Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)

In jos 
+111
catalinu'
stefan_br
mihaiuc
get.
Marius
razvan - trenuri
traian
Cosmin5
redeme
laur 133
cristyadaX
Nk11
jimmy
Teodor
ATM
nokia2010
Cobra
bostanescu gigel
Luna
DUAL
vilhelm
ravers75
IonutChircu
AlexD
romero69
riciu
Jhonyla
VeV
mstupariu
alinx3330
Vitosa
Razvan Tudor
decward
raoul
PrisecaruFlorin
ultras
nelu_cfr
spsdc7
RazvanCFR
iuli.hard
rares03
Adrian78
kaan
FeroFan97
SULZERUL 0733
cont dezactivat .
DooLs
Laur
jionutz
19jimmy84
The Legend
Shinkansen
sorinucu
Stefan
Mircea Hirjau
dan ciprian
pannonia express
rizelgeorgel2004
halmarius
knd
Cito
TVlad
Razvan
cont inactiv
AMX 97-0548-4
ionutz72
Traveller
Bobses
buldozer2
Costin.H
didi
Nesebar
Rosshhu
mi.tudor
Caravelle_Zg
membru inactiv
mtk
bogdan srl
marius_catalin84
vrabieionut
stegaru
IonutCFR2009
cortexedge
didinul
alex.alexus.tm
srazvi
Codrut1985
KQQ
tudor_vl
lovekomotive
zenox4500
stinky
Vlad
Ionutz
discoid21
Norbi
Hurricane
cristi ar
cristi CFR
orestte
Gongutza
robypedia
COSTACHE MIHAIL
MariusM
mureseanu_976
Lde 2100
mardaryroby
DonVILLy
tiberio
kristi kkk
myster2008
115 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 50 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
mureseanu_976
Moderator
Moderator
mureseanu_976


Numarul mesajelor : 2215
Localizare : I eh, no, nooo, no es possible
Reputatie : 7906
Data de inscriere : 07/02/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeMar 21 Dec 2010, 02:38

Doua lucruri negative observate luni, 20 decembrie 2010:

1) Trenul 4014 Tirgu Mures - Brasov nu era garat la ora plecarii din Tirgu Mures (09:26). Li s-a urcat la cap sa ataseze in graba un vagon cu revizia expirata pentru a fi revizuit la PRV Brasov si abia apoi au parcat trenul la linia de la care avea de plecat, de parca IC 542 nu merge tot la Brasov.

2) IC 542 Tirgu Mures - Bucuresti a intarziat la plecare aproape 30 minute din cauza Dezastro-ului Timisoara - Tirgu Mures care a intarziat pe traseu. IC 542 avea de facut o cruce cu tren 4513 (Brasov) Deda - Tirgu Mures la Gornesti ; din cauza intarzierii si lipsei timpului crucea s-a mutat la Tirgu Mures Nord. IC 542 a ajuns primul in Tirgu Mures Nord (pe linia 2, directa) si a asteptat intrarea personalului 4513 in abatere, pentru a-si continua drumul. Eu am fost nemultumit pentru simplul fapt ca asteptam trenul IC la -10 grade, doar ca sa-i trag un film (ceea ce nici nu s-a intamplat) Evil or Very Mad

_________________
D 320 "VICENTIJE RAKIC" BEOGRAD - BUCURESTI

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 D%20350%20TITO%20Broz
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18102
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23490
Data de inscriere : 05/10/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeMier 22 Dec 2010, 22:25

Vagonul 19-56 din ACC 1741 am inghetat de frig in el plus ca u fost sase maramureseni care au facut companie "buna"
Restrictile de 30km/h pe M300 intre Teius si Brasov la multe dintre pasaje
Sus In jos
jionutz

jionutz


Numarul mesajelor : 614
Varsta : 41
Localizare : Sat Calacea judetul Timis
Reputatie : 5806
Data de inscriere : 28/04/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Lucruri negative (-) la CFR !!!   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeJoi 23 Dec 2010, 11:56

hmz nu stiu cinei de vina dar Rapidul 732 a plecat azi din Timisoara la 05.55
motivul? desiro a fost tras la linie exact cand trebuia sa plece la 05.50
asa ca si P meu Regiotrans a plecat cu 5 min mai tarziu azi
Sus In jos
jionutz

jionutz


Numarul mesajelor : 614
Varsta : 41
Localizare : Sat Calacea judetul Timis
Reputatie : 5806
Data de inscriere : 28/04/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR :: Lucruri negative (-) la CFR !!!   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeVin 24 Dec 2010, 14:53

VAI ce miau facuto astia de anu nou
eu merg la munci la 7 tre sa fiu acolo
dar surpriza!!!
primele doua trenuri sunt ANULATE
asa ca voi ajunge la 09:45 la servici .....
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15318
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeVin 24 Dec 2010, 18:24

In Gara Bucuresti Obor nu mai anunta la megafoane plecarea si sosirea trenurilor Bucuresti Nord - Bucuresti Baneasa - Bucuresti Obor.
Sus In jos
raoul

raoul


Numarul mesajelor : 96
Reputatie : 5130
Data de inscriere : 10/08/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeVin 24 Dec 2010, 19:02

COSTACHE MIHAIL a scris:
In Gara Bucuresti Obor nu mai anunta la megafoane plecarea si sosirea trenurilor Bucuresti Nord - Bucuresti Baneasa - Bucuresti Obor.
Poate mizeaza pe faptul ca parcurge o distanta mica si ca se deplaseaza in interiorul Capitalei.Celalalte le anunta ?
E prima data cand aud asa ceva.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15318
Data de inscriere : 06/03/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeVin 24 Dec 2010, 20:22

raoul a scris:
COSTACHE MIHAIL a scris:
In Gara Bucuresti Obor nu mai anunta la megafoane plecarea si sosirea trenurilor Bucuresti Nord - Bucuresti Baneasa - Bucuresti Obor.
Poate mizeaza pe faptul ca parcurge o distanta mica si ca se deplaseaza in interiorul Capitalei.Celalalte le anunta ?
E prima data cand aud asa ceva.

Toate garniturile sunt anuntate in afara de acestea. Inclusiv melodia Glasul rotilor de tren care nici in Gara Bucuresti Nord nu se mai aude!!
Sus In jos
PrisecaruFlorin

PrisecaruFlorin


Numarul mesajelor : 365
Varsta : 37
Localizare : Iasi
Reputatie : 5791
Data de inscriere : 29/10/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeMar 28 Dec 2010, 19:55

Pe 25 decembrie am luat A 1837 pentru a ajunge la Suceava, din nefericire am nimerit intr-un 20-49 modernizat si avind loc in partea salonului. Cand am intrat in vagon mirosea a wc, usa de la wc nu statea inchisa,mirosea a urina si a detratant: un miros foarte intepator de te usturau si ochii. Din fericire fiind putini calatori m-am mutat intr-un compartiment. Insa daca ar fi fost plin trenul cred ca ar fi fost de groaza calatoria.
Sus In jos
bogdan srl

bogdan srl


Numarul mesajelor : 629
Varsta : 35
Localizare : Brasov
Reputatie : 6015
Data de inscriere : 16/11/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeMier 29 Dec 2010, 00:10

Oricat ar fi de noi vagoanele unele lucruri (obiceiuri) raman la fel...pe langa acest lucru se mai adauga si defectiunile wc-urilor care de multe ori nu sunt remediate...
Sus In jos
FeroFan97

FeroFan97


Numarul mesajelor : 390
Varsta : 26
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 5630
Data de inscriere : 06/02/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeMier 29 Dec 2010, 16:35

Azi am fost la Agentia CFR,am vrut sa cumpar un mers. Cand ajung,domnita spune,ca de doua saptamani nu au,si nici n-o sa mai fie.
Si anul trecut a fost astfel. Exista o metoda,prin care pot sa cumpar un mers,la pretul CFR(12 lei)?
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeMier 29 Dec 2010, 17:22

biszakabel a scris:
Azi am fost la Agentia CFR,am vrut sa cumpar un mers. Cand ajung,domnita spune,ca de doua saptamani nu au,si nici n-o sa mai fie.
Si anul trecut a fost astfel. Exista o metoda,prin care pot sa cumpar un mers,la pretul CFR(12 lei)?

Mergi la gara nu mai incerca la agentii acolo nu prea aduc , ai sanse sa gasesti la gara , cel putin in Bucuresti inca mai sunt .

_________________
595423Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Bdeem_8496_aLucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Bdeem_8496_aLucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Bdeem_8496_a
Sus In jos
iuli.hard

iuli.hard


Numarul mesajelor : 251
Varsta : 30
Localizare : Onesti
Reputatie : 5346
Data de inscriere : 31/08/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeMier 29 Dec 2010, 17:42

In data de 28 am plecat din Brasov pana in Onesti cu 1751 , ajung la gara si ma urc in vagon.Bai nene o caldura Neutral de te sufocai,am incercat toate geamurile fara nici un rezultat asa ca ma duc la usa sa imi iau portia de aer.Nici nu plecam bine din Brasov ca intram pe abatuta in Ozun pentru a face loc unui R sa treaca pe directa,imi iau camera si fug la usa (eram in ultimul vagon) dup 15 minute trece trenul pe directa .
Pana la Miercurea ciuc am stat pe scaun dar nu am mai suportat caldura asa ca am fugit la usa ,surpriza usile erau blocate, Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil dupa 1 minut de dat cu picioarele in usa am reusit sa iau o gura de aer.In Siculeni am iesit la o tigara, in timp ce discutam cu un necunoscut trece contorloarea si spune sa inchidem usa ca sunt -20 C atunci am inceput sa ma cert cu ea ca nu vroia sa inchida caldura dar nici sa faca ceva la geamuri.Am mers in compartiment si am stat cu ochii pe geam pana la Comanesti ,numai restrictii.In Comanesti cobor iar la o tigara ,cum coboram eu scarile am alunecat din cauza ghetii care era pe scari .Am stat in compartiment pana cand trenul s-a apropiat de municipiul Onesti , mi-am luat bagajele si am plecat la usa ,timp de 5 minute m-am chinuit sa deschid o deschid Twisted Evil .Concluzia ->Cand mergeti cu trenul iarna aveti mare grija. PS:Pe 26 am fost cu 1752 la Brasov si era cineva care poza in vagonul 2 ,daca este cineva de pe acest forum sa ma contacteze.
Sus In jos
FeroFan97

FeroFan97


Numarul mesajelor : 390
Varsta : 26
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 5630
Data de inscriere : 06/02/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeJoi 30 Dec 2010, 14:51

karpaty a scris:
biszakabel a scris:
Azi am fost la Agentia CFR,am vrut sa cumpar un mers. Cand ajung,domnita spune,ca de doua saptamani nu au,si nici n-o sa mai fie.
Si anul trecut a fost astfel. Exista o metoda,prin care pot sa cumpar un mers,la pretul CFR(12 lei)?

Mergi la gara nu mai incerca la agentii acolo nu prea aduc , ai sanse sa gasesti la gara , cel putin in Bucuresti inca mai sunt .

Multumesc ptr raspuns,nici la gara n-am gasit,si nu voi merge in bucuresti,ca-i dearte.Atunci n-o sa mai am Wink
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeJoi 30 Dec 2010, 15:23

La Brasov ai sanse sa o mai gasesti. La cele 2 garii din Ploiesti inca se mai gaseste, si la Targoviste saptamana trecuta era.

iuli.hard cate vagoane si ce tip de vag avea 1751/2 ??
Sus In jos
FeroFan97

FeroFan97


Numarul mesajelor : 390
Varsta : 26
Localizare : Sfîntu Gheorghe
Reputatie : 5630
Data de inscriere : 06/02/2010

Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitimeVin 31 Dec 2010, 11:55

paall a scris:
La Brasov ai sanse sa o mai gasesti. La cele 2 garii din Ploiesti inca se mai gaseste, si la Targoviste saptamana trecuta era.

iuli.hard cate vagoane si ce tip de vag avea 1751/2 ??

Ce bine ca spui,ca chiar poimaine merg la Brasov!
Multumesc prt. raspuns Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)   Lucruri negative (-)  la CFR !!! (1) - Pagina 34 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lucruri negative (-) la CFR !!! (1)
Sus 
Pagina 34 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 50 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (3)
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)
» Lucruri negative ( - )
» Lucruri negative (-) la CFR !!! (4)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: PLUS(+) SI MINUS(-) LA CFR-
Mergi direct la: