Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud

In jos 
+48
dan_dinca
Luca tgv
ets2oltromânia
marius664
George-Mircea Silaghi
Theo A.
vlad237
riciu
andreiivanescu102
cristi CFR
alex.alexus.tm
dan tm
Katalyn
mielutu zburator
TonyCFR
NIKU24
phnegativ
truscamihai
alexmorph3us
rizelgeorgel2004
Radu.B
Katalin4653
Dr2005
traian
liviulav33
KQQ
Ionutz
Vlad
Vitosa
Alex Avram
cfr500
cristirimer
mishu88
alliens
ldh80
Radu
Razvan Tudor
razvan - trenuri
Nesebar
Adrian78
MariusM
danf
Mihay
IonutCFR2009
SULZERUL 0733
COSTACHE MIHAIL
marius_m
myster2008
52 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
myster2008
Administrator
Administrator
myster2008


Numarul mesajelor : 1387
Varsta : 42
Localizare : Roquetas de Mar , Almeria , Spania
Reputatie : 6879
Data de inscriere : 15/08/2008

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 15 Aug 2008, 20:22

Aici veti posta tot ce este legat de aceasta ruta. Tot ce este off-topic va fi sters!
Sus In jos
http://www.forumtrenuri.com
marius_m




Numarul mesajelor : 26
Reputatie : 5488
Data de inscriere : 01/06/2009

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Slobozia-calarasi   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeLun 01 Iun 2009, 13:50

Construita in 1886 Ciulnita-Calarasi si 1887 Ciulnita-Slobozia Veche linia face legatura intre cele 2 resedinte ale vechiului judet Ialomita (Calarasi si Slobozia). Linia dintre Ciulnita-Calarasi Nord este dublata si electrificata (anii 1980) iar intre Calarasi Nord-Calarasi Sud simpla electrificata. Electrificarea ecestei linii era necesara pentru asigurarea afluxului de materii prime ale Combinatului Siderurgic Calarasi, astazi in paragina. Aici se producea sina de cale ferata. acum o importam! Calarasiul era legat cu trenuri directe de Bucuresti (acc si pers), Constanta (pers), Galati (ramura a acc Galati-Constanta atasata la Fetesti), Ploiesti Sud (2 perechi personale), Fetesti prin Slobozia-Tandarei (5 perechi), Urziceni (2 perechi);
Astazi traficul e asigurat de curesele locale Ciulnita-Calarasi Sud si Ciulnita-Slobozia Veche ce asteapta in Ciulnita legaturile spre Bucuresti sau Constanta. Au supravietuit personalele Calarasi-Constanta si Calarasi- Bucuresti Obor.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeMier 25 Noi 2009, 11:19

Cateva aspecte de pe aceasta sectie, intre statiile Calarasi Nord , Statia Km 25+700 h.si Calarasi Sud:
La intrarea in Gara Calarasi Nord(24 noiembrie 2009)
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180001
Utilaje in Calarasi Nord, trenul plecase din aceasta gara
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180002
In partea dreapta se vede cladirea garii Calarasi Nord
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180003
Intre Calarasi Nord si Statia Km 25+700.Pozele sunt facute din spatele trenului care se indrepta spre Calarasi Sud.
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180004
#####
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180005_01
####
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180006_01
In apropiere de Statia km 25+700 apare un depou de locomotive al celor de la Constantin Grup, unde se afla zeci de locomotive, unele in stare perfecta de functionare, iar altele pentru piese. Trenul avea mare viteza, nu am avut timp sa pozez
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180007_01
Totusi am surprins cateva....
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180008_01
Si inca o poza , dar trenul deja se distantase de acest loc deosebit....
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180009_01
Trenul intra in statia km25+700
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180010_01
Oprit in statie. Statia este alcatuita doar dintr-un peron
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180011_01
Trenul a plecat din aceasta statie, am surprins cateva blocuri
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180012_01
Si se indreapta spre Calarasi Sud
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180013_01
######
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180015
###############
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180016
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeMier 25 Noi 2009, 11:28

Cateva aspecte din Gara Calarasi Sud. Mai intai o poza cu peronul acestei gari:
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180017
In interior:
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180018
Cladirea Garii
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180020
Si pozata de la distanta
802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud PB180021
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeJoi 26 Noi 2009, 10:59

Pe sectia dintre Ciulnita si Calarasi, circula doar 3 garnituri de trenuri. Doua dintre ele fac doar o singura cursa. O garnitura are statia de domiciliu in Bucuresti Obor. Ajunge seara in Calarasi, si se intoarce dimineata cu navetisti in Bucuresti. Are in compunere 6 vagoane. A doua garnitura are statia de domociliu in Constanta, si la fel ca si prima garnitura,face tot o singura cursa. Ajunge in Calarasi seara, iar dimineata se intoarce inapoi in Constanta. Aceasta garnitura este compusa din 4 sau 5 vagoane. Si ultima garnitura, face mai multe curse pe zi. Apartine de Fetesti si are in compunere numai 3 vagoane. Pleaca dimineata din Fetesti si ajunge in Calarasi, iar apoi pe parcursul zilei efectueaza curse doar intre Ciulnita si Calarasi. Apoi ultima cursa cu plecare din Calarasi, este mai lunga pana in Fetesti, unde isi are garnitura statia de domiciliu.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeJoi 22 Iul 2010, 21:41

O poza cu linia care imediat s-a despartit de M800 in Ciulnita si se indreapta spre Calarasi in dreapta


802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud P1010147

Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5460
Data de inscriere : 02/07/2010

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 23 Iul 2010, 10:05

COSTACHE MIHAIL a scris:
Pe sectia dintre Ciulnita si Calarasi, circula doar 3 garnituri de trenuri. Doua dintre ele fac doar o singura cursa. O garnitura are statia de domiciliu in Bucuresti Obor. Ajunge seara in Calarasi, si se intoarce dimineata cu navetisti in Bucuresti. Are in compunere 6 vagoane. A doua garnitura are statia de domociliu in Constanta, si la fel ca si prima garnitura,face tot o singura cursa. Ajunge in Calarasi seara, iar dimineata se intoarce inapoi in Constanta. Aceasta garnitura este compusa din 4 sau 5 vagoane. Si ultima garnitura, face mai multe curse pe zi. Apartine de Fetesti si are in compunere numai 3 vagoane. Pleaca dimineata din Fetesti si ajunge in Calarasi, iar apoi pe parcursul zilei efectueaza curse doar intre Ciulnita si Calarasi. Apoi ultima cursa cu plecare din Calarasi, este mai lunga pana in Fetesti, unde isi are garnitura statia de domiciliu.
Am efectuat ieri o calatorie in interes de serviciu la Calarasi. Desi trebuia sa plec cu maxi-taxi(ordin de la sef) eu am ales calatoria cu trenul, atat la dus, cat si la intors. Intr-adevar astea sunt trenurile care circula pe sectia Calarasi-Ciulnita-Calarasi, cu o mica rectificare: garnitura care face aceste curse Ciunita-Calarasi si retur, acum este formata doar din 2 vagoane seria 21-47 cu statii de domiciliu Fetesti si Constanta. Recunosc ca am ramas putin socat cand am ajuns cu P8011 in gara Ciulnita si am vazut trenul de Calarasi. E posibil sa fie doar temporara situatia asta. In privinta calatorilor, situatia este asemanatoare cu surata ei, 801: 1 leu la nas. Intrand in vorba cu cativa localnici navetisti acolo, mi-u spus ca ii fac de ras cu biletul meu, pt ca ei nu-si cumpara asa ceva. Fauna locala este la fel ca pe 801,multi "indieni" si "mexicani" pe acolo Smile Totusi diferenta intre sectii o face linia si viteza de circulatie foarte mare pe aceasta sectie. Ca un fapt curios, ieri, cu toate ca afara erau in jur de 35,36 de grade, trenul 8594, cu plecare la ora 15:05 din Calarasi Sud, nu a avut absolut NICI o restrictie de viteza, ba chiar am impresia ca a mers ceva mai repede decat la venirea de dimineata de la Ciulnita, desi linia era foarte incinsa de nu puteai sa pui mana pe ea. In privinta vitezei de pe aceasta sectie inca nu am date concrete, dar o sa ma documentez temeinic si o sa revin la subiect. Totusi, daca stie cineva care este viteza de pe aceasta sectie, sa scrie aici. Mai mentionez ca linia 802 este printre foarte putinele sectii care nu apar in BAR, deoarece nu exista restrictii pe ea.
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
IonutCFR2009
Administrator
Administrator
IonutCFR2009


Numarul mesajelor : 6365
Reputatie : 12036
Data de inscriere : 09/07/2009

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 23 Iul 2010, 10:21

Calarasi Sud - Ciulnita, Vmax=100 km/h
Slobozia Veche - Ciulnita, Vmax=70 km/h
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5460
Data de inscriere : 02/07/2010

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 23 Iul 2010, 10:53

IonutCFR2009 a scris:
Calarasi Sud - Ciulnita, Vmax=100 km/h
Slobozia Veche - Ciulnita, Vmax=70 km/h
Multumesc frumos pt informatie Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15308
Data de inscriere : 06/03/2009

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 23 Iul 2010, 12:28

SULZERUL 0733 banuiesc ca doar pe perioada verii acele trenuri in loc de trei au doua vagoane. Eu cand am circulat , erau numai elevi in tren, dar cand se va incheia vacanta, poate va circula din nou garnitura cu 3 vagoane!
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5460
Data de inscriere : 02/07/2010

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 23 Iul 2010, 13:00

COSTACHE MIHAIL a scris:
SULZERUL 0733 banuiesc ca doar pe perioada verii acele trenuri in loc de trei au doua vagoane. Eu cand am circulat , erau numai elevi in tren, dar cand se va incheia vacanta, poate va circula din nou garnitura cu 3 vagoane!
Tot ce se poate, dar trenul era arhiplin iar la cati calatori erau, erau necesare cel putin 3 vagoane. Plus ca, exact in urma cu o luna, cand am trecut prin Ciulnita, trenul asta inca avea 3 vagoane. Mai e o mica problema: P8582 Ciulnita-Slobozia Veche, desi numarai pe degete calatorii din fiecare vagon la ora plecarii din Ciulnita, avea in compunere 2 vag seria 20-50 si unul 21-47, in timp ce P8591 Ciulnita-Calarasi Sud, desi arhiplin, de mai era putin si stateam pe scara, avea doar 2 vagoane 21-47. Nu inteleg din ce ratiuni se iau asemenea masuri de catre cei din CFR. Se pare ca nu se gandesc la faptul ca suferim noi, calatorii de buna credinta, care ne cumparam bilete la orice tip de tren.
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
Mihay
V.I.P Member
V.I.P Member
Mihay


Numarul mesajelor : 295
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Reputatie : 5443
Data de inscriere : 19/04/2010

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 23 Iul 2010, 17:00

Rationamentul compunerii garniturilor este unul relativ simplu: numarul efectiv de bilete vandute!
Nu uitati ca exista un soft informatic de emitere a legitimatiilor de calatorie, din care se pot extrage rapoarte concrete privind numarul de bilete vandute/cursa, distantele parcurse, etc!
Eu am avut niste drumuri pe la Calarasi si nu mi-a fost greu sa constat ca nici pe acea ruta "nasii nu mor de foame", ca sa fiu finut in exprimare...
Trist, dar adevarat....
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5460
Data de inscriere : 02/07/2010

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeVin 23 Iul 2010, 18:20

Mihay a scris:
Rationamentul compunerii garniturilor este unul relativ simplu: numarul efectiv de bilete vandute!
Nu uitati ca exista un soft informatic de emitere a legitimatiilor de calatorie, din care se pot extrage rapoarte concrete privind numarul de bilete vandute/cursa, distantele parcurse, etc!
Eu am avut niste drumuri pe la Calarasi si nu mi-a fost greu sa constat ca nici pe acea ruta "nasii nu mor de foame", ca sa fiu finut in exprimare...
Trist, dar adevarat....
Pai se poate, dar sa nu-mi spui ca la trenul de Slobozia, unde erau max 25-30 de calatori in tot trenul la momentul plecarii din Ciulnita exista vanzari extraordinare de bilete, iar acei pasageri erau toti in regula. Intr-adevar pe sectia Ciulnita-Calarasi se circula mult "cu nasul" dar exista si calatori cu bilete. Din cate am vazut eu, acestia sunt destul de numerosi, deci nu cred ca la reducerea compunerii acestui tren asta s-a luat in considerare, de unde mai pui ca, aici, pe Ciulnita-Calarasi, nasii mai taie si bilete, respectiv la 3 calatori, un bilet de 2,9 lei. Tariful este de 1 leu/persoana, deci mari incasari in buzunarul lor, controlorii nu au. Nu vreau sa par un aparator al acestora, mai ales ca multi sunt jegosi, dar cei din trenul 8591 de ieri sunt mult mai cinstiti decat multi dintre ei. Daca spui ca ai fost la CL, probabil ai observat si "fauna" locala din aceste trenuri, deci nu poti acuza controlorii ca nu vor sa-si faca treaba. E vorba mai mult de frica, deoarece ar fi un raport al fortelor de 2 contra a zeci. Aceeasi situatie e si pe linia 801.


Ultima editare efectuata de catre SULZERUL 0733 in Mar 07 Sept 2010, 08:45, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
danf




Numarul mesajelor : 13
Reputatie : 5038
Data de inscriere : 09/08/2010

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeLun 09 Aug 2010, 20:47

Salut, ma bucur ca am descoperit acest forum.

Poate ma puteti lamuri intr-o privinta. Trebuie sa ajung la Calarasi peste cateva zile, si nu as vrea sa merg cu maxi-taxi-ul. Prefer oricand trenul...

Din cate vad, ar exista o legatura care mi-ar conveni, si anume cu R681 "Marea Neagra" Bucuresti Nord- Ciulnita (14:00-15:50) si apoi Ciulnita - Calarasi Sud cu P8593 (16:05-16:35).

Am vazut ca a scris marius_m mai sus:

Citat :
Astazi traficul e asigurat de curesele locale Ciulnita-Calarasi Sud si Ciulnita-Slobozia Veche ce asteapta in Ciulnita legaturile spre Bucuresti sau Constanta. Au supravietuit personalele Calarasi-Constanta si Calarasi- Bucuresti Obor.

Si vroiam sa va intreb daca ma pot baza pe legatura asta, adica daca are intarziere Rapidul mai mult de 15 minute Personalul il va astepta sau nu... in caz ca pierd legatura mai exista un Personal la 18:40, dar nu prea as vrea sa risc sa stau doua ore in... Ciulnita Laughing

Pentru mine ar fi si mai ieftin, pentru ca maxi-taxi Bucuresti - Calarasi e 25 lei, iar eu sunt student si am reducere la tren... Multumesc anticipat pentru raspuns!
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5460
Data de inscriere : 02/07/2010

802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitimeLun 09 Aug 2010, 21:34

danf a scris:
Salut, ma bucur ca am descoperit acest forum.

Poate ma puteti lamuri intr-o privinta. Trebuie sa ajung la Calarasi peste cateva zile, si nu as vrea sa merg cu maxi-taxi-ul. Prefer oricand trenul...

Din cate vad, ar exista o legatura care mi-ar conveni, si anume cu R681 "Marea Neagra" Bucuresti Nord- Ciulnita (14:00-15:50) si apoi Ciulnita - Calarasi Sud cu P8593 (16:05-16:35).

Am vazut ca a scris marius_m mai sus:

Citat :
Astazi traficul e asigurat de curesele locale Ciulnita-Calarasi Sud si Ciulnita-Slobozia Veche ce asteapta in Ciulnita legaturile spre Bucuresti sau Constanta. Au supravietuit personalele Calarasi-Constanta si Calarasi- Bucuresti Obor.

Si vroiam sa va intreb daca ma pot baza pe legatura asta, adica daca are intarziere Rapidul mai mult de 15 minute Personalul il va astepta sau nu... in caz ca pierd legatura mai exista un Personal la 18:40, dar nu prea as vrea sa risc sa stau doua ore in... Ciulnita Laughing

Pentru mine ar fi si mai ieftin, pentru ca maxi-taxi Bucuresti - Calarasi e 25 lei, iar eu sunt student si am reducere la tren... Multumesc anticipat pentru raspuns!
Hai sa te lamuresc eu: in primul rand, chiar daca intarzie rapidul, personalul de CL nu are voie sa plece, indiferent de situatie. Daca poti sa te trezesti de dimineata, ai o legatura optima cu personalul 8011 cu plecare din Buc. Obor la 06:15 si sosire in Ciulnita la 09:40. Ca legatura ai P8591 cu plecare Ciulnita la 10:00 si sosire Calarasi Sud la 10:27. Cand am fost eu la CL, luna trecuta, am plecat din Ciulnita cu 27 de min. intarziere pt ca a asteptat R12989 de la Buc.Nord pt Mangalia. Asa ca stai linistit, orice ai alege, P Ciulnita-Calarasi Sud, nu pleaca din statie pana nu vine trenul de Bucuresti. Daca mai ai vreo nelamurire, scrie aici si iti raspund cu cea mai mare placere Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
Continut sponsorizat





802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Empty
MesajSubiect: Re: 802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud   802 : Slobozia  Veche - Ciulnita - Calarasi Sud Icon_minitime

Sus In jos
 
802 : Slobozia Veche - Ciulnita - Calarasi Sud
Sus 
Pagina 1 din 15Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Linia Slobozia - Ciulnita
» Bucuresti-Ciulnita-Calarasi cu regio 8015/8593
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» 701 : Ploiesti Sud - Urziceni - Slobozia Veche - Tandarei
» Lucrari de reabilitare gara Slobozia Veche

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 800-
Mergi direct la: