Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri

In jos 
+61
ets2oltromânia
AeroX
Katalyn
ciprian71
Cris_Cr
Razvan Tudor
dan tm
Shinkasen
mielutu zburator
allred
TonyGFR
Andrey_tm
alex.alexus.tm
gabrielle.niki
Radu Tudor
gtavicecity
rangopol
NicuS
Adirmvl
KQQ
kristi kkk
Teodor
rich1974
Dr2005
cortexedge
Alex Avram
cristyadaX
laur 133
razvan - trenuri
DUAL
traian
billy752-istu
mihaiuc
redeme
ATM
alinx3330
Luna
Adrian78
marius_catalin84
Nk11
PrisecaruFlorin
jionutz
membru inactiv
cont inactiv
Cobra
raoul
RazvanCFR
didi
cristi ar
Nesebar
srazvi
cristi CFR
AMX 97-0548-4
Vlad
MariusM
IonutCFR2009
lovekomotive
mardaryroby
Ionutz
Lde 2100
COSTACHE MIHAIL
65 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat
Alex Avram


Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 29
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 8201
Data de inscriere : 20/06/2009

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeVin 30 Noi 2012, 12:49

Mai oameni buni!hai n a i b i i sa ne comprtam si noi civilizat in perioada asta ca e ziua noastra a ROMANILOR!ce toata ziua va certati? :shock:
Sus In jos
laur 133




Numarul mesajelor : 415
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Reputatie : 5528
Data de inscriere : 01/06/2010

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeSam 02 Feb 2013, 17:30

Propun sa facem un protest in Bucuresti referitor la ce se intampla pe M800 .Daca sunteti de accord incerc sa aduc si cativa impiegati de pe M800 .Pt pasionati o sa iau 2-3 carti cu mersul trenurilor la intalnire pe care le ofer gratis.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 00:49

M am saturat de incompetentii de la Bucuresti ei niciodata nu fac ceva bun pana la capat,
sa va explic de ce,ok partea pozitiva s-a introdus Regio 2022 plecare Tirgu Jiu ora 15 - sosire Bucuresti 20.31 are regim de IR
care este minusul la acest Regio,mintile luminate de la CFR Calatori nu i au pus in grafic oprire in Craiova Triaj pt cei care nu stiu adica in cartierul Craiovita Noua un cartier de peste 100.000 de locuitori care se afla la 3 km de gara Craiova dar in schimb il opresc in Bordei HC unde este mult mai putina lume si e maxim 1.5 km pana la gara,asta mi se pare bataie de joc,adica toate Regio au oprire aci iar ala care ar duce craiovitenii in capitala direct de la ei din cartier nu opreste,cei care au redactat mersul trenurilor sunt niste minti luminate cu lanterna clar !
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20147
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24914
Data de inscriere : 17/08/2011

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 01:34

Trenul ăsta a fost ambiţia personală a lui Roşeanu, după ce a auzit că RegioTransul are clienţi şi că are solicitări pentru a prelungi trasa până la Tg. Jiu. Ambiţie prostească... că RT-ul în continuare merge plin, chiar dacă are acest tren cu 25 de minute în faţă.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vizitato
Vizitator




Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 01:40

Dr2005 a scris:
Trenul ăsta a fost ambiţia personală a lui Roşeanu, după ce a auzit că RegioTransul are clienţi şi că are solicitări pentru a prelungi trasa până la Tg. Jiu. Ambiţie prostească... că RT-ul în continuare merge plin, chiar dacă are acest tren cu 25 de minute în faţă.
Da ! pt ca al regiotrans ului ajunge la timp al lui intarize cam 95% zilnic cred
oricum regiotrans a fost cumparata in proportie de 70% de catre DB deci o sa cam mature cu CFR Calatori
Roseanu il credeam si eu o minte mai stralucita dar degeaba il opreste in 3 comune intre Tg Carbunesti si Filiasi iar Craiovita Noua o sare,de cand Musculesti Bibesti si Turburea sunt mai populate decat Craiovita Noua?
iar ala Cluj Simeria Tg Jiu Craiova Bucuresti care pleca @ 16 din Tg Jiu dupa ce ca avea intarzieri zilnice unele chiar nesimtite, mergea mai mult gol,avea 12 vagoane inainte, ramasese cu 4-5 pana a zburat
nu stiu daca v ati prins de unde se trag vagoanele lu 2022
de la 1599 Bucuresti Severin se desparte in Filiasi cu plecare la 10.30 pe M 221 sosire Tg Jiu 11.55
se intoarce la bucuresti independent ca Regio 2022 doua vagoane cls a 2 a Razz

@dr2005 Pt oprire in Craiovita Noua? una am facut o chiar eu Wink


Ultima editare efectuata de catre cristi_tgv in Lun 04 Feb 2013, 01:49, editata de 7 ori
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20147
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24914
Data de inscriere : 17/08/2011

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 01:43

Şi, totuşi, nu a venit nicio reclamaţie din asta la CFR Călători...

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18148
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23549
Data de inscriere : 05/10/2010

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 16:01

1823/1824 nu a murit doar s-a limitat la Deva
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 17:45

adrian78 a scris:
1823/1824 nu a murit doar s-a limitat la Deva
are alt orar Wink
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13103
Data de inscriere : 05/01/2011

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 18:01

Craiovita noua nu are 100 mii de loc Smile..
2022 nu are vagoane de la 1823,iar 1823 a fost limitat la Deva,dupa cum bine zice Adi78
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18148
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23549
Data de inscriere : 05/10/2010

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 19:00

DUAL a scris:
Craiovita noua nu are 100 mii de loc Smile..
2022 nu are vagoane de la 1823,iar 1823 a fost limitat la Deva,dupa cum bine zice Adi78

Craiova are de asemenea al doilea cel mai mare cartier, din punct de vedere al numărului de locuitori(dupa cartierul Mănăștur din Cluj-Napoca), din țară (exceptând cartierele Bucureștiului). Cartierul Craiovița Nouǎ numǎra 107 997 locuitori la recensǎmântul din 2002.

Din ce am vazut eu la televizor la TVR Cluj Cartierul Manastur are numai 82000 de locuitori insa densitatea este mare
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13103
Data de inscriere : 05/01/2011

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 19:19

Mie nu mi s-a parut atat de mare .. probabil pt ca l-am comparat cu un sector de Bucuresti ^^.Ex sect 5 unde peste 60 % din suprafata locuita e acoperita cu blocuri turn.
Sus In jos
kristi kkk
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 1682
Varsta : 45
Localizare : Alexandria
Reputatie : 7466
Data de inscriere : 25/08/2008

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeLun 04 Feb 2013, 23:36

adrian78 a scris:
DUAL a scris:
Craiovita noua nu are 100 mii de loc Smile..
2022 nu are vagoane de la 1823,iar 1823 a fost limitat la Deva,dupa cum bine zice Adi78

Craiova are de asemenea al doilea cel mai mare cartier, din punct de vedere al numărului de locuitori(dupa cartierul Mănăștur din Cluj-Napoca), din țară (exceptând cartierele Bucureștiului). Cartierul Craiovița Nouǎ numǎra 107 997 locuitori la recensǎmântul din 2002.

Din ce am vazut eu la televizor la TVR Cluj Cartierul Manastur are numai 82000 de locuitori insa densitatea este mare
Craiova a scazut de la 300000 de locuitori in 2002 la aprox. 246500 in anul 2011, vezi raportul INS. Era intr-o vreme, la sfarsitul secolului trecut populatia aceea in Craiovita, au plecat multi in Italia sau la tara-era un cartier de muncitori in defuncta industrie a Craiovei, am locuit cu chirie in acel cartier, fiind elev la liceul de arta Craiova, faceam naveta cu fostul autobuz 30. Alaturi de Galati(231000), Craiova e orasul cu cea mai mare scadere a populatiei in ultimul deceniu, industria care in perioada comunista atrasese multi oameni in urban este acum inchisa.
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13103
Data de inscriere : 05/01/2011

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeMar 05 Feb 2013, 01:51

Si cat ai aproxima tu kristi avand in vedere celalate 6 cartiere ,ca are?
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20147
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24914
Data de inscriere : 17/08/2011

Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeMar 05 Feb 2013, 06:05

Craiova are 243.765 locuitori după datele INS. La cum s-a făcut recensământul, probabil sunt vreo 250.000. Dar tot îmi vine greu să cred că sunt 100.000 numai în Craioviţa Nouă (asta ar explica, totuşi, aglomeraţia de pe Expres 1 şi tramvai).

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Vizitator
Vizitator




Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitimeMar 05 Feb 2013, 07:04

Dr2005 a scris:
Trenul ăsta a fost ambiţia personală a lui Roşeanu, după ce a auzit că RegioTransul are clienţi şi că are solicitări pentru a prelungi trasa până la Tg. Jiu. Ambiţie prostească... că RT-ul în continuare merge plin, chiar dacă are acest tren cu 25 de minute în faţă.

RT-ul pe vechiul mers cand nu exista R 2022, avea 3 rame, acum duminica vine cu 2 rame. Daca maine l-ar anula pe 2022, RT-ul ar merge din nou cu 3 rame.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri   Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Discuţii libere, impresii, sesizări, petiţii, propuneri
Sus 
Pagina 9 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» DISCUTII SI PROPUNERI PETITII
» Discutii libere pe seama liniei 511
» 201 : Piatra Olt - Ramnicu Valcea - Podu Olt
» Exista discutii libere pe forum?
» Discutii libere pe seama liniei M800

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: