Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Bilete

In jos 
+12
Katalyn
IonutCFR2009
dan tm
marius664
riciu
ciprian71
AeroX
AndiCFR
Adirmvl
strainu
Dr2005
Nesebar
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 21, 2017 1:54 pm

Se pot pune şi nişte poze cu versoul biletelor? Sunt curios dacă au aplicat ştampila cu tipe şi care să conţină şi timpul.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
AeroX
V.I.P Member
V.I.P Member
AeroX


Numarul mesajelor : 2040
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6444
Data de inscriere : 25/05/2012

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeMar Feb 21, 2017 2:38 pm

Doar biletele propriu-zise au ceva pe verso

Bilete - Pagina 2 HWJGiSF

Restul hartiilor (suplimente) pe verso n-au nimic.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/AdiMNET
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6715
Data de inscriere : 23/01/2014

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 11, 2017 6:30 pm

De pe situl lor:
Stimati calatori, in curand vom deschide casa de bilete in statia Bucuresti Nord !
Probabil se va deschide cand va incepe circulatia spre Constanta, in rest nu cred sa aibe prea multi calatori care sa justifice o asemenea investitie...
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8768
Reputatie : 12477
Data de inscriere : 16/07/2014

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 11, 2017 9:42 pm

Pot colabora cu un privat, in Bistrita Nord am luat bilet Interregional Calatori de la o casa de bilete care vindea si pentru Regiotrans.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 13, 2017 4:47 am

Este o locatie noua unde va fi casa lor de bilete, deci nu cu alte firme in colaborare.

_________________
595423Bilete - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8768
Reputatie : 12477
Data de inscriere : 16/07/2014

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 23, 2017 11:10 pm

Am circulat cu ATC.
Trenul e bine pus spre Bucuresti.

la dus au fost 60 de calatori in vagonul clasa drept pentru care am mers la cuseta. Am avut si bafta am fost singur in cuseta, dar pasageri erau si la WLAB. Am vazut deoarece acolo in WLAB mi-am cumparat biletul.

Cind am ajuns, un tip ii dicta casierei un cod de pe telefon pentru ca ea sa ii tipareasca biletul. a fost ceva vinzoleala, mi s-a parut ciudat data fiind tehnologia asta on line.

NU toti calatorii de la clasa au mers pina la capat, am auzit discutie la telefon,,acuma am urcat intr-o ora ajung" la coborirea in Videle nu stiu daca erau jumatate din ce am vazut de pe peron.

trenul a ajuns cu 70 de minute intirziere.A stat in Farcasele.


Bilete - Pagina 2 25379671908_a0cbbe2869_kDSCF7882 by David Daniel, on Flickr
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 24, 2017 7:02 pm

Ora e minunata nu buna, cum era inainte interregio 1692 de noapte 20:05-4:47 Timisoara-Bucuresti, pe dus eu unu l-as fi pus pe la 22:30, in rest e minunat.

_________________
595423Bilete - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8768
Reputatie : 12477
Data de inscriere : 16/07/2014

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 24, 2017 7:46 pm

Ora de plecare e foarte buna din Timisoara Nord.
Trenul a stationat foarte mult in Farcasele, a fost ceva deranj pe linie.
Cind a oprit in Rosiori Nord, tocmai a plecat Malaax spre Turnu Magurele, fara se tina cont ca in trenul privat puteau fi calatori la legatura.

Am sosit la limita in Videle ca sa prind legatura 9341 spre Giurgiu. Desigur faimosii calatori din Videle erau pe la usi si intrebau daca e privatul sau Aradul(1822).

culmea este ca 9341 l-a asteptat pe 1822.

la dus 15590 e la concurenta cu 1822 iar la intors cu 1695.
m-am intors cu 1695 ca am card tren plus dar am regretat.

avea 3 vagoane de clasa si unul la urma pentru Resita Sud.
O inghesuiala de nedescris, o caldura de te sufocai, esti ca in acvariu, lumea se certa pe locuri.
Seful de tren a spus ,,nu stiu de ce nu baga vagoane"
Am avut loc din Rosiori Nord, si ca mine inca 3 persoane alaturate insa locurile au fost libere din Bucuresti, altii au stat pina la Drobeta Turnu Severin si nu a mai venit nimeni.

trenul nu s-a golit la Rosiori pentru ca au urcat altii, dar nici la Craiova pentru ca au urcat pentru Severin.

abia de la Severin a mai fost cumva.
Dupa 10 minute soseste si privatul in Timisoara Nord.

Am mai remarcat incrincenarea de contra la CFR contra acestui tren.
la plecare erau la peron niste oameni care vorbeau ca au vazut trenul pe tabela si de la casa i-au indrumat spre 1696.

in Bucuresti Nord la peron erau doua femei care m-au intrebat unde e privatul de Medias, ca de la casa nu mai aveau locuri la trenul CFR sa mearga la privat.
Stiau ca privatul,,ala cu verde" trece prin Medias dar nu il gaseau. Le-am spus ca acuma privatul ala merge prin sud de la noul mers si nu intelegeau de ce au fost mintite la casa.

Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 24, 2017 10:50 pm

Angajatul CFR nu are voie sa acorde informatii despre privati, ca stie sau ca nu stie nu are voie. Oameni ar fi mai multi la privat daca ar gasi informatii despre aceste trenuri, mai ales cei in varsta nu stiu nici azi ca in Romania exista tren privat. Deci despre ce vorbim?

_________________
595423Bilete - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6365
Reputatie : 12036
Data de inscriere : 09/07/2009

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 24, 2017 10:54 pm

Kapпaтй a scris:
Angajatul CFR nu are voie sa acorde informatii despre privati, ca stie sau ca nu stie nu are voie. Oameni ar fi mai multi la privat daca ar gasi informatii despre aceste trenuri, mai ales cei in varsta nu stiu nici azi ca in Romania exista tren privat. Deci despre ce vorbim?

Normal... nu e bine sa stie calatorii ca mai exista si alte companii feroviare care ofera conditii mult mai bune decat jegul din vagoanele lor.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 25, 2017 12:19 am

IonutCFR2009 a scris:
Kapпaтй a scris:
Angajatul CFR nu are voie sa acorde informatii despre privati, ca stie sau ca nu stie nu are voie. Oameni ar fi mai multi la privat daca ar gasi informatii despre aceste trenuri, mai ales cei in varsta nu stiu nici azi ca in Romania exista tren privat. Deci despre ce vorbim?

Normal... nu e bine sa stie calatorii ca mai exista si alte companii feroviare care ofera conditii mult mai bune decat jegul din vagoanele lor.
Tu ai face reclamă la concurenţa ta? Ghişeul de informaţii e al CFR Călători. Dacă vor privaţii ghişeu de informaţii, sunt liberi să îşi înfiinţeze unul.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 25, 2017 12:45 am

Gogule tu sti cum e pe afara ? Ori vi sa ne spui iar povesti din Belgia cum ca toata Europa e la fel ca in Belgia ?

Sti ca in afara iei bilet de tren din A in C cu schimbare in B din A la B cu un operator iar din B la C cu alt operator?

Cat o sa mai ti partea companiei de stat care e condusa de unii care nu ii intereseaza decat propriul fotoliu atat si nimic mai mult. Cand o sa vrei sa deschizi ochii ? Nu iti ajunge capitolul cu vagoanele/biletele de bicicleta ? 😂😂😂
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18070
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23446
Data de inscriere : 05/10/2010

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 25, 2017 10:36 am

Katalyn a scris:
Gogule tu sti cum e pe afara ? Ori vi sa ne spui iar povesti din Belgia cum ca toata Europa e la fel ca in Belgia ?

Sti ca in afara iei bilet de tren din A in C cu schimbare in B din A la B cu un operator iar din B la C cu alt operator?  

Cat o sa mai ti partea companiei de stat care e condusa de unii care nu ii intereseaza decat propriul fotoliu atat si nimic mai mult. Cand o sa vrei sa deschizi ochii ? Nu iti ajunge capitolul cu vagoanele/biletele de bicicleta ? 😂😂😂

Gogule astia in Romania la CFR nu is in stare sa tina un tren la legatura sau de la nou mers trenul Simeria Arad pleaca mai repede si are calatori de la Hunedoara care stau cu trenul in semnal sa iasa trenu spre Arad de parca nu au atatea posibilitati de comunicare mai bine sta calatorul 3 ore dal dreaq sau sa mearga la microbuz

Sambata era unu la Petrosani in statia ZMK intreba cum ajunge la Simeria la gara sa ia tren spre Viseu de Sus apoi a venit unu si ia zis dute la autogara ai autocar Normandia la Cluj ce sa ii zici la om dute la gara ca ajungi maine ca ai niste legaturi de tot rasu
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6365
Reputatie : 12036
Data de inscriere : 09/07/2009

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 25, 2017 11:18 am

Dr2005 a scris:
IonutCFR2009 a scris:
Kapпaтй a scris:
Angajatul CFR nu are voie sa acorde informatii despre privati, ca stie sau ca nu stie nu are voie. Oameni ar fi mai multi la privat daca ar gasi informatii despre aceste trenuri, mai ales cei in varsta nu stiu nici azi ca in Romania exista tren privat. Deci despre ce vorbim?

Normal... nu e bine sa stie calatorii ca mai exista si alte companii feroviare care ofera conditii mult mai bune decat jegul din vagoanele lor.
Tu ai face reclamă la concurenţa ta? Ghişeul de informaţii e al CFR Călători. Dacă vor privaţii ghişeu de informaţii, sunt liberi să îşi înfiinţeze unul.

Normal... Daca vine un calator sau mai multi la ghiseul tau considerat de baza in trecut si intreaba care-i primul tren ce pleaca in directia X, si acela e TFC, RC, Astra sau oricare, esti dator sa-l informezi, nu sa-l induci in eroare, sa-l inviti la sala de asteptare pentru ca tu CFR Calatori esti incapabil sa trasezi niste trenuri la ore convenabile si le pui in folosul angajatilor tai. Cand oare va dispare mentalitatea comunistoida de la ghiseele CFR  din tara asta...
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8768
Reputatie : 12477
Data de inscriere : 16/07/2014

Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 25, 2017 4:04 pm

Probabil ca ar fi mai simplu daca Rc, TFC, ATC, SFTR ar avea birouri sau case de bilete in Bucuresti Nord in insula aia din holul mare, dar sa fie toate spre holul caselor CFR(pre McDonald)

asa ATC are casa in stinga biroului de informatii CFR, TFC undeva in spate tot in stinga, unde nu prea e flux de calatori.
Asa calatorii merg sa se uite la panoul mare de plecari sosiri pe partea cu casele de bilete, cu sala de asteptare si ce vad sub panou? o farmacie in loc de case de bilete private.

In alte statii casele sint alaturate de cele ale CFR.


----------------------

eram in Videle si la 13.30 a sosit 1095 apoi la 13.39 a plecat si cind a fost in dreptul turnului CED, de contra a sosit 1692.Oficial ele nu se ajung la legatura dar ar fi putu sa fie trasate ca legatura spre Bulgaria. Atunci ce sa mai vrem sa fie acceptate trenurile private.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bilete - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete   Bilete - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Bilete
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri pozitive la TFG/TFC
» Întrebări şi răspunsuri
» Bilete C.F.R.
» Bilete Internationale
» Bilete C.F.R. (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: ASTRA TRANSCARPATIC-
Mergi direct la: