Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC

In jos 
+71
Katalyn
mielutu zburator
Ciprian.bucur.92
Lumunita Stana
danlascau
marius_catalin84
Radu.B
sytrus
Mos Craciun
DUAL
baiazid
vatmanul
alliens
Ionutz
lapsanszkitamas
roseanu
EuroNight
AndiCFR
kido
Re6/6
Vale_ntin
DAS 2011
Adirmvl
valean
nenuandrei
Radu
alinx3330
Costin.H
pety
Shinkasen
Rarau
eu
mos_ion
IonutCFR2009
popovici
alex.alexus.tm
mishu88
AMX 97-0548-4
Gabry Gabriel
kristi kkk
halmarius
Alex Avram
Marius Iulian
paiu.cristian
ldh80
roadster
buldozer2
Radu Tudor
sergiu88
FeroFan97
Valentin Sava
cortexedge
boldalexandru
cont inactiv
Adrian78
mureseanu_976
Norbi
soulcage
alexpopa
rizelgeorgel2004
transferoviarcalatori
Vitosa
Razvan
razvan - trenuri
AlexD
cristi CFR
M.I.C.I.
Luna
Dr2005
Nesebar
COSTACHE MIHAIL
75 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15310
Data de inscriere : 06/03/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeVin 20 Ian 2012, 21:14

Stimati membri, avem placerea sa va informam ca puteti comunica direct cu conducerea operatorului privat feroviar TRANSFEROVIAR CALATORI pe forumul nostru. Acesta va fi topicul unde dumneavoastra puteti pune intrebari , puteti veni cu propuneri sau puteti face reclamatii despre modul in care isi desfasoara activitatea angajatii acestei societati.



Orice informatie sau modificare intervenita de operator va fi postata de conducerea societatii la acest topic.


Avem rugamintea la dumneavoastra, membri acestui forum , ca mesajele postate sa fie scrise intr-un mod politicos pentru a se putea discuta pe un ton civilizat.

Va multumim!!!


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Lun 23 Ian 2012, 11:21, editata de 1 ori
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22199
Data de inscriere : 06/12/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeVin 20 Ian 2012, 23:43

Exista planuri de extindere si pe alte sectii neinteroperabile , (secundare) cum ar fi 302+304+306 , o baza la Ploiesti ar fi foarte buna mai ales ca aceste sectii sunt destul de profitabile !

_________________
595423DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Bdeem_8496_aDE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Bdeem_8496_aDE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Bdeem_8496_a
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20082
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24828
Data de inscriere : 17/08/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeSam 21 Ian 2012, 00:34

Odată cu extinderile (mai ales cea de Olteniţa) se vor angaja şi alte categorii de personal în afară de mecanici şi şefi de tren?

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Luna




Numarul mesajelor : 3274
Reputatie : 8106
Data de inscriere : 18/03/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeSam 21 Ian 2012, 01:26

Exista planuri de extindere si pe magistrale ?
Sus In jos
M.I.C.I.

M.I.C.I.


Numarul mesajelor : 541
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5124
Data de inscriere : 18/11/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeSam 21 Ian 2012, 18:36

Buna seara!

Am inteles ca o sa achizitionati automotoare din Olanda. Ne puteti spune cand vor incepe acestea sa circule pe sectiile feroviare care le detineti?
Voi fi printre primii care va calatori cu acest tip de automotor.

Va multumesc pentru raspuns!

O seara buna!!
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9501
Data de inscriere : 02/11/2008

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeSam 21 Ian 2012, 19:20

Stimata conducere Transferoviar Calatori,

Doresc sa stiu daca si cand se vor demara lucrari pentru redeschiderea circulatiei pe sectia neinteroperabila Oradea Est - Cordau - Holod
Tronsonul Cordau h - Holod.

Daca nu se va face ceva cat mai repede costurile vor creste deoarece infrastructura se degradeaza in timp.

S-au facut cateva reportaje cu starea liniei aici :

http://www.forumtrenuri.com/t505p70-314-oradea-est-holod
http://www.forumtrenuri.com/t505p80-314-oradea-est-holod
http://www.forumtrenuri.com/t505p90-314-oradea-est-holod
http://www.forumtrenuri.com/t505p122-314-oradea-est-holod
http://www.forumtrenuri.com/t505p149-314-oradea-est-holod

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15310
Data de inscriere : 06/03/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeSam 21 Ian 2012, 20:09

Operatorul TFC si-a facut cont pe forumul nostru ieri in jurul pranzului. Eu insa abia aseara tarziu am activat contul. Cum sambata si duminica sunt zile nelucratoare, asteptam ca abia luni probabil, sa primiti raspuns la solicitarile dumneavoastra!
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15310
Data de inscriere : 06/03/2009

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeSam 21 Ian 2012, 21:33

AlexD a scris:
Mie mi se pare suspect acest TFC, sper sa ma insel si sa nu fie ce imi imaginez eu adica un membru cu un cont fals cu numele acestui operator.

Nu iti face probleme. Am verificat toate datele si eu am fost cel care le-am propus sa intre in dialog cu noi pe acest forum. Contul transferoviarcalatori apartine celor din conducerea TFC.


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Sam 21 Ian 2012, 21:38, editata de 2 ori
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8495
Data de inscriere : 09/01/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeSam 21 Ian 2012, 21:35

Atunci este foarte bine, un pas inainte din partea lor in imbunatatirea relatiilor cu clientii.
Sus In jos
razvan - trenuri
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 3150
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Reputatie : 7966
Data de inscriere : 26/05/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeDum 22 Ian 2012, 00:31

EU AS AVEA RUGAMINTEA SA RASPUNDA MAI REPEDE LA SOLICITARI SI PROPUNERI DE TRENURI SI CAII FERATE FATA DE CEI DE LA CFR CALATORI. AM INCREDERE CA TRANSFEROVIAR GRUP VA LUA IN CONSIDERARE DOLEANTELE NOASTRE.

MULTUMESC ANTICIPAT.

Very Happy
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5743
Data de inscriere : 14/04/2010

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeDum 22 Ian 2012, 14:06

Ar fii inetresant si un concurs cu posibile scheme de vopsite pt noile automotoare.Poate daca le plac celor de la TFG se vor inspira de aici.Era pe aici topicul cu scheme,dar pt locomotive....chiar mi-ar place sa vad scheme noi si la automotoare... Very Happy
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8495
Data de inscriere : 09/01/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeDum 22 Ian 2012, 19:37

Si galbenul in care vin e ok dar daca le baga la Remarul sigur ies rosu/alb.
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8671
Reputatie : 13904
Data de inscriere : 08/01/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeDum 22 Ian 2012, 21:14

Este adevarat ca din primavara cand veniti la Bucuresti cu 15206/15207, 15208/15209 tot cu automotoare operati?
Sus In jos
transferoviarcalatori
Operator Feroviar Privat
Operator Feroviar Privat
transferoviarcalatori


Numarul mesajelor : 71
Reputatie : 4584
Data de inscriere : 20/01/2012

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Bun gasit   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeLun 23 Ian 2012, 11:07

Bun gasit!

Multumim pentru interesul aratat, dar spre deosebire de operatul de stat nu dispunem de o resursa umana inepuizabila, de aceea va rugam sa intelegeti ca raspunsurile noastre vor veni in momentele libere ale personalului de marketing. Asa cum ati vazut deja, facem tot posibilul sa fim aproape de calatorii nostri prin site, pagina de facebook actualizate, mail-uri pentru sesizari si de azi si topic pe acest forum.

Dorim sa ne extindem, dar mai intai dorim sa "spargem o nuca tare": Bucuresti - Oltenita, sectia are probabil cel mai mare potential din tara, dar si cele mai multe probleme. Deocamdata reprezinta o mare provocare pentru noi si vrem sa le luam pe rand. Pentru aceasta sectie mai recrutam si ingineri de tractiune, comerciali, personal de linii. CV-urile le puteti trimite pe site, la sectiunea CARIERE si colegii de la resurse umane le vor analiza.

Am achizitionat automotoare DH-2 din Olanda si cel mai sigur vor fi vopsite in alb si rosu, in acelasi ton cu VT 624, dar va rugam sa ne transmiteti propunerile dvs, prin mail la sesizari@transferoviarcalatori.ro. Va asiguram ca vom tine cont de ele. Aceste automotoare vor circula, speram noi, incepand cu luna martie pe zona Cluj. Ele vor inlocui automotoarele care vor fi aduse la Oltenita.

Circulatia este deschisa pe Oradea Est - Cordau. Intre Cordau si Holod este destul de complicat si nu credem ca se va deschide in curand circulatia, aceste lucrari nu pot fi suportate de catre TFG, ci eventual de proprietar (CFR SA) prin Regionala Cluj. Avand in vedere ca ei vor sa inchida sectii, ne este greu sa credem ca CFR SA va investi in tronsonul Cordau - Holod. Va puteti adresa Regionalei Cluj si sa aflati punctul de vedere al proprietarului.

Va rugam sa faceti distinctie intre TFG - operator de marfa, gestionar de infrastructura si TFC - operator de calatori.


Sus In jos
M.I.C.I.

M.I.C.I.


Numarul mesajelor : 541
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5124
Data de inscriere : 18/11/2011

DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitimeLun 23 Ian 2012, 12:08

Va multumesc pentru raspunsul la intrebarea mea!

Sincer, nu ma asteptam sa discutati in mod direct cu noi prin intermediul acestui forum!


Indraznesc totusi sa va mai deranjez cu o intrebare: Cand vor circula cele doua perechi de trenuri pe relatia Bucuresti Nord - Buzau?

Va multumesc pentru raspuns si doresc acestui operator sa ramana cladit pe temelia solida de piatra pe care sta neclintit inca din primele zile de cand a inceput sa opereze pe sectia Oradea - Baile Felix cu acel automotor inchiriat LVT (purcelusi atomici cum le spunem noi in gluma acelor automotoare) Very Happy

Sus In jos
Continut sponsorizat





DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Empty
MesajSubiect: Re: DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC   DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI  FEROVIAR TFC Icon_minitime

Sus In jos
 
DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR TFC
Sus 
Pagina 1 din 26Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» DE VORBA CU CONDUCEREA OPERATORULUI FEROVIAR REGIOTRANS
» Discutii cu conducerea C.F.R.
» Locomotive clasa 47 (Vol. II)
» Locomotive clasa 60 (Vol. I)
» Locomotive clasa 40 (Vol. II)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: TRANSFEROVIAR CALATORI-
Mergi direct la: