Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Automotoare clasa 77 Malaxa

In jos 
+67
cristi CFR
Dr2005
Adirmvl
Peter Fodor
Lineus646
t1972
tcm
Theo A.
marius664
Cipri Andrei Neculai
alliens
Warrington
daniel_c
Jhonyla
Rarau
riciu
Luna
Andrei Andras
Michael
Mihay
Jurnal Feroviar
Motreanu Sorin
TVlad
cristy79
deconectat
Vitosa
AeroX
didinul
florin.lifticariu
DAS 2011
alex.alexus.tm
AMX 97-0548-4
kristi kkk
TonyCFR
c o r v i n
cata
decward
cristi ar
mielutu zburator
MariusM
@ndrey
Teodor
Razvan Tudor
Katalyn
IonutCFR2009
allred
Desiro256
adrian.vidican.9
Petre_IFTE
COSTACHE MIHAIL
AlexD
Luca tgv
Cont.dezactivat
j o a n t a
Norbi
The Legend
Amiralul
Bobby_TM
Lafont
Radu Tudor
cfr500
Tomi13leu
Nesebar
KQQ
Andrey_tm
ANDU2100HP
DUAL
71 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 34  Urmatorul
AutorMesaj
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13041
Data de inscriere : 06/04/2012

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 00:13

Doctore, iar o tii cu ce ai vazut odata. Cand e vorba de blocaje pe Valea Oltului da, sint urate. Dar nu sint chiar atat de dese.

Apoi mai e vorba si ca unii dintre noi stam cam la un kilometru la sud de halta Ostroveni si vedem dubele. MatDan (sau MaiDan, cum ii zicea tata, la basca) circula foarte des. De la Dragasani la vreo 20 de minute? Dar daca duba aia ajunge in statia din dreptul Cimitirului Militar plina trei sferturi e bine.

Plus ca in zona sint destui cu coada pe sus, nu se uita doar la bani. Sau pur si simplu nu sint atat de primitivi pe cat ii crezi tu. Ori stau departe de halta, dar aproape de... poarta, unde ii lasa duba.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 00:16

Lumea nu e chiar atat de timpita si batuta in cap ori nebuna sa lase masina acasa si sa mearga cu caruta malaxoare, doar unii saraci cu duhul mai gasesti prin malaxa sau mai primitivi de felul lor.

_________________
595423Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20478
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25356
Data de inscriere : 17/08/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 00:29

Păi atunci să stea blocaţi pe DN7 dacă nu le convine.

Am stat o săptămână la Călimăneşti în noiembrie, vedeam drumul de la geam. De câteva ori coloana de la Cârligu Mic trecea de Hotel Traian (calculaţi voi câţi km sunt până acolo). M-am dus de câteva ori cu maşina la Vâlcea, vreo 25 minute până la intrarea în oraş şi apoi Dumnezeu cu mila pe la toate ,,cedează trecerea" şi giratoriile de acolo (nu mai vorbesc de traficul extrem de agresiv de pe DN7, la un moment dat m-am trezit depăşit de un TIR în localitate, pe limitare de 40, mai încolo să mă scoată în şanţ un Audi de pe contrasens care depăşea în curbă fără vizibilitate).

Un R face vreo 30 minute de la Păuşa până în gară la Vâlcea. Dar n-am mers cu el din simplul fapt că... mersul e total aiurea. Şi de aia nu mergea nimeni cu ele.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22331
Data de inscriere : 06/12/2009

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 00:44

Nu merge lumea cu vechitura aia pentru ca e terminata nu ca are mersul prost, asta e doar in mintea ta. Tu traiesti in 1940 dar noi suntem in 2017 si avem alte pretentii la confort.

_________________
595423Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Bdeem_8496_aAutomotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Bdeem_8496_a
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1694
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7589
Data de inscriere : 25/08/2008

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 09:57

Dr2005 a scris:
Păi atunci să stea blocaţi pe DN7 dacă nu le convine.

Am stat o săptămână la Călimăneşti în noiembrie, vedeam drumul de la geam. De câteva ori coloana de la Cârligu Mic trecea de Hotel Traian (calculaţi voi câţi km sunt până acolo). M-am dus de câteva ori cu maşina la Vâlcea, vreo 25 minute până la intrarea în oraş şi apoi Dumnezeu cu mila pe la toate ,,cedează trecerea" şi giratoriile de acolo (nu mai vorbesc de traficul extrem de agresiv de pe DN7, la un moment dat m-am trezit depăşit de un TIR în localitate, pe limitare de 40, mai încolo să mă scoată în şanţ un Audi de pe contrasens care depăşea în curbă fără vizibilitate).

Un R face vreo 30 minute de la Păuşa până în gară la Vâlcea. Dar n-am mers cu el din simplul fapt că... mersul e total aiurea. Şi de aia nu mergea nimeni cu ele.
Dacă tu te sperii de niște nimicuri din astea în trafic cred că e cazul să renunţi la permis. In altă ordine de idei, șoferi din ăștia ca tine blochează drumuri, dintr-o 100 de participanţi la trafic se trezește unu' să respecte o restricţie de 40 pusă acolo doar ca să aibă activitate SDN. Multe din limitările puse în curbe probabil că sunt evaluate și stabilite de vreo femeie nevricoasă. Da, pe TransFăgărășan sau TransAlpina sunt multe limitări nelalocul lor. Sau pe DN1A, altă șosea grea. Cum e un sector mai drept, cum apare limitarea. Da' DN7 e drum simplu. Iar agresivitatea șoferilor apare când întâlnesc specimene care firmează dopuri în trafic.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11131
Data de inscriere : 09/10/2014

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 10:36

Dr2005 a scris:
Cu un tren la ţ'şpe ore, nu atragi nimic. Acolo trebuie mers cadenţat, mai ales că DN7 e ca la loterie, pe lângă coloana de la Cârligu Mic mai poţi să dai şi de accidente.

Dacă le pui tren din oră în oră şi le pui abonamente mai ieftine ca la Antares, nu o să îi mai pese nimănui de materialul rulant, că lumea se uită la bani şi timp.

Asa crezi tu eu unul m-as uita la sanatate decat la economie. Nu se duce nimeni la carute pentru cativa zeci lei economie apoi sa faca tratamente. Cand o sa-ti vina mintea la cap ?
Sus In jos
mielutu zburator

mielutu zburator


Numarul mesajelor : 3172
Varsta : 29
Reputatie : 6924
Data de inscriere : 07/09/2014

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 13:18

Dacă te sperii de un TIR care te-a depășit aiurea sau de un Audi care face faze, sunt curios cum ai fi reacționat când de la Vădeni la Brăila (folosește google maps să vezi distanța) în spatele meu, la mai puțin de 1 m, a stat un brăilean cu BMW la mâna a 100-a, care scotea un fum negru ca noaptea (turbina înfundată) și s-a chinuit juma de ceas să mă depășească, ieșea 2 m în contrasens apoi iar în spatele meu, și tot așa, că era trafic greu. Și când a putut să mă depășească, am înfipt piciorul în pedală și până n-a intrat la loc nu am mai lăsat accelerația. Sau la cioara cu o dubă Sprinter pă Bulgaria care a întors la 180 de grade, de pe banda 1 (drumul avea, acolo, 2 benzi/sens), peste dublă continuă. Sau la șmecherul cu BMW pă Italia care a virat tot la 180 de pe banda 1 (din 4) a intersecției de la TreiStar (ai fost în Galați și sigur o știi).
Asta e România, tu respecți legea dar te lași pe baza ei prea tare și ai să te trezești cu cine știe ce nenorocire din cauză că ai fost neatent sau că ai mizat că vreun imbecil o să respecte și el legea, când era clar că n-o să fie așa. Aici tre să ai ochii-n toate părțile, e prima lecție pe care am învățat-o când am pus mâna pe volan și e singura universal valabilă!
Sus In jos
http://theliteratelamb.blogspot.ro/
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20478
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25356
Data de inscriere : 17/08/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeSam 07 Ian 2017, 17:06

N-am zis că mă sperii, dar e destul de enervant să dai numai de bizoni în trafic şi să-l vezi pe Garcea la cafea pe marginea drumului cum se c-că pe el de râs când vede faze din astea.

Bizoni de Bulgaria am tot văzut, tot încerca unul să se bage înaintea mea la barieră la Podul Prieteniei. A vrut după aia să mă depăşească pe pod, până la urmă s-a băgat pe contrasens şi a tras dreapta de volan să intre mine, noroc că m-au ţinut frânele.

Am mers o dată cu 70 cu 200m înainte de indicatorul de ieşire din localitate şi de pe sensul opus venea radarul. Nu ştiu încă dacă m-a luat (nu am primit nimic prin poştă), dar eu peste viteza legală nu mai merg nici să mă pici cu ceară, nu am bani de amenzi şi şpăgi.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Luna




Numarul mesajelor : 3274
Reputatie : 8238
Data de inscriere : 18/03/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 00:07

kristi kkk a scris:
In altă ordine de idei, șoferi din ăștia ca tine blochează drumuri, dintr-o 100 de participanţi la trafic se trezește unu' să respecte o restricţie de 40 pusă acolo doar ca să aibă activitate SDN.
Poftim? Legea nu e optionala, respectarea ei e obligatorie!!! Si odata ce esti om civilizat nu incalci legea, daca nu iti convine o lege strangi semnaturi, faci petitii pentru schimbarea ei, dar nu o incalci. Fie ea orice lege ar fi, ca e vorba de a calatorii cu trenu cu bilet, sa nu aruncam gunoi pe jos, sa nu furam sau sa respectam codul rutier unde e lege nu trebuie sa fie tocmeala sau incalcare intentionata cu buna stiinta.
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8351
Data de inscriere : 16/01/2010

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 00:22

Principial ai dreptate insa pe de alta parte stim cu totii cum sint puse restrictii idioate de viteza numai ca Politia sa colecteze bani pentru Partid sau pentru propriile buzunare. Puterea e "la ei", la autoritati si de asta cred ca ar trebui inceput de sus in jos, eliminate aceste obiceiuri proaste, semnalizarea rutiera facuta in mod profesionist, in scopul de a preveni accidentele nu de a hartui soferii si abia atunci putem avea pretentii de la soferi.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20478
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25356
Data de inscriere : 17/08/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 02:44

Şi, totuşi, când un român conduce prin Ungaria, Austria, Germania etc., respectă toate regulile de circulaţie. La unguri pe drum cu o bandă pe sens ai 30 la toate trecerile de pietoni (la noi, teoretic, ai 30 doar noaptea pe drum neiluminat, dar cine ţine cont?) şi nu se plânge nimeni.

Restricţiile actuale de pe DN-uri sunt făcute după normativele de proiectare a drumurilor... de aia ai 10 la oră pe serpentine la DN-urile modernizate de curând, că aşa zice normativul să ai pentru curbe din alea. Că nu respectă nimeni ăia 10 km/h e altă mâncare de peşte.

Viteza redusă e cea mai bună prevenţie. Poate cândva om ajunge şi noi ca afară, unde primează pietonul, nu maşina. Noi încă avem sate cu o singură trecere de pietoni, prin care gonesc maşinile cu 70 km/h (teoretic, practic cu 100), practic sunt localităţile rupte în 2 de DN (şi exemple sunt destule - DN1, DN 1A, DN2, DN7 ş.a.).

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1694
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7589
Data de inscriere : 25/08/2008

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 10:49

Luna a scris:
kristi kkk a scris:
In altă ordine de idei, șoferi din ăștia ca tine blochează drumuri, dintr-o 100 de participanţi la trafic se trezește unu' să respecte o restricţie de 40 pusă acolo doar ca să aibă activitate SDN.
Poftim? Legea nu e optionala, respectarea ei e obligatorie!!! Si odata ce esti om civilizat nu incalci legea, daca nu iti convine o lege strangi semnaturi, faci petitii pentru schimbarea ei, dar nu o incalci. Fie ea orice lege ar fi, ca e vorba de a calatorii cu trenu cu bilet, sa nu aruncam gunoi pe jos, sa nu furam sau sa respectam codul rutier unde e lege nu trebuie sa fie tocmeala sau incalcare intentionata cu buna stiinta.
Eu te întreb cam câţi km conduci pe an ca să ceri respectarea tuturor ineptiilor? Anul ce a trecut m-a "imbogăţit" cu 27000 km, noroc că am avut permisul suspendat din noiembrie până-n 2 ianuarie. Eu stiu ce spun, tu vorbești doar din cărţi? Exemplu, pe DN6 la intrare în Alexandria e un pod pe Vedea ce avea restricţie cu 30km/h doar pentru că autorităţile nu voiau să-l reabiliteze. Iar gaborii stăteau la pândă. După 10 ani s-au apucat de el și o să-l termine peste 10. Consider că statul îmi dă o m.u.i.e mie ca șofer, după ce mă taxeaza pentru drumuri din rovignetă și acciza de drumuri inclusă în costul carburanţilor. Această perversiune se traduce în drumuri proaste cu restrictii inutile sau apărute din lenea lor de a repara eventuale probleme. Iar aia cu 10 km/h la serpentine e maximă, niciun cretin nu intră in curbele de pe DN 1A cu 80 km/h da' nici să pui 10...
Sus In jos
riciu

riciu


Numarul mesajelor : 1358
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6583
Data de inscriere : 27/06/2010

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 11:10

Sa nu se supere soferii mai cu experienta ca mine, dar eu am inceput sa regret ca mi-au asfaltat potecile dintre blocuri. Ma plangeam ca-s numai gropi si ca n-au fost asfaltate niciodata, acum ma plang ca dau masinile peste mine, ca de se poate calca acum si portiunea aia de 50 de metrii cu viteza...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20478
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25356
Data de inscriere : 17/08/2011

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 13:21

kristi kkk a scris:
Eu te întreb cam câţi km conduci pe an ca să ceri respectarea tuturor ineptiilor? Anul ce a trecut m-a "imbogăţit" cu 27000 km, noroc că am avut permisul suspendat din noiembrie până-n 2 ianuarie.
Fără supărare, dar asta dovedeşte calităţile tale de şofer Smile

Am mers astă-vară de la Vişeu la Sighetu Marmaţiei... drum naţional, reabilitat de curând. Pe toate serpentinele restricţie 10 km/h, curbele mai largi cu 30 km/h (vreo câţiva km întregi cu 30 km/h). Mă rog, unchi'miu n-a dat 2 bani pe limitările astea, dar un radar oprise vreo 2 nefericiţi.
Vă daţi seama ce ar fi dacă am avea radare fixe, care să mai calculeze şi timpul de parcurs între 2 radare?

Eu încă mai stau cu frică pentru că am mers cu 70 într-o localitate... cu 200m înaintea indicatorului de ieşire din localitate (Boldeşti-Scăeni, DN1A, sensul spre Ploieşti) am accelerat de la 55 la 70. Din sens opus venea o coloană de maşini, a 2a era radarul. Dacă o veni amenda prin poştă... asta e, mi-o asum, m-am grăbit, am încălcat legea şi asta e posibil să mă coste mult, degeaba am mers cu viteza legală de la Cheia la Boldeşti, dacă pe ăia 200m am călcat-o.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1694
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7589
Data de inscriere : 25/08/2008

Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitimeLun 09 Ian 2017, 14:57

Dr2005 a scris:
kristi kkk a scris:
Eu te întreb cam câţi km conduci pe an ca să ceri respectarea tuturor ineptiilor? Anul ce a trecut m-a "imbogăţit" cu 27000 km, noroc că am avut permisul suspendat din noiembrie până-n 2 ianuarie.
Fără supărare, dar asta dovedeşte calităţile tale de şofer Smile

Am mers astă-vară de la Vişeu la Sighetu Marmaţiei... drum naţional, reabilitat de curând. Pe toate serpentinele restricţie 10 km/h, curbele mai largi cu 30 km/h (vreo câţiva km întregi cu 30 km/h). Mă rog, unchi'miu n-a dat 2 bani pe limitările astea, dar un radar oprise vreo 2 nefericiţi.
Vă daţi seama ce ar fi dacă am avea radare fixe, care să mai calculeze şi timpul de parcurs între 2 radare?

Eu încă mai stau cu frică pentru că am mers cu 70 într-o localitate... cu 200m înaintea indicatorului de ieşire din localitate (Boldeşti-Scăeni, DN1A, sensul spre Ploieşti) am accelerat de la 55 la 70. Din sens opus venea o coloană de maşini, a 2a era radarul. Dacă o veni amenda prin poştă... asta e, mi-o asum, m-am grăbit, am încălcat legea şi asta e posibil să mă coste mult, degeaba am mers cu viteza legală de la Cheia la Boldeşti, dacă pe ăia 200m am călcat-o.
Nu bossulache, calităţile nu stau într-un permis suspendat acum 5 ani pentru 120 km /h în localitate, pierdut proces și nepredat permis timp de 4 ani. Si nici nu zic că sunt sofer de calitate. Da' nici nu mă sperii de un TIR ce-mi stă în coastă. Apropo, și pe afară mai calc pedala, nu mă sperii de limitări, mai există staţii, waze etc. Tu ești din ăla care iubește pedepsele, parcă ai fi trăit și te-ai fi format în comunism, produs al pedagogiei lui Makarenko. Mai bine, dacă tot zici că lucrezi în MT, te-ai preocupa de infrastructură, poate faceţi și voi o brânză acolo, nu doar să tocaţi banii bugetului de pomană, noi plătim impozite, taxe de drum, tu ca funcţionar al MT vrei să nu avem pretenţii să crâcnim la toate inepţiile din trafic generate de limitări stupide ale unor funcţionărași ce nu sunt în stare să rezolve o problemă de trafic. Adevărul e că ăia care se angajează la stat după ce au absolvit politehnica la rransporturi...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Automotoare clasa 77 Malaxa   Automotoare clasa 77 Malaxa - Pagina 23 Icon_minitime

Sus In jos
 
Automotoare clasa 77 Malaxa
Sus 
Pagina 23 din 34Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 34  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Automotoare clasa 77 Malaxa
» Automotoare clasa 78 Malaxa
» Funcţionarea în cuplu a vechior automotoare Malaxa
» Automotoarele clasa 76 Transferoviar Grup
» Automotoare clasa 79(LVT)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MATERIAL RULANT :: AUTOMOTOARE SI RAME ELECTRICE-
Mergi direct la: