Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 FOTO-CRITICA

In jos 
+17
cont dezactivat .
cata
elm
Razvan
Traveller
Vlad
membru inactiv
Nesebar
lovekomotive
stegaru
mureseanu_976
didi
PrisecaruFlorin
Ionutz
cortexedge
mariuskl
COSTACHE MIHAIL
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
cont dezactivat .




Numarul mesajelor : 3034
Reputatie : 8190
Data de inscriere : 03/09/2010

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 05 Mai 2011, 08:31

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Img1602e

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 05 Mai 2011, 21:50

Traim in Romania!!!

Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8671
Reputatie : 13902
Data de inscriere : 08/01/2011

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeDum 12 Iun 2011, 15:22

Dupa ce ca sta la gard de cateva luni fara pantografe, se pare ca a ajuns descompletata ptr piese de schimb, din exterior se remarca lipsa...farurilor centrale

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Picture047

Revizia Bucuresti Basarab in anul 2011: vestiare in aer liber

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Picture053-1
Sus In jos
cont inactiv




Numarul mesajelor : 1550
Reputatie : 6814
Data de inscriere : 25/04/2010

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeDum 12 Iun 2011, 15:38

365 are lipsa centralul de luni bune, si sta la gard de alte luni bune, dar la CFR asta nu e critica, e rutina lor zilnica, descompletam unele si dam la altele....si tot dispar de pe cele trase la gard ba faruri, ba geamuri, ba usi, ba pantografe si mai stiu eu ce.... Mad
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeMier 11 Iul 2012, 13:52

Toate trenurile au intarzieri din cauza caniculei, mai ales cele care sosesc in Bucuresti Nord. Dupa cum se pare, cel mai afectat este trenul care soseste de la Bucuresti Obor deviat prin Giurgiu!!
Peste 4 ore! Si daca mergeai pe jos ajungeai din Obor la Buc. Nord!!
Iar IR 1520 Rm. Valcea - Bucuresti trece prin Vicsani!! :shock: :shock: Very Happy :shock:

FOTO-CRITICA - Pagina 6 SANY8380
Sus In jos
Silver
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 671
Reputatie : 5825
Data de inscriere : 25/04/2010

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeMier 11 Iul 2012, 18:46

COSTACHE MIHAIL a scris:
Dupa cum se pare, cel mai afectat este trenul care soseste de la Bucuresti Obor deviat prin Giurgiu!!
Peste 4 ore! Si daca mergeai pe jos ajungeai din Obor la Buc. Nord!!

O sa presupun ca ati fost obosit cand ati scris asta, sa nu ma gandesc la lucruri mai grave. Trenul e IR 382 care vine din Bulgaria. Era gresit afisajul de scria Buc. Obor. Trebuia sa scrie Ruse sau ceva.. In al doilea rand, cum dracu' nu v-ati prins ca e ceva cand ati vazut tren sa circule pe ruta Obor-Baneasa-Giurgiu-Bucuresti Nord? :roll: :roll:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 12 Iul 2012, 08:03

cateodata se regleaza mai greu numele orasului la destinatie sau la via, odata am vazut in Buc.Nord cum facea turul Romaniei cautand statia potrivita.
Sus In jos
decward
V.I.P Member
V.I.P Member
decward


Numarul mesajelor : 2594
Varsta : 26
Localizare : Bükreş
Reputatie : 7801
Data de inscriere : 15/08/2010

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 12 Iul 2012, 14:14

Silver a scris:
COSTACHE MIHAIL a scris:
Dupa cum se pare, cel mai afectat este trenul care soseste de la Bucuresti Obor deviat prin Giurgiu!!
Peste 4 ore! Si daca mergeai pe jos ajungeai din Obor la Buc. Nord!!

O sa presupun ca ati fost obosit cand ati scris asta, sa nu ma gandesc la lucruri mai grave. Trenul e IR 382 care vine din Bulgaria. Era gresit afisajul de scria Buc. Obor. Trebuia sa scrie Ruse sau ceva.. In al doilea rand, cum dracu' nu v-ati prins ca e ceva cand ati vazut tren sa circule pe ruta Obor-Baneasa-Giurgiu-Bucuresti Nord? :roll: :roll:
Silver , domn' Costache era ironic...
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitimeSam 14 Iul 2012, 17:42

decward a scris:
Silver a scris:
COSTACHE MIHAIL a scris:
Dupa cum se pare, cel mai afectat este trenul care soseste de la Bucuresti Obor deviat prin Giurgiu!!
Peste 4 ore! Si daca mergeai pe jos ajungeai din Obor la Buc. Nord!!

O sa presupun ca ati fost obosit cand ati scris asta, sa nu ma gandesc la lucruri mai grave. Trenul e IR 382 care vine din Bulgaria. Era gresit afisajul de scria Buc. Obor. Trebuia sa scrie Ruse sau ceva.. In al doilea rand, cum dracu' nu v-ati prins ca e ceva cand ati vazut tren sa circule pe ruta Obor-Baneasa-Giurgiu-Bucuresti Nord? :roll: :roll:
Silver , domn' Costache era ironic...

Pai eu la afisaj m-am referit, pentru ca este scris gresit! Nu la faptul ca este trenul intarziat! De aceea am pus poza la Foto Critica si nu la alte topice cum ar fi Lucruri negative la CFR. Nu la intarziere m-am referit, ci la faptul ca pe panou era scris gresit. Ultimul tren Bucuresti Obor- Dragonul Rosu-Bucuresti Baneasa-Bucuresti Nord a fost anulat acum cateva luni impreuna cu perechea lui! Vorba lui Edi, am fost un pic ironic. Pentru ca pana la Bucuresti Obor arunci cu piatra si exact aici era intarzierea cea mai mare! Nu m-am referit ca Giurgiu era scris gresit pentru ca nu era, ci la Bucuresti Obor, care putea sa deruteze pe multi calatori chiar si straini. De ex, pe Railnet mesajul meu postat in aceeasi zi arata asa:

De pe panoul cu mersul trenurilor din Bucuresti Nord aflam ca trenul IR382 vine de la Bucuresti Obor !!

Iar trenul IR 1520 care soseste din Rm. Valcea ,trece mai intai prin Vicsani!!


http://www.railnet.ro/viewtopic.php?f=250&t=2431
Sus In jos
Continut sponsorizat





FOTO-CRITICA - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
FOTO-CRITICA
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Subiecte similare
-
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (15) DUEL FOTO 29 CU FOTO 30
»  EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (16) DUEL FOTO 31 CU FOTO 32
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (1) DUEL FOTO 1 CU FOTO 2
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (2) DUEL FOTO 3 CU FOTO 4
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (3) DUEL FOTO 5 CU FOTO 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: FOTOGRAFII DIVERSE-
Mergi direct la: