Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 FOTO-CRITICA

In jos 
+17
cont dezactivat .
cata
elm
Razvan
Traveller
Vlad
membru inactiv
Nesebar
lovekomotive
stegaru
mureseanu_976
didi
PrisecaruFlorin
Ionutz
cortexedge
mariuskl
COSTACHE MIHAIL
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
lovekomotive
V.I.P Member
V.I.P Member
lovekomotive


Numarul mesajelor : 751
Varsta : 35
Localizare : Piatra Neamt
Reputatie : 6189
Data de inscriere : 20/08/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 9:49 pm

Oricum dealul ala nu a tinut de la Iasi pana la Tecuci, era dealul de la Barnova, cum a relatat @didi...mai mult ca sigur s-a defectat instalatia de incalzire de la locomotiva.
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6381
Data de inscriere : 28/09/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 9:55 pm

Au facut proba cu ea in gara la Iasi asta a fost comic , ca 5 minute au vazut ca merge si apoi au oprit-o.In Nicolina iara 2 minute apoi au oprit-o.Dar nu a apucat sa se incalzeasca mai de loc.Macar sa ne fi zis ca nu avem caldura si sa ne fi dat niste paturi in plus .Mi-a murit si floarea de frig daca va vine sa credeti sa va pun poze cu ea la rubrica LA multi ani ca tot au zis baietii ca sunt curiosi ce am primit cadou.Acuma vine un raspuns partial ; o orhidee degerata in ghiveci Laughing .Only in Romania se intampla asta.Eu m-am pricopsit cu o raceala urata si o floare degerata .Frumos cadou de ziua mea nu
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6365
Data de inscriere : 10/10/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 10:15 pm

didi a scris:
Sergiu mereu ma face sa rad cu lacrimi stilu tau de a le zice pe nume lucrurilor, si de a lua atitudine.Da e o prob cu cersetorii si vanzatorii ambulanti in tren Suspect .Si da nimeni nu le cere lor biletu

E de rasu plansu Diana....!!! Carcasa mi-am schimbat-o la camera si se aseaza chiar mai bine decat cea originala,...dar,...dar,...naravul idiotilor si meteahna ,,cerberilor" de la Gara-de-Nord de a ,,inchide ochii" la comerciantii ad-hoc si cersetorilor din trenuri,...NU SE VA SCHIMBA!....
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6381
Data de inscriere : 28/09/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 10:33 pm

Macar sa facem haz de necaz atat.Sti cum circula cersetorii pe IC.Ca roiu de albine sunt si cate 2 si se cearta intre ei pe locu de cersit Laughing .
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator
Vlad


Numarul mesajelor : 7252
Varsta : 37
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 13620
Data de inscriere : 08/04/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 10:50 pm

Am fost alaltaieri la Iasi cu Acc 1932. In Campulung se urcasera 2 cersetori, insa de data aceasta seful de tren nu a mai fost asa ingaduitor cu ei. Trenul a oprit in Prisaca Dornei (nu stiu de ce) iar seful de tren a profitat de acst lucru si i-a dat jos din tren pe cei doi. O premiera pentru mine care nu vasusem niciodata pe cineva sa fie dat jos din tren. Asa ar trebui sa faca toti.
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6381
Data de inscriere : 28/09/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 11:32 pm

Nu pot sa cred , in premiera se intampla acest lucru.Sa dai jos cersetori din tren si in Accelerat? Pai il asteptam pe domnu controlor sa mearga si prin Ic , care se zice ca ofera confort in plus .O faza iara tragico comica in mai parca .In apropierea statiei Pascani controloru ne anunta sa avem grja de bagaje ca se urca o ceata de copii de rromi care opereaza in gara Pascani.Nu ca nu ii lasa sa nu urce ci sa avem noi grija de lucruri Laughing
Sus In jos
Ionutz
Moderator
Moderator
Ionutz


Numarul mesajelor : 1492
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 7749
Data de inscriere : 16/04/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 23, 2009 11:33 pm

Eu am patit asa in Vatra Dornei in vara...Au vrut sa urce vre 10 tigani, toti cu saci de aia imensi de-ai lor..si controlorul nicicum nu i-a lasat sa urce..desi ei tot dadeau sa urce, ba chiar au urcat cateva trepte, dar acesta i-a impins inapoi Smile si acolo au ramas What a Face
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15318
Data de inscriere : 06/03/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 24, 2009 9:36 am

stegaru a scris:
Vis-a-vis de comentariul lui Ionutz, am si eu o parere. Poate unele persoane o sa se simta ofensate, insa imi asum riscul. Sa pui la dispozitia romanilor tehnologie inseamna moartea acesteia. Nu e posibil ca in scurt timp de la introducerea vagoanelor 26-16, acestea sa si fie distruse. Cea mai mare greseala a fost introducerea acestui tip de vagoane pe trenurile de tip personal. Spre exemplu, perechile 3001/3/5 Bucuresti Nord-Brasov si 3002/4/6 Brasov-Bucuresti Nord. Pai sa vedeti ce specimene urca in trenurile astea din Bucuresti pana la Ploiesti Vest. Te crucesti!!! Se uita la usile vagoanelor "ca vitelul la poarta noua". Si nu ar fi asta problema. Problema e ca, asa cum spune si Ionutz, trag de usile alea cu o determinare demna de o cauza mai buna, cand este suficient sa apese usor pe buton. Dar cum sa citeasca unde trebuie sa apese, daca "neandertalienii" nu stiu sa citeasca?! Dupa parerea mea, pentru trenurile personal, cele mai bune vagoane sint 20/21-47: vagoane unde toti necioplitii sa stea la un loc ca animalele. Daca se poate, sa fe cat mai jegoase si cat mai rablagite, ca sa nu mai aiba ce strica. Pentru ca, oameni buni, poporul roman NU MERITA ceva bun! Sigur, unii vor spune ca nu sint patriot. Poate nu sint. Dar va spun sincer ca mi se rupe inima de trenurile astea ale noastre distruse de toti derbedeii, necioplitii, tiganii, care circula cu ele, culmea(!) si fara bilet. Este strigator la cer. Si apoi stam si ne lamentam ca nu avem conditii decente? Imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat de remarcile mele, insa nici nu pot sta si sa pretind ca CFR-ul este vinovat ca intra zapada in tren, sau ca CFR-ul e vinovat ca scaunele sint taiate sau pentru alte chestii. Singurii vinovati sint cei care devasteaza trenurile si scapa pentru ca, nu-i asa, ce treaba are nasul? Ca doar nu e trenul lui, nu? De ce ar cere prin statie niste jandarmi la statia urmatoare ca sa-i salte pe jegosii care cred ca merg cu trenul ca si cum le-ar apartine?! Sau de ce l-ar da jos pe cel care vrea sa mearga "cu nasul"? Concluzie: fiecare popor pe lumea asta are ceea ce merita. Occidentalii au trenuri si cai ferate pentru ca sint cum sint, iar romanii au ce au pentru ca de asemenea, sint cum sint. Si asta nu se va schimba niciodata, pentru ca asta e firea si natura poporului nostru drag.

P.S. Imi cer scuze daca am deviat de la subiect sau daca m-am intins prea mult, sau daca am jignit pe cineva. Daca administratorii sau moderatorii considera acest mesaj nepotrivit, ii rog respectuos sa il stearga si promit ca asa ceva nu va mai aparea din partea mea pe acest forum.

Postarea acestui mesaj chiar mi-a trezit interesul de a trimite o petitie conducerii C.F.R. in care sa ii sesizam de cele intamplate, si sa introduca din nou 20-47 sau 20-57 pe personalele care au in compunere etajatele modernizate 26-16. Si pentru ca vad stegaru ca esti din Brasov, ai putea sa imi spui si mie unde se pot trimite petitii catre Regiotrans? La casa de bilete din gara, la etajul garii unde este un fel de agentie de voiaj, sau in alta parte? Si acolo avem ceva de trimis! Ne axam pe petitii! Primim si numar de inregistrare si sunt mai sfinte decat sesizarile trimise prin fax sau prin e-mail.
Sus In jos
stegaru

stegaru


Numarul mesajelor : 225
Varsta : 38
Localizare : Brasov
Reputatie : 5646
Data de inscriere : 20/09/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 24, 2009 2:19 pm

@ Costache: Chiar astazi plec si eu la Brasov pentru Craciun si promit sa ma interesez. In principiu exista intr-adevar un ghiseu al agentiei de voiaj Regiotrans la etajul superior al garii din Brasov unde au un serviciu de relatii cu clientii. Nu stiu exact cand o sa am timp sa intreb pentru ca astazi ajung seara si probabil o sa fiu destul de obosit, dar in orice caz pana duminica (atunci cand ma intorc) voi afla si voi scrie aici toate informatiile de care ai nevoie.
Sus In jos
Vlad
Administrator
Administrator
Vlad


Numarul mesajelor : 7252
Varsta : 37
Localizare : Vatra Dornei
Reputatie : 13620
Data de inscriere : 08/04/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 23, 2010 5:42 pm

Vagon clasa I, acc Iasi-Cluj
FOTO-CRITICA - Pagina 3 F006603
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6381
Data de inscriere : 28/09/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeSam Ian 23, 2010 5:49 pm

Aoleo , este plin de zapada un adevarat derdelus.Nu credeam ca exista mai rau ca in majoritatea pozelor pe care le vad cu zapada in tren.Probabil zapada o fi inclusa in pretu biletului.Avem frigider pentru depozitarea alimentelor Suspect
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6365
Data de inscriere : 10/10/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 3:46 pm

Vlad a scris:
Vagon clasa I, acc Iasi-Cluj
FOTO-CRITICA - Pagina 3 F006603

Un dobitoc sau -toaca a uitat sa traga ...,,bolovanul la grota"! Sau cum se zice,....are casa in panta!!! Ce sa-i faci! Nu vad motivul pentru care a patruns atata zapada in acel vagon decat daca usa a fost deschisa!
Sus In jos
didi

didi


Numarul mesajelor : 635
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6381
Data de inscriere : 28/09/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 5:16 pm

Bine zis Sergiu Wink
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15318
Data de inscriere : 06/03/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 11:34 pm

Ca sa adaug si eu o gluma: Daca ai casa in panta e totusi bine, dar ce te faci cu cei care au casa cu usa in tavan!!! Very Happy
Sus In jos
Traveller

Traveller


Numarul mesajelor : 173
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5498
Data de inscriere : 24/11/2009

FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitimeLun Ian 25, 2010 11:52 am

COSTACHE MIHAIL a scris:
stegaru a scris:
Vis-a-vis de comentariul lui Ionutz, am si eu o parere. Poate unele persoane o sa se simta ofensate, insa imi asum riscul. Sa pui la dispozitia romanilor tehnologie inseamna moartea acesteia. Nu e posibil ca in scurt timp de la introducerea vagoanelor 26-16, acestea sa si fie distruse. Cea mai mare greseala a fost introducerea acestui tip de vagoane pe trenurile de tip personal. Spre exemplu, perechile 3001/3/5 Bucuresti Nord-Brasov si 3002/4/6 Brasov-Bucuresti Nord. Pai sa vedeti ce specimene urca in trenurile astea din Bucuresti pana la Ploiesti Vest. Te crucesti!!! Se uita la usile vagoanelor "ca vitelul la poarta noua". Si nu ar fi asta problema. Problema e ca, asa cum spune si Ionutz, trag de usile alea cu o determinare demna de o cauza mai buna, cand este suficient sa apese usor pe buton. Dar cum sa citeasca unde trebuie sa apese, daca "neandertalienii" nu stiu sa citeasca?! Dupa parerea mea, pentru trenurile personal, cele mai bune vagoane sint 20/21-47: vagoane unde toti necioplitii sa stea la un loc ca animalele. Daca se poate, sa fe cat mai jegoase si cat mai rablagite, ca sa nu mai aiba ce strica. Pentru ca, oameni buni, poporul roman NU MERITA ceva bun! Sigur, unii vor spune ca nu sint patriot. Poate nu sint. Dar va spun sincer ca mi se rupe inima de trenurile astea ale noastre distruse de toti derbedeii, necioplitii, tiganii, care circula cu ele, culmea(!) si fara bilet. Este strigator la cer. Si apoi stam si ne lamentam ca nu avem conditii decente? Imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat de remarcile mele, insa nici nu pot sta si sa pretind ca CFR-ul este vinovat ca intra zapada in tren, sau ca CFR-ul e vinovat ca scaunele sint taiate sau pentru alte chestii. Singurii vinovati sint cei care devasteaza trenurile si scapa pentru ca, nu-i asa, ce treaba are nasul? Ca doar nu e trenul lui, nu? De ce ar cere prin statie niste jandarmi la statia urmatoare ca sa-i salte pe jegosii care cred ca merg cu trenul ca si cum le-ar apartine?! Sau de ce l-ar da jos pe cel care vrea sa mearga "cu nasul"? Concluzie: fiecare popor pe lumea asta are ceea ce merita. Occidentalii au trenuri si cai ferate pentru ca sint cum sint, iar romanii au ce au pentru ca de asemenea, sint cum sint. Si asta nu se va schimba niciodata, pentru ca asta e firea si natura poporului nostru drag.

P.S. Imi cer scuze daca am deviat de la subiect sau daca m-am intins prea mult, sau daca am jignit pe cineva. Daca administratorii sau moderatorii considera acest mesaj nepotrivit, ii rog respectuos sa il stearga si promit ca asa ceva nu va mai aparea din partea mea pe acest forum.


Postarea acestui mesaj chiar mi-a trezit interesul de a trimite o petitie conducerii C.F.R. in care sa ii sesizam de cele intamplate, si sa introduca din nou 20-47 sau 20-57 pe personalele care au in compunere etajatele modernizate 26-16. Si pentru ca vad stegaru ca esti din Brasov, ai putea sa imi spui si mie unde se pot trimite petitii catre Regiotrans? La casa de bilete din gara, la etajul garii unde este un fel de agentie de voiaj, sau in alta parte? Si acolo avem ceva de trimis! Ne axam pe petitii! Primim si numar de inregistrare si sunt mai sfinte decat sesizarile trimise prin fax sau prin e-mail.

Ceea ce spuneti voi este trist si revoltator in acelasi timp. Pe de o parte aveti dreptate, dar exista si oameni civilizati (parca din ce in ce mai putini) care ar merita un oarece confort.

De ce zic asta - eu m-am bucurat ca am putut sa ma intorc la Bucuresti de la Sinaia cu P 3004 care avea etajate noi (probabil 26-16), pentru ca exista spatiu unde poti tine bicicleta (si o aveam cu mine, dupa o urcare la Cota 1400) fara sa-i deranjezi pe ceilalti calatori si pe naş.

La dus fusesem cu P 3001, cu vagoane compartimentate, in care trebuie sa tii bicla in buda si sa cotizezi si la naş, deşi ai bilet.

Asta in conditiile in care vagoanele pt biciclete sunt limitate la A 1622 si A 1745.

O petitie pentru adaugarea vagoanelor cu spatiu ala de biciclete si pe alte garniturii, macar intre 1 mai si 1 septembrie, ar fi foarte binevenita.

Cat despre petitia pentru scoaterea ET de pe personale, desi suna oarecum impotriva normalului, salbaticia multora dintre asa zisii "calatori" ar putea fi un argument. In aceeasi maniera, romanii nu prea merita nici autostrazi / drumuri nationale de calitate, pentru ca baga piciorul in pedala ca inconstientii - majoritatea accidentelor se petrec pe drumurile bine asfaltate ale tarii (DN 1, DN 2, DN 6), unde gonesc ca nebunii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





FOTO-CRITICA - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: FOTO-CRITICA   FOTO-CRITICA - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
FOTO-CRITICA
Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (14) DUEL FOTO 27 CU FOTO 28
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (15) DUEL FOTO 29 CU FOTO 30
»  EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (16) DUEL FOTO 31 CU FOTO 32
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (1) DUEL FOTO 1 CU FOTO 2
» EDITIA A DOUA SAISPREZECIMI (2) DUEL FOTO 3 CU FOTO 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: FOTOGRAFII DIVERSE-
Mergi direct la: