Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

In jos 
+34
Adrian78
Nesebar
DAS 2011
TVlad
Peter Fodor
DUAL
bubu
jabels
ALEXCFR
Dr2005
riciu
Nicolae
TER200
AndreiCFRbv
get.
cristi ar
Cipri Andrei Neculai
ciprian71
bobi
cristy79
alex.alexus.tm
IonutCFR2009
Andrey_tm
Luna
alex1987
CA 205
AeroX
Adirmvl
Katalyn
Vitosa
marius664
Rarau
marius_catalin84
mielutu zburator
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 35 ... 69  Urmatorul
AutorMesaj
mielutu zburator

mielutu zburator


Numarul mesajelor : 3172
Varsta : 28
Reputatie : 6790
Data de inscriere : 07/09/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeSam 04 Noi 2017, 23:09

dan tm a scris:
Partea si mai tare e cind vad ,,2" pe vagon si cred ca e vagonul 2.

Păi așa mă dădea pe mine unul de pe loc, că văzuse 1 scris pe vagon (1 de la clasa 1) și zicea că e vagonul 1 când de fapt era 5 sau 6. Până i-am arătat, până i-am desenat... eheheheeee. Bine că pe smartphone știe să umble instantaneu dar să se orienteze în ceva așa simplu nu poate.
Sus In jos
http://theliteratelamb.blogspot.ro/
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeDum 05 Noi 2017, 00:49

Nu mai exista clasa 1-a acum i se spune First Class 😂😂😂 dar nu știu cum se spune la clasa 3-a 😎😎😎
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18070
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23446
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeSam 18 Noi 2017, 18:06

O postare de pe Facebook

Marketing marca CFR
Facem fluturasi cu marele card in gari ne este anuntat cardul. Azi merg in gara Cluj Napoca sa imi fac acest card..bate doamna acolo datele tren plus simplu si atat. Intreb unde e gold-ul...saraca femeie nu stia nimic nu ii aparea sa il selecteze. Ii arat pozele si isi suna sefa. Saptamana trecuta s-au strans toate pliantele..campanie anulata ca iese CFR in pierdere.
Mi-am facut totusi card, l-am reinnoit de fapt pe cel expirat de curand. Aiurea ca nu stiu sa isi tina clientii fideli aproape. Si ne mai miram ca nu merge treaba. Singuri se afunda in mediocritate!
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12897
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeSam 18 Noi 2017, 21:29

Pffff... Și mă gândeam să-mi fac cardul ăla șmecher în august, când îmi expiră cel actual...
Sus In jos
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2040
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6444
Data de inscriere : 25/05/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeSam 18 Noi 2017, 21:43

Rusinica lor! Mai bine nu-l mai anunțau deloc decat sa se facă de cacao.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 12:40

Cele mai bune reduceri trebuie sa se acorde pe anticipatie, asa este si in vest in toate tarile cu cat anticipatia e mai mare cu atat pretul e un nimic, faza cu cardul era de asteptat.

_________________
595423Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12897
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 13:43

Bine, dar să fie reduceri pe bune, competitive, nu astea de acum. Degeaba sînt decente procentual, dacă și cu ele tot e competitiv autocarul. Nu mai zic de avion.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 19:21

Pentru Bucuresti-Timisoara nu ai cum sa iesi in avantaj cu trenul, orice ai face in clipa de fata nu te ajuta linia, poti lasa biletul si la 10 lei ca timpul de 10 ore tot ramane si atunci multi aleg avionul ca se gasesc bilete la 7 euro iar timpul se reduce la sfert deci mult mai putin si de jumatate fata de tren.

_________________
595423Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12897
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 20:21

Sa te vad cum te duci cu avionul cand afli abia cu 5 zile inainte ca tre sa faci drumul la Timisoara. Sau cu doua zile inainte.

Uite, ultima data am fost la bucuresti intr-o joi. 69 de lei. Daca mai asteptam prindeam la 39. Eh, de curios m-am uitat marti cat e biletul. 860 de lei!!!

Si mai las-o si cu drumurile la Timisoara. Daca sint din Craiova si vreau sa ajung acolo? Sau din Sighisoara la Oradea? Sibiu - Arad? Pitesti - Severin? Iau taxiul la Bucuresti, zbor cu 7 euro la Timisoara si de acolo iar cu taxi?
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12897
Data de inscriere : 06/04/2012

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 20:30

In timp ce scriu mesajul asta, Ryan Air cere 209,43 euro la cursa de vineri dimineata si 143,98 euro pentru cursa de seara. Cum era cu 7 euro la Timisoara? Si n-o baga iar pe-aia cu "cine se descurca..."


Ultima editare efectuata de catre Adirmvl in Lun 20 Noi 2017, 20:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 20:33

Daca sunt alte relatii si nu din capitala spre orasele extreme atunci asta e, ce sa zic, mergi cu ce iti convine mai mult, ai timp de pierdut atunci mergi cu trenu, tre grabesti mergi cu masina, e simplu si asa este la noi de atatia ani nu vad de ce trebuie discutat la infinit aceeasi problema. La noi trenul face mult si merge doar cine are timp de pierdut sau cei ce au gratuitati pe carca celor ce muncesc. Asta e!

_________________
595423Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 20:36

Adirmvl a scris:
In timp ce scriu mesajul asta, Ryan Air cere 209,43 euro la cursa de dimineata si 143,98 euro pentru cursa de seara. Cum era cu 7 euro la Timisoara? Si n-o baga iar pe-aia cu "cine se descurca..."

Timisoara este cu 8 euro pe 5/6/7 decembrie etc. Mergi cand e ieftin, nu vrei atunci si vrei cand e scump, asta e, scoti banul. Ce stau eu sa tot imi bat capul cu astea, fiecare face ce vrea si ce ii vine bine. La revedere!

_________________
595423Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_aLucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18070
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23446
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeMar 30 Ian 2018, 20:38

https://stirileprotv.ro/stiri/inspectorul-pro/conditiile-mizere-ale-unei-calatorii-cu-cfr-pe-unele-rute-este-mai-ieftin-avionul.html
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeMar 30 Ian 2018, 21:12

Tipic pentru PRO TV, s-au dus la pont: 1529 e tren de navetă pentru Ploieşti, după Ploieşti Vest bate vântul prin el. În plus, vreo 2/3 din călători sunt cu abonamente, care nu sunt nominalizate pe tren, aşa că CFR Călători dă locurile şi ăia 10% în picioare, dar vin şi abonaţii. După aia s-au dus într-un tren regio, într-o budă de etajat fără încălzire la rezervoarele de apă şi au zis că nu e apă la budă (când temperatura e sub zero grade C NU se alimentează rezervoarele de apă ale vagoanelor care nu au sistem de încălzire pentru acestea sau nu există posibilitatea în revizia de vagoane pentru a fi alimentate electric aceste sisteme), apoi s-au dus într-un 21-80 (probabil pe Piteşti sau Urziceni), ca să zică că e tren de Iaşi. E o manipulare grosolană, cum a mai făcut PRO TV pe acest subiect. Şi lumea îi crede.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18070
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23446
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitimeMar 30 Ian 2018, 23:05

Dr2005 a scris:
Tipic pentru PRO TV, s-au dus la pont: 1529 e tren de navetă pentru Ploieşti, după Ploieşti Vest bate vântul prin el. În plus, vreo 2/3 din călători sunt cu abonamente, care nu sunt nominalizate pe tren, aşa că CFR Călători dă locurile şi ăia 10% în picioare, dar vin şi abonaţii. După aia s-au dus într-un tren regio, într-o budă de etajat fără încălzire la rezervoarele de apă şi au zis că nu e apă la budă (când temperatura e sub zero grade C NU se alimentează rezervoarele de apă ale vagoanelor care nu au sistem de încălzire pentru acestea sau nu există posibilitatea în revizia de vagoane pentru a fi alimentate electric aceste sisteme), apoi s-au dus într-un 21-80 (probabil pe Piteşti sau Urziceni), ca să zică că e tren de Iaşi. E o manipulare grosolană, cum a mai făcut PRO TV pe acest subiect. Şi lumea îi crede.

Dragos sunt reportaje de un an si nu s-a miscat nimic nici cu un deget
Ce naiba e asa greu sa mai puna un vagon sau sa faca curatenie mai bine sunt vagoane jumate de centimetru de praf
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)   Lucruri negative (-) la CFR !!! (4) - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
Sus 
Pagina 2 din 69Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 35 ... 69  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: