Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)

In jos 
+111
catalinu'
stefan_br
mihaiuc
get.
Marius
razvan - trenuri
traian
Cosmin5
redeme
laur 133
cristyadaX
Nk11
jimmy
Teodor
ATM
nokia2010
Cobra
bostanescu gigel
Luna
DUAL
vilhelm
ravers75
IonutChircu
AlexD
romero69
riciu
Jhonyla
VeV
mstupariu
alinx3330
Vitosa
Razvan Tudor
decward
raoul
PrisecaruFlorin
ultras
nelu_cfr
spsdc7
RazvanCFR
iuli.hard
rares03
Adrian78
kaan
FeroFan97
SULZERUL 0733
cont dezactivat .
DooLs
Laur
jionutz
19jimmy84
The Legend
Shinkansen
sorinucu
Stefan
Mircea Hirjau
dan ciprian
pannonia express
rizelgeorgel2004
halmarius
knd
Cito
TVlad
Razvan
cont inactiv
AMX 97-0548-4
ionutz72
Traveller
Bobses
buldozer2
Costin.H
didi
Nesebar
Rosshhu
mi.tudor
Caravelle_Zg
membru inactiv
mtk
bogdan srl
marius_catalin84
vrabieionut
stegaru
IonutCFR2009
cortexedge
didinul
alex.alexus.tm
srazvi
Codrut1985
KQQ
tudor_vl
lovekomotive
zenox4500
stinky
Vlad
Ionutz
discoid21
Norbi
Hurricane
cristi ar
cristi CFR
orestte
Gongutza
robypedia
COSTACHE MIHAIL
MariusM
mureseanu_976
Lde 2100
mardaryroby
DonVILLy
tiberio
kristi kkk
myster2008
115 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 51 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
decward
V.I.P Member
V.I.P Member
decward


Numarul mesajelor : 2594
Varsta : 26
Localizare : Bükreş
Reputatie : 7811
Data de inscriere : 15/08/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeVin 31 Dec 2010, 12:32

biszakabel a scris:
paall a scris:
La Brasov ai sanse sa o mai gasesti. La cele 2 garii din Ploiesti inca se mai gaseste, si la Targoviste saptamana trecuta era.

iuli.hard cate vagoane si ce tip de vag avea 1751/2 ??

Ce bine ca spui,ca chiar poimaine merg la Brasov!
Multumesc prt. raspuns Wink

Il mai gasesti si in Miercurea Ciuc !
Sus In jos
iuli.hard

iuli.hard


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 30
Localizare : Onesti
Reputatie : 5346
Data de inscriere : 31/08/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeVin 31 Dec 2010, 14:25

paall a scris:
La Brasov ai sanse sa o mai gasesti. La cele 2 garii din Ploiesti inca se mai gaseste, si la Targoviste saptamana trecuta era.

iuli.hard cate vagoane si ce tip de vag avea 1751/2 ??
Pai are 6 si in general 20-55/54 ,20-49 uneori si 19-54/55 .
Sus In jos
FeroFan97

FeroFan97


Numarul mesajelor : 390
Varsta : 26
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 5630
Data de inscriere : 06/02/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeLun 03 Ian 2011, 15:44

Nicsi la Brasov n-am gasit. Dar nici n-o sa mai probez.M-am plictisit cu cautare Crying or Very sad
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18102
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23490
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeMier 05 Ian 2011, 17:13

In data de 30-12-2010 pe afisajul vagonului 20-49-2xx din compunerea ACC 1837 Iasi-Timisoara Nord scria ACC 1661 Sad
Sus In jos
mureseanu_976
Moderator
Moderator
mureseanu_976


Numarul mesajelor : 2215
Localizare : I eh, no, nooo, no es possible
Reputatie : 7906
Data de inscriere : 07/02/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeMier 05 Ian 2011, 17:42

adrian78hd a scris:
In data de 30-12-2010 pe afisajul vagonului 20-49-2xx din compunerea ACC 1837 Iasi-Timisoara Nord scria ACC 1661 Sad

Inca un motiv in plus sa urasc jegurile astea. La ce le-o trebuit display-uri daca si asa nu le reseteaza ?

_________________
D 320 "VICENTIJE RAKIC" BEOGRAD - BUCURESTI

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 D%20350%20TITO%20Broz
Sus In jos
Costin.H

Costin.H


Numarul mesajelor : 654
Reputatie : 5971
Data de inscriere : 15/12/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeMier 05 Ian 2011, 23:24

nu stiu daca cineva a mai ridicat problema asta, dar pe mine ma deranjeaza la CFR Calatori faptul ca la trenurile de rang superior te obliga sa cumperi loc.
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18102
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23490
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeMier 05 Ian 2011, 23:43

Costin.H a scris:
nu stiu daca cineva a mai ridicat problema asta, dar pe mine ma deranjeaza la CFR Calatori faptul ca la trenurile de rang superior te obliga sa cumperi loc.

Nu te obliga asa e facut programul ala informatic ..intre orele 2.00-2.30 noaptea nu merge si atunci se pot elibera legitimatii fara loc
Sus In jos
Costin.H

Costin.H


Numarul mesajelor : 654
Reputatie : 5971
Data de inscriere : 15/12/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeMier 05 Ian 2011, 23:45

nu prea am obieciul a cumpara bilete noaptea Razz

aplicatia poate fi modificata pt a nu mai elibera bilete cu loc Razz
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18102
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23490
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeMier 05 Ian 2011, 23:50

Costin.H a scris:
nu prea am obieciul a cumpara bilete noaptea Razz

aplicatia poate fi modificata pt a nu mai elibera bilete cu loc Razz

Mie imi scapa ceva poate stie altcineva
Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6365
Data de inscriere : 10/10/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 00:21

Costin.H a scris:
nu stiu daca cineva a mai ridicat problema asta, dar pe mine ma deranjeaza la CFR Calatori faptul ca la trenurile de rang superior te obliga sa cumperi loc.
E o chestie de logica...presupun, nu stiu exact!Ceva de genul:

,,De ce ai pretentia sa mergi in picioare la IC sau R cand cu acelasi pret mergi stand pe scaun la R ori Acc."

Am pus ghilimele ca sa nu se interpreteze personal.Am citat gandirea fictiva/presupusa a celor din conducerea CFR. Si mi se pare o gandire destul de corecta.Este chiar hilar sa mergi in Intercity dar...in picioare.La naiba,....de ce te mai sui in el, cand cu aceiasi banuti mergi stand pe scaun la trenuri de rang inferior? Nu e comica faza???
Scuze ca am punctat de doua ori aceeasi idee!
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9509
Data de inscriere : 02/11/2008

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 02:22

Salut Sergiu,
Pana prin 2000 existau trenuri R, A fara locuri rezervate, problema se pune altfel :

De ce sa platesc 3.5 lei, de exemplu, pentru un loc la A pe relatia Timisoara - Arad 45 de minute ???
Sau si mai bine, de ce sa platesc 3.5 lei de la Ciumeghiu la Timisoara si sa NU PRIMESC LOC, pentru ca statia nu este dotata cu sistem X-SELL iar pretul locului este inclus in suplimentul de viteza...
Din Salonta este acelasi pret si primesc loc , e normal ?
De asemenea trasa unui tren de rang superior A, R , IC este mai ieftina fata de una de tren personal deoarece are mai putine opriri in staitii rang I, II, III ,IV, Hm, opriri pentru care se percepe taxa( nu stiu exact cat este ) pe langa TUI.
Tariful de baza pentru intocmirea unei trase de calatori indiferent de rang este 3,35 LEI/tren km

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18102
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23490
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 11:38

Onofrei Sergiu Gabriel'76 a scris:
Costin.H a scris:
nu stiu daca cineva a mai ridicat problema asta, dar pe mine ma deranjeaza la CFR Calatori faptul ca la trenurile de rang superior te obliga sa cumperi loc.
E o chestie de logica...presupun, nu stiu exact!Ceva de genul:

,,De ce ai pretentia sa mergi in picioare la IC sau R cand cu acelasi pret mergi stand pe scaun la R ori Acc."

Am pus ghilimele ca sa nu se interpreteze personal.Am citat gandirea fictiva/presupusa a celor din conducerea CFR. Si mi se pare o gandire destul de corecta.Este chiar hilar sa mergi in Intercity dar...in picioare.La naiba,....de ce te mai sui in el, cand cu aceiasi banuti mergi stand pe scaun la trenuri de rang inferior? Nu e comica faza???
Scuze ca am punctat de doua ori aceeasi idee!

Mie mi se pare o chestie de bun simt sa nu se mai vanda bilete daca nu mai sunt locuri ca doar nu ma duc in tren sa ma calc in picioare cu cei de pe hol sau sa "stea in capul tau" la vagoanele salon.Dupa cum a mai semnalat si dan poti sa mergi la nas si te poti intelege cu el sa iti elibereze in tren bilet la tarif normal fara loc..
Sus In jos
Costin.H

Costin.H


Numarul mesajelor : 654
Reputatie : 5971
Data de inscriere : 15/12/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 11:47

ca o paranteza ...automatele de bilete din germania iti elibarau bilet la orice tip de tren (fie el IC, ICE sau TGV) fara loc. locul era 2 euro Smile

mai deschid o noua discutie: inca o prostie la calatorul roman fara bilet: pe distanta comanesti-onesti da 1 leu nashului la personal, dar unor rromi cu capra le-a dat 5 lei ::: sa nu-i spargi capul !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sus In jos
membru inactiv
User Dezactivat
User Dezactivat



Numarul mesajelor : 898
Varsta : 47
Reputatie : 6365
Data de inscriere : 10/10/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 12:54

Costin.H a scris:
ca o paranteza ...automatele de bilete din germania iti elibarau bilet la orice tip de tren (fie el IC, ICE sau TGV) fara loc. locul era 2 euro Smile

mai deschid o noua discutie: inca o prostie la calatorul roman fara bilet: pe distanta comanesti-onesti da 1 leu nashului la personal, dar unor rromi cu capra le-a dat 5 lei ::: sa nu-i spargi capul !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prietenee, un realizator de televiziune zicea o vorba mare: ,,Asta-i tara in care traim!Tara de manelisti, unde un nene poreclit presedinte spune ca scoala naste tampiti iar Romania are nevoie de tinichigii si ospatari! Tara unde romanul se aduna in piete doar pentru sarmale, mici si bere MOCCA! Asta e tara in care traim, iar traind in ea, asta ne ocupa tot timpul!"
Ce sa ceri romanului care are tragere spre manelism, cocalarism si pitiponcism??? Vorba ta: doar sfaramam capul dar nu cu bocancul, ci cu vorbele! Facandu-l de ras in tot vagonul!
Sus In jos
decward
V.I.P Member
V.I.P Member
decward


Numarul mesajelor : 2594
Varsta : 26
Localizare : Bükreş
Reputatie : 7811
Data de inscriere : 15/08/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitimeDum 09 Ian 2011, 23:17

biszakabel a scris:
Nicsi la Brasov n-am gasit. Dar nici n-o sa mai probez.M-am plictisit cu cautare Crying or Very sad
Imi pare rau pentru tine , daca ajungi prin Bucuresti ,il mai gasesti !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 35 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
Sus 
Pagina 35 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 51 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative ( - )
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: