Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Discutii libere pe seama liniei M800

In jos 
+67
vatmanul
marius.andrei
cristi_tgv
alex.barac.5
kristi kkk
mariushal
ATM
ANDU2100HP
Razvan Tudor
mtk
alexmorph3us
ldh80
stefan_br
Balto
cstefan
Mihai531
Teodor
KOSTYK
Norbi
brutusel
TVlad
Rarau
alliens
laur 133
bostanescu 2
marius_catalin84
cont dezactivat .
Caspar
sytrus
liviulav33
ravers75
Katalin4653
gardianlinux
Vitosa
lifetec
Radu.B
phnegativ
bogdan.perejuc
Sergiu rmn
allred
IonutCFR2009
Capsuneanu
Alex Avram
dan_dinca
Silver
Vlad
AndiCFR
Adrian78
Adirmvl
NicuS
cosmin br
Andrey_tm
riciu
Sorinus
DUAL
DPS
myster2008
Nesebar
revenge
Amiralul
baiazid
razvan - trenuri
AndreiStefan
cfr500
COSTACHE MIHAIL
Dr2005
AlexD
71 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 34 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22199
Data de inscriere : 06/12/2009

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 13:15

Ce va place sa va jigniti , sa va atacati unu pe altu , tot nu intelegeti ca aici intra lumea sa vada ceva nou sa afle una alta nu sa vada discutiile voastre aiurea , la urma urmei ce aveti de impartit ? Nu este prima data cand nu respectati topicul , ce e asa de greu , aveti ceva de comunicat despre linia 800 , ok dar discutiile interminabile si atacurile la persoana nu au loc aici , ce nu intelegeti ? pana la urma cred ca trebuie sa fie banati toti cei care vorbesc mult si prost indiferent daca este cel ce ataca sau cel ce este atacat , toti banati si asa facem liniste si curatenie ca altfel nu se mai poate . Va invit sa continuati cu prostiile si zburati toti cei ce nu va potoliti , deci repet aveti ceva de discutat de linia 800 ok e bine venit dar fara alte *rost*i !
Deci cei implicati in discutiile anterioare sa considere ca au avertisment !

_________________
595423Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Bdeem_8496_aDiscutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Bdeem_8496_aDiscutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Bdeem_8496_a


Ultima editare efectuata de catre Karpaty in Dum 30 Dec 2012, 13:39, editata de 2 ori
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 13:19

AlexD a scris:
Si eu il intreb pe nenea Popovici/Baiazid de ce crede ca motorina CFR nu s-a mai colorat in negru(cum era prevazut asta vara) pentru a fi depistati cei care fura?

Rog moderatorii sa-i avertizeze pe userii ,,AlexD'' si ,,revenge'' (razbunare ???!!!) sa mi se adreseze cuviincios . Este evident ca userul ,,revenge'' avand si conturi multiple la activ (Bostanescu/Bostanesku s.a.m.d.) va continua atacurile atata timp cat nu va fi bannat definitiv in cardasie cu prietenul lui AlexD.
Sus In jos
AndreiStefan
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 1799
Varsta : 106
Localizare : Constanta
Reputatie : 6029
Data de inscriere : 22/12/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 13:23

Nu stiu de ce va mai bateti capul atat.Nu o sa se schimbe niciodata nimic.Furturile or sa fie la ordinea zilei,angajatii CFR vor acoperi asta si vor face pe *rost*i(nu ca nu ar fi deja mai ales la cat de analfabeti sunt) iar trenurile tot astea vor ramane si de-acum in 20-30 de ani.Subiect incheiat. Laughing
Sus In jos
revenge




Numarul mesajelor : 55
Localizare : depoul BC
Reputatie : 4212
Data de inscriere : 24/12/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 13:28

Despre M 800 este vorba aici.Nu avem voie sa criticam sefimea din CFR dupa ce sa investit aproape 800mil euro si trenu intarzie 140minute.Acum IC spre Constanta are 2 vagoane sub manageru Roseanu acest "geniu"feroviar lins in partea dorsala de anumiti indivizi de p aci.Din "surse"am auzit ca vor sa l zboare pe Roseanu,omu a pus pe butuci M800 prin incompetenta sau alte interese.Nu ma intereseaza ca nu este la CFR-Infrastructura,eu ca simplu calator platesc un bilet foarte scump si am pretentia sa ajung la timp la destinatie pe o magistrala modernizata pt 160km/h
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 13:35

revenge a scris:
Despre M 800 este vorba aici.Nu avem voie sa criticam sefimea din CFR dupa ce sa investit aproape 800mil euro si trenu intarzie 140minute.Acum IC spre Constanta are 2 vagoane sub manageru Roseanu acest "geniu"feroviar lins in partea dorsala de anumiti indivizi de p aci.Din "surse"am auzit ca vor sa l zboare pe Roseanu,omu a pus pe butuci M800 prin incompetenta sau alte interese.Nu ma intereseaza ca nu este la CFR-Infrastructura,eu ca simplu calator platesc un bilet foarte scump si am pretentia sa ajung la timp la destinatie pe o magistrala modernizata pt 160km/h

Critica sefimea din CFR S.A. dar nu critica CFR Calatori pentru intarzierea trenurilor pentru ca nu ei se ocupa de infrastructura !
Chiar trebuie sa repetam de fiecare data ca sa inteleaga toata lumea un lucru atat de simplu de gradinita ? Avand in vedere cele spuse de mine mai sus comentariile tale sunt deja incompetente si de prisos, rautacioase chiar si care propaga o parere falsa celorlalti forumisti nefamiliarizati cu sistemul . Apropo, am vazut o poza cu tine pe Facebook, chiar ai lucrat pe locomotiva sau doar iti place sa te pozezi ?
Sus In jos
revenge




Numarul mesajelor : 55
Localizare : depoul BC
Reputatie : 4212
Data de inscriere : 24/12/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 13:46

Nu intelegi domnule baiazid ca NU ma intereseaza cine e de vina?eu platesc un bilet la CFR Calatori si trebuie sa ajung la timp.E simplu.CFR Calatori trebuia sa dea in judecata Infrastructura pt intarzieri.Eu vb ca si cum as trai intr o tara normala nu in romanica.CFR ramane o vaca de muls din banii nostrii,fura toti de la cel cu tzata-n gura pana la cel cu barba sura.Nu am fost mecanic,pozele sunt de la Zilele Feroviare,cand am lucrat la CFR am lucrat cu LDH-uri
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 14:06

revenge a scris:
Nu intelegi domnule baiazid ca NU ma intereseaza cine e de vina?eu platesc un bilet la CFR Calatori si trebuie sa ajung la timp.E simplu.CFR Calatori trebuia sa dea in judecata Infrastructura pt intarzieri.Eu vb ca si cum as trai intr o tara normala nu in romanica.CFR ramane o vaca de muls din banii nostrii,fura toti de la cel cu tzata-n gura pana la cel cu barba sura.Nu am fost mecanic,pozele sunt de la Zilele Feroviare,cand am lucrat la CFR am lucrat cu LDH-uri

Din punct de vedere juridic insa lucrurile stau altfel decat in ideea de ,,vox populi''... Atata timp cat cauza intarzierilor o reprezinta furturile deci nu este vina exclusiva a CFR Infrastructura inseamna ca dumneata nu trebuie sa astepti ca cei de la CFRCalatori sa dea in judecata Infrastructura pentru ca ar fi absurd, este un proces pierdut din start, ma intelegi ?

In schimb dumneata poti sa dai in judecata oricand pe cei de la CFRCalatori ca sa iti recuperezi din daunele suferite in cazul unor intarzieri si nimeni nu te tine sa faci acest lucru conform legislatiei in vigoare . Eu nu stiu ce facultate ai terminat dumneata insa pentru un jurist treaba este foarte simpla !
Sus In jos
revenge




Numarul mesajelor : 55
Localizare : depoul BC
Reputatie : 4212
Data de inscriere : 24/12/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 14:17

Bun.Juridic ai dreptate sa zicem.Sa o luam de la capat.CFR-Calatori nu este de vina pt ca infrastructura nu ii apartine.CFR-Infrastructura nu este de vina pt ca nu trebuie sa pazeasca fiecare stalp si macaz,Politia nu are in consemn paza CFR-Infrastructura ajungem intr un punct mort.Nimeni nu raspunde.Se auzea de o lege,Jandarmeria sa pazeasca anumite puncte critice unde se fura frecvent,ma tem ca 80%din M 800 este un punct critic in acest moment.Asa deci,ajungem la Justitie unde judecatorii ii iarta pe hoti (aia care sunt prinsi),se pare ca aici e buba cea mare.In Anglia am vazut ca sau dat pedepse de 23 de ani pt aceleasi gen de fapte ca in romanica oare la noi de ce nu se face la fel?
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 14:45

O.K. , acum iti dau dreptate mai ales daca vorbim despre hoti iar discutia dintre noi are o logica ... Daca discutam despre statul roman care este dupa parerea mea cel mai mare hot sa stii ca tot din punct de vedere juridic vorbim avand in vedere si faptul ca acest stat este alcatuit de fapt dintr-un aparat format din presedintie, parlamentari, guvern, clasa politica s.a.m.d. deci un aparat cica de drept si constitutional . Problema adevarata este ca de fapt in Romania statul de drept nu exista decat pe hartie ! Asa cum nu exista protectie sociala nu exista nici macar una civila, deci hotii umbla liberi , fura si dau in cap cu acceptul celor care ne conduc...

De ce nu exista ? Simplu, pentru ca un stat dezbinat, dezorganizat si haotic se conduce mai bine avand in vedere interesul personal al clasei politice ( a se citi milionari de carton, interese, combinatii). In concluzie poti sa pui tu sef la Calatori si pe Bill Gates ca daca e pus politic tot aia e, progresele sunt incetinite voit de mai-sus insa asta nu inseamna ca Roseanu nu este pregatit sau nu are o experienta mult mai mare decat oricare dintre voi de pe-aici... Omul face ce poate avand in vedere si conditiile care i se ofera, este doar de cateva luni la conducere si doar un interimar pana la numirea unui manager privat .
Sus In jos
revenge




Numarul mesajelor : 55
Localizare : depoul BC
Reputatie : 4212
Data de inscriere : 24/12/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 14:56

Nu am nimic cu Roseanu dar de cand este el M 800 este un dezastru.Trebuie facut un control la sange,cum sau cheltuit sutele de mil euro pt asa zisa modernizare!Care modernizare?podurile au ramas la fel cu restrictie de 30km/h.Sina este de proasta calitate,apar imediat gropi la cel mai mic patinaj,au aparut serpuiri iar la unele joante trenu tzopaie ca naiba.Culmea nesimtiri este cand am citit un B.A.R zona Baneasa cu 5km/h peste un macaz linia 4-5 unde scria ca este in modernizare!!!din 5 linii sau modernizat 3,restu sa FURAT
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 15:15

Cei de la Infrastructura au spus clar ca ei nu mai inlocuiesc nimic daca nu se aduce paza, eu asta stiu . Altfel se inlocuiesc acele cabluri degeaba pentru ca a doua zi se fura din nou . Aceasta apetenta spre furt a fost semnalata si in anii precedenti insa in acest an a fost cel mai rau dintre toti .

Faptul ca Roseanu e sef la CFRCalatori tocmai acum e o pura coincidenta, putea fi sef in aceeeasi masura AlexD sau chiar tu si nu se schimba nimic in bine .

Podurile dunarene intra in reparatii chiar in acest an 2013 conform celor care au facut mersul deoarece 2014 este dead-line pentru aceasta lucrare, daca nu se face acum vom fi nevoiti sa punem bani din buzunar si din cate am inteles costa cam 25milE/km si este cel mai mare cost pe km modernizat pana in prezent.
Sus In jos
revenge




Numarul mesajelor : 55
Localizare : depoul BC
Reputatie : 4212
Data de inscriere : 24/12/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 16:07

Eu nu cred in coincidente.Prea sa ales prafu anu asta.Totul e cusut cu atza alba.Multa lume ma intreaba de ce ma agit atat pt niste chestii din care n am nimic de castigat,speranta mea este ca acest forum este monitorizat de catre niste oameni cu ochi albastri iar opiniile noastre pot inflluenta anumite decizii absolut urgente.Poate ma insel si nu sunt decat un visator ne*un care regreta vremurile cand trenu facea 2h.15min Bucuresti-Constanta
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8495
Data de inscriere : 09/01/2011

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 16:21

baiazid a scris:
putea fi sef in aceeeasi masura AlexD sau chiar tu si nu se schimba nimic in bine .

Ahaaaa, pana la urma tot la vorba mea de asta primavara se ajunge cand spuneam ca sunt altii care conduc din umbra interesele CFRului si nu numai, iar cei gen directorul Roseanu sunt pusi doar de fatada. Imi pare rau de el ca om dar ca director al CFR nu a dovedit nimic, aceeasi placa o auzim mereu, aceeasi pisica asvarlita in toate partile de nici blana nu mai are pe ea saraca.
Aici sunt nevoit sa-ti dau dreptate, ce e corect e corect, cu toate ca eu personal inca nu inteleg de ce M800 e sabotata in halul asta, putea fi orice magistrala dar de ce M800? Sa fie oare si firmele de transport marfa rutier implicate in afacerea asta? Astia ar avea cel mai mult de suferit daca M800 ar fi fost 'intreaga' iar marfarele ar fi facut de la CT la B 3h30min, daca circulau cu 80km/h. Cei cu autocarele nu ar fi avut atat de suferit cat cei care transporta marfa cu tirul, calatori s-au gasit mereu pentru autocare.
Eu inteleg ca M800 a fost reabilitata in special pentru marfa si ca marfa poate sa circule si cu 30km/h ca banii tot vin dar partea proasta e ca in alea 4 luni de sezon CFR Calatori pot scoate sau puteau scoate bani cat intr-un an intreg...daca nu mai mult.
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6542
Data de inscriere : 05/10/2012

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 16:44

AlexD eu ma refeream in contextul in care exista furturi pe M800 sau tot ce tine de infrastructura pentru ca degeaba esti director la CFR daca guvernul (ministrul) nu ia masuri.

Din alte puncte de vedere pot sa iti spun ca omul lucreaza destul de mult la reducerea treptata a tarifelor iar acest lucru este foarte vizibil .
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 3150
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Reputatie : 7966
Data de inscriere : 26/05/2011

Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitimeDum 30 Dec 2012, 17:20

De cand a venit Roseanu director s-au facut unele lucruri.

Sa vedem daca cei care acum ofera mita vor mai fii dispusi sa scoata de cateva ori mai multi bani fata de prezent pentru a le oferi la noii manageri privati care vor avea salarii lunare de minim 10.000 euro pe luna. Din partea mea si membri din CA si Managerii sa aibe salarii si de 30.000 euro pe luna dar sa stiu ca le va veni foarte greu sa accepte sume mici pentru a inrautati lucrurile la CFR. Poate vom vedea realizandu-se si mai repede modernizarile de linie, electrificari in limita banilor alocati.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere pe seama liniei M800    Discutii libere pe seama liniei M800  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Discutii libere pe seama liniei M800
Sus 
Pagina 2 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 34 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii libere pe seama liniei M800
» Discutii libere pe seama liniei 511
» 201 : Piatra Olt - Ramnicu Valcea - Podu Olt
» Lucrari de reabilitare pe M 800
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 800-
Mergi direct la: