Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Revista presei (partea IV)

In jos 
+88
EuroNight
Razvan Tudor
IonutChircu
stefanb.steff
mishu88
The Legend
Jürgen Habermas
AndreiStefan
riciu
Raduku09
frank81
gugutaro
19jimmy84
bogdan.perejuc
DAS 2011
revenge
Warrior12
cont dezactivat .
didinul
Re6/6
M.I.C.I.
Gaby005
TVlad
Teodor
Vale
user dezactivat...
lapsanszkitamas
Cont dezactivat
membru inactiv
George33
Andrey_tm
kasapis2007
Alex Avram
costi_dumitru
tudor_vl
cristi CFR
IonutCFR2009
ravers75
lifetec
Rarau
Amiralul
Costin.H
Norbi
IR 1837
spiderpc
andreikiki
Goanga
Adrian78
Gabry Gabriel
Balto
COSTACHE MIHAIL
cristyadaX
get.
MariusM
baiazid
rizelgeorgel2004
cfr500
Vitosa
Simply18
razvan - trenuri
Tomi13leu
adytm
cnusi
maris.constantin
Luna
Dr2005
Ciprian
Adirmvl
AlexD
NicuS
cstefan
halmarius
Florin C
Radu Tudor
DUAL
allred
AndiCFR
DPS
daniel_c
@ndrey
Spartan1948
Nesebar
rich1974
cardinal
kristi kkk
ionutz72
nenuandrei
Vlad
92 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
Florin C

Florin C


Numarul mesajelor : 108
Varsta : 36
Localizare : Craiova
Reputatie : 4815
Data de inscriere : 15/11/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 14:09

In viitor imi propun sa calatoresc si pe ruta Craiova - Calafat, sunt curios sa vad cati sunt cu bilet si reactile calatorilor.
Pe Craiova - Caracal, de cate ori m-am plimbat, 60% din cei care erau cu mine in vagon mergeau cu nasul, interesant e faptul ca mi s-a intamplat ca nasul sa ia banii celui de langa mine, iar eu cand i-am prezentat biletul mi-a cerut legitimatia sa verifice amanuntit, fiind primul nas care mi-a cerut legitimatia pe un tren Regio. Acest lucru nu mi-a placut, daca e sa fim corecti, pai sa fim cu toti calatorii, si cu cei care fumeaza in tren.
Dar pana la normalitate mai avem.
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/FlorinROeurope
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20500
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25386
Data de inscriere : 17/08/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 14:45

adirmvl a scris:
Articol a la timesnewroman, da' simpaticut. Razz
Site-url ăla e un pamflet, la fel ca şi TimesNewRoman, deci e logic ca articolele să semene Smile)

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8302
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 13049
Data de inscriere : 06/04/2012

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 14:57

M-am prins ca e pamflet.Smile Din pacate scade destul de mult calitatea articolelor de tipul asta pe mai toate site-urile...
Sus In jos
cnusi

cnusi


Numarul mesajelor : 80
Reputatie : 4792
Data de inscriere : 07/11/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 16:15

chiar ca a fost tare,poate le da cineva o idee sa se duca la primariile din zona sa le suventioneze 100 % biletele de tren,asa vor circula fara teama Smile)
Sus In jos
http://legislatiecfr.do.am/
Vitosa




Numarul mesajelor : 9003
Reputatie : 14376
Data de inscriere : 08/01/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 18:02

Apa de ploaie arestarea retelei de spagari din cfr, vad pe site-ul antena3.ro ca mare parte au fost eliberati inclusiv capii retelei, pacat ca "unii" se chinuie pierd zile si nopti la filaj aduna probe etc etc iar "altii" baietii destepti din justitia romana (nu merita cu majuscule!) ii elibereaza, pai din moment ce arestezi un om inseamna ca ai probe asupra lui ca a incalcat legea ori legea e valabila ptr toti cetatenii romaniei si unde-i lege nu ar trebuii sa fie si tocmeala, baga-l nene la zdup pe termen lung sa se invete minte sa nu mai faca si altadata astfel de "greseli"
In concluzie traim intr-o tara de *a*at Mad
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 19:46

Sa inteleg ca se pune batista pe tambal in cel mai pur stil romanesc? In cazul asta un sincer faliment doresc CFRului ca eu unul m-am saturat sa tot platesc pentru asistatii astia sociali, ei CFR practic asta sunt, asistati sociali deoarece ei doar consuma si nu produc nimic, dar sunt sustinuti de noi toti direct si indirect cu bani.
Sus In jos
cfr500




Numarul mesajelor : 2595
Varsta : 24
Reputatie : 7312
Data de inscriere : 18/11/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 20:40

CFR Calatori nu are bunul simt sa puna un tren direct pe relatia Iasi-Botosani, in schimb Regiotrans va pune o pereche incepand cu noul mers. Privatii nu ofera cotete calatorilor precum CFR Calatori adica Malaxa 900 sau LVT la pret de clasa a II-a.
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 9003
Reputatie : 14376
Data de inscriere : 08/01/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 20:43

AlexD citeste urmatoarele articole din ziarele de azi, te ingrozesti de tupeul si metodele lor
Adevarul
Ce inseamna "a lua geanta" sau "a intoarce haina" in limbajul nasilor cfr
Evenimentul Zilei
Din piramida spagilor la cfr lipseste "r*gina"
Romania Libera
Reteaua "nasilor de tren"
Cum au depistat 12 agenti sub acoperire peste 200 de controlori care luau spaga
Gandul
Mersul cu nasul ne costa 30 milioane de euro, insa pierderile totale ale cfr-calatori sunt de 5 ori mai mari
Cat de grava este situatia financiara a cfr-urilor
Cum functiona reteaua "nasilor"din cfr. Spaga era "spalata" cu parola la chioscurile de pe peron
Camera ascunsa cu angajatii cfr care iau mita
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 20:51

Am citit Marius si pur si simplu sunt scarbit, asta e "Romm"ania, tara unde pur si simplu mori cu dreptatea in mana. Sper ca Sf Petru sa-i rezolve pe toti cat mai repede, alta solutie nu exista.
Sus In jos
cfr500




Numarul mesajelor : 2595
Varsta : 24
Reputatie : 7312
Data de inscriere : 18/11/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 21:27

Majoritatea nasilor de la CFR Calatori sunt grasi.
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8635
Data de inscriere : 09/01/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 21:47

Or fi, eu stiu una buna rau cu fusta de o palma controloare pe Desiro, iti spun eu ca lu' aia ii dai banii pe bilet cu suprataxa platit in tren si ceva pe langa.
Mama ce am putut sa spun, solutia prin care CFRul poate trece pe profit a21 .

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Hooters2o



Asta e solutia iesirii CFRului din criza.
Sus In jos
nenuandrei
V.I.P Member
V.I.P Member
nenuandrei


Numarul mesajelor : 1542
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti Nord
Reputatie : 6336
Data de inscriere : 16/09/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 22:17

Daca CFR-ul ar aduce asemenea bunacuini zi de zi as pleca cu trenul numai sa le vad si sa ...... Very Happy
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/nenuandrei1
Vizitator
Vizitator




Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 22:27

Sa angajeze CFR-ul cateva zeci de fete frumoase care si-au ratat cariera de fotomodele si sa la bage pe intercity in loc de nasi cu salari puternice, stiutoare de cel putin 2 limbi la perfectie printre care engleza imbracate intr-o uniforma albastra sacou si fusta dar fara sapca zambitoare si sa nu fie una la 2-3 vagoane sa fie una la fiecare vagon si pe post de chelner/ospatar pentru cei care le e greu sa mearga pana la restaurant. Pentru blatisti sa fie o echipa de 1 militian + 1 civil de la CFR fara galagie fara haos amenda la prima statie, amenda de a doua oara nu se mai urca la intercity nici cu bilet.

AlexD Din poza de mai jos doar pe primele 3 le-as angaja la CFR.
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 6125
Data de inscriere : 23/10/2009

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 22:38

Cu asemenea "nase" cu siguranta am plati cotizatie.....si pentru altceva decat calatoria... Razz
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13222
Data de inscriere : 05/01/2011

Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 23:13

Pai ce ziceti de mafia auto care vine si-ti fura cablul de pe linie Smile)? Sau de faptul ca se pun anumite trenuri in mod deliberat sa nu le foloseasca nimeni .. doar sa mearaga in minus si sa fie anulate...?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei (partea IV)   Revista presei (partea IV) - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Revista presei (partea IV)
Sus 
Pagina 6 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Revista presei (partea I)
» Revista presei (partea II)
» Revista presei (partea III)
» Revista presei
» Revista presei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: