Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC

In jos 
+71
Katalyn
mielutu zburator
Ciprian.bucur.92
Lumunita Stana
danlascau
marius_catalin84
Radu.B
sytrus
Mos Craciun
DUAL
baiazid
vatmanul
alliens
Ionutz
lapsanszkitamas
roseanu
EuroNight
AndiCFR
kido
Re6/6
Vale_ntin
DAS 2011
Adirmvl
valean
nenuandrei
Radu
alinx3330
Costin.H
pety
Shinkasen
Rarau
eu
mos_ion
IonutCFR2009
popovici
alex.alexus.tm
mishu88
AMX 97-0548-4
Gabry Gabriel
kristi kkk
halmarius
Alex Avram
Marius Iulian
paiu.cristian
ldh80
roadster
buldozer2
Radu Tudor
sergiu88
FeroFan97
Valentin Sava
cortexedge
boldalexandru
cont inactiv
Adrian78
mureseanu_976
Norbi
soulcage
alexpopa
rizelgeorgel2004
transferoviarcalatori
Vitosa
Razvan
razvan - trenuri
AlexD
cristi CFR
M.I.C.I.
Luna
Dr2005
Nesebar
COSTACHE MIHAIL
75 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Urmatorul
AutorMesaj
Jurnal Feroviar

Jurnal Feroviar


Numarul mesajelor : 340
Reputatie : 3640
Data de inscriere : 27/05/2015

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeVin 20 Noi 2015, 19:19

Faza cu vedetele a fost tare lol! . Multumesc pentru foto Norbi.
Sus In jos
mielutu zburator

mielutu zburator


Numarul mesajelor : 3172
Varsta : 28
Reputatie : 6793
Data de inscriere : 07/09/2014

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeSam 21 Noi 2015, 00:45

Eu am făcut liniștit poze peste tot. Am și filmat din trenurile lor. Trebuie cred să îi iei puțin mai tare la început, că se calmează. Am mai prins șefi de tren sau nași prea tari în gură, s-au calmat când au văzut că știu foarte bine cu ce se mănâncă trenul și sistemul feroviar... Dacă era vineri ziua când ai încercat să pozezi, însă, e clar de ce nu te-au lăsat, că se stă cam claie peste grămadă și le e teamă de reclamă negativă.
Sus In jos
http://theliteratelamb.blogspot.ro/
Norbi
V.I.P Member
V.I.P Member
Norbi


Numarul mesajelor : 2633
Varsta : 30
Localizare : Bistrita
Reputatie : 8473
Data de inscriere : 19/04/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeSam 21 Noi 2015, 07:22

La noi pe Cluj Napoca - Oradea nu ai nicio treaba cu pozatul in si din trenurile lor.
Sus In jos
Vale_ntin

Vale_ntin


Numarul mesajelor : 178
Varsta : 43
Localizare : Galati
Reputatie : 4475
Data de inscriere : 11/08/2012

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeMar 20 Iun 2017, 05:40

Eu aș dori să știu ce s-a mai întâmplat cu acel proiect de turism pe rutele Transferoviar Călători.
Și ce se mai întâmplă cu Transferoviar Marfă. Mulțumesc.
Sus In jos
billy752-istu

billy752-istu


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 31
Localizare : brasov
Reputatie : 5154
Data de inscriere : 29/10/2010

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Trenuri   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeDum 16 Iul 2017, 21:10

Buna seara,este adevarata afirmatia privind faptul ca vreti sa operati pe ruta Brasov-Cluj Napoca si retur?
Sus In jos
cristi ar




Numarul mesajelor : 862
Varsta : 46
Localizare : Arad
Reputatie : 6357
Data de inscriere : 28/05/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeLun 17 Iul 2017, 12:55

De ce nu circula trenurile pana in statia Rosiori Est?
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6718
Data de inscriere : 23/01/2014

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeLun 17 Iul 2017, 13:55

cristi ar a scris:
De ce nu circula trenurile pana in statia Rosiori Est?
De ce ar face chestia asta? Doar pentru ca e la 5 minute de mers pana in centru.Toate trenurile si legaturile importante trec prin Nord, in Rosiori Est nu exista sala de astepatare ci doar un chiosc care aminteste de anii 90.De astfel atunci a vazut si gara ultima zugraveala.Plus ca linia este la CFR SA deci plata TUI pentru cei 3 km...
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22200
Data de inscriere : 06/12/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeLun 17 Iul 2017, 14:34

Singurul lucru care il pot face e sa se extinda la Turnu Magurele si atunci ar trece prin Rosiori Est altfel nu are rost.

_________________
595423DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Bdeem_8496_aDE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Bdeem_8496_aDE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Bdeem_8496_a
Sus In jos
cristi ar




Numarul mesajelor : 862
Varsta : 46
Localizare : Arad
Reputatie : 6357
Data de inscriere : 28/05/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeLun 17 Iul 2017, 15:21

Rosiori Est fiind mai aproape de centru ar fi mai multi calatori, Rosiori Nord mi se pare destul de departe de mare parte din oras. Pentru legaturi, da este Rosiori Nord.
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6370
Reputatie : 12044
Data de inscriere : 09/07/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeSam 23 Dec 2017, 15:45

Alooo, TFC-ul... iata o propunere de mers adevarat pentru sectia 302:

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 302_PROPUNERE
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6718
Data de inscriere : 23/01/2014

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeSam 23 Dec 2017, 16:25

Ar mai trebui totusi o oprire la Romlux...si poate la IL Caragiale pentru unele trenuri.Nu ar creste durata decat cu 5 minute...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20083
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24830
Data de inscriere : 17/08/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeSam 23 Dec 2017, 21:32

Cel puţin în I.L. Caragiale, Răzvad, Valea Voievozilor, Teiş şi Romlux ar trebui să oprească.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11000
Data de inscriere : 09/10/2014

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeDum 24 Dec 2017, 02:30

Voi nu cititi ce se posteaza pe aici ? Sa stiu sa nu mai postez nimic.

TFC de cand a intrat pe ruta asta a avut calatori doar pe bucata Zalhanaua-Ploiesti, la I.L.Caragiale e treaba cu cfr-isti si incrucisarile nici macar pe vremea lui CFR nu cobora/urca nimeni de la I.L.C.

Cei mai multi calatori de la TFC ii avea de la Crangul lui Tei , apoi Bratasanca, Targoviste, Targsoru Nou si Zalhanaua. Alea ce spuneti voi nici in ultimii ani ai CFR-ului nu mai avea calatori.

@Dr2005 data viitoare mai da o tura pe aici inainte sa te grabesti sa postezi ca sa iti creasca nr de postari.

@IonutCFR2009 nu te mai juca cu timpul aiurea, situatia a fost destul de clara de cativa ani indiferent ce ai face trenul nu e o alegere pentru ruta asta. Cat despre mersul de mai sus nu stiu de ce factori ai tinut cont dar pot sa iti spun ca e cel mai prost mers care l-ai postat vreodata. 45 minute la Targoviste pentru schimbarea postului ? Tren care ajunge in Ploiesti la 23.15 ? Stiu o sa zici legatura pentru IR-urile de noapte Buc-Iasi si Buc-BT.
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6370
Reputatie : 12044
Data de inscriere : 09/07/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeDum 24 Dec 2017, 09:38

Ce am postat eu se refera strict la calatorii posibil de transportat intre cele doua localitati resedinta de judet. Nu am luat in calcul trenurile posibil de trasat intre IL Caragiale si Ploiesti Sud (care ar avea in mod real un trafic de naveta de cel putin 20 calatori/tren poate chiar mai mult trasate la ore mai convenabile). Timpul de 1h15min intre Targoviste si Ploiesti este unul rezonabil chiar la viteza actuala de 50 km/h, avand in vedere ca dubele ATYC lasa calatorii la marginea Ploiestiului de unde mai faci 30 minute cu troleibuzul 202 pana la gara Ploiesti Sud si ajungi sa faci chiar mai mult decat cu trenul care te duce fix la tinta fara alte schimbari in parcurs. Trenul care soseste la 23:15 in Ploiesti Sud, da... ar putea fi o legatura foarte buna la trenul de Iasi IR 1667 sau chiar IR 1757.
De ce sta 45 min la capete? Pentru asigurarea unui ecart suficient in cazul prelungirii ocazionale a timpului de mers, a unor eventuale probleme la automotor si nu in ultimul rand pentru asigurarea unui mers cadentat cu ore de plecare mult mai usor de retinut de catre calatori.
De asemenea nu am luat in calcul pe posesorii de masini personale sau iubitorii de maxi taxi care sunt liberi sa mearga in continuare pe sosele mortii. Smile
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22200
Data de inscriere : 06/12/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitimeDum 24 Dec 2017, 19:04

Tu nu pricepi ca nu merge nimeni cu ele? E o ruta moarta si asa ramane!

_________________
595423DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Bdeem_8496_aDE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Bdeem_8496_aDE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Continut sponsorizat





DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC - Pagina 25 Icon_minitime

Sus In jos
 
DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC
Sus 
Pagina 25 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR REGIOTRANS
» Discutii cu conducerea C.F.R.
» Locomotive clasa 47 (Vol. II)
» Locomotive clasa 60 (Vol. I)
» Locomotive clasa 40 (Vol. II)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: TRANSFEROVIAR CALATORI-
Mergi direct la: