Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Sugestii de calatorii

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Luna




Numarul mesajelor : 3274
Reputatie : 8108
Data de inscriere : 18/03/2011

Sugestii de calatorii Empty
MesajSubiect: Sugestii de calatorii   Sugestii de calatorii Icon_minitimeLun 13 Noi 2017, 17:53

Propun ca aici sa ne ajutam reciproc cu sugestii pentru calatorii viitoare cu privire la alegerea trenurilor cele mai bune pentru o anumita destinatie.

Pentru inceput, vad eu rau sau pentru saptamana asta cand vor fi destui turisti la Sibiu la deschiderea targului de craciun sunt doar 2 trenuri ce au legatura din Simeria catre Petrosani? Si trebuie ori sa te trezesti cu noaptea in cap ori sa ajungi noaptea la desinatie? Sau exista si alte trenuri ce nu apar pe cfrcalatori, private ceva? Astept sugestii.
Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Sugestii de calatorii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii de calatorii   Sugestii de calatorii Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 15:05

Luna a scris:
Propun ca aici sa ne ajutam reciproc cu sugestii pentru calatorii viitoare cu privire la alegerea trenurilor cele mai bune pentru o anumita destinatie.

Pentru inceput, vad eu rau sau pentru saptamana asta cand vor fi destui turisti la Sibiu la deschiderea targului de craciun sunt doar 2 trenuri ce au legatura din Simeria catre Petrosani? Si trebuie ori sa te trezesti cu noaptea in cap ori sa ajungi noaptea la desinatie? Sau exista si alte trenuri ce nu apar pe cfrcalatori, private ceva? Astept sugestii.

ca sa cauti trenuri folosesti infofer.ro
ce sa cauti pe cfrcalatori ??



Ce as vizita eu / ce imi place :

Campulung Moldovenesc - Ilva Mica tot anul
Adjud (Comanesti) - Siculeni aici imi doresc sa ajung (toamna cand sunt frunzele ruginii sau primavara dupa ce au aparut florile) (probabil si cand e zapada e frumos)

Brasov - Poiana Florilor (Intorsura Buzaului) aici mi-as dori sa ajung iarna seara cand e zapada, parca Katalyn spunea ca e frumos

Valea Oltului dimineata
Sus In jos
Cipri Andrei Neculai

Cipri Andrei Neculai


Numarul mesajelor : 379
Localizare : M400, km 130
Reputatie : 3163
Data de inscriere : 29/09/2016

Sugestii de calatorii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii de calatorii   Sugestii de calatorii Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 15:56

Rarau a scris:
Valea Oltului dimineata

Pentru Valea Oltului pe dimineata, iti recomand cat inca e mersul asta in vigoare:

IR 15539 ATC de la Bucuresti la Medias (ple. 21.10 - sos. 03.15) la care mai adaugi vreo cateva minute de intarziere - vreo 10-15.
R 2560 Medias - Sibiu (ple. 04.30 - sos. 05.55)
IR 1720 Sibiu - Craiova (ple. 06.42 - sos. 11.28)
Iar returul pt Bucuresti ramane la alegerea ta Very Happy Eu cand am facut circuitul asta, l-am luat pe 1824 in ideea in care aveam de gand sa-l prind pe 1633 pt Campina.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11001
Data de inscriere : 09/10/2014

Sugestii de calatorii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii de calatorii   Sugestii de calatorii Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 17:18

O sa ajung eu peste 15 zile pe 403 și 203. Acolo pe Întorsura e frumos și iarna. Am fost iarna trecută în speranța că voi prinde macar -20 ziua dar am prins doar -12 iar la Poiana Florilor jucau românii fotbal pe zăpadă de parcă era vară.

Sus In jos
Rarau
V.I.P Member
V.I.P Member
Rarau


Numarul mesajelor : 742
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 5260
Data de inscriere : 23/01/2012

Sugestii de calatorii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii de calatorii   Sugestii de calatorii Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 18:16

Cipri Andrei Neculai a scris:
Rarau a scris:
Valea Oltului dimineata

Pentru Valea Oltului pe dimineata, iti recomand cat inca e mersul asta in vigoare:

IR 15539 ATC de la Bucuresti la Medias (ple. 21.10 - sos. 03.15) la care mai adaugi vreo cateva minute de intarziere - vreo 10-15.
R 2560 Medias - Sibiu (ple. 04.30 - sos. 05.55)
IR 1720 Sibiu - Craiova (ple. 06.42 - sos. 11.28)
Iar returul pt Bucuresti ramane la alegerea ta Very Happy Eu cand am facut circuitul asta, l-am luat pe 1824 in ideea in care aveam de gand sa-l prind pe 1633 pt Campina.

am fost pe Valea Oltului cu sezonierul Mangalia - Sibiu cu etajate , si parca pe la 5-6 dimineata am ajuns pe Valea Oltului


Brasov - Poiana Florilor (Intorsura Buzaului) aici mi-as dori sa ajung iarna seara cand e zapada, parca Katalyn spunea ca e frumos -> aici vreau sa ajung in iarna asta sper ca in decembrie

Adjud (Comanesti) - Siculeni aici imi doresc sa ajung -> dar nu stiu daca voi reusi vreodata
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22201
Data de inscriere : 06/12/2009

Sugestii de calatorii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii de calatorii   Sugestii de calatorii Icon_minitimeLun 20 Noi 2017, 19:13

Cipri Andrei Neculai a scris:
Rarau a scris:
Valea Oltului dimineata

Pentru Valea Oltului pe dimineata, iti recomand cat inca e mersul asta in vigoare:

IR 15539 ATC de la Bucuresti la Medias (ple. 21.10 - sos. 03.15) la care mai adaugi vreo cateva minute de intarziere - vreo 10-15.
R 2560 Medias - Sibiu (ple. 04.30 - sos. 05.55)
IR 1720 Sibiu - Craiova (ple. 06.42 - sos. 11.28)
Iar returul pt Bucuresti ramane la alegerea ta Very Happy Eu cand am facut circuitul asta, l-am luat pe 1824 in ideea in care aveam de gand sa-l prind pe 1633 pt Campina.

Ceva mai ieftin ar fi:

Bucuresti-Craiova 1821 ; Craiova-Talmaciu 2061 ; Talmaciu-Brasov 2102 si apoi 3010 sau 2061 la Sibiu apoi 1622 dar pe olt e frumos cu vagoane NU cu dezastro!

_________________
595423Sugestii de calatorii Bdeem_8496_aSugestii de calatorii Bdeem_8496_aSugestii de calatorii Bdeem_8496_a
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sugestii de calatorii Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii de calatorii   Sugestii de calatorii Icon_minitime

Sus In jos
 
Sugestii de calatorii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» In calatorii... cu trenu
» Cu trenul in Europa
» Idei de calatorii ultra low cost
» Sugestii calatorie Ungaria Bekescsaba
» SUGESTII PENTRU OPERATORUL FEROVIAR T.F.C.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: TRENURILE DIN ROMANIA :: MERSUL SI COMPUNEREA TRENURILOR-
Mergi direct la: