Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi

In jos 
+25
Vice30
Dr2005
IonutCFR2009
kristi kkk
Nesebar
teoiasi
Vale
nelucozac
Sergiu rmn
ultras
Vitosa
Adrian78
acar
Semafor
Traveller
zenox4500
cristi CFR
mariuskl
cortexedge
MariusM
Ionutz
Norbi
cristi ar
Vlad
COSTACHE MIHAIL
29 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18255
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23684
Data de inscriere : 05/10/2010

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 19:57

teoiasi a scris:
Imi poate da cineva denumirile vechi de la toate garile din Romania din 1989 ?Multumesc Very Happy

intri aici http://tren.transira.ro/Arhiva/ downloadezi un mers din anii xx80 si ai toate informatiile
Sus In jos
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3644
Data de inscriere : 03/09/2016

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 20:13

Eu n-am reușit să downloadez nimic de-acolo, dă mereu 404 not found la orice link.
Sus In jos
ciprian71




Numarul mesajelor : 1636
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI
Reputatie : 4558
Data de inscriere : 19/07/2016

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 20:34

Warrington a scris:
Eu n-am reușit să downloadez nimic de-acolo, dă mereu 404 not found la orice link.
Da ciudat, eu am downloadat de pe acest link, prin vara si a mers.
Sus In jos
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3644
Data de inscriere : 03/09/2016

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 21:04

pagina merge, link-urile din acea pagină nu merg nicunul.

E posbil să fie ceva greșit în toate, adică locația reală a fișierelor să difere de adresa exactă din link.
Sus In jos
ciprian71




Numarul mesajelor : 1636
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI
Reputatie : 4558
Data de inscriere : 19/07/2016

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 21:12

Dar au mers link-urile, am rasfoit de cateva ori acea pagina.Eu zic sa incerci maine, poate va merge.Nu am avut surprize cu aceasta pagina.Si alta adresa nu exista.
Sus In jos
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3644
Data de inscriere : 03/09/2016

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 21:20

Nu e vorba de altă adresă, ci de o greșeală în cea existentă. De exemplu, dacă admin-ul a redenumit directorul ”fisiere” în altceva, dar link-urile contin tot denumirea veche ”fisiere”, serverul va răspunde mereu ”404 not found”.

Așa arată link-ul pentru 1983-1984, dă click pe el să vezi dacă merge. La mine nu merge.

http://tren.transira.ro/Arhiva/fisiere/1983-1984.rar
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8794
Reputatie : 14076
Data de inscriere : 08/01/2011

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 21:33

Nici mie.
Sus In jos
ets2oltromânia




Numarul mesajelor : 950
Localizare : -
Reputatie : 3923
Data de inscriere : 15/06/2016

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 22:33

Nici mie nu imi merge
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20236
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 25031
Data de inscriere : 17/08/2011

Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitimeVin 23 Sept 2016, 23:06

Nu mai funcţionează, pentru că administratorul serverului a avertizat cu anularea contractului de găzduire din cauza volumului de trafic mult peste ceea ce consideră ei ,,utilizare normală". Până se găsesc bani pentru un VPS (vreo 30 euro pe lună) sau se găseşte altă găzduire mai permisivă nu va reveni site-ul.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
Continut sponsorizat





Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi   Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gările din România: denumiri noi - denumiri vechi
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Garile de ieri
» Plimbare prin Europa-Romania->Ungaria->Romania
» E bine ca CFR modernizeaza garile?
» Garile din alte tari
» Am gasit pe net

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: