Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Bilete Interregional Calatori

In jos 
+12
AndiCFR
alex.alexus.tm
Adrian78
get.
KOSTYK
DUAL
Dr2005
vatmanul
Norbi
Spartan1948
Adirmvl
cristi CFR
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
KOSTYK

KOSTYK


Numarul mesajelor : 189
Varsta : 34
Localizare : Brasov/Blejoi
Reputatie : 4540
Data de inscriere : 16/06/2012

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeSam 08 Mar 2014, 21:15

Cel mai probabil folosesc aceeasi platforma pentru emiterea biletelor. Aici este un bilet emis la Regiotrans.
[img]Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 29ftlok[/img]
Sus In jos
vatmanul
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 645
Varsta : 37
Localizare : Oradea
Reputatie : 4910
Data de inscriere : 14/10/2012

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeSam 08 Mar 2014, 21:25

Pai tocmai aici e nedumerirea: daca folosesc aceeasi platforma, de ce pe primul bilet pe care l-am achizitionat cu ceva timp in urma scrie InterRegional Calatori? A se vedea biletul pe prima pagina a topicului.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12899
Data de inscriere : 06/04/2012

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeSam 08 Mar 2014, 21:27

Probabil au de bifat RT sau IR.  Suspect 

In Bistrita, la aceeasi casa de bilete, se vand bilete atat pentru IR, cat si pentru RT.  :shock:
Sus In jos
vatmanul
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 645
Varsta : 37
Localizare : Oradea
Reputatie : 4910
Data de inscriere : 14/10/2012

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeSam 08 Mar 2014, 21:39

adirmvl a scris:
Probabil au de bifat RT sau IR.

Bine, si-atunci rutele operatorilor n-ar trebui sa fie afisate in functie de selectia operatorului? Adica poti sa selectezi Regiotrans si sa dai bilet pentru Oradea - Cheresig? Sau poti selecta IntreRegional Calatori si sa dai bilet pentru Brasov - Bucuresti Nord? Nu ar fi logic ca daca ai selectat operatorul X, sistemul sa-ti arate doar rutele operatorului selectat?
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12899
Data de inscriere : 06/04/2012

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeDum 09 Mar 2014, 09:37

Adevarat. Poate cineva care lucreaza intr-una din firme sau care cunoaste un angajat de la una din firme ne poate lamuri.
Sus In jos
get.




Numarul mesajelor : 165
Reputatie : 5054
Data de inscriere : 24/12/2010

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeDum 06 Apr 2014, 01:01

Regiotrans m-a salvat! Very Happy cu doar 16 lei in buzunar trebuia sa ajung in Oradea. Pierdusem cursa Centotrans cu 12 lei(Zalau-Marghita-Oradea), si eram de fapt la 8.9 km de Marghita.
Nu eram din zona, stiam ca trenul ajunge si prin satul unde m-am trezit, asa ca m-am dus la plimbare... suprinzator am vazut elevi si mi-am dat seama ca sunt salvat! Pana la Marghita piratul(taximetristul) mi-ar fi cerut 5 lei.
Cu trenul am platit doar 1,75 lei pentru 50% reducere. Mai apoi am apelat la taximetristii locali care au si curse pirat. 14 lei pana la Oradea.
Am ajuns cu 30 de bani acasa. :shock:

Totusi, pentru 6-8 km, atat de scump?? 3.5 lei trenul, 5 lei piratii
Sau mi s-a parut mie scump pentru ca eram foarte stramtorat?
Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 A9n5e
Sus In jos
Adrian78
Administrator
Administrator
Adrian78


Numarul mesajelor : 18075
Localizare : Hunedoara
Reputatie : 23453
Data de inscriere : 05/10/2010

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeDum 06 Apr 2014, 14:11

Astea sunt tarifele sa vezi la IR 12 lei pentru 9 km
Eu as face 2 lei 10 km la trenurile regio si 5 lei la IR
Sus In jos
alex.alexus.tm

alex.alexus.tm


Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 34
Localizare : Doha - Qatar
Reputatie : 6911
Data de inscriere : 28/03/2009

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeMar 08 Apr 2014, 02:01

Totusi ... In unele orase e mai scumpa decat 2 lei o calatorie pentru transportul urban ...  Laughing 
Sus In jos
AndiCFR
V.I.P Member
V.I.P Member
AndiCFR


Numarul mesajelor : 3683
Localizare : Braşov
Reputatie : 8562
Data de inscriere : 10/06/2011

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeMier 09 Apr 2014, 16:41

Exista casa de bilete in Oradea?
Sus In jos
vatmanul
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 645
Varsta : 37
Localizare : Oradea
Reputatie : 4910
Data de inscriere : 14/10/2012

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeMier 09 Apr 2014, 16:53

Interregional nu are casa de bilete la Oradea, desi ar putea deschide una, avand in vedere ca din Oradea se poate merge in multe directii, anume spre Cheresig, Marghita, Holod si altele. Si totusi, probabil nici nu va fi. De ce sa mai plateasca si un vanzator de bilete, chiria pe locatie si intretinerea locatiei, cand seful de tren iti da bilet in tren, iar acum mai exista si varianta de cumparare online a biletului. In tren, seful de tren oricum vine la tine si daca ai bilet cumparat de la casa. Asa ca daca tot vine, iti da el bilet, deci n-ar fi neaparat nevoie de o casa de bilete.
Sus In jos
cristi CFR
Administrator
Administrator
cristi CFR


Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 35
Localizare : Timişoara
Reputatie : 9501
Data de inscriere : 02/11/2008

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeMier 09 Apr 2014, 20:43

Mai bine sa nu fie, schimbi trenul si daca e intarziat cel cu care vii mai fugi si la casa de bilete ca altfel platesti dublu + jumatate...

_________________
http://tren.transira.ro/Arhiva Trainspo https://www.youtube.com/user/cristiCFR
Sus In jos
http://tren.transira.ro/
Lumunita Stana




Numarul mesajelor : 167
Varsta : 54
Reputatie : 3989
Data de inscriere : 28/11/2013

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeDum 20 Apr 2014, 23:01

O casa de bilete dar doar pt. abonamente mia spus un controlor ca ar vrea sa se deschida in mai sau in iunie in Oradea.
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22199
Data de inscriere : 06/12/2009

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeVin 27 Iun 2014, 16:16

Oradea-Sarmasag

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 DSC03166_zpsd3d007e9

_________________
595423Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete Interregional Calatori - Pagina 2 Bdeem_8496_aBilete Interregional Calatori - Pagina 2 Bdeem_8496_a
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11461
Data de inscriere : 08/09/2011

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Feb 2015, 21:12

Salonta - Vașcău

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 P1110182
Sus In jos
tcm

tcm


Numarul mesajelor : 621
Varsta : 28
Localizare : Oradea ; Leeds (UK)
Reputatie : 4265
Data de inscriere : 27/06/2014

Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Mar 2015, 01:20

Bilet Oradea-Cheresig.Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 2nsrqli La dus am fost eu si inca 3 calatori.La sosirea in Cheresig astepta un pasionat oradean venit cu bicicleta din oras pentru a face o ultima cursa cu trenul pe 312. Am avut o surpriza neplacuta cand nasul spune ca automotorul nu se intoarce in Oradea pana dimineata.La inceput am crezut ca glumeste dar vazand ca dupa ce alimenteaza automotorul , opreste motorul ne-am dat seama ca nu glumea.Am mers pana in Toboliu pe jos crezand ca vom prinde un autobuz pentru intoarcere.Dupa ce am aflat ca autobuzul urma sa vina undeva dupa ora 17 , pasionatul s-a intors cu bicicleta iar eu am luat-o pe jos pana in Girisul de Cris unde m-a ajuns autobuzul de Cheresig.Gradul de ocupare a fost undeva la 70-80% pe scaune.
Sus In jos
https://www.facebook.com/
Continut sponsorizat





Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Bilete Interregional Calatori   Bilete Interregional Calatori - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Bilete Interregional Calatori
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Informatii Generale Interregional Calatori
» Informatii generale despre operatorul Interregional Calatori
» Mersul trenurilor 2019 - 2020 (Interregional Calatori)
» Mersul trenurilor 2013-2014 Interregional Călători
» Bilete Regio Calatori

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: OPERATORI PRIVATI DIN ROMANIA :: INTERREGIONAL CALATORI-
Mergi direct la: