Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative(-) la RegioCalatori

In jos 
+93
ciprian71
Vale_ntin
LanceR
Jurnal Feroviar
cristy79
mielutu zburator
alliens
impuls
gvd
Cont.dezactivat
Katalin4653
cristi_tgv
rich1974
marcelbanu
maris.constantin
AndreiStefan
Teodor
Mcfrancezu
Andrey_tm
andreiutzu
Spartan1948
gardianlinux
Jhonyla
Radu Tudor
cfr500
baiazid
KOSTYK
kristi kkk
AndiCFR
Goanga
IR 1837
Warrior12
Rarau
Adirmvl
neobluenet
@ndrey
popovici
vrugby
Bogdan-Razvan
alex.alexus.tm
boldalexandru
dan_dinca
DUAL
didinul
bostanescu gigel
mirel2012
Adrian78
Luna
R936
iDorin
razvan - trenuri
Marius Iulian
alinx3330
mihaiuc
AlexD
bostanesku gigel
040EC100
halmarius
Dr2005
Razvan
DPS
mtk
Mihay
Vitosa
luciangeo77
al3xfilms
pannonia express
PrisecaruFlorin
nelu_cfr
Codrut1985
ceferistuldeserviciu
stegaru
TVlad
Nesebar
Norbi
AMX 97-0548-4
bogdan srl
mureseanu_976
clauadrian24
Gica_B
dan ciprian
COSTACHE MIHAIL
cristi CFR
Caravelle_Zg
Traveller
srazvi
Malaxa-77
cristi ar
orestte
cortexedge
Amiralul
lovekomotive
stakee
97 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
Traveller

Traveller


Numarul mesajelor : 173
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5488
Data de inscriere : 24/11/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 13:39

Stit cumva de ce Regio isi modifica atat de frecvent Mersul Trenurilor? Eu nu am calatorit cu ei inca, dar asta mi s-ar parea principalul (sau singurul?) lor dezavantaj.
Sus In jos
Caravelle_Zg
V.I.P Member
V.I.P Member
Caravelle_Zg


Numarul mesajelor : 857
Varsta : 32
Localizare : Arad, România
Reputatie : 6368
Data de inscriere : 05/09/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeVin 26 Feb 2010, 14:11

Traveller a scris:
Stit cumva de ce Regio isi modifica atat de frecvent Mersul Trenurilor? Eu nu am calatorit cu ei inca, dar asta mi s-ar parea principalul (sau singurul?) lor dezavantaj.
În urmă cu câteva luni am întrebat și eu acest lucru trimițându-le e-mail direct de pe formularul de contact de pe site-ul lor și mi s-a răspuns că mersul se modifică în funție de solicitările călătorilor, în special a navetiștilor. Nu zic că nu ar putea fi un motiv dar eu cred mai de grabă că totul se vehiculează cu scopul de a avea cât mai mulți călători și profitul să fie cât mai mare. Trasele în așa fel sunt alocate încât să fie la ore bune (în majoritatea cazurilor). Este companie privată și nu își permit să iasă în pierdere sub nicio formă. Mă bucur foarte mult că nu tolerează mersul cu "nașul". Cel puțin, eu nu am văzut niciodată ca vreun controlor de la ei să accepte mită, ba mai mullt, am văzut un caz în care călătorul a vrut să-i dea controlorului și acesta nici nu a stat la discuții, i-a tăiat bilet.
Sus In jos
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6149
Data de inscriere : 20/07/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 15:27

Azi dupa ce m-a prins ploaia si m-am adapostit in gara Arad Vest am filmat ca tot railfanu' X-ul albastru ce mergea spre Nadlac, dupa la plecare vine impegatul la mine si imi spune "Stiti ca nu e voie sa filmati" affraid . Era tot acela morocanos de la CFR de acum cativa ani ca de ce-i pozez gara Laughing . Macar nu mi-a zis in timp ce pozam/filmam ci dupa, ceea ce nu m-a afectat :king:
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9499
Data de inscriere : 02/11/2008

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 16:16

Trebuia sa spui " Pentru comana, ai ceva de comentat ?" Laughing

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6069
Data de inscriere : 28/10/2008

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 16:20

Pai gara Arad Vest apartine inca de CFR asa ca nu vad motivul de ce ar fi la "lucruri negative la Regiotrans
Sus In jos
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6149
Data de inscriere : 20/07/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 16:32

Pai vad ca sunt aceeasi, plus ca avea uniforma CFR 👽 . Nu pot zice de comunism, ca tocmai avem un dictator si securitatea e la putere, deci trebuie sa tacem desi suntem in 2010 Laughing
Sus In jos
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6069
Data de inscriere : 28/10/2008

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 16:35

srazvi, normal ca sunt aceeasi si au uniforma CFR ca doar de CFR apartin.
Sus In jos
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6149
Data de inscriere : 20/07/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 17:03

Doar ca linia e inchiriata de Regiotrans, deci nu m-am dus intr-o gara in care trece CFR :bom:
Sus In jos
orestte
V.I.P Member
V.I.P Member
orestte


Numarul mesajelor : 364
Varsta : 49
Localizare : Timisoara
Reputatie : 6069
Data de inscriere : 28/10/2008

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 19:27

Linia e inchiriata de la Arad Vest la Nadlac, la fel este si pe Timisoara Nord - Cruceni , unde statia Timisoara Vest apartine de CFR dar trenuri CFR de calatori nu mai exista.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 22:10

srazvi, cand mai faci poze si apoi vine vreunul la tine si iti spune ca de ce ai pozat, ii spui ca nu faceai poze.
-De ce faci afirmatii de care nu esti sigur? Cum sa pozez? Imi selectam ceva la aparat din meniu, si ma uitam la niste poze facute mai demult! Oare nu mai am voie nici sa tin un aparat de fotografiat in mana ca gata , fac poze? Nu iti permit sa vii cu asemenea afirmatii care nu sunt adevarate si nici nu iti permit sa ridici tonul la mine!!!

Asa sa ii spui, si daca vezi ca insista, si vrea sa iti vada pozele din aparat, ii spui ca nu are voie si nici dreptul sa isi bage nasul in pozele tale. Ii poti spune ca in aparat ai poze mai intime cu prietena sau poze care nu se pot arata.
Sus In jos
dan ciprian

dan ciprian


Numarul mesajelor : 169
Varsta : 44
Localizare : Rm Valcea
Reputatie : 5409
Data de inscriere : 22/01/2010

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 01 Apr 2010, 22:24

Cand am fost in februarie la Zlatna si am prins un motor in gara, l-am intrebat pe mecanic prin semne, daca imi permite sa fac cateva poze motorului. Acetsa a deschis geamul si spus ca nu il intereseaza, dar de ce punem pe you tube filmulete cu "regiotrans rusinea cefereului". [?]
Sus In jos
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6149
Data de inscriere : 20/07/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeVin 02 Apr 2010, 01:36

COSTACHE MIHAIL a scris:
srazvi, cand mai faci poze si apoi vine vreunul la tine si iti spune ca de ce ai pozat, ii spui ca nu faceai poze.
-De ce faci afirmatii de care nu esti sigur? Cum sa pozez? Imi selectam ceva la aparat din meniu, si ma uitam la niste poze facute mai demult! Oare nu mai am voie nici sa tin un aparat de fotografiat in mana ca gata , fac poze? Nu iti permit sa vii cu asemenea afirmatii care nu sunt adevarate si nici nu iti permit sa ridici tonul la mine!!!
Asa sa ii spui, si daca vezi ca insista, si vrea sa iti vada pozele din aparat, ii spui ca nu are voie si nici dreptul sa isi bage nasul in pozele tale. Ii poti spune ca in aparat ai poze mai intime cu prietena sau poze care nu se pot arata.
A fost un "Stiti ca nu e voie sa filmati" cum am precizat adineuri, dupa ce am filmat si am pozat doua automotoare, nu am avut de ce sa ridic tonul sau sa ii explic, i-am zis ca nu stiu, nu a mai insistat, a intrat la barlog si asta a fost tot, doar ca stiam ca la Regiotrans e democratie scratch .
Dupa cum spune orestte pana la urma intamplarea intra la lucruri negative la CFR, dar cum tot vreau sa merg cu Pisti la Pecica, o sa intrebam atunci cat e CFR si de unde incepe democratia Laughing . Tot aceeasi persoana mi-a mai zis odata acum vreo 3 ani acelasi lucru la fel de pasnic, probabil doar ca sa stiu cine e seful Laughing .
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9499
Data de inscriere : 02/11/2008

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeSam 03 Apr 2010, 19:08

orestte a scris:
Linia e inchiriata de la Arad Vest la Nadlac, la fel este si pe Timisoara Nord - Cruceni , unde statia Timisoara Vest apartine de CFR dar trenuri CFR de calatori nu mai exista.

Ma mir , in lege scrie :
|21. |Timisoara |Timisoara Nord-Cruceni | 45 |
|32. |Timisoara |Arad-Nadlac | 52 |

Da la noi orice e posibil...

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
srazvi

srazvi


Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Arad
Reputatie : 6149
Data de inscriere : 20/07/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeDum 04 Apr 2010, 13:08

Apropo, tot la Arad Vest la fiecare tren coboara nasul la impegat sa-i vizeze ceva foaie Suspect
Sus In jos
Caravelle_Zg
V.I.P Member
V.I.P Member
Caravelle_Zg


Numarul mesajelor : 857
Varsta : 32
Localizare : Arad, România
Reputatie : 6368
Data de inscriere : 05/09/2009

Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitimeDum 04 Apr 2010, 13:43

srazvi a scris:
Apropo, tot la Arad Vest la fiecare tren coboara nasul la impegat sa-i vizeze ceva foaie Suspect
Nu, de obicei coboară mecanicul atunci când se întoarce de la Nădlac pentru a efectua proba de alcoolemie. Este măsura de siguranţă impusă operatorilor privaţi când trenurile lor intră pe secţiile pe care operează CFR-ul. La fel se întâmplă şi la Aradul Nou pentru trenurile ce vin de la Valcani.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative(-) la RegioCalatori   Lucruri negative(-) la RegioCalatori - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative(-) la RegioCalatori
Sus 
Pagina 2 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri pozitive(+) la RegioCalatori
» Lucruri negative la TFG si TFC
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIO CALATORI-
Mergi direct la: