Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Sistemul Push-Pull la trenuri

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
radu1984

radu1984


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Reputatie : 1418
Data de inscriere : 22/07/2020

Sistemul Push-Pull la trenuri Empty
MesajSubiect: Sistemul Push-Pull la trenuri   Sistemul Push-Pull la trenuri Icon_minitimeMier 05 Aug 2020, 16:11

Buna ziua , as avea o intrebare si anume , cum functioneaza sistemul unui tren cu cate o locomotiva la ambele capete.Cea din fata banui ca tracteaza , ma gandesc ca cea din spate impinge,corectati-ma daca gresesc, dar cum functioneaza acest sistem ? Locomotiva din fata (mecanicul) conduce cumva si pe cea din spate prin ceva sisteme de automatizare ? Va rog daca se poate sa imi explicati si mie cum e treaba ! Am cautat pe net dar nimic concret.Daca am postat unde nu trebuie , imi cer scuze . O zi buna si multa sanatate ! Smile
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18079
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23459
Data de inscriere : 05/10/2010

Sistemul Push-Pull la trenuri Empty
MesajSubiect: Re: Sistemul Push-Pull la trenuri   Sistemul Push-Pull la trenuri Icon_minitimeMier 05 Aug 2020, 23:53

Da atat locomotiva din fata cat si cea din spate sunt legate la garnitura prin cablu UIC folosit si la tractiunea multipla o locmotiva este Master cea din cap si la urma Slave..
Am ceva in manualul de Taurus nu stiu daca nu cumva functioneaza in sistem magistrala
Sus In jos
radu1984

radu1984


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Reputatie : 1418
Data de inscriere : 22/07/2020

Sistemul Push-Pull la trenuri Empty
MesajSubiect: Re: Sistemul Push-Pull la trenuri   Sistemul Push-Pull la trenuri Icon_minitimeJoi 06 Aug 2020, 10:13

Adrian78 a scris:
Da atat locomotiva din fata cat si cea din spate sunt legate la garnitura prin cablu UIC folosit si la tractiunea multipla o locmotiva este Master cea din cap si la urma Slave..
Am ceva in manualul de Taurus nu stiu daca nu cumva functioneaza in sistem magistrala
Va multumesc mult pentru informatii , inca ceva , mecanicul si ajutorul sunt in locomotiva din fata ca banui ca cea din spate nu are nu ? Masterul conduce locomotiva slave ? Iar daca nu va suparati , cum e cu doua locomotive in fata , cum functioneaza ? O zi buna si multa sanatate . Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sistemul Push-Pull la trenuri Empty
MesajSubiect: Re: Sistemul Push-Pull la trenuri   Sistemul Push-Pull la trenuri Icon_minitime

Sus In jos
 
Sistemul Push-Pull la trenuri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sistemul de anunțare vocală a trenurilor în gări
» Sistemul american de prindere a șinei pe traversă
» PKP-Polonia
» Informaţii generale
» Ungaria-Germania-Austria 2013

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: