Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Trenul Nagyboldogasszony Zarándokvonat

In jos 
+17
Mihai PH
Adrian78
92Dragos
Katalyn
IonutCFR2009
dan tm
Re6/6
mureseanu_976
Tomi13leu
cortexedge
lapsanszkitamas
Spartan1948
LanceR
Adirmvl
AndiCFR
Norbi
razwy
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
BL82




Numarul mesajelor : 26
Reputatie : 4314
Data de inscriere : 15/08/2012

Trenul Nagyboldogasszony Zarándokvonat  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Trenul Nagyboldogasszony Zarándokvonat    Trenul Nagyboldogasszony Zarándokvonat  - Pagina 4 Icon_minitimeSam 14 Mai 2016, 14:15

LanceR a scris:
mielutu zburator a scris:
Dacă mergi cu un grup de 900 de oameni într-o țară străină, cu trenul, nu prea cred că nu ați avea măcar 10-15 steaguri ale României Smile Dacă sunt câțiva imbecili între unguri care vor tot felul de căcaturi fără sens, nu trebuie să credeți că-s toți așa; eu am cunoscut unguri și-s mai oameni cu românii decât sunt românii între ei.
pot spune ca maghiarii pe care i-am cunoscut(colegi de liceu,facultate,armata sau serviciu) sunt niste oameni foarte de treaba,dar eu stiam ca pelerinajele se fac la lacasuri de cult,nu pe camp
este ca si cum noi am face un "pelerinaj" in Rusia,cu steaguri ale Romaniei Mari,cu Basarabia cu tot.Sau sa inventam si noi un tinut romanesc in Rusia,sa-i inventam un steag si sa mergem si cu ala

Pelerinajul se face la Sumuleu Ciuc: https://en.wikipedia.org/wiki/Cs%C3%ADksomly%C3%B3_Pilgrimage
Excursia la vechea granita e doar un "bonus".

NOHAB-ul care venea cativa ani in urma avea stema Ungariei, nu a Ungariei Mari. Pelerinajul in sine nu are caracter nationalist... la ce viseaza acesti oameni e alta treaba. Dar oricum nu trebuie sa inventeze un tinut maghiar in mijlocul Romaniei, pentru ca exista Smile
Sus In jos
 
Trenul Nagyboldogasszony Zarándokvonat
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Oradea- Chisinau (CFM)- Oradea
» La drum cu trenul......
» Cu trenul in Europa
» Întrebări şi răspunsuri
» RECUNOASTEȚI TRENUL ?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: TRENURILE DIN ROMANIA :: TRENURI DE SARBATORI-
Mergi direct la: