Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Revista presei

In jos 
+60
mtk
Capsuneanu
t1972
ravers75
@ndrey
NicuS
Rarau
bobi
bubu
Andrey_tm
Semafor
sp59
19jimmy84
TER200
cristi ar
aris86
laurentzu
tcm
cristi CFR
laur 133
Cipri Andrei Neculai
kristi kkk
DUAL
didinul
rich1974
ets2oltromânia
ttavi
Hurricane
AeroX
IonutCFR2009
lifetec
alex.alexus.tm
DAS 2011
Adirmvl
cristy79
florin94
alinx3330
CristyanC
ciprian71
Nesebar
tzifrea
Amiralul
riciu
mielutu zburator
Luna
Re6/6
LanceR
razvan - trenuri
Jhonyla
dan tm
Dr2005
cardinal
Warrington
92Dragos
marius664
alliens
Vitosa
Katalyn
cfr500
Adrian78
64 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 34 ... 67  Urmatorul
AutorMesaj
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3596
Data de inscriere : 03/09/2016

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 10, 2017 10:21 pm

Fii tu liniștit, că urâții ăia sunt mai de încredere decât românii la orice oră din zi și din noapte. 9 români din 10 fură tot ce le pică în mână, urâții ăia nu fură, că ei vin din țări unde li se tăia mâna dacă furau.

În concluzie, de-aia circuli tu cu Malaxa și ei cu Hitachi. Printre urâții ăia nu se găsesc români adevărați ca Necolaiciuc, în timp ce tu găsești cu zecile în jurul tău.
Sus In jos
cardinal

cardinal


Numarul mesajelor : 3175
Reputatie : 8385
Data de inscriere : 08/04/2010

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 10, 2017 10:33 pm

Warrington a scris:
. 9 români din 10 fură tot ce le pică în mână.
Aici cred că exagerezi.
Dar te înțeleg, e destul de nașpa sa vezi numai cururi urâte pe gât pe stradă.
Sus In jos
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3596
Data de inscriere : 03/09/2016

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 10, 2017 10:55 pm

Am o mulțime de cunoștințe printre musulmani și indieni. Aveam prieteni țigani și când eram în clasele primare. Și erau țigani adevărați, băieții purtau pană la pălărie, iar fetele aveau fuste înflorate.

Caracterul omului nu stă în culoarea pielii, iar românii demonstrează asta cu prisosință Laughing
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 11000
Data de inscriere : 09/10/2014

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeDum Sept 10, 2017 11:41 pm

De când sunt în Anglia am văzut cum se fură și romanii sunt pe primul loc la furat fura tot ce poate inclusiv bunuri care valorează 1Ł. Nu am furat o lira și nu o sa fur cu toate ca frate-miu are are destule cunoștințe negative. Pentru mine e o placere ca eu am de cine sa rad mereu. Ba mai mult un vecin de alui fratemiu e închis în Austria sau Belgia ca a vrut sa spargă o banca iar nevastă-sa acasă e lăuză, îți dai seama ce e pe capul ei, fiecare cu piz.. masii, cum îți așterni asa dormi.

Îmi aduc aminte o discuție cu Irina de acum 2 saptamani ( colega mea de la Chișinău ) despre englezoaicele de la locul de munca : "George îți mai aduci aminte cum se purtau englezoaicele cu noi când am venit aici, și acum uite ce bine ne înțelegem cu ele" s-au convins si ele ca nu toți romanii sunt hoții, mai ales ca au văzut ca punem suflet la locul de muncă.

Ba mai mult m-au pus sa le arat poze de la Londra de week-end trecut ca ele nu prea au timp de Londra ( da sunt englezi care le e lene sa se ducă 100 km pana la Londra ) iar acum le-am povestit ca vreau sa merg cu Eurostarul la Paris cu numai 29Ł la clasa standard.

La munca am pakistanezi, indieni, polonezi, moldoveni, lituanieni, englezi și romani dintre ei cei mai treaba sunt indieni, polonezii și lituanieni abia apoi celelalte nații iar cei mai puturoși și hoți sunt romani. I-am spus săptămâna trecută unei colege românce mare șefa: "Vreau sa ma fac englez ca mi-e rușine sa lucrez cu românii, numai la mișto muncesc ăștia profita de noroc și de bunătatea oamenilor"

Cat despre cum arata celelalte nații stai cuminte cardinal ca am văzut negrii și negrese mai frumoase decât albii. Eu nu înțeleg de ce majoritatea romanilor prosti spun ca Anglia e o tara urata iar femeile lor sunt obeze sau urate. În primul rand dacă stai pe camera în timpul liber normal ca o sa ți se para o tara urata în al doilea rand am văzut englezoaica mai frumoase decât româncele noastre iar neagra aia mica de la magazinul Adidas e cea mai frumoasa neagra care am văzut-o vreodată.

Și în trafic ma uit cum toți acorda prioritate nu se grăbesc dar când vezi unul care se crede el mai smecher primul lucru care îl spun e roman și în 90% din cazuri le nimeresc.

Îl am și pe Habibi din Libia 55 ani dar arata de maxim 40, nevastă-sa are 28 ani și are cu el 5 copii știe engleza la perfecție și toată ziua face glume, toate femeile stau roi lângă el, mereu ma iau de el pe tema asta.

Ultima englezoaica de 50 ani muncește pentru nepoții, are un Golf4 vine la munca pentru nepoți, din cauza ei ne punea managerul șef sa vorbim intre noi doar în engleza acum nu știe cum sa facă sa se împrietenească cu noi după ce toate colegele ei s-au împrietenit un noi romanii.

Am și romanii nesimțiți romanii daia mai colorați care își forțează norocul, deja planul A ne-a reușit am scăpat de 2 găști de la Tg.Frumos și Satu Mare care înjurau și luau la mișto pe toți englezi, am făcut demersuri sa-i mute în alta unitate sa scăpăm de ei.

@cardinal stai liniștit ca toate fundurile alea urate de cate zici tu se echilibrează balanta când ies moldovencele, polonezele și lituaniencele pe strada.

Și la final sa va mai zic de colega mea din Botoșani cu 10 ani în spate de Italia care s-a cuplat cu profesor indian iar la anul face nunta. În noiembrie se duce în India, de colegul meu din Brașov care a fost marinar și a văzut 47 de tari care are un copil cu o englezoaica iar acum e alta englezoaica mai mare ca el cu 5 ani și nu în ultimul rand de fostul meu coleg din școala profesionala care s-a insurat cu o poloneza iar din ultras de Ploiești a ajuns manager la un depozit din Coventry și conduce și el un amarat de A6. Și Andrei de la Constanța care are o iubita neagra frumoasa foc.

E ușor sa judeci și sa îți dai cu părerea de la distanță, noi cei de aici știm mai bine cum sta situația și spun cu mana pe inima ca romanii sunt ultimii, nu mi-e rușine ca sunt roman dar din cauza la unii ne pun pe toți în aceeași balanță.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20086
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24833
Data de inscriere : 17/08/2011

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 12:36 am

Vitosa a scris:
Rectificarea bugetara taie bani de la investiții: Ministerul Dezvoltării si Ministerul Transporturilor pierd cei mai mulți bani, sursa http://www.aifr.ro/?p=9070

http://www.stiripesurse.ro/guvernul-prezinta-noul-buget-mai-putini-bani-la-investitii-si-educatie-mai-multi-la-sri-parchete-agricultura-si-interne_1218017.html

http://www.digi24.ro/stiri/economie/finante-economie/rectificare-tudose-ia-ministerului-transporturilor-inapoi-sase-miliarde-de-lei-790387

Care investiţii?
Pe POIM nu s-a început nimic, pentru că abia acum se autorizează autoritatea de management (AM), care este la Ministerul Fondurilor Europene (MFE). Pe CEF s-au început câteva proceduri de achiziţie, dar, evident, au fost contestate la CNSC şi apoi în instanţă. Oricum, după cum au mers lucrurile în ultimii ani şi ţinând cont că bugetul anual e doar o estimare, banii ,,tăiaţi" nu au existat niciodată, e tipic cam pentru orice instituţie publică românească sau companie de stat să încheie anul cu o execuţie bugetară care rar depăşeşte 75%. Credeţi că cei de la Miniterul de Finanţe (MFP) nu ştiu asta? Că la urma urmei, banii tot la ei stau, chiar dacă se numeşte ,,bugetul Ministerului Transporturilor", ,,bugetul Ministerului Sănătăţii" ş.a.. Când consideră ei că s-a cheltuit suficient, închid robinetul, indiferent ce buget aprobat are fiecare instituţie. Găsesc ei o chichiţă legislativă de care să se lege. Desigur, lumea nu ştie treburile astea, dovadă că imaginea MFP şi MFE e mai curată decât a Fecioarei Maria, în schimb pe ministrul transporturilor îl înjură toţi.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6718
Data de inscriere : 23/01/2014

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 12:47 am

cardinal a scris:
Warrington a scris:
. 9 români din 10 fură tot ce le pică în mână.
Aici cred că exagerezi.
Dar te înțeleg, e destul de nașpa sa vezi numai cururi urâte pe gât pe stradă.
Nu exagereaza deloc.Ai idee cu cat a crescut criminalitatea in Spania de cand anumiti conationali de-ai nostri(si aici nu ma refer numai la tigani) au rezidenta acolo 10 luni pe an??? Citeste niste statistici ale Politiei Spaniole si o sa te convingi...sau urmareste canalele spaniole de stiri
Sus In jos
cardinal

cardinal


Numarul mesajelor : 3175
Reputatie : 8385
Data de inscriere : 08/04/2010

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 9:59 am

Spaniolii fac propaganda aiurea, sa linisteasca separatistii.
Apropo, Catalonia nu e Spania.
Katalyn, daca nu iti plac romanii , cel mai bine e sa nu mai vii inapoi.
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6718
Data de inscriere : 23/01/2014

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 11:21 am

Tu ai idee de situtia interna din Spania, sau doar postezi asa la misto ca n-ai ce face.Ai vazut o stire la televizor si ai decis tu ca Barcelona numai este in Spania.Apropo Madridul unde este?? ca majoritatea infractiunilor comise de romani sunt acolo!?!
Sus In jos
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3596
Data de inscriere : 03/09/2016

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 12:41 pm

cardinal a scris:
daca nu iti plac romanii , cel mai bine e sa nu mai vii inapoi.

Mai vorbim peste vreo 10 ani, după ce România o să dea din nou cu oiștea-n gard, la fel ca în 1988-1989. După câte o generație întreagă de emigrație masivă, Spania și Italia au fost scoase din mocirlă tot de diaspora, la vremea lor.

În ultimii 10 ani, de exemplu, diaspora a trimis în țară 55 de miliarde de euro, mai mult decât banii primiți în aceeași perioadă de la UE. Iar ăștia 55 de miliarde sunt doar remitențele oficiale, prin bănci, Western Union și altele asemenea. Aici nu intră banii aduși cash în țară.

Personajele de genul tău fac ca în România să nu se poată trăi, dar după ce mai merg câțiva ca tine la loc cu verdeață, o să înceapă și România să-și revină.
Sus In jos
cardinal

cardinal


Numarul mesajelor : 3175
Reputatie : 8385
Data de inscriere : 08/04/2010

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 1:00 pm

Warrington a scris:
Personajele de genul tău fac ca în România să nu se poată trăi, dar după ce mai merg câțiva ca tine la loc cu verdeață, o să înceapă și România să-și revină.
Exagerezi, si esti si veninos.
Probabil ca fac parte din aia 1/10 care nu fura(9/10 fura, dupa unii de aici).
Hai mai iute cu Brexitul ala.
marius664 a scris:
Ai vazut o stire la televizor si ai decis tu ca Barcelona numai este in Spania.
Catalanii spun asta, nu eu.
Sus In jos
marius664




Numarul mesajelor : 2938
Varsta : 44
Localizare : Alexandria
Reputatie : 6718
Data de inscriere : 23/01/2014

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 1:39 pm

cardinal a scris:

Catalanii spun asta, nu eu.
...
cardinal a scris:

Apropo, Catalonia nu e Spania.

cardinal a scris:

Hai mai iute cu Brexitul ala.
Crezi ca intelegi tu ce inseamna Brexitul de fapt?.Oricum nu la ce te gandesti tu... What a Face si speri...
Sus In jos
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3596
Data de inscriere : 03/09/2016

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 2:29 pm

cardinal a scris:
esti si veninos.

Nu obișnuiesc să întorc și obrazul celălalt, ba chiar dimpotrivă Very Happy
Iar psihologic vorbind, chiar e greșit să întorci și obrazul celălalt, asta aduce o discutabilă superioritate morală, însă garantează și un autentic statut de victimă.

Realitatea e mult mai simplă: cei ca mine pleacă din România datorită celor ca tine. Avem viziuni diferite despre cum ar trebui să arate țara, iar viziunea ta provine direct din epoca lui Ceaușescu. România e astăzi o țară de strigoi național-comuniști, niște morți-vii care încearcă să păstreze în viață o lume care trebuia să fi murit în 1989. Iar locul oricărui mort e la cimitir. Simplu.
Sus In jos
dan tm
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 8772
Reputatie : 12484
Data de inscriere : 16/07/2014

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 2:33 pm

DAr care e atunci viitorul acestei tari?

Sus In jos
Warrington

Warrington


Numarul mesajelor : 787
Reputatie : 3596
Data de inscriere : 03/09/2016

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 2:43 pm

Viitorul nu e scris. Există evenimente care derivă unele din altele, exact cum atunci când mergi de la Tg.Neamț la Borsec vei trece obligatoriu și pe la Poiana Largului, dar pe ansamblu viitorul nu e scris, el trebuie construit. Nu te obligă nimeni să mergi la Borsec, poți să mergi la Vatra Dornei, dar asta vei putea decide numai la Poiana Largului, nu la Petru Vodă Very Happy

Deocamdată viitorul nu sună prea bine, dar în următorii câțiva ani nici nu sunt ”intersecții” unde să poată fi schimbat. După ce dispare Putin de la Kremlin, după ce ”decrețeii” vor ieși la pensie și după ce tinerii născuți după 1990 vor ajunge la 35-40 de ani și vor începe să influențeze mersul societății românești, mai vedem atunci.
Sus In jos
cardinal

cardinal


Numarul mesajelor : 3175
Reputatie : 8385
Data de inscriere : 08/04/2010

Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 11, 2017 5:54 pm

Ce le stii tu, ca un om mare Smile
mai vorbim peste 10 ani, cand Anglia va fi ca Sri Lanka Smile adica mica si suprapopulata cu urati Razz

@marius664, uite de aici am vazut :

Revista presei - Pagina 2 Catalonia_Is_Not_Spain-e1334133003101


Ultima editare efectuata de catre cardinal in Lun Sept 11, 2017 5:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Revista presei - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Revista presei   Revista presei - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Revista presei
Sus 
Pagina 2 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 34 ... 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Revista presei
» Revista presei
» Revista presei
» Revista presei (partea I)
» Revista presei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: