Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Reconstrucție pod Ploiești Sud

In jos 
+15
ciprian71
DUAL
alliens
Dr2005
Adrian78
Vitosa
IonutCFR2009
Theo A.
Luca tgv
AndreiCFRbv
dan tm
marius664
MariusM
Katalyn
mielutu zburator
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
riciu

riciu


Numarul mesajelor : 1287
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6378
Data de inscriere : 27/06/2010

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeDum 9 Iun - 22:38

Am trecut ieri si nu era nimeni, efectiv nimeni.
Sus In jos
ALEXCFR

ALEXCFR


Numarul mesajelor : 2176
Varsta : 29
Localizare : Rm.Sarat-Brasov
Reputatie : 6529
Data de inscriere : 05/03/2013

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Reconstructie pod Ploiesti Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeMier 31 Iul - 18:14

Ce stadiul au lucrarile la podul Ploiești Sud?
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeDum 4 Aug - 12:57

Se misca destul de incet. In 2019 nu va fi gata. Am vrut sa fac din nou filmare dar era practic trasa la indigo. Cred ca se munceste cu 10 oameni la cat de greu se misca. Repet in 2019 nu va fi gata.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeDum 17 Noi - 12:28

Am trecut luni pe acolo in jurul orelor 14:46 cu R 5026. 4 muncitori am vazut unul statea pe telefon, altul era intins se odihnea, unul citea ziarul si al 4lea vorbea la telefon. Promisiunea cu trenul IR de mare viteza pe Bucuresti - Suceava a picat...
Sus In jos
ciprian71




Numarul mesajelor : 1620
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI
Reputatie : 4489
Data de inscriere : 19/07/2016

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeDum 17 Noi - 20:32

Katalyn a scris:
Se misca destul de incet. In 2019 nu va fi gata. Am vrut sa fac din nou filmare dar era practic trasa la indigo. Cred ca se munceste cu 10 oameni la cat de greu se misca. Repet in 2019 nu va fi gata.
Vorbim de un pod ce se afla in reconstructie din august 2017. E un dezastru.
Sus In jos
ALEXCFR

ALEXCFR


Numarul mesajelor : 2176
Varsta : 29
Localizare : Rm.Sarat-Brasov
Reputatie : 6529
Data de inscriere : 05/03/2013

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Reconstructie pod Ploiești Sud    Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeVin 10 Apr - 13:20

Cand se va circula din nou prin Brazi-Rm Ploiești triaj - Ploiesti Sud pe podul celor 3 guri?
Sus In jos
ravers75




Numarul mesajelor : 427
Reputatie : 5324
Data de inscriere : 15/12/2010

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeSam 27 Iun - 13:43

ALEXCFR a scris:
Cand se va circula din  nou prin Brazi-Rm Ploiești triaj - Ploiesti Sud pe podul celor 3 guri?
Am inteles ca un fir e gata finalizat, dar nu stiu daca s-a dat drumul la trafic
Sus In jos
Luca tgv




Numarul mesajelor : 282
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 3916
Data de inscriere : 06/06/2014

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Iul - 12:39

S-a dat in cele din urma drumul la trafic?
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8671
Reputatie : 13902
Data de inscriere : 08/01/2011

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeMier 29 Iul - 20:14

Încă nu.
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6715
Data de inscriere : 23/01/2014

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeMier 29 Iul - 22:33

Si parca lucrarea asta trebuia sa tina doar vreun an...N-au trecut decat 3 peste acel an Smile...
Sus In jos
ciprian71




Numarul mesajelor : 1620
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI
Reputatie : 4489
Data de inscriere : 19/07/2016

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 8:34

marius664 a scris:
Si parca lucrarea asta trebuia sa tina doar vreun an...N-au trecut decat 3 peste acel an Smile...
Exista o lucrare in tara asta executata la termen? Imi sar in ochi doar cele mai grandioase lucrari ce parca nu se mai termina niciodata: culoarul feroviar 4, autostrada A1, A3, A10, magistrala 5 metrou, as pune si 6 dar... mai bine tac s.a.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 10:06

Atata timp cat exista tot felul de boschetari care pun bete in roate nu se va face nimic in tara asta. Cu asemenea boschetari care asta stiu ei sa se puna in calea modernizarii si a evolutiei prin tot felul de contestatii si aberatii gen sit rahat 2000 si alte organizattii de rahat, in loc sa se faca draq autostrada aia Pitesti-Sibiu sa circule lumea normal ca intr-o tara civilizata, boschetarii se pun de-a curmezisul, le place sa tina tara in prostie fara sa se modernizeze si sa mergem pe un nenorocit de drum plin de accidente unde mor oameni nevinovati pentru ca asa vrea Gigel si Ion niste boschetari care se cred ei buricul pamantului si ca salveaza ei furnica sau cine stie ce idiotenii tot baga, cum au facut si cu liliecii de parca nu mai sunt lilieci si in alta parte cum tot fac si cu bucata de pe Lugoj-Deva cu nu stiu ce pod sa treaca ursu si tot felul de aberatii. Genul asta de persoane trebuiesc impuscate, se opun evolutiei si modernizarii, astia trebuie exterminati!

_________________
595423Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Bdeem_8496_aReconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Bdeem_8496_aReconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 16:13

ciprian71 a scris:
Exista  o lucrare in tara asta executata la termen?
Nu chiar, dar există una care ar fi avut şansa să aibă întârzieri mici dacă stimata Curte de Apel nu ar fi dat un termen de judecată în noiembrie, anume linia de cale ferată spre Aeroportul Otopeni.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6715
Data de inscriere : 23/01/2014

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 23:54

Chiar si asa si tot nu era gata la timp...Mai citeste o data fraza citata chiar de tine...Intrebarea nu era :Ce lucrari au avut intarzieri putine fata de termenul prevazut??? amunca ...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitimeVin 31 Iul - 23:38

Cred că niciuna.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Continut sponsorizat





Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Reconstrucție pod Ploiești Sud   Reconstrucție pod Ploiești Sud - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Reconstrucție pod Ploiești Sud
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE
» Poze trenuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFRASTRUCTURA FEROVIARA :: LUCRARI LA C.F. DIN ROMANIA-
Mergi direct la: