Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105

In jos 
+13
Adrian78
Andrey_tm
Alex Avram
baiazid
Vitosa
DUAL
Luna
TVlad
Adirmvl
IonutCFR2009
Mihay
DPS
Nesebar
17 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 19:04

Azi am facut o excursie mica cu noul tren Regio 13105

Bucuresti Nord

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02156_zpscfe918f5

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02157_zps1ee1eb7c

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02160_zpsf8013eb2

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02161_zpse5b2b4c0

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02155_zpsc9862336

Sa urcam in vagoane .

Sezutul scaunului de copil lipsa , poate a avut nevoie de el acasa  Laughing 

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02162_zpsefb29358

Manere lipsa , smulse .

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02163_zpsdc10ae5e

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02164_zps903f95aa

Erau mai multe lipsa dar am facut doar 2 poze , e de ajuns .

Gratarul cu masuta , lipsa , smuls .

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02165_zpse5343106

Aici lipseste si cosul , cine stie cine a avut nevoie de el acasa , s-a servit nu ? ...............  Laughing 

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02166_zpsa57b20de

Usile de la capete nu mergeau , la salonul de jos la fel , usile erau pe liber , in unul din vagoane la capatul unde era WC ploua bine din tavan ...................

Bucuresti Baneasa , oprire la linia 2 unde nu este peron   Laughing 

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02167_zpsd036e28d

Scuzati stalpul

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02168_zpscc0b0555

Pantelimon

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02169_zpsdebaae12

Spre Bucuresti Nord si Est

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02170_zpsb8ef4ff3

Cladirea veche

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02171_zpsd9fdcebd

De pe vremea cand se reabilita

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02172_zpse61f428d

Spre Ciulnita

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02174_zpsca1d642a

Cladirea IDM

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02173_zps8340918a

13105 Pregatit sa pelce spre Bucuresti Est , cu o locomotiva la fiecare capat .  Laughing 

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02175_zps261ff0a6

Bucuresti Est , aici a format trenul 8017 pentru Fetesti

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02176_zpsa570e87c

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02178_zps24c2463b

Fosta revizie de vagoane Bucuresti Est

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02177_zps950a0bcb

Biletul folosit Bucuresti Nord-Bucuresti Est , cred ca am fost singurul cu bilet .  Laughing 

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02179_zpsb5eae6dc


La Pantelimon Sud au navalit tiganii sa ocupe locurile din timp , au urcat in vagoane si s-au pus cu picioarele incaltate pe scaunele din fata , cu tigarea aprinsa si fumau linistiti , cine sa le zica ceva ca nu avea cine .

Placuta trenului .

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 DSC02154_zps3ced9c8d

_________________
595423O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_aO scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_aO scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_a


Ultima editare efectuata de catre Karpaty in Sam 22 Mar 2014, 19:14, editata de 1 ori
Sus In jos
DPS

DPS


Numarul mesajelor : 2198
Reputatie : 7378
Data de inscriere : 27/04/2010

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 19:10

Asta e tara in care traim. Bine ca vom avea TGV cat de curand...in rest toate probleme sunt rezolvate.
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/DPSRomania/videos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 19:32

Nu am putut sa fac poze in zona Dragonului , dar ce mizerie poate sa fie acolo , nu stiu daca cineva poate sa realizeze ce este acolo dar cine a trecut pe acolo stie ce spun , pungi cu gunoaie , mizerie , lucruri aruncate , cartoane , ce vrei si ce nu vrei , sticle de plastic , te crucesti ce poate sa fie sa nu mai zic de ce case de tigani sunt insirate pe linia ce ajunge in Gara de Est , Dumnezeule mare , am mai vazut mizerie dar ce este in zona aia intrece orice limita , o tara plina de tigani si gunoaie .  Mad 

_________________
595423O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_aO scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_aO scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Mihay
V.I.P Member
V.I.P Member
Mihay


Numarul mesajelor : 295
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Reputatie : 5453
Data de inscriere : 19/04/2010

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 20:29

Cata lipsa de viziune vis a vis de tarifare:
- tarif cu troleibuzul 85: 1,30 lei
- tarif cu trenul CFR: 4,50 lei
Bineinteles, se va spune aceasta este grila kilometrica cu tariful aferent... ce mai conteaza, ca oricum trenul putea circula ca garnitura goala intre Bucuresti Nord si Bucuresti Obor din lipsa de grupa tehnica... in fond, la cate curse exista numai pentru CFR/CFR-isti, ce mai conteaza inca 1-2....  Evil or Very Mad 
Sus In jos
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6397
Reputatie : 12078
Data de inscriere : 09/07/2009

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 20:52

Nu era mai simplu sa-l faca direct Bucuresti Nord - Pantelimon - Constanta? Iar intre Pantelimon si Bucuresti Est sa puna cadentate pentru tigani formate din vagoane de marfa platforma ca nici din alea acoperite nu merita...  Twisted Evil 
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12907
Data de inscriere : 06/04/2012

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 20:59

Nu pe Obor-Fetesti era vorba sa bage paznici? Nu se mai aude nimic?

Inca o chestie: daca nu se vand bilete pentru trenul ala de ce nu e compus din malaxe? Cumva nu are CFR-ul destule?  Laughing
Sus In jos
TVlad
V.I.P Member
V.I.P Member
TVlad


Numarul mesajelor : 2818
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8227
Data de inscriere : 16/01/2010

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 21:35

IonutCFR2009 a scris:
Nu era mai simplu sa-l faca direct Bucuresti Nord - Pantelimon - Constanta? Iar intre Pantelimon si Bucuresti Est sa puna cadentate pentru tigani formate din vagoane de marfa platforma ca nici din alea acoperite nu merita...  Twisted Evil 

Very Happy Prin clasa a 11-a ma gindisem la un tip nou de vagon pentru astfel de specimene, un fel de FALS acoperit, inchis etans si prevazut cu butelii cu gaz. Dupa transport, se golea de "balast" prin basculare.

Zona Dragonul intr-adevar e ca o groapa de gunoi. Mai trist e ca incet incet aspectul asta il capata intreaga zona limitrofa a Bucurestiului, acele "no man's land" aparute in epoca de glorie imobiliara.

Nu ma asteptam sa vad astfel de vagoane, aduse in asemenea hal. Vazind primele poze din reportaj ma gindeam "de unde dracu au gasit astia vagoanele astea devastate?" ca eu nu am mai vazut nici unul in starea asta. Chiar ma gindeam ca s-a mai civilizat lumea, ca personale din ziua de azi nu mai sint ca alea de ieri. Dar explicatia a venit dupa ce am vazut ca aceleasi vagoane merg mai departe spre Fetesti....ducind tiganimea catre Sarulesti si alte localitati celebre.
Sus In jos
Luna




Numarul mesajelor : 3274
Reputatie : 8114
Data de inscriere : 18/03/2011

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 22:07

Sunt destule alte vagoane din seria 26-16 sau 36-16 tot asa rau vandalizate, deja rar mai vezi sa mearga usile.
Sus In jos
DUAL
Administrator
Administrator
DUAL


Numarul mesajelor : 7874
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 13090
Data de inscriere : 05/01/2011

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 22:40

Sa le bage 21-47 , ca de atat sunt civilizati! Sa scoata cotele din Teius,macar aia mai au bun simt,si platesc si abonamente .. aici la tziganime unde nu-si ia nimeni bilet,au bagat etajate care au fost vandalizate! Traiasca logica....
Oricum tind sa cred ca Constanta ori le a primit asa,ori au fost pe la Calarasi , unde e o mega "fauna" ...
Sus In jos
Vitosa




Numarul mesajelor : 8672
Reputatie : 13913
Data de inscriere : 08/01/2011

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 22:44

Au fost si pe acolo mult timp.
Sus In jos
DPS

DPS


Numarul mesajelor : 2198
Reputatie : 7378
Data de inscriere : 27/04/2010

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeSam 22 Mar 2014, 23:32

...si cand mi-aduc aminte ca au fost cativa pe forum care denigrau pe cei care mai mergem si cu personalu (aici ma includ si pe mine, de asta am formulat "mai mergem")...

...pai si in personale se vede gradul de civilizatie, nu numai in intercity clasa 1, nu ? Personalele de Obor nu-s tot trenuri ? Numai trenurile de Brasov exista ?

De ce ne miram de mizeria din zona Obor sau de cum arata vagoanele alea ? Pe ce lume traim ? Chiar ma mir ca va mirati de cele vazute in reportaj !

Branesti Sat, acu ceva vreme...

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 40684464

Sau minutul 7:15 din acest clip din 2009....si azi e la fel...

Sus In jos
https://www.youtube.com/c/DPSRomania/videos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22207
Data de inscriere : 06/12/2009

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeDum 23 Mar 2014, 02:20

@DUAL , sa sti ca vagoanele cand au venit la Constanta au venit direct de la reconditionare deci nu au fost deja jafuri , cu timpul au ajuns asa iar pe trenurile ce pleaca din Bucuresti Est sunt relativ de un an , de cand s-a desfiintat revizia de vagoane Bucuresti Obor , pana sa se desfiinteze trenurile erau formate din 20-50 de Obor si cateva 20-55 care si alea erau jafuri , practic orice vagon ai aduce pe Regio aici spre Fetesti se distrug in maxim o luna dar asta nu este un caz singular , si etajatele ce merg la Rosiori crezi ca arata mai bine , nici poveste , am prins un etajat unde nu mai era nici macar un cos de gunoi , toate erau furate , la fel masuta cu grilajul pentru clima era rupt dar la scaune erau toate manerele , pana azi nu am vazut manere rupte , dar toate au un inceput nu ?  Laughing 
Usile de la capete , faptul ca nu merg nu este ceva nou , azi sincer va spun ca am incercat sa le dau drumul din acele butoane , obisnuit ca ei le opresc intentionat in revizie dar la toate usile din cele 3 vagoane , orice as fi facut la butoanele alea usile tot nu mergau deci era clar ca sunt stricate , la unele le lipsea si cauciucul ala de la margine , in concluzie au ajuns jafuri dar cu siguranta pe viitor vor arata si mai rau , cu timpul se vor strica mai mult .
Eu am spus de mult timp ca la navetisti nu merita sa pui vagoane bune si multe trenuri , gradul nostru de civilizatie nu merita confort si un mers de tren civilizat , ei merita tot banchetele alea de vinilin si alea 3-4 trenuri pe zi cel mult , oricum nici la alea nu cumpara bilet , pentru ce sa le oferi mai mult .
Se spunea ca au bagat ceva paza , eu unu nu am vazut , 2 nasi erau si atat , cu astia a plecat trenul la Fetesti , aaa sa nu va spun cu ce au urcat in tren de la Obor , deci cu rame de geam , cine a schimbat tocurile vechi a aruncat geamurile si astia le duceau la tara , aduna tot  Laughing  cu fiare , multe bucati de fier bagate in sac pe care le aruncau de afara in vagon , se fuma in tren ca la balamuc , nimeni nu tinea cont de nimic , barbatii cu sticlele de bere , femeile cu semintele si normal ca scuipau pe jos ............... etc etc , se poate scrie o carte cu ce vezi in trenurile astea . Sa nu uitam si de Bucuresti-Pitesti ca si acolo e la fel .
Dragos are dreptate , nu trebuie sa ne miram , asta e tara in care traim si realitatea , am spus de foarte mult timp , la tren oamenii civilizati nu prea mai vin , la tren au ramas cei cu reduceri , blatistii si tiganii ca in rest cine se respecta si are ceva pretentie sa calatoreasca civilizat NU merge cu trenu , sa fim seriosi acum , aici este un caz mai accentuat dar in toata tara in trenurile Regio sunt persoane care fumeaza in tren , am vazut si pe un Regio Oradea-Timisoara cand era facut cu Desiro dupa ce a trecut nasul un grup de 4 barbati au desfacut berile si fumau fara sa le pese de lumea din jur , au scrumat jos si aia a fost iar ca bilet ............... au cotizat la nas era clar asta .
Veneam anu trecut cu un Regio de la CT la Fetesti si unul se lauda la altul cum a desfacut el 4-5 spoturi din tavan la 26-16 ca a avut nevoie de ele acasa
........
Cum am spus , se poate scrie o carte cu cate am auzit si vazut in trenurile din Romania
Mizeria si bataia de joc , lipsa de educatie din partea unora care merg cu trenul au facut sau este un motiv pentru care multi fug de tren , pe langa faptul ca trenul merge incet , costa mult si acest aspect are un grad mare de decizie pentru multi daca aleg sau nu trenul in deplasarile pe care urmeaza sa le faca .

_________________
595423O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_aO scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_aO scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Bdeem_8496_a
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6550
Data de inscriere : 05/10/2012

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeDum 23 Mar 2014, 11:34

Karpaty, sa nu confundam totusi navetistii, adica oamenii care folosesc trenul pentru a merge la munca, cu fauna care foloseste acest mijloc de transport pentru a ajunge de la localitatea in care domiciliaza la o localitate mai mare absolut gratis. Iar in orasul mai mare stii ce fac ? Boschetaresc, cersesc, talharesc, fura orice si chiar violeaza in parcurile orasului sau in scarile de bloc daca au ocazia. Iar pentru ei totul este gratis, incepand cu rufele de pe sarma, gardul de fier din gradina blocului, buzunarele celor care merg cu mijloacele de transport in comun sau femeile care merg pe strada linistite. Iar daca faci o statistica la toate bodegile unui mare oras vei constata ca nici 5% din ,,locatari'' nu au buletin de oras, toti isi consuma acolo tot ce-au furat in ziua respectiva.

Iar astia daca nu ar da cativa lei la nas ar ramane sa faca toate aceste lucruri in propria localitate, deci aviz celor care lasa faunele sa ne distruga orasele si care lucreaza chiar la CFR.

Acum ceva vreme am circulat de cateva ori cu regio Buzau-Constanta (cand inca mai exista), lume relaxata, civilizata, fara mirosuri, fara fumatori intre vagoane, fara dubiosi si neplatitori, lumea mai citea o carte iar nasul destul de activ deci clar ca se poate. Idem daca mergi acum cu regio de 4.20 Constanta-Medgidia, sunt 99% navetisti si in afara faptului ca sunt in general galagiosi dar in strictul sens latin, se vede ca oamenii merg la munca si nu se plimba gratis cu trenul.

Vina este tot a CFR-ului pentru ca foloseste prea multe regio pe post de trenuri se naveta la ore la care nu sunt folosite de catre acestia, inteleg sa fie astfel de trenuri in zone turistice dar nu toata ziua buna ziua tren Constanta - Fetesti sau Fetesti-Obor ca sa aibe toata pleava societatii transport gratuit. Iar trenul direct Constanta-Bucuresti Obor si retur e chiar o gluma buna.
Sus In jos
DPS

DPS


Numarul mesajelor : 2198
Reputatie : 7378
Data de inscriere : 27/04/2010

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeDum 23 Mar 2014, 14:02

Calatoria Obor - P.O. Pantelimon dureaza cam 13 minute. Trenul are 2-3 vagoane. O echipa de 2-3 nasi l-ar verifica fara probleme pana in Dragonul Rosu.

Legea spune ca cei fara bilet vor plati bilet in tren la suprataxa, in caz contrar vor fi debarcati la prima.

De ce nu se intampla asta ?
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/DPSRomania/videos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat
Alex Avram


Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 29
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 8188
Data de inscriere : 20/06/2009

O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitimeDum 23 Mar 2014, 14:18

Pentru ca sunt prea slabi sa faca asa ceva!si daca ar face asta cred ca ar ramane trenul fara calatori si in 2 saptamani s-ar desfiinta....  :shock: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Empty
MesajSubiect: Re: O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105   O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105 Icon_minitime

Sus In jos
 
O scurta excursie intre Bucuresti Nord si Bucuresti Est cu Regio 13105
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Regio Bucuresti Nord - Mangalia de 1 Mai 2015
» LINIA FERATA BUCURESTI NORD-BUCURESTI COTROCENI-BUCURESTI FILARET-BUCURESTI PROGRESU
» IR 14089/14088: Bucuresti Nord-Constanta-Bucuresti Nord
» 100 : Bucuresti Nord - Rosiori Nord - Craiova - Caransebes - Timisoara
» IR 1696: Timisoara Nord - Craiova - Videle - Bucuresti Nord - Mangalia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: