Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ConectareConectare  ÎnregistrareÎnregistrare  

 

 Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse

In jos 
+49
mielutu zburator
baiazid
Katalin4653
CFR9999
gabrielcr
lapsanszkitamas
Elful
marius664
dan tm
bubu
19jimmy84
alex.alexus.tm
cristy79
Teodor
allred
vatmanul
Jhonyla
Re6/6
maris.constantin
COSTACHE MIHAIL
rich1974
Razvan Tudor
Norbi
nelucozac
Vlad Singeorzan
NicuS
kristi kkk
cardinal
@ndrey
cristi CFR
Adrian78
mureseanu_976
bogdan.perejuc
Spartan1948
Vlad
Vitosa
IonutCFR2009
Luna
DUAL
cfr500
Rarau
Dr2005
Andrey_tm
Nesebar
Adirmvl
lifetec
AlexD
cortexedge
rizelgeorgel2004
53 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 5986
Data de inscriere : 23/10/2009

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:11 am

http://www.cfrcalatori.ro/sugestii-reclamatii/status/petitie/7928/UniqueId/8f369317e21c8c4735afc55577a7898e

VA rog sa observati fragmentul "Totuşi orice om care are card , are şi ceva mărunţis, pentru un taxi, un suc, o bere, un pachet de ţigări, poate chiar prietenul dumneavoastră ar fi avut ceva mărunt până la coborâre în staţia de destinaţie."
Sus In jos
cortexedge
Administrator
Administrator
cortexedge


Numarul mesajelor : 3087
Reputatie : 9167
Data de inscriere : 20/08/2008

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:16 am

Mi se pare un raspuns corect din partea lor. Cred ca ar fi fost mai usor sa mearga indivizii la clasa a doua decat sa faca o petitie.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DHIh1GHQG1g
Sus In jos
AlexD
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat
AlexD


Numarul mesajelor : 3607
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 8496
Data de inscriere : 09/01/2011

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:23 am

Din punctul meu de vedere acest 'posesor de card' a picat de prost in fata lumii. Ce cauta la clasa 1 cand avea abonament de clasa 2? Faze de genul asta ca nu am bani decat pe card au expirat de mult, daca la Ploiesti mai merge prosteala la Bucuresti pare ca nu.
Pur si simplu au vrut sa profite si sa circule la clasa 1 cu abonament de clasa 2, faza tipic romaneasca. De data asta se pare ca nu a mers, bravo controlorului ca nu a pus botul.
Sus In jos
lifetec




Numarul mesajelor : 328
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4541
Data de inscriere : 01/11/2012

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:23 am

Si totusi de ce nu te-ai urcat la clasa a doua ?
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 5986
Data de inscriere : 23/10/2009

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:39 am

http://www.cfrcalatori.ro/sugestii-reclamatii/status/petitie/7850/UniqueId/8f369317e21c8c4735afc55577a7898e

Referitor la un tren TFC, CFR calatori raspunde mesaj standard...habar n-au ce scrie acolo...
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 5986
Data de inscriere : 23/10/2009

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:47 am

Adica omul ala de ce nu s-a urcat la a II-a....cred ca s-a mers totusi cam departe cu show-ul de prost gust, iar facand petitie chiar are timp de pierdut. Tipul facea pe smecherul, insa si raspunsul e cam penal, sa recunoastem.
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12900
Data de inscriere : 06/04/2012

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 2:31 pm

Totusi, care e ideea topicului? Ca nasul si-a facut treaba (chiar daca in litera, nu si in spiritul legii)?
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 5986
Data de inscriere : 23/10/2009

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 1:25 am

In acest topic vom putea posta tot ce gasim nasol sau penibil in privinta petitiilor si raspunsurilor la acestea.
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 5986
Data de inscriere : 23/10/2009

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeMar Ian 08, 2013 1:06 pm

http://www.cfrcalatori.ro/sugestii-reclamatii/status/petitie/8553/UniqueId/8f369317e21c8c4735afc55577a7898e

Alt raspuns de 2 bani.
Sus In jos
rizelgeorgel2004
V.I.P Member
V.I.P Member



Numarul mesajelor : 608
Reputatie : 5986
Data de inscriere : 23/10/2009

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeMar Ian 08, 2013 1:09 pm

Pur si simplu nu se poate, nu "avem" de unde. Desi nr de bilete vandut este superior numarului de locuri. Ar trebui anuntata protectia cosumatorului:

http://www.cfrcalatori.ro/sugestii-reclamatii/status/petitie/8008/UniqueId/8f369317e21c8c4735afc55577a7898e
Sus In jos
Nesebar
Administrator
Administrator
Nesebar


Numarul mesajelor : 16278
Localizare : Бухарест
Reputatie : 22200
Data de inscriere : 06/12/2009

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeMar Ian 08, 2013 1:28 pm

Concluzie : nu conteaza ce spune x si y , ei o tin pe a lor si fac cum le taie capul , la toate petitiile care le-am trimis am primit raspuns negativ , nu au , nu le permite bugetul , nu , nu , nu si vad ca si la alte petitii tot asa raspund , aceasta forma de dialog cred ca a fost introdusa ca erau putin obligati nu ca ar tine si cont de ce spun calatorii . Mad

_________________
595423Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Bdeem_8496_aRaspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Bdeem_8496_aRaspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Bdeem_8496_a
Sus In jos
lifetec




Numarul mesajelor : 328
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4541
Data de inscriere : 01/11/2012

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeMar Ian 08, 2013 1:43 pm

Propun sa facem si noi o "greva" Very Happy
Adica ,timp de o saptamana, in Romania, nimeni sa nu mai circule cu CFR
Sus In jos
Andrey_tm
Moderator si Regizorul anului
Moderator si Regizorul anului
Andrey_tm


Numarul mesajelor : 5864
Reputatie : 11462
Data de inscriere : 08/09/2011

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeMier Ian 09, 2013 2:26 am

Prin ,,noi" te referi la pasionatii de trenuri?
Sus In jos
lifetec




Numarul mesajelor : 328
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 4541
Data de inscriere : 01/11/2012

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeMier Ian 09, 2013 2:42 am

[quote="andrey_tm"]Prin ,,noi" te referi la pasionatii de trenuri?[/quote

De toti cei care folosesc trenul vorbeam. Bine sunt si convins ca asta nu se va intampla Very Happy
Sus In jos
Adirmvl
V.I.P Member
V.I.P Member
Adirmvl


Numarul mesajelor : 8292
Localizare : Stația de domiciliu: R. Vâlcea
Reputatie : 12900
Data de inscriere : 06/04/2012

Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitimeMier Ian 09, 2013 4:46 am

Karpaty a scris:
aceasta forma de dialog cred ca a fost introdusa ca erau putin obligati nu ca ar tine si cont de ce spun calatorii . Mad
Mai mult ca sigur! Very Happy


lifetec, mare pierdere pentru CFR... Sa nu mai zic ca unii dintre noi poate o sa avem neaparata nevoie sa mergem cu trenul in respectiva saptamana. Unde mai pui ca multi probabil ca nici nu au de facut drumuri cu trenul atunci, deci impactul ar fi inexistent. Wink


Sus In jos
Continut sponsorizat





Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Empty
MesajSubiect: Re: Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse   Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse Icon_minitime

Sus In jos
 
Raspunsuri din partea CFR la petitiile depuse
Sus 
Pagina 1 din 26Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Revista presei (partea III)
» Revista presei (partea I)
» Revista presei (partea IV)
» Revista presei (partea II)
» PETITII TRIMISE DIN PARTEA FORUMULUI.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: INFORMATII GENERALE-
Mergi direct la: