_tm
ANDU2100HP
DUAL
71 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29 ... 34  Urmatorul
AutorMesaj
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 15:01

El are lumea lui, traieste intr-o bula cu ideile lui care nu au treaba cu realitatea. Limitare cu 10 pe sosea si sa o si respecti, ii dai cat merge, daca te prinde bine, daca nu sa fi sanatos nu stati dupa toate prostiile. Doar cine nu are treaba cu realitatea poate sa respecte orice si plus de asta incurca si pe altii.

_________________
595423Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20482
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25360
Data de inscriere : 17/08/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 15:24

Ce treabă am eu cu infrastructura rutieră? Din cauza unor ca voi, care vă ştergeţi la dos cu legislaţia, plătesc eu 1400 lei pe an la RCA. Că pe asiguratori îi doare la bască că eu nu am avut niciun incident rutier în 7 ani, nicio amendă, nimic. Ei trebuie să îşi acopere paguba produsă de teribiliştii care îi dau cât ţine maşina.

Pedepsele sunt necesare, sunt singurul mod prin care se poate civiliza un popor. Şi mai pot fi şi surse de adus bani la buget. Din păcate, traficul rutier din România tinde mai mult spre cel din Orient sau India, unde regulile de circulaţie sunt ceva facultativ, iar o tamponare între 2 maşini nici măcar nu e considerată accident dacă nu a murit nimeni. Pe de altă parte, în Germania sau Elveţia, dacă ai cu 5 km/h peste limita de viteză, imediat eşti ars, îţi vine amenda prin poştă. În Berna nu am văzut maşină care să meargă cu mai mult de 50 km/h. Nu era voie, erau radare fixe pe bulevardele mari, iar 3/4 din centrul oraşului era zonă rezidenţială, adică pietonii aveau prioritate faţă de maşini. Nu mai vorbesc de parcări (doar cu taxă).

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1694
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7589
Data de inscriere : 25/08/2008

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 15:30

Plătești, asta e! Eu plătesc 200 lei pe 6 luni. Adevărul e că unul ca tine cu mașină înmatriculată în București merită o asigurare din asta, după spusele tale ești sursă de blocaj în trafic. Nu, pedepsele nu sunt normale, sunt normale în state totalitare. Intr-o ţară normală ai infrastructură și te deplasezi fluent. Orice angajat al MT are o parte de vină pentru situaţia infrastructurii de deplasare din ţara asta, cum eu am o parte de vină fiindcă educaţia din Teleorman este, conform rezultatelor de la BAC, pe locul 3 din coadă. Dar atâta vreme cât nu ne asumăm nimic... Tu o dai cu ce e afară, si eu am fost afară. Acolo ai autostrăzi pe care mergi cu 130, nu limitări stupide de 10 km/h. Normal că nu te derenjează când intri într-o localitate, la n ani, să respecţi, ieși iar în autostradă și recuperezi. Tu ai vrea ca infrastructura rutieră să fie a biciclistilor și pietonilor. Nu prea se poate, ăștia nu plătesc nimic. Da, mașinile sunt obiecte tolerate în localităţi din ţări care au și infrastructură pentru ele. Da' să nu ai nimic și să ai tu pretenţii ca eu să respect stupidităţi e drum lung. Si eu am mers pe DN 18, alea nu-s curbe de 10 km/h, poate doar în mintea vreunei frigide din MT, recte CNADNR/CNAIR. Da' îţi place s-o ţii lsnga cu legea. Ca și cu Malaxele cu motorul lor fenomenal. Ai idei puţine și fixe.


Ultima editare efectuata de catre kristi kkk in Lun 09 Ian 2017, 15:38, editata de 1 ori
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 15:30

1400 pentru tine e chiar putin, pentru tine trebuia cel putin 2000 sa te usture bine, sa simti ce inseamna taxa nu sa dai din gura vrute si nevrute sa amendezi tu lumea dupa cum te taie capul.

El nici cu bicicleta nu stia sa mearga bine, am vazut eu cum traversa pe zebra cu bicla si era sa dea unu peste el si tot el cu gura mare, in fond atat stie, gura mare.

_________________
595423Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_a
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1694
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7589
Data de inscriere : 25/08/2008

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 15:39

Păi biciclistul nu are prioritate la zebră, însă mai trebe nește ani să înţelegem!
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20482
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25360
Data de inscriere : 17/08/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 16:09

Oameni buni, am 7 ani de permis auto (cu 26 puncte la sală şi traseul luat din prima, pentru cultura voastră generală) şi vreo 8 de bicicletă. Cu zero accidente şi incidente în trafic*. Cu ZERO AMENZI, ZERO DAUNE! Şi când, în sfârşit, mi-am luat maşina mea (şi am înmatriculat-o în Bucureşti, nu în Bulgaria, deci taxe peste taxe - timbru de mediu, taxă la primărie, taxă de talon, plăci ş.a.), ca să nu mai mă milogesc pe la rude şi prieteni când aveam nevoie de o maşină, vin nesimţiţii de la asigurări să îmi ceară 1400 lei la RCA şi 2000 lei la Casco, pentru un Logan de 1.2 şi 73 CP. Păi dacă n-am buşit maşinile altora, oi fi prost s-o buşesc tocmai pe a mea? Smile)

Nu am traversat niciodată pe trecerea de pietoni cu bicicleta, dacă trebuie să fac stânga, fac stânga în intersecţie ca orice vehicul. Dar mărturisesc că urc Cotroceniul pe trotuar, pentru că asfaltul benzii I e plin de valuri şi e aproape imposibil de mers cu bicicleta pe marginea benzii (când e traficul lejer merg pe mijlocul benzii). Şi mai mărturisesc şi că fac dreapta pe roşu la APACA, pentru că altfel mă înghesuie troleibuzul în bordură.

*)Am avut un incident cu bicicleta, şoferul unei Dacia Solenza nu mi-a acordat prioritate (s-a pus în mişcare de pe banda 1, unde era oprit neregulamentar şi a trecut direct în banda 3). Dacă urmam Codul Rutier ar fi trebuit să vină poliţia, el rămânea fără permis şi eu trebuia să tratez cu asiguratorul lui. Până la urmă ne-am dus la un service velo, el a plătit reparaţia bicicletei şi 4 călătorii cu tramvaiul (că nu mai aveam biclă şi îmi trebuia alt mijloc de transport), prin urmare eu m-am ales cu bicicleta reparată şi el a rămas cu permisul şi a scăpat fără amendă.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 16:13

Tu oricum prin felul tau esti un pericol in trafic. Si cu masina si cu bicla incurci traficul, locul tau e in autobuz cel mai ok pentru toata lumea.

Cand am dat eu de permis acum 15 ani politistul a zis clar: "fi atent ce iti zic eu, una e cartea si alta e realitatea, daca nu stii sa te descurci esti mancat" asta pe rutier iar in calea ferata la fel mi s-a spus, "una e cartea si alta e ce se intampla pe teren, cartea zice intr-un fel dar pe teren se face cum e mai simplu si mai usor pentru toata lumea" si merge treaba.

Tu esti genul ala care urla cu legile in mana dar paralel cu viata reala.

_________________
595423Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11131
Data de inscriere : 09/10/2014

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 16:38

Kapпaтй a scris:


El nici cu bicicleta nu stia sa mearga bine, am vazut eu cum traversa pe zebra cu bicla si era sa dea unu peste el si tot el cu gura mare, in fond atat stie, gura mare.

De ce minti bucurestene ? Daca il vedeai il injurai sau treceai usor pe langa el si il scoteai in afara parti carosabile.

@Dr2005 nu te mai lauda atat cu 26 si traseul din prima. Numai comunisti gandesc ca nu esti sofer daca nu iei din prima sau nu esti barbat daca nu faci armata. Tampenii de oameni fara minte multa, vremurile s-au schimbat in 2017 e important sa iei permisul nu conteaza ca e din prima sau din a 3-a. Tata are 58 ani si are permis din armata si are toate categoriile si a condus nu ca tine cu 7 ani de permis si doar 2 ani jumate la volan si restul pe bicicleta.

Aveam coleg de munca pleca cu Dacia Break in fiecare zi baut de la munca toata lumea stia, nimeni nu l-a turnat, avea 30 ani de condus fara evenimente si a busit masina in curtea fabrici de 2 ori tot din cauza la alcool.

Aseara am fost cu ai mei la Valea Calugareasca la niste amarati am dus cate ceva pentru copii si le-am dat si niste bani, am stat 3 ore la intoarcere ningea cumnata s-a speriat de la zapada de pe carosabil si i-am luat locul am facut 40 minute in loc de 25 cat se face cu asfaltul uscat la Bucov aveam 65 si tot eram depasiti cu 80-85 in conditile in care ningea si jos era zapada. Cine naiba i-a dat permis cumnatei ca e praf la condus e doar o chestiune de timp pana buseste iar masina. Diferenta intre mine si ea e ca eu sunt pieton iar ea sofer. E jale mare cu voi astia care mai rau incurcati traficul, pe varamiu in Anglia l-a oprit ca mergea prea incet, explicatia a fost ca respecta regulamentul ia zis militia de acolo daca nu e sofer sa lase masina si sa mearga cu bicicleta si vorba aia e sofer ca doar a fost de 2 ori anul trecut de la Fieni la Roma si retur cu masina.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 16:54

Katalyn a scris:
Kapпaтй a scris:


El nici cu bicicleta nu stia sa mearga bine, am vazut eu cum traversa pe zebra cu bicla si era sa dea unu peste el si tot el cu gura mare, in fond atat stie, gura mare.

De ce minti bucurestene ? Daca il vedeai il injurai sau treceai usor pe langa el si il scoteai in afara parti carosabile.


Chiar nu mint, e poveste de acum 2-3 ani ca il stiu foarte bine cum arata. Dar nu stau sa imi bat capul pentru nimic. Wink

_________________
595423Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Bdeem_8496_a
Sus In jos
mielutu zburator

mielutu zburator


Numarul mesajelor : 3172
Varsta : 29
Reputatie : 6924
Data de inscriere : 07/09/2014

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 17:13

Îți zic eu, Dr2005, dacă ar avea radare fixe, tot le-ar șunta românii cumva. Suntem inventivi la asta, știm să ne descurcăm și-avem cap cu care să gândim conform situației din teren, nu conform celei din cartea de legislație. Gândește-te că românul s-a prins că o intrare în Basarab e considerată Basarab 1 și cealaltă Basarab 2, așa că bagă abonamentul la una, apoi îl dă prietenului său care intră la cealaltă cu același abonament.
Mie mi-a zis instructorul, când făceam școala, exact același lucru: băi, cât ești cu gaboru' în dreapta, conduci ca la carte, cum te-nvăț eu și cum îți zice el, dar când te pui în mașina ta, ochii-n 14 la tot ce se-ntâmplă, că ce-i în carte nu-i în realitate. Conduci cum vrei, nu oprești la toate stopurile, nu nimic, dar ține minte că până n-ai 10.000 km singur nu ești șofer, ești doar un p***că cu permis atâta tot.

Iar cât despre restul celor discutate, nu mă interesează așa tare ce e-n Berna. Noi ar trebui să-ncepem din aproape în aproape - să ne uităm la un Belgrad, la un Cluj, la un Zagreb (mă refer aici la cei care conduc și trăiesc în București), și-apoi când suntem cel puțin pe picior de egalitate cu oricare din cele de mai sus să aspirăm la Berne, Berline și alte mari metropole.
Sus In jos
http://theliteratelamb.blogspot.ro/
Vitosa




Numarul mesajelor : 8992
Reputatie : 14357
Data de inscriere : 08/01/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 17:27

Degeaba ai 7 ani de permis daca ai condus rar. Si mi se pare normal sa te lauzi acum ca n-ai nicio amenda sau niciun accident (din vina ta sau a altora). Experienta ti-o dobandesti ori conducand zilnic ori poate o ai chiar din nascare. Dar tu oricum esti Denis pericol public Smile asa ca locul tau iti e in troleibuzul cumparat acum cativa ani la Medias Very Happy
Chiar, ne detaliezi si noua povestea de atunci? Smile
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20482
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25360
Data de inscriere : 17/08/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 17:48

mielutu zburator a scris:
ÎMie mi-a zis instructorul, când făceam școala, exact același lucru: băi, cât ești cu gaboru' în dreapta, conduci ca la carte, cum te-nvăț eu și cum îți zice el, dar când te pui în mașina ta, ochii-n 14 la tot ce se-ntâmplă, că ce-i în carte nu-i în realitate. Conduci cum vrei, nu oprești la toate stopurile, nu nimic, dar ține minte că până n-ai 10.000 km singur nu ești șofer, ești doar un p***că cu permis atâta tot.

Mie mi-a zis ,,Dă-i în p-----e mămicuţelor lor pe ăia din spate, tu uită-te în faţă, la ăia te uiţi doar dacă vor să te depăşească" Smile) Omul avea vreo 45 de ani de şoferie, toţi la RATB pe autobuz/troleu, din care vreo 20 de instructor auto (inclusiv pentru tramvai, troleu şi autobuz). Aşa că tind să cred că ştia ceva şoferie.

Nici elveţienii sau nemţii nu au fost aşa de la început, au trecut şi ei prin etapa asta a zeului automobil prin anii '60 - '70. Ba chiar şi Olanda (care acum are mai multe biciclete decât locuitori) s-a confruntat cu ele, Amsterdamul anilor '70 avea un trafic comparabil cu cel al Bucureştiului de acum, iar Piaţa Gării din Amsterdam era o imensă parcare (acum e un spaţiu în mare parte pietonal, cuprinzând şi un terminal de tramvaie).

mielutu zburator a scris:
Iar cât despre restul celor discutate, nu mă interesează așa tare ce e-n Berna. Noi ar trebui să-ncepem din aproape în aproape - să ne uităm la un Belgrad, la un Cluj, la un Zagreb (mă refer aici la cei care conduc și trăiesc în București), și-apoi când suntem cel puțin pe picior de egalitate cu oricare din cele de mai sus să aspirăm la Berne, Berline și alte mari metropole.
Din păcate, Cluj e în top la biciclişti loviţi de maşini. Din ce am observat pe acolo, conducătorii auto din Cluj sunt cam grăbiţi. Desigur, ca pasager în vehiculele RATUC/CTP Cluj am apreciat viteza, precum şi investiţiile făcute în transportul public (infrastructură, vehicule). Păcat că exemplul în domeniul transportului din oraşe precum Cluj-Napoca, Alba Iulia, Oradea, ba chiar Timişoara nu e luat de mai multe oraşe. În schimb, e super-mega-apreciată organizarea stradală şi cea a transportului public din Braşov şi Sibiu, care-s nişte Porcării cu P mare pe lângă oraşele enumerate în fraza anterioară.

Vitosa a scris:
Degeaba ai 7 ani de permis daca ai condus rar. Si mi se pare normal sa te lauzi acum ca n-ai nicio amenda sau niciun accident (din vina ta sau a altora)
De când am luat Loganul, fac cam 1000 km pe lună cu el. N-am de ce să plec zilnic cu ea, în Bucureşti maşina nu este rentabilă (nici măcar ca timp). De ce să fac o oră cu maşina când pot să fac 22 minute cu bicicleta? Maşina e pentru drumuri lungi, concedii, cumpărături. Nu e pentru navetă şi nici nu e umbrelă pe roţi atunci când plouă/ninge.

Vitosa a scris:
Chiar, ne detaliezi si noua povestea de atunci?
În ciuda miştocărelii evidente, dacă chiar te interesează soarta acelui troleibuz, cred că îl mai găseşti pe la Sibiu. Dacă nu cumva onor Iohannis o fi apucat să îl caseze cât a fost primar, deşi nu era al lui. A fost dus acolo în stare de funcţionare, donaţie de la Meditur către ONG Transira (în care nu am fost membru, ci doar simpatizant, nu am plătit cotizaţie, nu am semnat adeziune). Tursibenii au avut grijă să fure totul de pe el, după 3 ani mai era doar caroseria.
Şi, dacă tot ai stat să scotoceşti prin activitatea mea de pe internet din ultimii 12 ani, cu siguranţă ştii unde să găseşti mai multe informaţii despre ce se întâmpla în Sibiu şi Mediaş la nivelul anilor 2005 - 2007.


--
O să mut mesajele de aici la Discuţii generale despre transport, de îndată ce se rezolvă problema cu panoul moderatorului.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11131
Data de inscriere : 09/10/2014

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 17:48

Un scuter era bun pentru el, combinatia dintre bicicleta si masina scuteste efortul care il face pedaland pe bicicleta si nu mai incurca traficul scuterul fiind mai mic decat Loganul. Cu scuterul cu siguranta va respecta toate regulile de circulatie, nu depaseste limita si nici amenzi nu ia si cu putin efort il poti urca si in etajat pirat
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1694
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7589
Data de inscriere : 25/08/2008

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 18:24

Vitosa a scris:
Degeaba ai 7 ani de permis daca ai condus rar. Si mi se pare normal sa te lauzi acum ca n-ai nicio amenda sau niciun accident (din vina ta sau a altora). Experienta ti-o dobandesti ori conducand zilnic ori poate o ai chiar din nascare. Dar tu oricum esti Denis pericol public  Smile   asa ca locul tau iti e in troleibuzul cumparat acum cativa ani la Medias Very Happy
Chiar, ne detaliezi si noua povestea de atunci? Smile
Șoferia asta! Două luni cu permisul suspendat, să stai și să faci pe instructorul cu șoţia! Smile) Schimbă la 3000 de ture, fă frână de motor!!! Vis. Iar Dr2005 îmi spune de calităţi. I-aș zice eu cum ne schimbam între noi în mers, șoferii de autocar, după ce depășeam orele de condus și se anunţa poteră pe traseu dar ar fi în stare să caute firma și să reclame. Nu se întâmpla în Rromanică, pe ai nostri îi linișteam cu un cartuș de duty-free și un parfum pt amantă! Da' n-ai cui, el o ţine una și bună nu vrea să dea amendă. Ce să-i faci, viaţă inodoră, incoloră, insipidă!
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8992
Reputatie : 14357
Data de inscriere : 08/01/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 18:54

santa
Ehh, n-ai ce sa-i ceri. El traieste in lumea lui si nu-l scoti in veci din ea. E mister corectitudine.
Ce sa-i faci d-nu Cristi, nu seamana la fel ele 5 degete la o mana d'apoi oamenii...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 24 Icon_minitime

Sus In jos
 
Automotoare clasa 77 Malaxa
Sus 
Pagina 24 din 34Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29 ... 34  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Automotoare clasa 77 Malaxa
» Automotoare clasa 78 Malaxa
» Funcţionarea în cuplu a vechior automotoare Malaxa
» Automotoarele clasa 76 Transferoviar Grup
» Automotoare clasa 79(LVT)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MATERIAL RULANT :: AUTOMOTOARE SI RAME ELECTRICE-
Mergi direct la: