Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita

In jos 
+111
marius664
Luca tgv
Jurnal Feroviar
cfr500
spiderpc
florin.lifticariu
dan tm
AndiCFR
mielutu zburator
LanceR
bubu
adascalu
redeme
Spartan1948
alex.alexus.tm
mariushal
buldozer2
riciu
Radu
phnegativ
FelixTheBear030
Amiralul
Caravelle_Zg
tudor_vl
seby1998
19jimmy84
KOSTYK
baiazid
Radu.B
nokia2010
dan_dinca
Adirmvl
Czirjak Arpad
sogard_2003
liviulav33
popovici
Kriszti219
Teodor
George
Balto
costi_dumitru
Razvan
M.I.C.I.
DAS 2011
WAYNEN
The Legend
mardaryroby
Radu Tudor
razvan - trenuri
Rarau
srazvi
nenuandrei
AMX 97-0548-4
kristi kkk
Dr2005
060DA1076
tuborgtnp
Mircea Tudor
boldalexandru
iuli.hard
DUAL
Nk11
misha
kristu
Luna
eu
040EC100
traian
didinul
Norbi
Vlad
Polpot
AndreiCFRBucuresti
adycfrbucuresti
mihaiuc
Mircea Condilescu
Marius
ATM
Mihay
ldh80
Razvan Tudor
decward
alexandruh
DPS
Vitosa
cristi ar
AlexD
bostanescu gigel
63-1143-5
Nesebar
alexmorph3us
cortexedge
ionutz85
halmarius
Adrian78
Boracik
RazvanCFR
Silver
mishu88
cont dezactivat .
Alex Avram
IonutCFR2009
cristi CFR
user dezactivat...
jionutz
raoul
TVlad
tudor_toma82
SULZERUL 0733
MariusM
COSTACHE MIHAIL
115 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 34 ... 66  Urmatorul
AutorMesaj
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 07:05

tudor_toma82 a scris:
SULZERUL 0733 a scris:
tudor_toma82 a scris:
raoul a scris:
Consultand un Atlas al Bucurestiului am observat ca din linia 2 a haltei Titan se ramifica o linie care traverseaza soseaua Dudesti-Pantelimon ceea ce inseamna ca la capatul strazii sunt 2 treceri la nivel,tot acelasi Atlas imi indica faptul ca din Halta Titan se ramifica o linie spre Granitul.
Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1.Mai exista cele 2 linii industriale de mai sus ?
2.Si ce tipuri de vagoane circula pe ele ?

Probabil te-ai uitat pe un atlas foarte vechi ! Spun asta pt ca:

1. cele 2 linii la care te referi (tu zici ca traverseaza Pantelimon-Dudesti, eu as zice ca te referi la actualul Morarilor) nu mai exista de ani buni ! Dem circulat, nu a mai circulat nimic pe ele, cred ca dinainte de Revolutie sau putin dupa ! Mai erau din cand in cand niste vagoane ratacite "garate" pe respectivele sine, dar inainte de traversarea soselei ! La ora actuala totul este asfaltat si intersectiile din zona reconfigurate ! Inclusiv dupa trecerea soselei, unde era un camp/macadam, acum este un magazin sau o fabrica (ceva de genul)

2.cat despre liniile de la Granitul, din cate stiu eu mai sunt liniile din toata zona ! sunt foarte multe linii care exista in teren in zona respectiva (Granitul, Catelu) ! Acum, sincer, nu stiu pe cate din ele mai trec trenuri, dar linii sunt f. multe ! De exemplu, pe bdul Camil Ressu/Teodor Pallady (nici nu mai stiu unde incepe unul si unde altul), inspre Catelu, exista o linie CF industriala care traverseaza toata soseaua; adica 4 benzi de circulatie, 2 sine de tramvai si un mare scuar pe mijloc ! Iar linia a fost pastrata indiferent ca bdul a fost reconditionat ! Dealtfel, pe aceasta linie chiar trec trenuri din cate stiu !

Cam atat, poate altcineva are alte completari...
Omul se refera la linia care se ramifica din linia de rebrusare a Hm.Titan Sud, imediat inainte de semnalul de iesire spre Buc.Sud. Pana in urma cu cativa ani, mai precis, 2007,acolo era o fabrica de ciment. In incinta fabricii erau 2 rampe de incarcare a vagoanelor cu ciment,iar manevra acestora se facea cu un LDE1300,de culoare bleu deschis si numarul de parc LDE1300-013. Acest LDE facea curse numai pe traseul Buc.Sud Gr.Calatori-Titan Sud. Uneori, vagoanele de ciment mai erau aduse si de cate un LDH al CFR Marfa.

OK, my mistake !

In orice caz, din ce mai stiu si ce am vazut (inclusiv azi din intamplare), 90% din liniile care "ies" in vreun fel din linia de Oltenita sunt ori necirculate de ani buni ori dezafectate ! Corect, nu ?
Aici da, ai dreptate, 90% nu mai sunt circulate. Ce a mai ramas ciculabil sunt racordurile spre Obor si Grupa Tehnica a statiei Bucuresti Sud, restul......
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 07:09

Jono a scris:
am si eu 2 intrebari
statia filatura oltenita ce deservea? si a doua: de ce nu mai opresc trenurile aici?
multumesc
Punctul de oprire "Filatura Oltenita" deservea in trecut filatura de bumbac. Era o mare intreprindere de textile situata la aprox. 3 km de Oltenita. Trenurile opreau pt a urca si cobori muncitorii acestei fabrici, dar, odata cu desfiintarea intreprinderii, s-a considerat ca acest punct de oprire nu-si mai gaseste rostul si, prin urmare, a fost eliminat.Asta e povestea fostului P.O. "Filatura Oltenita"
:z1:
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
jionutz

jionutz


Numarul mesajelor : 614
Varsta : 41
Localizare : Sat Calacea judetul Timis
Reputatie : 5806
Data de inscriere : 28/04/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: magistrala 801   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 08:03

multumesc pt informatii sulzer
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 08:13

Jono a scris:
multumesc pt informatii sulzer
Nu e nici o problema Wink Placerea e de partea mea. Daca mai ai intrebari sau nelamuriri despre aceasta linie, nu ezita sa scrii, iti voi raspunde cat de repede pot Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
jionutz

jionutz


Numarul mesajelor : 614
Varsta : 41
Localizare : Sat Calacea judetul Timis
Reputatie : 5806
Data de inscriere : 28/04/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: magistrala 801   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 08:31

da as mai avea intrebari Smile care dintre toate statiile din aceasta sectie intre titan sud si oltenita mai au macazele intacte liniile si chiar cladirile aferente activitatii feroviare
ms sulzer
o alta intrebare este legata de zvonul construirii unei linii de metrou bucuresti - oltenita
sti ceva despre?
nu cred ca se va construi... Pe hartie ce am inteles de la tv erau in proiect 3 noi linii de metrou spre otopeni spre oltenita si mai una nu mai imi aduc aminte
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 09:20

Jono a scris:
da as mai avea intrebari Smile care dintre toate statiile din aceasta sectie intre titan sud si oltenita mai au macazele intacte liniile si chiar cladirile aferente activitatii feroviare
ms sulzer
o alta intrebare este legata de zvonul construirii unei linii de metrou bucuresti - oltenita
sti ceva despre?
nu cred ca se va construi... Pe hartie ce am inteles de la tv erau in proiect 3 noi linii de metrou spre otopeni spre oltenita si mai una nu mai imi aduc aminte
Buuun. S-o luam metodic, pe rand:
1. Dintre toate statiile de aici, mai sunt functionale urmatoarele: Bucuresti Sud Gr. Calatori(sistem complet:macaze,semnalizare mecanica,cladiri aferente-toate functionale), Frunzanesti(mai sunt functionale doar semnalizarea mecanica si cladirile, respectiv gara si 2 cantoane la capetele statiei), Budesti(situatia e similara celei de la Frunzanesti) si Oltenita( situatie similara cu st.Buc.Sud, cu precizarea faptului ca, din cele 13 linii aflate in gara, doar primele 4 mai sunt functionale)
2. E prima data cand aud asa ceva, ideea asta cu metrou Buc.-Oltenita mi se pare SF. Ei nu sunt in stare sa intretina cum trebuie linia CF, care e intr-o stare avansata de degradare, cu viteza medie de 30 km/h, un pod care sta sa cada dar nu se intrerupe circulatia celor 4 trenuri si nici macar nu se incearca remedierea situatiei. In aceasta situatie tu mai crezi asa ceva? Eu unul cred ca, poate, abia stra-stra-stra-stra-nepotii copiilor copiilor mei poate or vedea metrou aici Sad
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
jionutz

jionutz


Numarul mesajelor : 614
Varsta : 41
Localizare : Sat Calacea judetul Timis
Reputatie : 5806
Data de inscriere : 28/04/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: magistrala 801   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 10:25

ms sulzer cand vi la timisoara fac cinste Smile
toate proiectele raman pe hartie in tara asta
era vb sa refaca linia de la buc obor la oltenita sa faca cumva racordul cu linia de metrou dar nu sa circule pe sub pamant cum e sub bucuresti Very Happy ci exact acelasi traseu ca si linia de acum (motivul acestei investitii era facerea legaturii intre otopeni gara de nord centru oltenita direct la port dupa spusele ministrului transportului)
dar dupa cum ai spus si tu ei nu sunt in stare sa intretina o linie daramite sa faca o investitie asa mare
noi ne ducem in jos in privinta transportului feroviar dar si rutier....
:seb: :AA17: :AA20: :AA19: :AA17:
Sus In jos
jionutz

jionutz


Numarul mesajelor : 614
Varsta : 41
Localizare : Sat Calacea judetul Timis
Reputatie : 5806
Data de inscriere : 28/04/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: magistrala 801   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 10:34

iata de fapt traseul :
aeroport otopeni - laromet - pajura - 1 mai - grivita - basarab - gara de nord - piata victoriei - piata romana - universitate - piata unirii - tineretului - eroii revolutiei -
c. brancoveanu - piata sudului - aparatorii patriei - imbg - depoul imgb - cernica - oltenita pana la port
asa aveau de gand....
era ludovic orban pe atunci...
este ceva investitie pe care sigur in urmatorii ani nu o vom vedea
poate sau gandit ca pana la urma nu are rost aceasta investitie Razz dar neee
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL

COSTACHE MIHAIL


Numarul mesajelor : 7990
Reputatie : 15318
Data de inscriere : 06/03/2009

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 11:28

Imi permit sa vin si eu cu 2 intrebari, legate de aceasta sectie, in care as dori ca SULZERUL0733 sa imi raspunda!


1 - Care este acel pod de care spuneai intr-un mesaj mai sus ca este gata sa cada?

2 - Cand a fost scoasa linia care dupa statia Cernica, inainte de Bucuresti Sud, intra pe centura, si unele trenuri duceau la Gara Obor fara sa mai treaca prin Bucuresti Sud?

Si scuza-ma ca am mai gasit o intrebare: In gara Oltenita, sunt 13 linii? Eu le-am numarat de mai multe ori si mi-au iesit 11 linii!



Iti multumesc pentru raspuns!


Ultima editare efectuata de catre COSTACHE MIHAIL in Vin 13 Aug 2010, 13:39, editata de 1 ori
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeVin 13 Aug 2010, 12:54

COSTACHE MIHAIL a scris:
Imi permit sa vin si eu cu 2 intrebari, legate de aceasta sectie, in care as dori ca SULZERUL0733 sa imi raspunda!


1 - Care este acel pod de care spuneai intr-un mesaj mai sus ca este gata sa cada?

2 - Cand a fost scoasa linia care dupa statia Cernica, inainte de Bucuresti Sud, intra pe centura, si unele trenuri duceau la Gara Obor fara sa mai treaca prin Bucuresti Sud?

Si scuza-ma ca am mai gasit o intrebare: In gara Oltenita, sunt 13 linii? Eu le-am numarat de mai multe ori si mi-au iesit 11 linii!



Iti multumesc pentru raspuns!
1. Este vorba de podul metalic de la km 27+500 ce traverseaza raul Colentina, imediat dupa plecarea din Halta Cernica spre Oltenita. La un moment dat, in urma cu cativa ani, cam prin 2005, pe tronsonul Buc. Sud-Plataresti se reusise marirea vitezei la 50 km/h constant. Pe la finele lui 2007,imediat cu noul mers de tren, s-a impus o restrictie de viteza intre haltele Cernica si Tanganu de 30 km/h incepand de la podul respectiv si pana cu aprox. 1 km inainte de H.Tanganu, iar apoi si pe tronsonul Frunzanesti-Plataresti. In 2008 pe acest pod s-a redus viteza de la 30 la 10 km/h in urma constatarii unor avarii serioase la structura podului. Nu pot uita o experienta pe care am trait-o in toamna lui 2008 cand, venind de la serviciu cu trenul 8081, in momentul intrarii locomotivei pe pod s-a auzit o trosnitura puternica si un scrasnet de metal de mi-a inghetat sangele in vene. Imediat s-a oprit trenul, s-a dat inapoi(de mentionat ca pe pod intrase locomotiva si jumatate din primul vagon, iar viteza de 5 km/h pe care o avea trenul a permis oprirea acestuia imediat) dupa care mecanicul a anuntat prin telefonul personal IDM din Buc.Sud care a trimis un echipaj sa verifice podul. Rezultatul? Podul respectiv nu mai prezenta garantia trecerii trenului in siguranta peste el. Cu toate acestea, nu a fost intrerupta circulatia trenurilor, chiar atunci, dupa aprox. 3 ore, noi ne-am continuat calatoria cu trenul 8081. Bineinteles dupa ce echipa de interventie a lucrat putin la pod pt a-l intari macar cat sa treaca trenul linistit peste el. S-a mai lucrat dupa aceea la el o perioada, astfel incat s-a marit viteza la 30 km/h cu tot trenul peste pod, viteza mentinuta si in prezent. Stand de vorba cu mecanicii de pe ruta mi-au spus ca podul nu e deloc in regula, dar inca se poate circula pe el, numai ca nu ne ramane decat sa ne rugam lui Dumnezeu, ca, in momentul cand podul va ceda, sa nu fie vreun tren pe el, ca atunci e catastrofa.
2. Linia de care vorbesti, acel racord inainte de st. Buc.Sud Gr. Calatori, a fost scoasa in totalitate anul acesta de catre cei de la Infrastructura. Motivul? Acele sine din racord, le-au inlocuit pe cele uzate de pe firul curent pe portiunea cuprinsa intre podul de peste linia de centura si h. Cernica.
3. Mie la numarat mi-au iesit 13 linii, dar, saptamana viitoare cand ajung la Oltenita, o sa le numar una cate una si atunci o sa stiu sigur exact. La numaratoarea vizuala mi-au iesit 13 linii, dar nu exclud posibilitatea de a ma insela in privinta numarului liniilor. Pana saptamana viitoare, ramane in expectativa numarul real al liniilor din gara Oltenita Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
user dezactivat...




Numarul mesajelor : 168
Varsta : 44
Localizare : Vatra Moldovitei, Suceava
Reputatie : 5339
Data de inscriere : 10/04/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeDum 15 Aug 2010, 20:51

Si ieri si azi am facut o plimbare de placere pe centura Bucurestiului, cu G 8085 ( cred ), cel care ajunge in Titan Sud la 17.18, de la Oltenita, si apoi merge la Bucuresti Obor, cu plecare din Titan Sud la 17.40. A sosit in Titan Sud la 17.59, si a plecat dupa rebrusare, la 18.27. Garnitura, formata din 4 vagoane compartimentate ( nu am retinut seria ), a ajuns in Obor la 19.05, fiind garata la linia 4. La linia 3 era deja formata garnitura pereche, exclusiv din 21-47, 6 vagoane, cu plecare la 19.15.
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeDum 15 Aug 2010, 21:22

roger a scris:
Si ieri si azi am facut o plimbare de placere pe centura Bucurestiului, cu G 8085 ( cred ), cel care ajunge in Titan Sud la 17.18, de la Oltenita, si apoi merge la Bucuresti Obor, cu plecare din Titan Sud la 17.40. A sosit in Titan Sud la 17.59, si a plecat dupa rebrusare, la 18.27. Garnitura, formata din 4 vagoane compartimentate ( nu am retinut seria ), a ajuns in Obor la 19.05, fiind garata la linia 4. La linia 3 era deja formata garnitura pereche, exclusiv din 21-47, 6 vagoane, cu plecare la 19.15.
Maine mai faci? P.S. Scuze de off-topic Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeDum 15 Aug 2010, 21:37

roger a scris:
Si ieri si azi am facut o plimbare de placere pe centura Bucurestiului, cu G 8085 ( cred ), cel care ajunge in Titan Sud la 17.18, de la Oltenita, si apoi merge la Bucuresti Obor, cu plecare din Titan Sud la 17.40. A sosit in Titan Sud la 17.59, si a plecat dupa rebrusare, la 18.27. Garnitura, formata din 4 vagoane compartimentate ( nu am retinut seria ), a ajuns in Obor la 19.05, fiind garata la linia 4. La linia 3 era deja formata garnitura pereche, exclusiv din 21-47, 6 vagoane, cu plecare la 19.15.
Revenind la ale noastre, intr-adevar astazi trenul 8062 Oltenita-Titan Sud a ajuns in Frunzanesti la ora 17:22 si a plecat la 17:25, cu intarziere de 43 minute acumulate la plecarea din Frunzanesti. Compunerea trenului o reprezinta 4 vagoane compartimentate: 2 vag seria 20-50 si 2 bucati seria 20-47. Cealalta garnitura este formata din 7 vagoane seriile 21-47 si 21-57. In schimb, am si eu o mica intrebare: ai putea sa-mi spui ce masina era la tractarea perechii din Obor? Adica la trenul de la linia 3.
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
user dezactivat...




Numarul mesajelor : 168
Varsta : 44
Localizare : Vatra Moldovitei, Suceava
Reputatie : 5339
Data de inscriere : 10/04/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeDum 15 Aug 2010, 21:40

Nu, nu mai merg maine. Locomotiva era un DA, despre care s-a mai discutat aici, cea cu 3 cifre, 649 parca.
Sus In jos
SULZERUL 0733

SULZERUL 0733


Numarul mesajelor : 318
Varsta : 37
Localizare : Hm. Frunzanesti, linia 801
Reputatie : 5470
Data de inscriere : 02/07/2010

801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitimeDum 15 Aug 2010, 21:46

roger a scris:
Nu, nu mai merg maine. Locomotiva era un DA, despre care s-a mai discutat aici, cea cu 3 cifre, 649 parca.
Da, stiu masina. E vorba de 60-679-5 care are si probleme cu goarna de la postul 2 parca. Multumesc frumos pt raspuns Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/sulzerul0733
Continut sponsorizat





801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: 801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita   801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
801 : Bucuresti Obor - Titan Sud Hm. - Oltenita
Sus 
Pagina 3 din 66Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 34 ... 66  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» A calatori legal sau a calatori fraudulos -- opinii pro si contra
» Mersul trenurilor la T.F.C.
» M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
» Lucruri pozitive (+) la CFR !!!
» BUCURESTI OBOR-BUCURESTI NORD

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 800-
Mergi direct la: