Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Depoul CFR Teius

In jos 
AutorMesaj
TonyCFR

TonyCFR


Numarul mesajelor : 419
Varsta : 23
Localizare : Alba Iulia
Reputatie : 3843
Data de inscriere : 25/02/2015

Depoul CFR Teius Empty
MesajSubiect: Depoul CFR Teius   Depoul CFR Teius Icon_minitimeMier 08 Iun 2016, 22:12

Am fost foarte norocos sa pot sa vizitez niste depouri CFR din zona, pentru ca am un prieten care lucreaza la CFR in pozitie adminstrativa. Am vrut sa merg la depoul Teius de niste timp, pentru ca e un oras care il stiu, si chiar daca nu este depou mare acolo, eram sigur ca o sa fie o excursie interesanta, si asa a fost. Era special pentru ca strabunicul meu lucra in depoul CFR Teius, si tatal meu a vizitat aceasi depou asa cum l-am vizitat si eu. Am condus de la Alba Iulia pana in Teius cu masina, dar m-am intors in Alba Iulia cu R2343 de la Coslariu. Am vazut si biroul de miscare acolo in Teius, era foarte interesant. Am facut niste poze, nu am avut camera mea cu mine deci am trebuit sa folosesc camera de pe telefon.

Am trecut linia sa merg la depoul CFR Teius, si am facut o poza cu vedere spre gara Teius, si in poza se vede turnul de apa vechi pentru locomotive aburoase, o locomotiva electrica in gara, si cladirea de la depou.

Depoul CFR Teius 35d3ghf

Depoul CFR Teius, unde se vad niste locomotive LDH.

Depoul CFR Teius Vrzwqs

Se pare ca in acest depou sunt multe locomotive LDH, mai ales de marfa. Am fotografiat LDH-urile, si acesta poza e cu 81-0037-2.

Depoul CFR Teius 2akeds2

Un vagon CFR marfa interesant, nu stiu exact pentru ce e folosit acest vagon, cu schema de vopsire superba.

Depoul CFR Teius 15ydhls

Locomotivele LDH 81-0037-2 si alta locomotiva LDH.

Depoul CFR Teius 14si42d

Un vagon CFR Marfa alb interesant.

Depoul CFR Teius 2hqc7wn

Locomotivele din depoul Teius, niste LDH-uri, cea cu Sulzer e 81-0568-6, EA-uri si vagonul de CFR Marfa.

Depoul CFR Teius 25gtbtf

Placa din Depoul Teius. Sunt visibile niste vagoane CFR Marfa.

Depoul CFR Teius 2rmphyo

Depoul CFR Teius 30ua8ag

Locomotivele din Depoul Teius, LDH-uri, un Sulzer.

Depoul CFR Teius 2j4olu1

Locomotiva 81-0037-2.

Depoul CFR Teius 5efgp2

Locomotiva 81-0353-3 cu niste locomotive EA.

Depoul CFR Teius Es0or6

Locomotiva 81-0353-3, in fundal se vede o locomotiva Clasa 82.

Depoul CFR Teius 4fv7f6

Cladirea din Depoul CFR Teius, cu o locomotiva EA.

Depoul CFR Teius 24w7kvb

Locomotiva 80-0553-0. In prima poza se vede si o locomotiva LDH albastra.

Depoul CFR Teius 2dqj5nt

Depoul CFR Teius 2dj32mb

Depoul CFR Teius Md0c3r

Locomotivele LDH din Depoul CFR Teius.

Depoul CFR Teius 11scdp3

Depoul CFR Teius Sosl6e

Depoul CFR Teius, un depou foarte frumos.

Depoul CFR Teius F4ensy

Depoul CFR Teius Fu3uk9

Depoul CFR Teius 8wdq29

Depoul CFR Teius Vrzwqs

Am condus cu masina pana in Coslariu, unde am asteptat trenul R2343 (Teius - Simeria) si am mers cu R2343 pana in Alba Iulia. Am si vazut biroul de miscare in Coslariu, care a fost interesant. A fost o vizita foarte frumoasa la un depou interesant, si am invatat mult despre istoria depoul Teius si despre calea ferata in aceasta zona. Si era special pentru mine pentru ca am vizitat unde a lucrat strabunicul meu, si unde a mers tatal meu cand era mai tanar. Sper ca va placut acest reportaj.
Sus In jos
 
Depoul CFR Teius
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Teius (300)
» 409 : Salva - Viseu de Jos - Sighetu Marmatiei
» O calatorie pana in Teius (M200)
» Lucruri negative(-) la RegioCalatori
» Parcul Feroviar Teius

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DESPRE CFR :: REPORTAJE ALE PASIONATILOR DE TRENURI-
Mergi direct la: