Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Informatii generale despre RegioCalatori

In jos 
+103
Katalyn
gabrielcr
tcm
florin29sv
dan tm
NicuS
DPS
alliens
AndreiStefan
impuls
mielutu zburator
M.I.C.I.
vatmanul
c o r v i n
gvd
Lumunita Stana
phnegativ
Cont.dezactivat
Balto
unguru22
brotybreaza
cristy79
billy752-istu
lifetec
Radu Tudor
razwy
stefanb.steff
cfr500
maris.constantin
baiazid
spiderpc
Silviu Sintea
ATM
roseanu
KOSTYK
Andrey_tm
alinx3330
Adirmvl
Teodor
andreiutzu
Rarau
nenuandrei
popovici
pety
rich1974
Gaby005
boldalexandru
AlexD
Radu
Razvan
razvan - trenuri
Dr2005
AndiCFR
rizelgeorgel2004
mihaiuc
Luna
DUAL
Razvan Tudor
Vitosa
buldozer2
Marius Iulian
jionutz
nelu_cfr
Adrian78
LaSSeR
clauadrian24
cont dezactivat .
ceferistuldeserviciu
Norbi
M130
stegaru
FeroFan97
bogdan srl
saint
stinky
AMX 97-0548-4
alex.alexus.tm
@ndrey
dan ciprian
Mihai-Aurel
Nesebar
gica38
MariusM
ultras
kristi kkk
Vlad
lovekomotive
Caravelle_Zg
zenox4500
srazvi
EC
cristi ar
IonutCFR2009
cortexedge
cristi CFR
didinul
Codrut1985
stakee
orestte
Lde 2100
COSTACHE MIHAIL
Hurricane
myster2008
107 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 25 ... 47, 48, 49  Urmatorul
AutorMesaj
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6540
Data de inscriere : 05/10/2012

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 15:02

BUCUREŞTI BANEASA 08.03

CONSTANŢA        10.50


2h47' pentru un tren fara oprire Baneasa-Constanta ? Cu cat mergeti fratilor, cu 100 ?
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 15:16

Baiazid termina, merg cu cat li se da voie, ei au cerut ceva si opereaza cum li se da voie ca nu depinde doar de ei, ei cer o trasa/ruta, daca li se aproba bine, daca nu, nu, asa ca asta e, merg si ei cum le da voie.

Nu mai pupa in dos atat CFR ca nu e cazul, esti prea nationalist probabil dar nu ar fi cazul, pe CFR ii cam doare in dos de populatie si tu ii pupi unde nu e cazul.

_________________
595423Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_aInformatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_aInformatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_a
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6540
Data de inscriere : 05/10/2012

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 15:21

Karpaty a scris:

Nu mai pupa in dos atat CFR ca nu e cazul, esti prea nationalist probabil dar nu ar fi cazul, pe CFR ii cam doare in dos de populatie si tu ii pupi unde nu e cazul.

Asta da concluzie de moderator. Desi sunt sigur ca tu esti mai pupator de privati decat sunt eu de stat. Macar sa faca treaba si ii pupam cu drag pe toti unde vor ei.
Sus In jos
mielutu zburator

mielutu zburator


Numarul mesajelor : 3172
Varsta : 28
Reputatie : 6790
Data de inscriere : 07/09/2014

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 15:27

baiazid a scris:
In cazul asta nu prea esti pus la punct cu mersul trenurilor ! Sobolanul direct merge DOAR sezonier, deci nu este bagat pentru nanogenari asa cum crezi tu, ci pentru cei care merg in delta in interes turistic ! Si cum sa te certi cu nasul sa bagi bicla in Desiro, tu ai intrat macar o data intr-un astfel de tren?

Da, am intrat de multe ori. Daca nasul are chef de invarteli se lasa cu cearta, ca nu ai loc, ca deranjezi, etc. Si tu ai zis ca n-ar trebui direct ci cu schimb de 7 minute la Medgidia, te contrazici singur. Mergi cu desiroul de tulcea si zi-mi te rog cate familii cu copii, cu bicle cu tot, ai sa vezi:) adu dovezi fotografice.
Sus In jos
http://theliteratelamb.blogspot.ro/
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6540
Data de inscriere : 05/10/2012

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 15:32

mielutu zburator a scris:

Da, am intrat de multe ori. Daca nasul are chef de invarteli se lasa cu cearta, ca nu ai loc, ca deranjezi, etc. Si tu ai zis ca n-ar trebui direct ci cu schimb de 7 minute la Medgidia, te contrazici singur. Mergi cu desiroul de tulcea si zi-mi te rog cate familii cu copii, cu bicle cu tot, ai sa vezi:) adu dovezi fotografice.

Cred ca ar trebui sa recitesti ce postezi. Tu ai zis ca trenul e pentru babe, si eu am argumentat ca a fost bagat special pentru turisti ca de aceeea e sezonier. Eu nu am spus ca sustin trenul, discutia era in alta directie.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 15:46

baiazid a scris:
Karpaty a scris:

Nu mai pupa in dos atat CFR ca nu e cazul, esti prea nationalist probabil dar nu ar fi cazul, pe CFR ii cam doare in dos de populatie si tu ii pupi unde nu e cazul.

Asta da concluzie de moderator. Desi sunt sigur ca tu esti mai pupator de privati decat sunt eu de stat. Macar sa faca treaba si ii pupam cu drag pe toti unde vor ei.

Eu stiu o treaba, daca nu ar fi Regiotrans/TFC/InterRegional pe unele secundare, acum acele secundare ar fi ruginite si fara trafic de calatori, cred ca asta spune tot de cat ii doare pe CFR-Calatori de populatie si cu asta am incheiat.

_________________
595423Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_aInformatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_aInformatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_a
Sus In jos
baiazid
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat



Numarul mesajelor : 2232
Reputatie : 6540
Data de inscriere : 05/10/2012

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 16:02

Karpaty a scris:

Eu stiu o treaba, daca nu ar fi Regiotrans/TFC/InterRegional pe unele secundare, acum acele secundare ar fi ruginite si fara trafic de calatori, cred ca asta spune tot de cat ii doare pe CFR-Calatori de populatie si cu asta am incheiat.

Nu CFRCalatori face cartile. Cum este adevarat si faptul ca sunt o gramada de sectii la care privatii nu s-au ingramadit.

Na, sa ia RT-ul Medgidia-Tulcea Oras si sa puna aici trenuri la 2 ore care sa conecteze trenurile de pe m800, si toata lumea va fi multumita.
Sus In jos
Jurnal Feroviar

Jurnal Feroviar


Numarul mesajelor : 340
Reputatie : 3637
Data de inscriere : 27/05/2015

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 17:59

baiazid a scris:
2h47' pentru un tren fara oprire Baneasa-Constanta ?

A prins din urma RTul si nu a avut unde sa-l depaseasca abc

Acum serios, pe mine personal cei de la RT m-au dezamagit putin cu RIO 10, ma astaptam sa fie macar la nivelul lui RIO 8 dar spre deosebire de CFR privatii au inteles un lucru, nu au ei cel mai nou material rulant dar circula cu el imaculat. La CFR in unele situatii curge pamantul de pe vagoane iar de vazut pe geam nici vorba.
Nu mai laudati atat CFRul, mi-au trimis niste baieti de la Tg Jiu niste poze cum spala CFR vagoanele sau mai bine spus doar geamurile, cu galeata si cu peria ca in Bangladesh, dar pana si aia au statie de spalare in India.
Pe M800 RT are clientii lui care chiar daca circula cu 120km/h nu cred ca ii deranjeaza, ajung cu 30min mai tarziu dar platesc cu 50% mai putin decat hotia de la CFR.

Sa vedeti sezoniere la CFR cu etajate pentru 750km sau 20-55 fara AC pentru 850km.
Acum, de cand a aparut Softrans cu Hyperion toti aveti pretentii de TGV si pret bilet de R, lucru care mi se pare putin penibil, acum 1-2 ani RT era bun iar acum nu mai e. Pana la urma e problema lor cu ce material rulant presteaza, iar adevarul e ca e loc pentru toata lumea pe M800 in sezon si RT si CFR si ST.
Aveti bani de dat pai dati la CFR dublu, nu aveti, ciocu' mic si mergeti pe burta cu privatii.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 20075
Varsta : 35
Localizare : Bucureşti, Drumul Taberei
Reputatie : 24819
Data de inscriere : 17/08/2011

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 12 Iun 2015, 18:44

baiazid a scris:
Serios, deci Bucuresti-Tulcea e legatura ptr mosi si babe, si nu se vrea ca o ruta rapida pentru cei care vor sa ajunga cu bicla sau undita in delta ?
A fost până acum câteva zile 1821 + 8653 până la Tulcea. Şi se mergea destul de bine aşa, inclusiv cu bicicleta. Iar acel 8653 pleca plin din Medgidia... acum Desiro-ul o să plece gol dacă nu se apucă să îl taxeze ca Regio pe Medgidia - Tulcea, măcar pentru abonaţi.

baiazid a scris:
Si cum sa te certi cu nasul sa bagi bicla in Desiro, tu ai intrat macar o data intr-un astfel de tren?
Tu ai urcat vreodată o bicicletă într-un tren? Desiro e prevăzut din construcţie cu spaţiu pentru biciclete, e chiar semnalizat ca atare. Că CFR Călători nu vrea să vândă bilete de bicicletă la toate Desiro-urile e altă mâncare de peşte (spre Piteşti, de ex., se vând, la fel spre Vâlcea, inclusiv on-line), se poate face cerere la Comercial, se pot da telefoane şi se poate rezolva omeneşte orice problemă.

_________________
:TTT:
Sus In jos
http://www.transport-in-comun.ro/trenuri
gardianlinux




Numarul mesajelor : 128
Varsta : 47
Localizare : bucuresti
Reputatie : 4192
Data de inscriere : 28/03/2013

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: bucuresti constanta   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 03 Iul 2015, 10:52

03.07.2015 -14038 - (-18) minute Constanta.
Sus In jos
Katalyn

Katalyn


Numarul mesajelor : 7376
Varsta : 34
Localizare : Rugby, UK.
Reputatie : 10997
Data de inscriere : 09/10/2014

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeVin 03 Iul 2015, 11:17

A plecat din Chitila cu 3 minute intarziere, din Baneasa cu 11, la Lehliu nu a mai oprit ( IR 10802 l-a depasit in mers pe celalalt fir ) si a trecut prin Medgidia fara oprire cu 6 min timpuriu, la 10:16. Astfel, nu mai avea rost sa-l opreasca si sa-l tina pana trece la 10:30, cand trecea IR 1985, asa ca l-au lasat sa se duca. Iar ajuns in Constanta cu 18 minute mai devreme.
Sus In jos
gardianlinux




Numarul mesajelor : 128
Varsta : 47
Localizare : bucuresti
Reputatie : 4192
Data de inscriere : 28/03/2013

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Bucuresti Baneasa Constanta   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeMar 07 Iul 2015, 07:11

05.07.2015--- IR14038
Bucuresti Baneasa +3,
Lehliu 5min ONI,
Trecerea pod Borcea Vechi 30-35km/h,
Dorobanti -14min,
Basarabi -15min,
Palas 3min ONI, plecare 30km/h pana la Constanta,
Constanta -5min.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22197
Data de inscriere : 06/12/2009

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeMier 08 Iul 2015, 15:00

Buna dimineata! Noi am plecat la mare de dimineata! Vii si tu maine? Din Brasov in mai putin de 6 ore cu 59 lei pentru adulti si 29,5 pentru copii intre 5-10 ani!
Iar din Bucuresti Baneasa in mai putin de 3 ore cu 43,5 lei pentru adulti si 21,75 lei pentru copii intre 5-10 ani!
De la Ploiesti Vest sau Floresti Prahova in mai putin de 4 ore cu doar 49 de lei pentru adulti si 24,5 lei pentru copii intre 5-10 ani iar de la Cimpina la Constanta 53,5 lei pentru adulti si 26,75 lei pentru copii!
Zilnic plecare din Brasov la ora 5:10 iar din Constanta la 16:25!
Bilete la casele Regiotrans din Brasov, PLoiesti Sud si Bucuresti Nord ( Dar trenul circula prin Bucuresti Baneasa), ONLINE sau la personalul de tren!

http://www.regiotrans.ro/mersul--trenurilor-brasov-bucuresti-baneasa-constanta

_________________
595423Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_aInformatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_aInformatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Bdeem_8496_a
Sus In jos
ldh.ro

ldh.ro


Numarul mesajelor : 116
Varsta : 46
Localizare : Baia Mare
Reputatie : 3736
Data de inscriere : 24/06/2014

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeMier 08 Iul 2015, 15:21

Personal aștept Regiotrans și pe relația BM - CJ cu un traseu sub 3 ore. Se anunță delegații multe...
Sus In jos
DPS

DPS


Numarul mesajelor : 2197
Reputatie : 7367
Data de inscriere : 27/04/2010

Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitimeMier 19 Aug 2015, 12:06

baiazid a scris:
BUCUREŞTI BANEASA 08.03

CONSTANŢA        10.50

2h47' pentru un tren fara oprire Baneasa-Constanta ? Cu cat mergeti fratilor, cu 100 ?

Acu, pe bune, ieri cu cat ati mers de ati scos 2h10min ? Smile
Sus In jos
https://www.youtube.com/c/DPSRomania/videos
Continut sponsorizat





Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Empty
MesajSubiect: Re: Informatii generale despre RegioCalatori   Informatii generale despre RegioCalatori - Pagina 48 Icon_minitime

Sus In jos
 
Informatii generale despre RegioCalatori
Sus 
Pagina 48 din 49Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 25 ... 47, 48, 49  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» INFORMATII GENERALE DESPRE TFG si TFC
» Informatii generale despre Softrans
» Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori
» Informaţii generale
» Inchirierea unor sectii de circulatie neinteroperabile

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: REGIO CALATORI-
Mergi direct la: