Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE

In jos 
+35
trabyro
NiORD
TONIghtwish
David Marius
bondarel
Scoop
halmarius
iuli.hard
luciangeo77
cortexedge
The Legend
stinky
Gelu
decward
Alex Avram
kaan
knd
razwy
Felix
AlexCta
vrabieionut
dan ciprian
Malaxa-77
George
cont inactiv
zenox4500
membru inactiv
andreikiki
Ionutz
kristi kkk
MariusM
Codrut1985
lovekomotive
tudor_vl
COSTACHE MIHAIL
39 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15331
Data de inscriere : 06/03/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeLun 09 Noi 2009, 00:14

M-am gandit sa infiintez acest topic,in care vom face o scurta descriere, despre noi, chiar daca sub poza de la avatar sunt trecute cateva date , le putem adauga si aici, dar mai ales ,ar fi interesant sa spunem ce pasiuni avem fiecare dintre noi.In felul acesta ne vom cunoaste mai bine.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15331
Data de inscriere : 06/03/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeLun 09 Noi 2009, 00:27

Si am sa incep chiar eu sa adaug cate ceva despre mine, locuiesc in Bucuresti, in sectorul 2, de mic sunt pasionat de trenuri, dar si de mijloacele de transport in comun, mai ales de tramvaie,sunt pasionat si de vaporase, de barcute, imi place sa ma plimb prin tara,sa fac pelerinaje la manastiri, de multe ori plec si singur in calatorii lungi, imi plac peisajele, imi place natura, imi place sa ma plimb cu trenurile, cu vaporasele, imi place sa innot, imi place marea, sa ma plimb pe faleza, sau pe malul marii, imi place cand fac baie in mare sa ma duc cat mai in larg, sau sa inot cand sunt valurile mari de tot, imi place sa fac baie in mare noaptea, ai impresia ca esti sau ca nu mai existi, din cauza ca nu mai vezi nimic.Imi place sa pescuiesc, am la tara un lac unde prind numai pesti mari, platica, salau, caras, somn, sunt innebunit dupa pescuit, am atatea pasiuni, pacat ca viata e prea scurta.Sunt o fire nostalgica, melancolica, sentimentala, meditativa, , romantica,traiesc la intensitate maxima orice bucurie sau necaz.Dar in clipa de fata, cea mai mare pasiune pentru mine, cea mai mare placere, este acest forum, pe care il accesez zilnic, citesc cu mare placere fiecare mesaj, ma bucur ca pe zi ce trece tot mai multi vizitatori se hotarasc sa se logheze, ma tot gandesc ce imbunatatiri sa mai aduc forumului, ma gandesc la fel si fel de idei, pentru ca forumul sa fie cat mai atractiv, abia astept sa plec in expeditii, ca sa fac rost de cat mai multe poze, sa le postez aici si as sta zi si noapte pe acest forum, citesc si recitesc mesajale forumului, in mesajele mele gasesc si greseli de ortografie, pe care le corectez, pentru ca au fost scrise in graba.


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Joi 29 Apr 2010, 17:04, editata de 4 ori
Sus In jos
tudor_vl
V.I.P Member
V.I.P Member
tudor_vl


Numarul mesajelor : 447
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Reputatie : 6119
Data de inscriere : 04/05/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeLun 09 Noi 2009, 18:43

Eu sunt nascut in Ramnicu Valcea dar de doi ani locuiesc la Pausesti-Maglasi, o comuna situata la jumatatea distantei dintre Ramnicu Valcea si Baile Olanesti. Si eu sunt pasionat de mic de trenuri, pasiune care era traita la maxim cand eram mai mic si mergeam cu trenul de la Valcea la Cluj la bunici. Aceasta pasiune cred ca este mostenita, bunicul meu din partea mamei lucrand 40 de ani la Remarul 16 februarie din Cluj iar cel din partea tatei la ROVA Rosiori. Initial eram pasionat de locomotive si vagoane iar, de cand am descoperit "legendara" cale ferata Valcele - Ramnicu Valcea, a inceput sa ma fascineze din ce in ce mai mult infrastructura feroviara. Chiar daca unii nu imi inteleg pasiunea, eu incerc sa nu ii bag in seama pe aceasta tema. In momentul de fata sunt student in anul I la Universitatea Babes-Bolyai din Cluj Napoca, Facultatea de Stiinta Mediului. Imi plac foarte mult plimbarile prin natura si doresc sa ma implic din ce in ce mai mult pentru a proteja ceea ce noi, voluntar sau involuntar, distrugem. In afara de aceasta, sunt un mare pasionat de muzica, genurile mele preferate fiind Soundtrack si New Age (printre multe altele, m-as intinde foarte mult daca as enumera formatiile mele preferate Very Happy). In acelasi timp, imi place si "muzica practica", eu fiind si un chitarist (am facut 8 ani de chitara). Ca sporturi, preferatele mele sunt Snooker si baschetul (am facut 6 ani de baschet). Spre deosebire de domnul Costache Mihail, eu prefer muntele in schimbul marii (probabil de aceea imi plac caile ferate cu peisaje montane). Si eu sunt o fire melancolica si oarecum analitica, imi place sa imi aleg prietenii cu grija. Insa cei mai buni prieteni ai mei raman utilizatorii acestui forum, chiar daca nu ii cunosc personal. Dar am observat ca sunt numai oameni buni aici, oameni cu care imi face oricand placere sa discut. Si stiu ca toti avem o pasiune si un gand in comun: trenurile si speranta ca CFR-ul va reveni candva la perioada lui de glorie. Sper din tot sufletul sa contribui in continuare la dezvoltarea acestui minunat forum si sa realizez cat mai multe reportaje cu care sa va incant.

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE HPIM1369
-----------
CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Picture612
Sus In jos
http://www.infrastructura-cfr.myfreeforum.ro
lovekomotive
V.I.P Member
V.I.P Member
lovekomotive


Numarul mesajelor : 751
Varsta : 35
Localizare : Piatra Neamt
Reputatie : 6202
Data de inscriere : 20/08/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeSam 14 Noi 2009, 19:20

Eu sunt Andrei aka Lovekomotive Very Happy Am 21 de ani, sunt nascut in Piatra Neamt, momentan locuiesc langa Piatra Neamt, in Roznov. Sunt pasionat de trenuri inca de cand eram foarte mic, 3-4 ani. E mostenire genetica cred, un unchi de al meu a fost mecanic; spun ca a fost pt ca a murit de cancer Sad Sunt student la Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor de la Universitatea A.I. Cuza Iasi. Nu-mi place facultatea asta, imi provoaca greata, ne omoara cu proiecte si iar proiecte si sunt foarte exigenti la note Sad Printre altele sunt pasionat si de muzica trance, produc muzica trance de vreo 2 ani, mixez de vreo 2 ani. Nu sunt rezident nicaieri, nu am urmarit asta. Oricum prima mea dragoste ramane calea ferata. Iubesc locomotivele electrice, mai ales cele cu schema de vopsire "delfin". Imi plac foarte mult vagoanele AVA si sunt indragostit de Gara de Nord...o gara in care nu ai cum sa te plictisesti Very Happy Imi mai plac si plimbarile prin natura, sa conduc masina, surfingul pe net, cartile de teologie, stiinta. Cam asta sunt eu Very Happy

Postez aici si linkul catre o arhiva cu piesele mele, o parte din ele Smile

http://www.sendspace.com/file/xs3di9


Ultima editare efectuata de catre lovekomotive in Mar 26 Ian 2010, 14:32, editata de 1 ori
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15331
Data de inscriere : 06/03/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeSam 14 Noi 2009, 23:04

Cartile de teologie? Interesant! Eu sunt chiar cantaret bisericesc la o biserica ortodoxa! Am vrut sa dau la teologie, insa m-am razgandit!
Sus In jos
lovekomotive
V.I.P Member
V.I.P Member
lovekomotive


Numarul mesajelor : 751
Varsta : 35
Localizare : Piatra Neamt
Reputatie : 6202
Data de inscriere : 20/08/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeDum 15 Noi 2009, 11:59

COSTACHE MIHAIL a scris:
Cartile de teologie? Interesant! Eu sunt chiar cantaret bisericesc la o biserica ortodoxa! Am vrut sa dau la teologie, insa m-am razgandit!
Da, ma pasioneaza teologia Very Happy imi place sa citesc despre vietile monahilor
Sus In jos
Codrut1985
V.I.P Member
V.I.P Member
Codrut1985


Numarul mesajelor : 419
Varsta : 38
Localizare : Oradea
Reputatie : 6053
Data de inscriere : 21/05/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeDum 15 Noi 2009, 12:41

Salutare! Codrut1985 alias Dulca Codrut- Adrian...
Am 24 ani, sunt din Caransebes, absolvent al Facultatii de Litere, sectia Comunicare si Relatii Publice din Craiova, promotia 2008, momentan angajat Arsis Trading SRL, cel mai amre dealer Vodafone...cred ca e pasiune de familie, asa cum bine stiti, tatal meu, zenox4500, fiind mecanic de locomotiva...asa cum de asemenea cred ca stiti, am vrut sa urmez aceeasi meserie, dar din cauza unor imprejurari nefavorabile am renuntat....cel putin deocamdata...locuiesc deocamdata tot in Caransebes, la o distanta de circa 300 m de gara Caransebes, blocul fiind situat in spatele SIRV Caransebes (SEctia de Intretinere si Reparatii Vagoane Caransebes), loc in care ne jucam cand eram mici, de-a v-ati ascunselea...ca pasiuni...greu...calatoriile, (cu cat mai lungi si daca se fac la vagon de dormit cu atat mai bine), jocurile cu trenuri, in general statul in pat si relaxatul...
Sus In jos
http://ghioane007.blogspot.com
MariusM
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 2205
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti
Reputatie : 8151
Data de inscriere : 27/08/2008

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeLun 16 Noi 2009, 06:24

MariusM alias Ionescu Adrian-Marius...
Născut pe 15 iulie 1988 la Slatina, dar de la 3 luni până la 14 ani am trăit în Ploiești și iată-mă de 7 ani - piteștean, student al Facultății de Management, Marketing și Afaceri Economice a Universității Constantin Brâncoveanu din Pitești.
Pasiunea mea pentru trenuri cred că a venit de la bunicul meu matern care era un as al călătoriilor cu trenul și de la drumurile destul de dese în copilărie pe ruta Ploiești - Pitești...
Cert este că pe la 9-12 ani visam să fiu mecanic de locomotivă, lucru la care a trebuit să renunț, din păcate, din cauza multor discuții în familie.
Sus In jos
http://mionulescu.blogspot.com
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1682
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7466
Data de inscriere : 25/08/2008

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeLun 16 Noi 2009, 09:34

Salutare!
Kristi kkk alis Cristian Chirita. Sunt nascut pe 13 04 1979, absolvent de conservator, sectia muzicologie-compozitie, momentan director al scolii Poroschia, Teleorman. Pasiunea pt trenuri a venit de mic de cand jucam fotbal langa calea ferata si trenurile ne "perturbau" activitatea.
Forumurile despre trenuri le-am descoperit prin 2007 si de atunci aproape zilnic le citesc. Prefer intotdeauna o calatorie cu trenul in dauna uneie cu autobuzul sau autoturismul, singura data cand trenul pierde este de la Alexandria la Bucuresti, deoarece as face cu trenul prin cea mai fericita legatura 3 ore, pe cand cu masina fac fac 50 de minute.


Ultima editare efectuata de catre kristi kkk in Lun 16 Noi 2009, 11:32, editata de 1 ori
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7762
Data de inscriere : 16/04/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeLun 16 Noi 2009, 09:52

Ionutz alias Ionut Marinca

M-am nascut pe 29 ianuarie 1982 in Baia Mare, iar pasiunea pentru trenuri cred ca mi se trage de la un bunic de-al meu, catuia ii placeau trenurile, poate nu asa de mult ca si mie, dar ii placea sa calatoreasca,ii placea geografia, itinerarii etc.... eu cand eram mic ascultam cu gura cascata,seara, povestile relatate de el. Era si vanator, motiv in plus sa mearga in calatorii prin tara, mergand cu alti vanatori prin diferite parti ale Carpatilor...Fireste ca si eu, la fel ca multi dintre voi, visam sa ajung mecanic de locomotiva...Dar atat discutiile in familie, cat si aversiunea mea fata de matematica si fizica m-au facut sa renunt..mai ales ca si geografia imi place foarte mult, in special sa o impletesc cu domeniul feroviar.

Incepand din 2001 m-am mutat la Cluj Napoca unde am absolvit Facultatea de Geografie din cadrul Univ. Babes-Bolyai in 2005, si Masteratul in Hidrologie in 2006. In acest timp am lucrat pe unde am apucat, cat imi permitea timpul. Din 2006 pana in 2008 am lucrat departe de domeniul meu, si anume controlor calitate la o firma de aparate de masura. De la sfarsitul anului 2008 am revenit la Baia Mare unde m-am angajat in sfarsit in domeniul meu, La Sistemul de Gospodarire al Apelor MM (Apele Romane).

Recunosc, ca de cand am descoperit acest forum, acum aproape un an, am aflat multe lucruri despre trenuri de care nu stiam inainte..serii de vagoane sau locomotive, anumiti termeni etc, plus imagini de pe aproape toate liniile din tara...De multe ori cand ma plictiseam, sau eram mai abatut, ma refugiam citind aici, uitandu-ma la imagini..Acum, avand si un serviciu stabil,cu un orar mai permisiv, s-au inmultit si calatoriile mele feroviare,pot dedica mai mult timp acestei pasiuni, neintelese de multa lume,multi colegi la munca se mira cand ma vad navigand pe forum de trenuri,chiar ma radeam cu un coleg saptamana trecuta, cand a spus; "Exista si asa ceva? Forum de pasionati de trenuri?" si eu i-am raspuns:"Sunt mai multi pasionati decat crezi" Very Happy Prietena mea, s-a "adaptat" acestei pasiuni, ba chiar ma intreaba;" La vara unde mergem?Mai mergem la Suceava? Dar cand vedem Defileul Jiului?" Smile . Aceste calatorii feroviare, parca le vad acum cu alti ochi de cand am inceput sa stiu unele lucruri..indicatoare, semnalizari, panouri de declivitate s.a.m.d. Sper ca pe viitor sa va pot furniza alte reportaje interesante si de calitate.
Sus In jos
andreikiki

andreikiki


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 35
Localizare : BRASOV/TRIAJ
Reputatie : 5406
Data de inscriere : 19/11/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: ma bucur   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeJoi 26 Noi 2009, 16:46

ma bucur pentru acest site.da consider ca ar trebui ca stirile cum ca a aparut mersul trenurilor nou sau ceva intarzieri sa fie pe prima pagina ce e mai important ca sa nu dau peste tot sa vad ce e nou
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6378
Data de inscriere : 10/10/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeJoi 26 Noi 2009, 22:43

andreikiki a scris:
ma bucur pentru acest site.da consider ca ar trebui ca stirile cum ca a aparut mersul trenurilor nou sau ceva intarzieri sa fie pe prima pagina ce e mai important ca sa nu dau peste tot sa vad ce e nou

Sincer??? Nu am inteles o iota din postarea ta! Desi sunt roman de 34 ani aproape....! Iar inainte de toate,....esti cam off-topic! Nu crezi?????
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15331
Data de inscriere : 06/03/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeVin 27 Noi 2009, 09:29

andreikiki a scris:
ma bucur pentru acest site.da consider ca ar trebui ca stirile cum ca a aparut mersul trenurilor nou sau ceva intarzieri sa fie pe prima pagina ce e mai important ca sa nu dau peste tot sa vad ce e nou
Andrei, cand am vazut ca ai postat un mesaj la acest topic, ma asteptam sa vad o scurta descriere despre tine, ca sa te cunoasca si membri acestui forum mai bine, chiar puteai posta si o poza cu tine, evident este facultativ acest lucru, numai daca doreai. In schimb ai postat cu totul altceva, care ar fi trebuit postat aici:
http://trenuletz.forumz.ro/forum-news-f37/idei-sugestii-propuneri-reclamatii-t461.htm
Dar daca tu ai vrut sa postezi la acest topic iti voi da raspunsul tot aici, si anume in acest forum stirile despre mersul trenurilor cred ca nu isi au locul decat la sectia Informatii generale, si de aceea acolo va ramane. Nu este chiar greu sa gasesti in forum topicul cu mersul trenurilor. Dar daca vrei sa afli mai multe referitor la mersul trenurilor, o poti face aici:
http://www.mersultrenurilor.ro/
Sus In jos
zenox4500
V.I.P Member
V.I.P Member
zenox4500


Numarul mesajelor : 103
Varsta : 68
Localizare : Caransebeş
Reputatie : 5565
Data de inscriere : 01/08/2009

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: despre noi   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeVin 14 Mai 2010, 21:45

Codruţ 1985 v-a amintit despre mine . Sunt tatăl lui şi sunt mecanic de locomotivă , pensionar , dar mai lucrez în aceeaşi meserie la SC REGIOTRANS SRL BRAŞOV , atât cât mai pot . Am simţul umorului , de aceea scriu şi epigrame şi poezie dialectală ( în grai bănăţean )
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6837
Data de inscriere : 25/04/2010

CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitimeSam 15 Mai 2010, 09:59

Eu sunt Eduard,nascut in zodia capricornului pe data de 23 decembrie 1992, elev al CNPR in piatra neamt, fost elev al C.N. Ghe. Vranceanu Bacau.Am avut si am multe pasiuni, cresterea porumbeilor, apicultura, pescuitul,iubesc sa scriu poezii fiindca asa ma pot exprima, dar nu in ultimul rand imi place sa calatoresc cu trenul.
Cat la ramura pasiuni,cred ca cea legata de trenuri imi este cea mai importanta fiindca despre trenuri invat alaturi de voi,si pentru o nelamurire gasesc raspunsul intre voi, ceilalti membrii, pe cand despre porumbei sau albine, nici un prieten nu este atras nicicum, iar despre ceea ce scriu, intre putinii mei prieteni nu se gasesc buni critici,oameni care sa inteleaga ceea ce scriu. Dupa terminarea studiilor la CNPR doresc sa ma inrolez in armata daca nu reusesc sa intru la academie.daca nu va merge nici inrolarea,daca nu voi indeplini conditiile voi stationa 2-3 ani de zile in care imi voi dezvolta stupina dupa care cu banii stransi din stupina voi urma studiile SPP.Cred ca odata voi posta vreo 2 poezii sa imi puteti spune parerea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Empty
MesajSubiect: Re: CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE   CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE Icon_minitime

Sus In jos
 
CATEVA CUVINTE DESPRE NOI.... O SCURTA DESCRIERE
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cateva detalii generale despre locomotive
» Cateva date despre situatia actuala din nodul feroviar Pascani
» Cateva date istorice, economice, sociale si politice despre Suceava
» Govora - Bistrita (linie ingusta)
» M 500 : Bucureşti Nord - Buzău - Bacău - Suceava - Vicşani

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: