Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Bilete C.F.R. (2)

In jos 
+72
c o r v i n
TER200
tcm
Wilkosz
saint
Warrington
Vale_ntin
Sabik
ciprian71
aris86
neluadi
kristi kkk
bubu
Andrei Andras
baiazid
Vitosa
ets2oltromânia
3ERLY
teoiasi
cristi ar
florin.lifticariu
AeroX
Rarau
CristyanC
alliens
Luna
huiu_goe
ldh80
Norbi
vatmanul
marius664
ldh.ro
Jurnal Feroviar
alexul
Costin.B
Silviu Sintea
Spartan1948
cfr500
mielutu zburator
rizelgeorgel2004
Vale
COSTACHE MIHAIL
Nk11
ALEXCFR
lapsanszkitamas
gabrielcr
Katalyn
cristy79
brutusel
Goanga
alex.alexus.tm
Razvan Tudor
92Dragos
NicuS
Ciprian.bucur.92
dan tm
membru dezactivat ,
spiderpc
IonutCFR2009
Dutzu
Andrey_tm
traian
Adrian78
AndiCFR
Dr2005
get.
allred
Adirmvl
DUAL
cardinal
marian1967
Nesebar
76 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 35 ... 65, 66, 67
AutorMesaj
Maddox

Maddox


Numarul mesajelor : 41
Varsta : 45
Localizare : Iași, Brașov
Reputatie : 3468
Data de inscriere : 25/12/2014

Bilete C.F.R. (2) - Pagina 67 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete C.F.R. (2)   Bilete C.F.R. (2) - Pagina 67 Icon_minitimeMier 14 Dec 2022, 12:32

IonutCFR2009 a scris:
La data achizitionarii cardului tren plus, in oficios nu exista categoria Tren IC. Asa ca... esti bun de plata. Very Happy

Very Happy Corect, probabil că fix așa o să mi se răspundă. Și nu-s naiv să cred că există vreo problemă care poate fi tranșată definitiv „cu legea în mână”, pt. că legile noastre sunt suficient de ambigue ca să permită mai multe interpretări...  Neutral

De exemplu, și eu aș putea argumenta că, deși categoria IC nu exista în oficios în octombrie 2022, ea exista în teorie, fiind prevăzută în legislație, doar că era „dezactivată” temporar... Adică argumentele „dacă ceva nu este activ nu înseamnă că nu există” și „nu se schimbă regulile în mijlocul jocului”.

În plus, scormonind pe internet, am găsit un articol din 2014 în care e citat un comunicat de presă al CFR Călători, unde se precizează: „Cardul TRENPLUS are valabilitate un an, este nominal, netransmisibil, tariful de emitere fiind de 100 lei. Acest produs al companiei este utilizat deja de peste 7.500 de clienţi, oferind călătorii la cele mai avantajoase tarife. Reducerea de 25% este aplicată în cazul legitimaţiilor achiziţionate pe orice rută, la trenurile InterCity, InterRegio sau Regio, clasa I-a sau a II-a, de la casele de bilete şi agenţiile de voiaj CFR.”

Desigur, nu vreau să spun că niște condiții nu se pot schimba niciodată, ci doar să punctez că trenurile IC existau înainte și că era valabil cardul TrenPlus la ele. scratch Și, chiar și dacă ar fi o invenție 100% nouă, tot categorie de tren e, nu e un serviciu diferit, nu e ca și cum CFR Călători ar fi lansat o divizie de zboruri low-cost și eu m-aș aștepta să am reducere la avion pe baza unui card care se cheamă TrenPlus. Very Happy

-------
În urma unui numar mare de propuneri, acest subiect a fost în mod automat împartit. Puteţi să regăsiţi continuarea lui aici:
https://trenuletz.forumgratuit.ro/t5307-bilete-c-f-r-2
Sus In jos
 
Bilete C.F.R. (2)
Sus 
Pagina 67 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 35 ... 65, 66, 67
 Subiecte similare
-
» Întrebări şi răspunsuri
» Bilete C.F.R.
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (2)
» Bilete
» Bilete C.F.R. (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: