Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Discutii cu conducerea C.F.R.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15318
Data de inscriere : 06/03/2009

Discutii  cu conducerea C.F.R. Empty
MesajSubiect: Discutii cu conducerea C.F.R.   Discutii  cu conducerea C.F.R. Icon_minitimeLun 18 Ian 2016, 14:57

Rarau a scris:
Am si eu o rugaminte:

S-ar putea face un topic nou unde sa se scrie (puna) doar de discutiile cu directorul CFR Călători Szentes ?

E destul de greu de urmarit fiecare topic nelogat pentru a vedea unde s-a scris pe tema asta.

- realizarea legăturilor feroviare existente prin schimbarea orariilor unor trenuri, reintroducerea unor trenuri pe rute existente sau rute noi (Timișoara, Iași, Cluj și București să aibă legături directe cu restul țării; Reintroducerea trenului 1625 cu plecare după ora 23:00 din București spre Brașov, deoarece în intervalul orar 23:00 – 06:00 nu circulă niciun tren pe această rută;


de cand am vazut paragraful asta pe siteul Cfr Calatori m-am gandit ca Karpaty a fost sigur / a fost cel cu ideea.

Era frumos daca ar fi mers si Dr2005.

Daca va mai fi pe viitor o alta intalnire ar fi frumos daca s-ar anunta in topicul dedicat. E destul de greu de urmarit diverse siteuri / fb . Mie unul imi e mai usor sa citesc aici decat pe alte siteuri.


Am deschis topicul la cerinta userului Rarau
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11007
Data de inscriere : 09/10/2014

Discutii  cu conducerea C.F.R. Empty
MesajSubiect: Re: Discutii cu conducerea C.F.R.   Discutii  cu conducerea C.F.R. Icon_minitimeLun 18 Ian 2016, 17:27

De fapt intervalul corect in care nu circula trenuri pe Bucuresti-Brasov e 21:00-06:00 fara trenuri CFR sau 21:10-06:00 fara niciun tren, timp de 9 ore e pauza totala.

Dr2005 precum si alti au avut treburi mai importante sambata de aceea nu s-a dus nu ca ar fi avut accesul restrictionat sau ca ar fi fost nedorit, pur si simplu omul a fost ocupat cu altele mai importante, dar la urmatoarea poate o sa fie liber.
Sus In jos
 
Discutii cu conducerea C.F.R.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC
» Discutii generale despre transport II
» Conducerea unui vehicul dupa varsta de 65 de ani
» De ce trenurile opresc in plina strada in unele halte?
» DISCUTII SI PROPUNERI PETITII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: