Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Alte hobby-uri

In jos 
+5
lapsanszkitamas
Cont dezactivat
Vlad
Balto
Arsen22
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Luna




Numarul mesajelor : 3274
Reputatie : 8114
Data de inscriere : 18/03/2011

Alte hobby-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alte hobby-uri   Alte hobby-uri - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 11 Iul 2013, 15:10

Paul CFR a scris:
Eu mai sunt pasionat si de fulgere, imi place vara sa stau sa ma uit cand fulgera, mai ales noaptea. De mic mi sa parut un fenomen extrem de interesant. De asemenea imi place sa ma uit la furtuni de vara care se apropie, si felul cum norii se transforma pe timpul ploii, sau la acele "mini-tornade" destul de rare, care se formeaza in zilele caniculare, cand vine o masa de aer rece.
Din tren ma gandesc ca te uiti la fulgere, nu ? In special din cele regio cu vagoane serii vechi.
Sus In jos
Balto

Balto


Numarul mesajelor : 1620
Reputatie : 6585
Data de inscriere : 05/12/2010

Alte hobby-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Alte hobby-uri   Alte hobby-uri - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 11 Iul 2013, 15:23

Mai rar nimeresc sa fiu in tren, de obicei din balcon sau din alte locuri cu o vizibilitate mai buna, unde se nimereste sa fiu si sa vina ploaia.

Uitati si un video cu fulgerele filmate in luna iunie:
Sus In jos
 
Alte hobby-uri
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Abrevieri companii de transport feroviar
» Locomotive
» Alte tipuri de vagoane
» ALTE TIPURI DE AUTOMOTOARE
» Lucrari de reabilitare pe M 800

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: