Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD

In jos 
+2
COSTACHE MIHAIL
vrabieionut
6 participanți
AutorMesaj
vrabieionut
V.I.P Member
V.I.P Member
vrabieionut


Numarul mesajelor : 1172
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 6864
Data de inscriere : 06/10/2009

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitimeMar 06 Iul 2010, 11:08

Ieri am facut o plimbare de la Obor pana la Gara de Nord

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF6991
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7022
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7024
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7025
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7027
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7030
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7039
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7042
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7043
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7044
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7046
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7050
xxx
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD DSCF7061
Sus In jos
http://500px.com/ionutvrabie
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: Re: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitimeVin 31 Dec 2010, 20:51

In ajunul craciunului (24 decembrie 2010) si ajunul Anului Nou (31 decembrie 2010) am efectuat 2 calatorii pe ruta Bucuresti Obor-Dragonul Rosu-Pantelimon-Bucuresti Baneasa cu personalul 8078. In primul rand ca sa vad cati calatori circula in prag de sarbatori cu acest tren si in al doilea rand ca sa cobor in Gara Baneasa, imi place foarte mult acest lucru intrucat ani intregi nu oprea mai nici un tren aici, iar eu nu mai coborasem demult in aceasta statie. Iata statisticile:

-24 decembrie 2010 - au circulat in total 5 calatori cu personalul 8078. Din Bucuresti Obor m-am urcat decat eu. In dragon au urcat alte 2 persoane, deci in total 3. In Pantelimon au urcat alte 2 persoane, in total 5. La Gara Baneasa am coborat eu urmand ca in Bucuresti Nord sa coboare si cele 4 persoane.




-31 decembrie 2010- au circulat in total 4 calatori cu personalul 8078. In Bucuresti Obor m-am suit eu si doi aurolaci de vreo 15 ani. La dragon nu a coborat si nu s-a urcat nimeni. In Pantelimon a mai urcat inca un boschetar de vreo 35 de ani, deci in total 4 insi. In Gara Baneasa am coborat eu, ramanand ca cele 3 persoane alcatuite din 2 aurolaci si un boschetar sa coboare in Bucuresti Nord. Garniturile au fost alcatuite din rame seria 58.



BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD BUCURESTIOBORBUCURESTIBANEASA
Sus In jos
Razvan

Razvan


Numarul mesajelor : 567
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu-BZ
Reputatie : 5741
Data de inscriere : 14/04/2010

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: Re: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitimeVin 31 Dec 2010, 21:22

Cu alte cuvinte nu prea e rentabila...hai sa o scuzam totusi pt ca e perioada de asa natura...insa in restul timpului....
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: Re: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitimeVin 31 Dec 2010, 22:30

Razvan a scris:
Cu alte cuvinte nu prea e rentabila...hai sa o scuzam totusi pt ca e perioada de asa natura...insa in restul timpului....
...vreo 15 - 20 de calatori!
Sus In jos
NIKU24




Numarul mesajelor : 207
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4222
Data de inscriere : 27/05/2013

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: Re: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitimeLun 25 Iul 2016, 14:35

Ieri am fost cu 8084 din obor pana in baneasa,am fost singurul nebun in el si cu bilet se uitea aia la mine zici ca ii ceream bani cred ca nu a vindut de mult bilete spre nord,in tren era mizerie zici ca a fost la groapa cu gunoi...
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: Re: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitimeLun 25 Iul 2016, 21:56

Scopul acestor trenuri e să ajungă vagoanele la salubrizare în Griviţa. Mai profită şi câţiva ceferişti care stau prin satele de lângă Bucureşti.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
ldh80
V.I.P Member
V.I.P Member
ldh80


Numarul mesajelor : 6333
Varsta : 42
Localizare : Pascani
Reputatie : 11464
Data de inscriere : 03/11/2010

BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: Re: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitimeMar 26 Iul 2016, 07:53

Era bine daca pastrau functionala revizia de vagoane Bucuresti-Obor (pentru vagoanele care compun trenurile R de pe M800, ca sa nu mai trebuiasca aduse pana la Grivita) si remiza de locomotive Bucuresti-Obor!
Sus In jos
Continut sponsorizat





BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Empty
MesajSubiect: Re: BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD   BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD Icon_minitime

Sus In jos
 
BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bucuresti Nord - Bucuresti Obor (29 aprilie 2014)
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105
» LINIA FERATA BUCURESTI NORD-BUCURESTI COTROCENI-BUCURESTI FILARET-BUCURESTI PROGRESU
» Fetesti-Bucuresti OBOR cu R.8016

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: