Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Fetesti-Bucuresti OBOR cu R.8016

In jos 
AutorMesaj
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat
Alex Avram


Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 29
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 8188
Data de inscriere : 20/06/2009

Fetesti-Bucuresti OBOR cu R.8016 Empty
MesajSubiect: Fetesti-Bucuresti OBOR cu R.8016   Fetesti-Bucuresti OBOR cu R.8016 Icon_minitimeVin 26 Oct 2012, 19:35

Pe data de 24-10-2012 am rugat un coleg de clasa sa-mi descrie calatoria cu trenul spre Bucuresti cu un REGIO.....
Trenul pleaca la timp din Fetesti(14.30 PM)tras de EA 41-0840-3(si pe desupra plin de navetisti pana la OGOARELE SAU CIULNITA).......Acest tren are sosirea oficiala in BUCURESTI OBOR la 17.22 PM .....In apopriere de Ciulnita trenul opreste la semnal cateva minute....
Se da comanda si plecam si intram in statia CIULNITA(15:15PM)...stationam si aici 1-2 minute dupa care ne continuam drumul spre destinatie...
In Dor Marunt stationeaza timp de 10 min pentru a trece IR.1682 de la Constanta spre Bucuresti NORD.....
La ora 16:21 soseste in Lehliu si stationeaza 1-2min si pana la Fundulea s-a mers destul de bine......cu mici portiuni care s-a mers ca ochiul mortului! Sad Crying or Very sad
De la Fundulea pana la Pantelimon iar a prins o portiune buna si faptul ca ajungand in aceasta statie la 17:57PM a fost nevoit sa astepte 20 de minute R.8021 de la Bucuresti OBOR spre Calarasi Sud! pale
Intr-un final trenul de la Fetesti ajungand cu 70 minute intarziere! Embarassed a29


P.S:Faptul ca mai stiu cate ceva am mai adaugat si eu cateva chestii! Smile
Sus In jos
 
Fetesti-Bucuresti OBOR cu R.8016
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» Bucuresti Nord - Bucuresti Obor (29 aprilie 2014)
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD
» Bucureşti Obor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: