Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 605 : Roman - Buhaiesti

In jos 
+17
Andrey_tm
Adrian78
TonyCFR
ldh80
Semafor
NicuS
bogdan srl
@ndrey
Vlad
marius_catalin84
cristi CFR
orestte
cortexedge
srazvi
mardaryroby
Nesebar
myster2008
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6717
Data de inscriere : 23/01/2014

605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: 605 : Roman - Buhaiesti   605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Icon_minitimeMier 19 Feb 2020, 12:49

ldh80 a scris:
Ar fi util de introdus trenuri directe HM Maresal Constantin Prezan- Buhaiesti- Vaslui, deoarece sunt locuitori din Bacesti, Rafaila, Dumesti, Negresti-Vaslui care ar aveea treaba la resedinta de judet- la Vaslui!
Sunt locuitori din acele localitati care au treaba in Bucuresti, sa punem si pt ei tren direct...Am intalnit acum ceva timp un cetatean din Negresti-Vaslui care venise la o inmormantare in Rosiori...zicea ca era util un tren direct Buhaesti-Maldaeni...Numai tampenii spui...
Sus In jos
cristi ar




Numarul mesajelor : 862
Varsta : 46
Localizare : Arad
Reputatie : 6356
Data de inscriere : 28/05/2009

605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: 605 : Roman - Buhaiesti   605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Icon_minitimeMier 19 Feb 2020, 13:09

Localitatile de pe sectie fac parte din judetul Vaslui, de aceea ar fi utile trenuri spre Vaslui, poate eventual si pentru naveta.
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8772
Reputatie : 12483
Data de inscriere : 16/07/2014

605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: 605 : Roman - Buhaiesti   605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Icon_minitimeMier 19 Feb 2020, 15:10

In general ar avea nevoie tiganii care vin la cersit in Vaslui. Am trecut pe linia aia, dar am circulat cu personalul si pe 600 de citeva ori si am remarcat tendinta asta. Sigut ca sint oameni care au treaba la Vaslui la institutiile judetene, dar in esenta orasul mare care atrage este Iasiul de aceea legaturile - cu schimbare-sint mai facile spre Iasi.

la fel cum Bucurestiul atrage mai mult decit Urziceniul.

Au legaturi oamenii, e bine ca circula RC pe linia aia si nu e intufata ca alte linii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: 605 : Roman - Buhaiesti   605 : Roman - Buhaiesti - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
605 : Roman - Buhaiesti
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» M 600 : Faurei - Tecuci - Vaslui - Iasi - Ungheni
» Roman (500)
» Revista presei (partea IV)
» M500: Falticeni - Dolhasca - Pascani - Roman - Bacau [2008]
» Întrebări şi răspunsuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 600-
Mergi direct la: